Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha MT09 TRACER

Može li pomoć Traceraši?

Došlo vreme da se pazari nova kaciga!

LS2 full face matora, Shark RAW mi nije za putovanja...

Neka dooobra touring kaciga bi mi legla.

Cenovni rang 300-600€.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 174 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / Yamaha T-max / Yamaha MT-09 Tracer

Shoei GT-Air
HJC rpha 70
Schubert C3/C4 ili S2.

Mogu sad da se nadju na lepom sniženju, sve su oko 300€ u luisu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Yamaha NIKEN

Ja imam SHARK EVO ONE i prezadovoljan sam. Sve sto mi treba imam u jednoj kacigi. Turing ili grad, toplo ili hladno, sve mi je na jedan klik, a deo koji se dize skroz ide iza i ne smeta, kao da ga nema. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Jedna pomoc oko prednjih opruga...

Ohlins ima samo 9 opruge, a za moju tezinu  (90-95kg sa opremom) se preporucuje 9.5-10

 

Da li uzeti Ohlins opruge i gusce ulje od onog sto propisuju, ili K tech 9.5-10?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer, BMW S1000XR

@DjoleLO Nisam stigao da napisem sire obrazlozenje; uglavnom, 9N/mm Ohlins ce biti idealan za tvoju tezinu. Radi se o linearnin oprugama koje, za razliku od progresivnih Tracerovih, su prilicno tvrde na sitnin neravninama. Zato je bolje budu malo mekse. 5W ulje je idealno za njih (ja sam probao s 2.5W Motulom, ali je s 5W puno bolje).  

Interesantno, Tracerov OEM valving na testovima se pokazao sasvim pristojan, tako da ces na prvoj voznji osjetit ogromno zadovoljstvo ;) Samo fino nastimaj static sag (imas instrukcije na netu) i gas!

 

Zivio!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Mozes li pustiti link od sajta da podesavanjem, ili da kazes kako si ti podesio?

Ja uglavnom vozim solo sa gornjim koferom i volim tvrdje ogibljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer, BMW S1000XR

Za instrukcije na youtube ili google upišeš "static sag setup" i izbacit će mnogobrojne ponude.

Na stranici www.racetech.com imaš podatke o ovjesu  za sve motore, uključujući i Tracera. Tu možeš naći željene spring rates. 

 

Static sag je vrlo jednostavno podesiti. Potreban ti je jedan (idealno dva) prijatelj da pomogne pri mjerenju. Za cestovne motore statičko vješanje je 25-30mm naprijed i oko 25mm natrag, ovisno o hodu vilice i amortizera. Preciznije je računanje s postotcima; kažu da ide 25-30% ukupnog hoda. Ipak, postoje određene varijacije, a o tome možeš čitati na brojnim web stranicama. Uglavnom, Tracer naprijed ima malo duži hod, te je static sag sasvim ok  na 35mm (vrlo teško dobiti s originalnim oprugama i tvojom tjelesnom težinom zbog premekanih i progresivnih opruga).

 

Računa se na sljedeći način:

Dok je motor na centralnoj nogari, opteretiš stražnji dio tako da vilica ostane slobodna - da se istegne do kraja. Tu praviš prvo mjerenje. Mjeri se onaj kromirani dio na vilici, dakle od čistača do aluminijskog dijela na kojem je pričvršćena osovina (ako se ne varam, na Traceru je nešto ispod 140mm). Zatim vozač, u punoj opremi, ali bez kofera i dodatne opreme, sjeda na motor. Prijatelj ponovo mjeri (ovdje je dobro da imaš i trećeg pomagača koji će držati motor stabilnim dok sjediš, ali se može izvesti i tako da mjeriš blizu nekog oslonca pomoću kojeg će vozač držati motor stabilnim). Drug mjeru oduzmeš od prve i to ti je static sag. 

Kad je static sag pravilno naštiman, ovjes će pružiti najbolje što može. 

 

Stražnji sag se štima na isti način, s tim da se ne mjeri na amortizeru (jer je skoro nemoguće zbog opruge), već od centra osovine i referentne tačke na repu (bilo koje mjesto koje nađeš na vertikalnoj liniji u odnosu na osovinu). Problem sa originalnim amortizerom je što on nema štelovanje compression dampinga, a default je premekano postavljen (zaboravio sam cifre), te lako propada pri opterećenju, posebno ako natovariš motor kao što je napomenuo Stefan. Zato je potrebno promijeniti amortizer. Ja sam, po uzoru na ljude iz svijeta koji su stručnjaci za ovjes odlični KYB amortizer s ZX10R-a (bila je rasprava o tome i na ovom forumu, pa se nismo najbolje razumjeli ;) ) koji omogućava štelovanje compression dampinga na dva nivoa (high speed i low speed) i naravno rebound. Ispravan i pravilno napunjen KYB amortizer je čudo, s tim da mu je opruga prilično mekana (9.1kg/mm - Tracerova originalna je 100kg/mm i onda je idealna za tjelesnu težinu od stotinjak kg), pa nije loše ugraditi snažniju. Ipak, bilo kakva da je stražnja opruga, taj amortizer će raditi mnogo bolje od originalnog). Ja sam postavio oprugu od ZX6R (9,7kg/mm) i dobio sjajne rezultate. 

 

PS: Napravio sam nitrogen needle koja služi za punjenje ZX10R amortizera i rado ću je posuditi svim forumašima kojima bude trebala. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 19 minuta, Stefan Lone Wolf je napisao:

jel plaća neko kasko za motor?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Nemas kasko za motor u nasoj zemlji

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Njima je odgovor po defaultu da ne osiguravaju zato sto im je toliko ne primereno. Ja sam na kraju iz winera dobio ponudu, rade naravno. Ali sam tip mi je rekao da ti je to ne isplativo. Ne mogu da se setim tacno cifre ali mislim da je bilo jedno 200-300e mesecno, plus naravno ne osiguravaju od kradje. Tako da je to sve besmisleno, besmisleno je i njima zato i govore da ne rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Na sajmu ove godine uz novi HD je išao kasko u paketu. Pričao sam sa njihovim menadžerom (osiguranja) i rekao je čovek da će ponuda rasti sa tržištem. Mislim da će za početak biti sigurno samo za nove motore...
Kaskamo sa kaskom za ostatkom sveta :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6
Off topic

Koliko je sada na kraju tehnicki za motor?
 
 
Danas sam registrovao auto pa sam pitao za motor kazu da je isto 4000 din

Sent from my BV8000Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova

Moze to i skuplje, mislim realno da nam je registracija bas jeftina moze to opusteno da poskupi necemo ni da osetimo :rat3:

 

Da ne kvarim ovim temu ovako lepom motoru.

 

 

Okacite malo vase slike ovog motora sa nekih lepih avantura da malo parimo oci dok je ovo odvratno vreme.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Yamaha NIKEN

Potrebna mi je mala pomoc, u vidu saveta i misljenja. Planiram top case i izbor sam sveo na dva GIVI modela: V 47 i 56. Cena mi nije bitna. Sto se velicine tice uglavnom se vozim sam i vec imam dva bocna kofera od 22 l koja su dosla uz motor. Ovaj kofer bi mi trebao da stoji stalno na motoru jer mi je bitno da imam gde da stavim kacigu i jaknu. Ima li neko iskustva sa razlicitim zapreminama kofera na Traceru, i ima li neko neki savet na osnovu cega da izaberem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

E ovako, moje licno iskustvo i misljenje...
kad vozim malo zustrije top case ne stavljam!! par puta mi je on napravio sranje, ali zato stavim waterproof torbu na subosacko sediste, kao i bocne torbe i tank torbu, totalno druga prica za duzi put...ako ti je zagradsku voznju onda uzmes veci da mogu da stanu 2 kacige

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja