Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900

Pozdrav svima na forumu, stize vam jos jedan novajlija nakon Kawasakija z750 odlucio sam se da predjem na Tacer-a 900 2018. godiste.

Svi saveti su dobro došli..uskoro jos koja fotka. 20190902_131023.thumb.jpg.c2f678c30a0e6e9fe35f6d5a48dc7af0.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 3 sati, ProMaster je napisao:

Kakvi su otisci vama koji se vozite u dvoje i na duže staze?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Kažu otisaka nema... nose rukavice:)

Nemo' se ljutiš... šala:neznam:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Kažu otisaka nema... nose rukavice
Nemo' se ljutiš... šala:neznam:
Hehe, nikako, kakav ljutis.. :)
Ne može se protiv korekcije..
Dakle, utisci o vožnji Tracera u dvoje.. ? :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ja se veoma često vozim sa saputnikom, bilo to žena (najčešće) ili ćerka ili sin. Nosivost Tracera nije velika i deklarisana je na 180kg. I u mom slučaju je to u toj granici, uključujući i kofere, tank torbu. Motor ima dovoljno snage da ovu težinu lepo nosi, mada ga nisam vozio brže od 140-150km/h opterećenog na auto putu. Takođe i pri krivudavim i sporim krivinama gde se vozi 2-4 brzina, nema nekih izraženih problema. Kočnice uspevaju da izvrše sve što je potrebno, atakođe i gume. E sad moji utisci od letos kada sam vozio Rumuniju TF i TA u grupi od desetak tracera i gde se vozilo baš žestoko, a ja sam bio solo, mislim da sa saputnikom to ne bih mogao da ispratim. To sigurno ima veze sa mojom veštinom vožnje, dok je SkiBoban sve to lepo peglao vozeći sina.

Mislim  da mesta za saputnika ima dovoljno, a to opet zavisi od njega i vozača. Rukohvati su dobri i na zgodnom mestu kao i naslon na zadnjem koferu. Možda su fuzasteru suvozača blizu vozačevih, ali noge se ne dodiruju. A verzija GT ima i više mesta jer je zadnja viljuška duža za 60mm, pa je motor upravljiviji. Šta znam, pauze pravim na 1-2 sata neki put i više.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Super, bas to me i zanimalo, hvala..

Generalno sa saputnicom, jer samo nju i vozim, vozim maksimalno pažljivo, tako da nam je i Versys završavao posao, ali on baš oseti dvoje i natovaren motor, medju ubrzanja postaju sporija, a potrošnja preko 120kmh zna da skoči drastično..
Kada smo se vratili s putovanja, 5000km vožnje u dvoje, prvo samostalno sedanje na Versys mi je bilo kao da sam seo na drugi motor..

Najviše me brine ta deklarisana nosivost, jer sam ja 90, ona 50 i kusur kg, tako da ostaje nekih ~40kg za prtljag.. Ono što me zanima je, da li je max deklarisana nosivost takva zbog rama ili zbog vešanja, jer vidim da na Traceru ljudi masovno menjaju vešanje?


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre 13 sati, ProMaster je napisao:

Super, bas to me i zanimalo, hvala..

Generalno sa saputnicom, jer samo nju i vozim, vozim maksimalno pažljivo, tako da nam je i Versys završavao posao, ali on baš oseti dvoje i natovaren motor, medju ubrzanja postaju sporija, a potrošnja preko 120kmh zna da skoči drastično..
Kada smo se vratili s putovanja, 5000km vožnje u dvoje, prvo samostalno sedanje na Versys mi je bilo kao da sam seo na drugi motor..

Najviše me brine ta deklarisana nosivost, jer sam ja 90, ona 50 i kusur kg, tako da ostaje nekih ~40kg za prtljag.. Ono što me zanima je, da li je max deklarisana nosivost takva zbog rama ili zbog vešanja, jer vidim da na Traceru ljudi masovno menjaju vešanje?


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Ja sam zadnji amortizer nategao na max. a prednji na sredinu i tako vozim sa i bez suvozača. A što se tiče zamene vešanja to rade bivši eR-aši kojima su počela leđa da bole pa kupili Tracera i sada od njega izvlače više nego što su kupili:jee:.

Ja sam 90kg težak "čovek" a suvozači su 60-70kg i to ne osećam kao neku smetnju u vožnji, dok kada sam jednom prilikom kratko provozao kuma od 105kg, suze iz oka mi je isterao, jedva me je ladno pivo smirilo:na_glavi:, nije on znao da balansira u krivini.

Tracer je jako živahan i zaista kida kad se odvrne gas, tako da to obilato koristim kod preticanja. Naše najčešće vožnje su po magistralnim i lokalnim putevima tako da je potrošnja 4-4,5 l.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Potrebna pomoc? Ganjam Handlebar za Tracera al da je sto slicnijih dimenzija originalnom. Nasao aftermarket jer je originalni oko 200E. 

E sad ima vise opcija zakrivljenja i sirine, pa molim ako neko ima vremena samo da mi izmjeri sirinu originalnog (znaci cijevi bez plasitika onih zastita jer ga to poprilicno siri i visinu) pa da mi javi. Ovaj sto prodaje ima dve opcije od 750 i 800mm pa da se ne zajebev da ne uzmem preuzak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre 4 sati, chicha je napisao:

Imas na KP tipa koji prodaje ktm ove volan. Ja sam taj stavio i pogledao

Hvala druze. Nasao sam original i narucio. Nesto povoljnije nego kod Yamaha dilera!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre 3 sati, Nikola2607 je napisao:

Koliko vidim, vi sa Tracer-ima ste najozbiljniji ovde. Svak čast.

 

Ma mnogi su na viber grupi, "Tracer club Srbija", zatrpava se svakodnevno memorija mob. sa porukama, slikama i videom.

Ekipa je odlična.

A ovde, eto ja redovno visim i još po neko:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav drugari! Ja sam Milos, procitao sam sa uzivanjem sve postove i nasao puno zanimljivih saveta i iskustva dok cekam da moj Tracer stigne. Stize teeeek za mesec dana



Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
Pozdrav drugari! Ja sam Milos, procitao sam sa uzivanjem sve postove i nasao puno zanimljivih saveta i iskustva dok cekam da moj Tracer stigne. Stize teeeek za mesec dana



Gesendet von iPhone mit Tapatalk


Nek bude sa srecom i nek te uvek nasmejanog kuci vrati.Ja kad god sidjem u garazu ja se ponovo zaljubim u mog Tracera.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova


Nek bude sa srecom i nek te uvek nasmejanog kuci vrati.Ja kad god sidjem u garazu ja se ponovo zaljubim u mog Tracera.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala puno! Ja sam otisao u jedan salon da bih kupio f800gs a pored njega je bio Tracer. I sad cekam da stigne


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
On 24.1.2020. at 14:24, djolji je napisao:

Ma mnogi su na viber grupi, "Tracer club Srbija", zatrpava se svakodnevno memorija mob. sa porukama, slikama i videom.

Ekipa je odlična.

A ovde, eto ja redovno visim i još po neko:jee:

 Ja sam bio u grupi 1 dan,mozak mi prokuvao,i delete.:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova

Hvala puno! Ja sam otisao u jedan salon da bih kupio f800gs a pored njega je bio Tracer. I sad cekam da stigne


Gesendet von iPhone mit Tapatalk


Ubacujemo te u grupu,mnogo pozitivnih i dobrih ljudi ces upoznati,ako bog da i videcemo se pa ces videti kako izgledaju druzenja i uzivo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Moj broj za grupu je 0041764535339 ako moze posto ne zivi u Srbiji.

Cini mi se da nisam video da se o ovome pricalo i da l se odnosi na neki od vasih motora

WWW.BIKESREPUBLIC.COM

Hong Leong Yamaha Malaysia (HLYM) has issued an official notification regarding the Yamaha MT-09 and MT-09 Tracer here in Malaysia.


Na mom motoru je zamenjen taj drzac upravljaca..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Na prethodnom linku ne pise koji motori su zahvaceni, ali na ovom pise, samo sto je na nemackom

WWW.MOTORSPORT-TOTAL.COM

Yamaha muss zum wiederholten Mal Motorräder zurückrufen. Betroffen sind nun die MT-09 sowie die davon abgeleiteten Modelle Tracer 900 / MT-09 Tracer und XSR 900



Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
Na prethodnom linku ne pise koji motori su zahvaceni, ali na ovom pise, samo sto je na nemackom


179565_mst.jpg?rf=1491846003&key=0bfe4ea89156bfd2d0f5f5084b8dafbb8f311c3af516999e479a0a6577045299 WWW.MOTORSPORT-TOTAL.COM
Yamaha muss zum wiederholten Mal Motorräder zurückrufen. Betroffen sind nun die MT-09 sowie die davon abgeleiteten Modelle Tracer 900 / MT-09 Tracer und XSR 900


Gesendet von iPhone mit Tapatalk


Ubacen si


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja