Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Hvala i vidimo se na prvoj sledecoj Tracer voznji.

 

Sto se tice mog pitanja za kofer, da odgovorim sam sebi, mozda jos nekome pomogne.

To nece da moze, cilindri su totalno razliciti,

Shad i Givi koriste drugi tip kljuca u odnosu na Yamahu, tako da od prepakivanja nema nista.

Na slici ispod su Yamaha, Givi, Shad, od vrha na dole.

 

Zato imam novo pitanje. :)

Je l tovario neko fabricki top case malo ozbiljnije? Vidim da pise 5kg maks, sto mi je prilicno malo, obzirom da je nosac masivan.

 

Na starom motoru imam Givi Maxiu, tovario sam koliko god moze da stane, debelo preko 10kg i nije bio problem. Ovo ogranicenje od 5kg me malo zabrinjava.

 

IMG_20200513_141159_resize_36.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

5kg i maks 130km/h. :D Ali može to i više. Ja na Tracer 700 imam taj veći Yamaha top case. Nisam merio koja je bila masa kada je maksimalno opterećen, ali verujem da je išao i solidno preko 5kg u nekim situacijama. Bez problema. Jedino je truba što ne uspevam da uguram dve L kacige...

 

E da, ja u njemu imam cilindar koji otvaram ključem motora. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Givi kofer sam vozio na dva različita mopeda, koferi od 40+ litara, tovario po 20 kila u njih, nikada se ništa desilo nije... Brzinu sa punim koferom nisam testirao... Slučajno sam ih pretovarao svaki put... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Cao svima, 

potrebna mi je pomoc. Vozim godinama polovne motore i konacno sam resio da kupim nov. Izbor je pao na tracer 900 gt ili Versys 1000. 

Odem u motoring (versys)- nema, odem u Cule - nema, odem u platner tamo stoji jedan tracer. Obradujem se, mislim u sebi evo jedne ozbiljne firme. Cena prava sitnica 13100 eura :). Progutam knedlu i rekoh sebi hajde hocu da kupim.

Pitam jel imate test vozilo, hocu da probam. Ogovor je nemamo. Pa kako da kupim? Odgovor je das novac i vozis :)

Moje pitanje za Vas - ljudi jeste li Vi dali 13100 eura i onda tek gledali da li Vam motor odgovora ili ne? 

Mozda ja nisam normalan sto bih zeleo da probam nesto za sta treba da dam ozbiljan novac?

Mnogo stvari treba da bude ok da bi za nekoga motor bio ok:

- Ja imam 108kg i supruga 68kg. Da li ovaj motor hoce da ide sa tom tezinom sa full stvarima za putovanje?

 Visok sam 192. Kod vecine motora imam buffeting koji mi trese kacigu. Jako neprijatno posle 2 sata voznje. Mozak se pretvori u pihtije :)

- Kako je uradjen oklop, da li sprecava tubulencije koje idu od asfalta ili ne. Vizir uvek moze da se promeni, ali ako pravi turbulencije odozdo mogu samo da ga bacim u djubre?

- i mnogo drugih stvari...

Hocu da sednem na motor, da izadjem par kilometra na auto put, par km po krivinama, par km po gradu, da sedem sa suprugom i da probam. 

Cisto me interesuje Vase misljenje, da idem u platner i da trazim da mi obezbede motor ili mozda stvarno trazim previse?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Jos jedna stvar. U Nemackoj su ti motori dosta jeftiniji Versys 1000 SE verzija sa kofierima ima za 14500e, ovde je 16500 klot. Tracer nisam gledao ali sam video ovde na forumu da je koliko prosle godine isti ovaj bio 12500e. 

Vise mi se isplati da narucim iz Nemacke sa sve transportom, homologacijom i papirima i pdv, i opet ce da bude manje nego ovde kod nas. 

Ne razumem, zar nije cena novih vozila svuda u Evropi ista, a dileri dobijaju svoj procenat za svaki prodati motor?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Yamaha mt 09 tracer Yamaha tracer 9 gt KTM 1290 SAS

Postavio si dosta pitanja. Ovako, uglavnom smo svi prvo platili pa probali tracera. Ja sam mog kupio novog i imam oko 55000km, moje misljenje je da za te pare ne mozes da kupis bolji motor, ali ttacer nekako ne trpi kad je natovaren, bar se meni ne svidja kako ide onda. Stavio sam puig vizir i nemam nikakav problem sa vetrom i turbulencijama. Meni se versis novi bas svidja i mislim da si pogresno razumeo da je motor za 16000 klot. To je se verzija i ima sve sto moze da ima, sifter, elektro suspenziju, grejace rucica, bocna svetla i jos puno kuraca palaca. Sta su ti rekli za versisa, jel moze da se poruci? Ako vec imas 16000e za motor, logican izbor je versis, veci je i ima sve sto moze da se zamisli da jedan motor ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Tako je, Tracer je odličan motor, ali za dvoje bolja je varijanta Versys.

Probao sam Tracer 900 sa devojkom, njeno mišljenje je da joj je udobniji bio prethodni Versys 650, iz razloga što su noge suvozača u mnogo boljem položaju u odnosu na Tracer, gde su dosta savijene.

Kada sam kasnije kupio Versys 1000, ostala je oduševljena što sedi kao u fotelji.

Sledeća stvar, širina motora, jako bitna stvar kod dugih putovanja, ko kaže da nije tako, verovatno dalje od Ralje stigao nije. Versys je toliko širi od Tracera da vetar skoro i ne dopire do nogu, uz visok vizir je sposoban da poprilično dobro zaštiti putnike od vetra.

Versys je tezi i to dobrano od Tracera, tačne brojke ne znam iz glave, ali je baš teži. Oseti se samo pri manevrisanje u mestu i malim brzinama, kasnije u vožnji ta težina ne predstavlja problem.

Tracer mi je jako lep motor, ali nekako kad je prvenstvena namena touring u dvoje ( ako sam dobro shvatio tvoje potrebe) , nema mnogo šansi pored Versys-a 1000.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Yamaha mt 09 tracer Yamaha tracer 9 gt KTM 1290 SAS

Slazem se, ako ces da ludujes sam na alpe uzmi tracera, ako ces da ides sa zenom da se vozikas na more i u obilaske onda versis. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Versys ima duži hod vešanja, duže međuosovinsko rastojanje i veću nosivost, veći rep... Za dvoje, diskusije nema. 

 

 

Ja sam bio ubeđen da ću posle TDM-a preći na Tracer 900 sve dok ga nisam detaljno observirao. 

Nema diskusije, Tracer je superiorniji motocikl ali što se komfora tiče... Dajem prednost TDM-u. Kad povučem crtu, Tracer je zapravo bliži Fazeru 1000 nego TDM-u.

 

Komparacija čisto da pomogne kako je MT09 orijentisan.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Imam pitanje za vlasnike ovog motora i sve ostale poznavaoce moto guma. Uzeo sam početkom godine Tracera i pre cca mesec dana sam primetio da kada pustim ruke sa kormana, nakon par sekundi tako krene da se trese kao da će se raspasti. Pre par dana na krugu oko Srbije mi se isto dešavalo, pa sam pitao kolege šta misle gde je problem i ispostavilo se da je najverovatnije u pitanju prednja guma (stara 4 godine i 22.000 km - fabrička Dunlop). Kolega Miloš ju je merkao iz određenih uglova i video male "bubrege" koji najverovatnije uzrokuju tu vibraciju i trešenje kormana. Pretpostavljam da se to ne može rešiti balansiranjem i da je jedino rešenje nova guma (zadnja je prošle godine stavljena nova).

E sad, bez obzira što je preporuka iz uputstva motora da se monitraju Dunlop gume, ovo mi je tako loše iskustvo i gubitak poverenja da mi ne pada na pamet da ponovo uzimam Dunlop-a. Ne prelazim puno km godišnje, pa preferiram mekšu gumu koja bolje prijanja i po kišnim uslovima.

Iz iskustava i priča drugih, nekako mi najviše poverenja ulivaju neki modeli Metzeler, Pirelli i Continental guma. Molim vas za dobar savet koju gumu uzeti i gde se najpovoljnije mogu nabaviti...

Želim naravno ovogodišnji DOT tako da mi neki prodavci sa povoljnijim cenama ali starim gumama ne dolaze u obzir...

Hvala unapred! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 13 sati, ProMaster je napisao:

Tako je, Tracer je odličan motor, ali za dvoje bolja je varijanta Versys.

Probao sam Tracer 900 sa devojkom, njeno mišljenje je da joj je udobniji bio prethodni Versys 650, iz razloga što su noge suvozača u mnogo boljem položaju u odnosu na Tracer, gde su dosta savijene.

Kada sam kasnije kupio Versys 1000, ostala je oduševljena što sedi kao u fotelji.

Sledeća stvar, širina motora, jako bitna stvar kod dugih putovanja, ko kaže da nije tako, verovatno dalje od Ralje stigao nije. Versys je toliko širi od Tracera da vetar skoro i ne dopire do nogu, uz visok vizir je sposoban da poprilično dobro zaštiti putnike od vetra.

Versys je tezi i to dobrano od Tracera, tačne brojke ne znam iz glave, ali je baš teži. Oseti se samo pri manevrisanje u mestu i malim brzinama, kasnije u vožnji ta težina ne predstavlja problem.

Tracer mi je jako lep motor, ali nekako kad je prvenstvena namena touring u dvoje ( ako sam dobro shvatio tvoje potrebe) , nema mnogo šansi pored Versys-a 1000.

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 

Srećna ti prva "hiljadarka"...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
30 minutes ago, ZoraNS said:

Imam pitanje za vlasnike ovog motora i sve ostale poznavaoce moto guma. Uzeo sam početkom godine Tracera i pre cca mesec dana sam primetio da kada pustim ruke sa kormana, nakon par sekundi tako krene da se trese kao da će se raspasti. Pre par dana na krugu oko Srbije mi se isto dešavalo, pa sam pitao kolege šta misle gde je problem i ispostavilo se da je najverovatnije u pitanju prednja guma (stara 4 godine i 22.000 km - fabrička Dunlop). Kolega Miloš ju je merkao iz određenih uglova i video male "bubrege" koji najverovatnije uzrokuju tu vibraciju i trešenje kormana. Pretpostavljam da se to ne može rešiti balansiranjem i da je jedino rešenje nova guma (zadnja je prošle godine stavljena nova).

E sad, bez obzira što je preporuka iz uputstva motora da se monitraju Dunlop gume, ovo mi je tako loše iskustvo i gubitak poverenja da mi ne pada na pamet da ponovo uzimam Dunlop-a. Ne prelazim puno km godišnje, pa preferiram mekšu gumu koja bolje prijanja i po kišnim uslovima.

Iz iskustava i priča drugih, nekako mi najviše poverenja ulivaju neki modeli Metzeler, Pirelli i Continental guma. Molim vas za dobar savet koju gumu uzeti i gde se najpovoljnije mogu nabaviti...

Želim naravno ovogodišnji DOT tako da mi neki prodavci sa povoljnijim cenama ali starim gumama ne dolaze u obzir...

Hvala unapred! :takoje:

Može biti tu više stvari:

 

1. Loša guma

Nju ćeš svakako da zameniš. Ja vozim na Continentalu Road Attack 3 i mogu ti reći da je tako dobra da može snažno da te zalepi za plafon. 

 

2. Možda te zeza kofer pozadi. 

 

Ako je to slučaj onda ti trebaju teži tegići. Ja sam zamenio upravljač ali trenutno čekam da mi stignu tegići. Hoće da zatrese kad pustim ruke. Sa fabričkim tegićima to nije bio slučaj.

 

3.  Problem u ležaju upravljača ili loša podešena viljuška.

 

Ovo na kraju proveri ako prva dva ne urode plodom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Cao momci,

hvala na brzim odgovorima. 

@Marko tracer Mozda se nisam dobro izrazio. Versys 1000 SE ima sve sto si ti rekao. Pod klot sam mislio bez torbi. Za njega su 1000e bocni koferi i 600e top case :)

 

@ProMaster - Hvala puno na detaljnom objasnjenju. Da, trazim motor za putovanje u dvoje. Znaci tracer otpada. Jos samo kada bih mogao negde da vidim svojim ocima novog Versysa bilo bi super. 

 

Nego imam ideju - ovaj nacin rada nasih moto kuca me podseca ne turisticke agencije :). Mozda bih i ja mogao da otvorim moto radnju. Uzmem lokal od 5 kvadrata, i kada ljudi dodju pokazem im puno sarenih kataloga. Oni meni ostave 13000e u kesu i ja tada narucim motor. Divno. Troskovi poslovanja 0, rizik 0, odgovornost 0 :). Pa to je savrsen business model. 

 

Evo npr da se sada nije javio ProMaster i objasnio mi sve ovo. Ja bih otisao i kupio tracera, otkrio da mi uopste ne odgovara, i sta onda? Prodavao bih nov novcijat motor za 4000e manje. Strasno. 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Imaš dve varijante "testiranja" motora, ali ne na neku veću turu. Ako nije u pitanju neki ultra nov model možeš da pogledaš ko prodaje neki polovni komad modela koji želiš i odeš da ga pogledaš i testiraš - svako će ti dati motor na probnu vožnju...

Drugi način ti je da vidiš ovde na forumu ko ima motor kakav želiš pa zamoliš nekoga da ti ustupi motor da ga provozaš. Evo ja ću ti prvi dati na probu Tracera pa ako ti odgovara, kupuj (Plattner je 300 m od mene), a ako ne, tražiš dalje...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Može biti tu više stvari:

 

1. Loša guma

Nju ćeš svakako da zameniš. Ja vozim na Continentalu Road Attack 3 i mogu ti reći da je tako dobra da može snažno da te zalepi za plafon. 

 

2. Možda te zeza kofer pozadi. 

 

Ako je to slučaj onda ti trebaju teži tegići. Ja sam zamenio upravljač ali trenutno čekam da mi stignu tegići. Hoće da zatrese kad pustim ruke. Sa fabričkim tegićima to nije bio slučaj.

 

3.  Problem u ležaju upravljača ili loša podešena viljuška.

 

Ovo na kraju proveri ako prva dva ne urode plodom.

Hvala ti @Alekre na brzom odgovoru...

Imam i zadnji i bočne kofere (fabričke), ali nije to u pitanju jer mi se dešavalo da trese i bez ijednog kofera. Što se tiče tegića momci kažu da su OK, tako da bi (ako nije guma) moglo biti još ovo pod 3. :stabre:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

@ZoraNS Hvala puno na ponudi. Pamti pa vrati :). Citao sam u medjuvremenu o traceru, u pravu je ProMaster, nije tracer za putovanje u dvoje na duze staze. Ipak cu da gledam versys 1000. Postavio sam tamo na forumu pitanje da vidim da li ga neko ima, pa cemo videti. 

U svakom slucaju, hvala na pomoci svima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Nema na čemu @mbran  - ja vozim solo, tako da nemam potrebe za većim i težim motorom. Versysa nisam vozio pa ti ne mogu dati savet po tom pitanju, ali probaj da se "ogrebeš" od nekog vlasnika za koji krug...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Ako nije u pitanju neki ultra nov model možeš da pogledaš ko prodaje neki polovni komad modela koji želiš i odeš da ga pogledaš i testiraš - svako će ti dati motor na probnu vožnju...


Uz položen depozit u visini cene koju traži. Sve lepo piše u oglasu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 15 minuta, X8 Vračar je napisao:

Uz položen depozit u visini cene koju traži. Sve lepo piše u oglasu...

 

Slažem se - to je OK...

Mora se ipak računati sa nekim lošim scenarijom da potencijalni prodavac ne ostane u šteti...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja