Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@mbran - Tracer ćeš mnogo lakše probati, verujem da bi ti svako dao motor da makar ti i supruga sednete, tad ćeš shvatiti zašto nije za to.

 

Što se Versysa tiče, i ovaj prve generacije kao moj i taj poslednji koji gledaš imaju isti agregat, položaj sedenja sve, tako da ti moj motor stoji na raspolaganju ako te zanima da probas kako u dvoje to izgleda.

 

 

@ZoraNS - Sad shvatam da smo se mi videli na Kopu, nisam znao da si to ti..

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 4 sati, ZoraNS je napisao:

Imam pitanje za vlasnike ovog motora i sve ostale poznavaoce moto guma. Uzeo sam početkom godine Tracera i pre cca mesec dana sam primetio da kada pustim ruke sa kormana, nakon par sekundi tako krene da se trese kao da će se raspasti. Pre par dana na krugu oko Srbije mi se isto dešavalo, pa sam pitao kolege šta misle gde je problem i ispostavilo se da je najverovatnije u pitanju prednja guma (stara 4 godine i 22.000 km - fabrička Dunlop). Kolega Miloš ju je merkao iz određenih uglova i video male "bubrege" koji najverovatnije uzrokuju tu vibraciju i trešenje kormana. Pretpostavljam da se to ne može rešiti balansiranjem i da je jedino rešenje nova guma (zadnja je prošle godine stavljena nova).

E sad, bez obzira što je preporuka iz uputstva motora da se monitraju Dunlop gume, ovo mi je tako loše iskustvo i gubitak poverenja da mi ne pada na pamet da ponovo uzimam Dunlop-a. Ne prelazim puno km godišnje, pa preferiram mekšu gumu koja bolje prijanja i po kišnim uslovima.

Iz iskustava i priča drugih, nekako mi najviše poverenja ulivaju neki modeli Metzeler, Pirelli i Continental guma. Molim vas za dobar savet koju gumu uzeti i gde se najpovoljnije mogu nabaviti...

Želim naravno ovogodišnji DOT tako da mi neki prodavci sa povoljnijim cenama ali starim gumama ne dolaze u obzir...

Hvala unapred! :takoje:

Fabricke gume na Traceru su bogalji

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@ZoraNS

Imaj na umu da je Dunlop jedna veoma ozbiljna firma što se tiče guma i rado se vozi na mnogo zahtevnijim motociklima nego li je Tracer.

Imaš pogrešan sud jer te isti ustisak čeka koju god gumu da staviš posle 22K km...jer nije trik u brendu Dunlop

Zamisli samo broj rotacija 17" točka pod raznim uslovima, kočenjima, pritiscima a da ne pričamo o vešanju i težini vozača.

Tvoja guma sa 22K km je lutka.

Mj ti je savet da menjaš gume u paru (kad menjaš zadnju menjaš i prednju, to ti je kao cipele, nema veze sa tim što ti se čini da ima mesa napred jer nije trik u mesu kao što si primetio sada) a marka za uličnu vožnju ti nije bitna jer sve marke koje si nabrojao daleko prevazilaze mogućnosti najveštijih Tracer vozača.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre sat vremena, ProMaster je napisao:

 

@ZoraNS - Sad shvatam da smo se mi videli na Kopu, nisam znao da si to ti..

 

Eh šteta što nismo imali vremana i mogućnosti da se bolje upoznamo i družimo u zajedničkoj vožnji...

Bilo je stvarno sjajno i nadam se da ćeš sledeći put i ti naći vremana za ovakvu turu...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Veče pre toga sam se vratio iz petodnevne vožnje po Bosni i ujutru u 6h krenuo iz BG-a za Kop, tada sam i saznao za celu turu i bilo je kasno da uskacem,da sam znao ranije, možda bi i pomerio dane i bolje ih rasporedio...
No, biće dana, samo da je zdravlja..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Ne znam sto mislite da nije Tracer za put u dvoje. Ja sam oko 187, 90+ kila, devojka jeste sitna, ali bukvalno moze jos jedna tolika da stane izmedju nas dvoje.

Sa sva 3 kofera smo presli nesto preko 1000km za vikend, bez da osetimo umor u bilo kom trenutku.

Doduse, gel komfort sedista su na motoru, na ono standardno nisam ni seo.

 

Da je Versis udobniji, komforniji, verujem da jeste. Nisam probao, ali mi deluje tako. No, tesko da Tracer nije zgodan za put u dvoje. Mislim da bi razlika tu dosla do izrazaja samo na nekim ultra dugim putovanjima.

 

Sto se tice tresenja, moj je poceo da se trese kad sam stavio centralni kofer (fabricki). Pre toga se nije tresao ni u jednoj situaciji, sam ili sa suvozacicom, sa bocnim koferima ili bez, pre i posle podesavanja ogibljenja, uvek bio miran. Sad se trese korman izmedju 55 i 65 uvek (ako ga pustim). Nikako da se nakanim da skinem kofer i da se provozam, ali sam gotovo siguran da je to.

 

Inace, dojam voznje mi se promenio uzasno cim sam podesio ogibljenje nesto drugacije od fabrike. Niti sam neki strucnjak, niti imam bog zna kakvo iskustvo, ali malo citanja po netu, metar u ruke, kljuc i srafciger i vrti. Neuporedivo prijatnija voznja. Ne mogu ni da zamislim na sta bi to licilo sa svim stvarima i fabrickim podesavanjem ogibljenja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije da Tracer ne valja u dvoje, samo što je Versys prigodniji. Tracer ima malu nosivost, manju na primer i od TDM-a a od Versysa 1000 tek. Naravno, ukoliko su dvoje sitnijih biće im O.K i na Traceru. 

 

Za te stvari je GS institucija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Svakako, za samo duge puteve u dvoje, sa brdo stvari, svakako prednost ima Versys.

 

Ima tu verovatno i ko sa cega dolazi. Ja sam sa XJ6S presao na Trejsera. Ako se ne varam, nosivost im je slicna na papiru. U praksi, razlika je ogromna. Ona jadna Diverzija samo sto nije plakala pod nama sa samo jednim koferom (najvecim i ozbiljno napunjenim). Trejser sa sva 3 kofera i ogibljenjem podesenim za to, se za mene ponasa sasvim lepo.

Snagu i ponasanje agregata da ne spominjem, to je jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Yamaha mt 09 tracer Yamaha tracer 9 gt KTM 1290 SAS
7 hours ago, mbran said:

@ZoraNS Hvala puno na ponudi. Pamti pa vrati :). Citao sam u medjuvremenu o traceru, u pravu je ProMaster, nije tracer za putovanje u dvoje na duze staze. Ipak cu da gledam versys 1000. Postavio sam tamo na forumu pitanje da vidim da li ga neko ima, pa cemo videti. 

U svakom slucaju, hvala na pomoci svima. 

Ako uzmes novog Versisa 1000 javi, pa da ga vidim uzivo lepo. Bas me zanima taj motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Je l ima neko Akrapa sa izvadjenim DB killerom? Idealno model S-Y9R8, a ne model S-Y9R3. Trebala bi mi slika DB killera.

Ili mozda neko i ovako zna da mi pomogne...

Uz motor mi je stigao i Akrapovic, zapakovan u kutiju, jer je bivsi vlasnik izgubio DB kiler. Narucio ga je iz inostranstva i konacno je stigao.
Medjutim, ja ne uspevam da ga uguram u lonac. One 3 cevi lepo poravnam sa cevima u loncu, ali svejedno nece da udje. Ono sto primecujem je da kada to lepo poravnam, ugao pod kojima su secene cevi na izlazu DB kilera se ne gadja sa uglom pod kojim se zavrsava lonac. Takodje, na ovom DB kileru imam i "maticu" gde se zavce sraf koji ga drzi, a tako nesto ne postoji za ovaj moj model auspuha (S-Y9R8), jer DB kiler nije predvidjen da se vadi.

Jedino sto mi pada na pamet je da je ovaj DB kiler za taj drugi model auspuha (S-Y9R3).

Problem je sto za ovaj moj ne mogu nigde da nadjem sliku online. Da bar ustanovim da je zaista situacija takva kako mi se cini, pa da onda cesem glavu sta cu dalje....


Edit: U medjuvremenu naleteh na ovo

v-tuv142-akrapovic-db-killer-v-tuv142-oa
WWW.UITLAATSTORE.NL

V-TUV142 Akrapovic DB-killer V-TUV142 oa MT09 - Artikelnummer: V-TUV142Fabrikant: AkrapovičDit is een originele Akrapovic decibelkiller, bestemd voor een speci -...

Da li je mozda ovaj TUV203 model za S-Y9R8 auspuh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@MilanS

Na R8 koliko vidim se ne vadi db killer za razliku od trojke

Pogledaj schematics

R8

R3

 

Da nije ovo adekvatan broj sa šeme iako se ne vidi da se vadi, jeste to je to nudi se za oko 65EUR, treba ti TUV203

19 V-TUV203 muffler insert SS 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Da, definitivno je taj odgovarajuci, uspeo sam da ga nadjem na sajtu za koji sam postavio link.

 

Vec mesec dana gledam Akrapovica zamotanog i odlozenog na orman, taman se zaradovah da cu da ga montiram za vikend, ali slaba vajda. Agonija se produzava. Treba sad ovo nabaviti iz Holandije/Austrije/Italije (po tim zemljama sam ga nasao).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20

Moj novi ljubimac nakon Fazer 8-mice. U potrazi sam za auspuhom, ako ima neko na prodaju neka mi se javi. 

20200624_143017.jpg

20200624_173616.jpg

20200624_173621.jpg

20200625_173534.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Baranda
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900 GT '20
21 minutes ago, Radule85 said:

Ostavi br.tel. te ubacimo u grupu Yamaha Tracer Srbija(viber). Ima nas 60-ak, ponosnih vlasnika Tracera 900.

069/393-6666 i hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Da li ima pokazivac temperature motora na ovom modelu? 

Msm ako nema prosto mi je nevorovatno da na motoru od 10k+e problem da se stavi jedan davač za temeraturu, a ako cekas da se upali crvena lampica za temp onda si u ozbiljnom problemu. Po meni mnogo velika mana a mislim da nije tesko ispraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900, FJR 1300

Ima digitalno pokazivanje koje se aktivira tek kad se motor blago ugreje, tj. od 40 stepeni. Pre toga pise LOW. Ventilator prvu brzinu aktivira na 105, a drugu na 110. Drugu mi nikad nije ukljucio.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha MT09 TRACER
8 minutes ago, Marko Mk4 said:

E to je onda druga prica. 

A odakle tebi uopste takva informacija?

ili je to bila samo konstatacija?

Jesi probao/vozio Tracera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600
Pre 16 sati, BaxomirR je napisao:

 

20200625_173534.jpg

 

Pre 2 sati, Radule85 je napisao:

A odakle tebi uopste takva informacija?

ili je to bila samo konstatacija?

Jesi probao/vozio Tracera?

Informaciju sam želeo da dobijem ovde a inace je konstatacija, po ovoj slici. Vidim da nema da pise temp a ako nisi procitao postavio sam pitanje

 

Pre 4 sati, Marko Mk4 je napisao:

Da li ima pokazivac temperature motora na ovom modelu? 

Nisam ni probao, ni vozio Tracera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Bilo bi malo budalasto da imas spoljasnju temperaturu, grejanje rucki u 10 nivoa, podesavanje shift light-a i boje obrtomera u zavisnosti od obrtaja i jos kojekakve gluposti, a da nemas temeperaturu motora. Ovde nema ni Trip 1 i 2, ali to ne znaci da ih nema na motoru :)

Imas tockic kojim vrtis sta zelis da se prikazuje na ekranu.

Prosecna i trenutna potrosnja, trip 1 i 2, odo, fuel trip, kolicina goriva koju je potrosio od nekog trenutka kad si resetovao taj brojac, temperatura motora i spoljasnja temperatura... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 17 sati, BaxomirR je napisao:

Moj novi ljubimac nakon Fazer 8-mice. U potrazi sam za auspuhom, ako ima neko na prodaju neka mi se javi. 

20200624_143017.jpg

 

Baš je lep :takoje:

Pretpostavljam da si ga uzeo u mom komšiluku - Plattner u Veterniku?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
Pre sat vremena, MilanS je napisao:

Bilo bi malo budalasto da imas spoljasnju temperaturu, grejanje rucki u 10 nivoa, podesavanje shift light-a i boje obrtomera u zavisnosti od obrtaja i jos kojekakve gluposti, a da nemas temeperaturu motora. Ovde nema ni Trip 1 i 2, ali to ne znaci da ih nema na motoru :)

Imas tockic kojim vrtis sta zelis da se prikazuje na ekranu.

Prosecna i trenutna potrosnja, trip 1 i 2, odo, fuel trip, kolicina goriva koju je potrosio od nekog trenutka kad si resetovao taj brojac, temperatura motora i spoljasnja temperatura... 

KTM 1290GT ima pored toga što si naveo još svašta nešto "trt-mrt" a nema u C temp rashladne tečnosti.

Ima za temp crtice koje su meni uvek na 4 a ima temp ulja koja se vrti od 83-89C

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja