Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

btw jel ima neko savete za podesavanje ogibljenja? ja sam oko 82kg :) za sata napred preolud vide se 3 kruga, compresija na 4 klika od max,  rebound na 7 klika od max...zadnji preloud na 6, a rebound na 4 kruga od skroz odvijenog? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 4 sati, miki89 je napisao:

btw jel ima neko savete za podesavanje ogibljenja? ja sam oko 82kg :) za sata napred preolud vide se 3 kruga, compresija na 4 klika od max,  rebound na 7 klika od max...zadnji preloud na 6, a rebound na 4 kruga od skroz odvijenog? 

Ogibljenje na Traceru 900 (2015) je bzv sta god da uradis
Nadam se da je na tvom nakedu druga prica

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke
Ogibljenje na Traceru 900 (2015) je bzv sta god da uradis
Nadam se da je na tvom nakedu druga prica
 


Istina, ja sam se namerio odavno da uradim nešto po tom pitanju, ali nikako da nadjem vremena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 2 minuta, wiggin je napisao:

 


Istina, ja sam se namerio odavno da uradim nešto po tom pitanju, ali nikako da nadjem vremena...

 

Ja sam prilicno razocaran po jos mnogo pitanja...
Agregat ima neke bzv zvukove (krckanja, lupkanja i sl..) i imam osecaj kao da ce da zakuca (pu, pu daleko bilo), touring motor sa tvrdim sedistem i sport sa ocajnim ogibljenjem i voblingom, zadnji amortizer rdja, zatezaci vizira se olabave, menjac po malo grub...
Teorijski sve lepo zvuci, u praksi je ipak malo drugacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

meni je majstor podesio,ali ja se u to stvarno ne razumem (za sada)
promeni osam vizir,stavio deflektor,stavio kljuc,i on je nesto podesavao...ne mrda

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

ja nisam siguran... sad je dosta utegnut.. i super to lezi u krivini..ovako mi se cini malo tvrdji.. ali opet kad sedne suvozacica, dobro se drzi..ne legne skroz.. zato i pitam..nisam strucan a i previse pametan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer, BMW S1000XR

@miki89 @DjoleLO: Tracer serija ima uzasan ovjes, cak i redizajnirani model (prema stranim testovima). Jedini nacin da se sredi jeste zamjena opruga u vilici (najbolje je promijeniti citave cartridges, cijena pocinje od 500 eura za Andreani cartridges, do 1000 eura za Ohlins NIX30 Street), a opruge kostaju oko 120-140 eura. Ja sam ugradio Ohlinsove linearne 9 N/mm opruge i potpuno promijenio ogibljenje - nema vise glupog poniranja prednjeg kraja pri kocenju. 

 

Zadnji amortizer je vrlo jednostavno rijesiti. Odgovara KYB amortizer s ZX6R i ZX10R, uz malu preradu. 

 

Slazem se da Tracer ima mnogo nedostataka, ali ne zaboravite da se radi o najjeftinijem motociklu u konkurenciji s brojnim prednostima (tezina, potrosnja goriva, dobar obrtni moment na nizim rezimima...) i mogucnoscu kvalitetne nadgradnje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kod Tracera je agregat najsvetlija tačka, taj motocikl ozbiljno ali baš ozbiljno ide da sam bio zapanjen.

 

Nego, koliko baš loše oslanjanje ima ili je internet i forumi naduvao slučaj? Nije mi logično da je to toliko loše.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke
Kod Tracera je agregat najsvetlija tačka, taj motocikl ozbiljno ali baš ozbiljno ide da sam bio zapanjen.
 
Nego, koliko baš loše oslanjanje ima ili je internet i forumi naduvao slučaj? Nije mi logično da je to toliko loše.


Shvatiš koliko je manjkavo kad sedneš na drugi motor koji ima bolje. Posle predjenih 30.000 km ja sam prelomio i zameniću sve opruge.
A u pravu si potpuno za CP3 agregat, čista radost kad odvrneš gas :)
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 5 sati, candromero je napisao:

@miki89 @DjoleLO: Tracer serija ima uzasan ovjes, cak i redizajnirani model (prema stranim testovima). Jedini nacin da se sredi jeste zamjena opruga u vilici (najbolje je promijeniti citave cartridges, cijena pocinje od 500 eura za Andreani cartridges, do 1000 eura za Ohlins NIX30 Street), a opruge kostaju oko 120-140 eura. Ja sam ugradio Ohlinsove linearne 9 N/mm opruge i potpuno promijenio ogibljenje - nema vise glupog poniranja prednjeg kraja pri kocenju. 

 

Zadnji amortizer je vrlo jednostavno rijesiti. Odgovara KYB amortizer s ZX6R i ZX10R, uz malu preradu. 

 

Slazem se da Tracer ima mnogo nedostataka, ali ne zaboravite da se radi o najjeftinijem motociklu u konkurenciji s brojnim prednostima (tezina, potrosnja goriva, dobar obrtni moment na nizim rezimima...) i mogucnoscu kvalitetne nadgradnje. 

A za pare koje das na nadogradnju mozes kupiti ozbiljniji motor...
Nisam hejter, ali ovo je koliko para, toliko i muzike i to je to...
Nista spektakularno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 4 sati, wiggin je napisao:

 


Shvatiš koliko je manjkavo kad sedneš na drugi motor koji ima bolje. Posle predjenih 30.000 km ja sam prelomio i zameniću sve opruge.
A u pravu si potpuno za CP3 agregat, čista radost kad odvrneš gas :)

 

Javi kakvi su utisci posle promene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer, BMW S1000XR

@DjoleLO "A za pare koje das na nadogradnju mozes kupiti ozbiljniji motor..."

 

Nazalost, ne mozes. Motor iz iste klase (all-rounder) koji ima odlican ovjes, bolji vizir, itd., ali i odredjene manjkavosti, je MV Agusta Turismo Veloce, koja kosta 15.000 eura. Sljedeci motor koji skoro da nema manjkavosti (osim vibracija na upravljacu) je BMW S1000XR, ali on kosta 19.000 eura. 

 

@Alekre Za normalnu i touring voznju Tracererov ovjes je sasvim podoban. Problem nastaje ako se krene s agresivnijom voznjom, sto agregat i kocnice (s boljim disk plocicama) svakako dozvoljavaju. Ako nisi "lagan na gasu", nema brige ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Možda Versys 1000.

 

Uostalom, dodje i oslanjanje na remont, pa je tada zgodno napred prepakovati opruge sa nekim "Wilbersom", one su oko 120 eur uljem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Brčko

Našao sam lijek za sve one probleme o kojima sam ranije pisao.

Izgleda da ova mašina voli obrtaje i agresivnu vožnju...

Nakon nekoliko dana agresivnije vožnje Tracer se preporodio, dosta uglađenije radi, manje vibracija, ljepše šalta i td.

Znači, nemojte ga maziti i bit će ok. :jee:

Što se tiče ovjesa meni je taj dio ok.

Kočnice bi po mom mišljenju trebale bolje "gristi", ali možda se to da popraviti drugim pločicama kako Nermin kaže.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer, BMW S1000XR
1 hour ago, Alekre said:

Možda Versys 1000.

 

Uostalom, dodje i oslanjanje na remont, pa je tada zgodno napred prepakovati opruge sa nekim "Wilbersom", one su oko 120 eur uljem. 

Versys je mrcina od 250kg, prije bih ga svrstao u istu kategoriju s Super Tenereom nego s Tracerom ;) i ovjes mu nije nista napredniji od Yamahinog (samo rebound dampening naprijed i nazad). Osim toga, veca potrosnja, aksijalne celjusti naprijed... Svakako, radi se o turisticki nastrojenom motociklu i u tom je segmentu daleko ispred Tracera. 

 

@EmirF121 Ja sam ugradio EBC sinterovane plocice (FA252HH) koje mnogo bolje grizu od originalnih, a nisu mnogo su jeftinije (51euro za prednji set). A moguce je uraditi jos neke modove za unapredjenje kocnica "za sladokusce" (veci diskovi naprijed, radijalna pumpa, opletena kociona crijeva). 

Za vikend sam u TK, pa ako budes imao vremena, navrati na pice i test..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7
Nije strano to tupavo ponašanje, TDM900 pati od toga takođe. Kao da je po gradu uvek u pogrešnoj brzini i traži rad kvačilom. Da se rešiti lako, Traceru bi pomogao "PowerCommander".
 
Drugo, postoji period razrade gde je jako bitno da ispoštuješ ono što proizvođač nalaže. Izmena ulja na 1000 kilometara, do XXXX obrtaja itd. Ne bi trebalo bi da isključiš opciju da si kupio nešto felerično, slobodni idi u ovlašćeni servis i iznesi problem. 
Ja sam lako rešio trzanje, nemogućnost krstarenja na 50kmh u 6 sa tim 900. Prodao i kupio gsf 650 efi
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 5 sati, candromero je napisao:

@DjoleLO "A za pare koje das na nadogradnju mozes kupiti ozbiljniji motor..."

 

Nazalost, ne mozes. Motor iz iste klase (all-rounder) koji ima odlican ovjes, bolji vizir, itd., ali i odredjene manjkavosti, je MV Agusta Turismo Veloce, koja kosta 15.000 eura. Sljedeci motor koji skoro da nema manjkavosti (osim vibracija na upravljacu) je BMW S1000XR, ali on kosta 19.000 eura. 

 

@Alekre Za normalnu i touring voznju Tracererov ovjes je sasvim podoban. Problem nastaje ako se krene s agresivnijom voznjom, sto agregat i kocnice (s boljim disk plocicama) svakako dozvoljavaju. Ako nisi "lagan na gasu", nema brige ;)

Multistrada 950..?

A i taj BMW su mi u Delti nudili daleko ispod 19 000 (razlika izmedju njega i preradjenog Tracera je oko 1500€)

A sta je to all- rounder, osim nekog bzv eksperimentisanja?

Touring koji nije udoban, sport koji to ne moze biti zbog ogibljenja i voblinga, a o offroad ni govora...

Imas sve, a nemas nista...

Mozda su noviji Traceri bolje odradjeni, ovaj moj iz 2015 je pun bolesti i nije nista spektakularno osim izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer, BMW S1000XR

Multistrada je odlicna (mada i ona ima problem s jerky gasom na niskim obrtajima) ako imas dovoljno novca za servise. 

 

Nov S1000XR sa svim paketima opreme sad kosta 19.000 eura, a standardni paket je 17.500. Steta sto nisi kupio taj motor ako je bio tako jeftin. 

 

All-rounder to i jeste jer ima pomalo svega od navedenog. Tacno da ne mozes ocekivati klasicni touring, niti klasicni sport, a posebno adventure, ali istovremeno imas motor na kojem sjedis visoko i ravno, kao na adventure-u; imas solidnu ili uz doradu odlicnu zastitu od vjetra, kao na touringu; zabavnost na krivudavoj cesti, kao na nakedu i uz to vise nego pristojnu potrosnju goriva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 32 minuta, candromero je napisao:

Multistrada je odlicna (mada i ona ima problem s jerky gasom na niskim obrtajima) ako imas dovoljno novca za servise. 

 

Nov S1000XR sa svim paketima opreme sad kosta 19.000 eura, a standardni paket je 17.500. Steta sto nisi kupio taj motor ako je bio tako jeftin. 

 

All-rounder to i jeste jer ima pomalo svega od navedenog. Tacno da ne mozes ocekivati klasicni touring, niti klasicni sport, a posebno adventure, ali istovremeno imas motor na kojem sjedis visoko i ravno, kao na adventure-u; imas solidnu ili uz doradu odlicnu zastitu od vjetra, kao na touringu; zabavnost na krivudavoj cesti, kao na nakedu i uz to vise nego pristojnu potrosnju goriva...

Ako imas para za Multistradu, onda verovatno imas i za servise.

Meni su u Delti nudili BMW S1000XR sa jednim paketom opreme za nekih 15 000.

Tracer je samo lepo osmisljen i dizajniran, ali sa mnogo nedostataka. Kome ne smetaju ti nedostaci, onda je dobar izbor u odnosu ulozeno- dobijeno

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Sve sto spominjete kao kategoriju, masite..Yamaha nema motor u kategoriji XR ili multistrade.. Tracer bi do nekle mogao da se poredi sa SX-om ali samo donekle.. Da bi se poredio sa XR ili velikom mulitstradom to bi trebalo da bude tracer koji je zasnovan na MT-10 kao sto su XR na S1000R i RR agregatu ili kao sto je Mstrada na dobro poznatom agrgatu.. To ce se mozda i desiti jer je Yamaha izvrsila ne tako davno registrovanje oznake MT GT, sto bi mogla da bude 10-tka u tracer kategoriji.. Najpribliznije tome sto pricate je baby multirstrada od 900 kubika i slicnih 115 konja ali je 2 cilindra, prosecna cena oko 14k.. Imao sam prilike proslo leto da je testiram jedan dan i meni se nije svidela.. Fino povlaci taj agregat ali me nije fascinirao tada u odnosu na moju 07 iako je imao tih 40 ks razlike plus na to meni je ogibljenje na njoj tek bilo lose, u krivini nemas pojma gde je prednji tocak i sta radi, molis se da lezi kako treba itd.. 09 ide drasticno bolje.. :) Za tracera-a ne znam, na nakedu nije toliko katastrofalno ogibljenje kao sto pricate ( citao sam i na stranim forumima dosta toga, pogotovo na fz09.org), mozda i zbog te sitne razlike u kilazi izmedju nakeda i tracera.. :) slazem se, nije idealno i moze i bolje ali uopste nije tolikok lose..mislim da mi svi malo masimo namenu svojih motora.. kupimo motor za grad ili put, a onda posto ima snage ocekujemo da bude utegnut kao R za stazu.. :D prosto postoji neki kompromis i takvo ogibljenje onda mora da bude u mogunosti da donekle isprati agrgat a donekle i svakodnevnicu kao sto su 5 lezecih, rupe, kaldrma itd.. :D Slazem se gore sa kolegom da je bez veze preterano ulagati u ogbiljenje jer da bi to uradio kako valja treba ti 2k E... koliko god drugi mislili drugacije.. da mozes da stavis polovan amortizer od ZX6 kao sto stavljaju..li ne vidim poentu kupovine motora od acc 10K da bi ugradjivao polovne delove od motora starog 10 godina.. :D onda lepo dodas tih 2k koliko kosta prednji  zadnji ohlins i kupis motor koji ti odgovara.. :)  Inace kome smetaju i kocnice, ako cete tom logikom Brembo prodaje radijalna kljesta koja idu na sraf za nas motor, u pitanju je M4 model.. par novih kljesta njihovih je approx 500e..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer, BMW S1000XR

@miki89 Nismo ni pricali o vecoj Multistradi, vec o modelu 950. Jedini motor koji je u istoj kategoriji s Tracerom jeste Turismo Veloce, a time sto ga poredimo s vecim modelima govori o tome da ipak nije bezvezan motor, vec itekako potentan. 

 

Ne slazem se da ga mozemo porediti s SX-om (ako si mislio na Kawasaki Z1000SX), jer je Tracer mnogo blizi BMW-u i velikoj Multistradi, nego Kawi. SX je ok za vozace nize od 180cm. 

 

Sto se tice ovjesa, niko nikoga ne primorava da to radi. Ja sam u jednom postu pisao kako se za relativno male novce moze osjetno unaprijediti ovjes, sto sam i sam ucinio i prezadovoljan sam rezultatom. Naravno, ko zeli jos bolje, moze promijeniti uloske vilice (dovoljno je 1.000 eura za Andreani i Ohlins). Takodjer, zasto bi bio problem staviti amortizer 10 godina starog motora, ako je bolji od novog Tracerovog. Kayabin amortizer sa ZX10R je sjajan amortizer, triple clicker, sto Yamaha ne ugradjuje cak ni na standardnu MT10-ku. 

 

Na koncu, ugradnjom samo Brembo M4 klijesta ne bi se dobilo skoro nista, jer su i Yamahina klijesta odlicna. Problem je u aksijalnoj pumpi, gumenim crijevima i ne tako dobrim plocicama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Ako si vozio veliku multistradu ne mozes da kazes da je blizu.. koliko god ja volim yamahu, i veliku multistradu sam vozio..ima je drugar.. i yamaha joj nije ni prismredeti, taj motor se po krivinama vozi nenormalno dobro, bolje nego cak npr z1000, ciklistika je pogodjena fenemenalno, pritom ide itekakako dobro..  niko ne kaze da je bezvezan, sta vise super je u odnosu ulozenog dobijenog. (prvi je imam). ali kao i za sve koliko para toliko i muzike.. ja sam samo surovo realan.. to je isto kao kad bih ja rekao moj naked je blizu kao s1000r, nije koliko god ga ja volim.. :D slazem se sa tobom, niko nikog ne primorava i to je stvar izbora.. :) ja sam samo istakao svoje misljenje, ne kazem da polovan amortizer nece doneti nekog efekta.. ali za mene amortizer star 10 godina (kakve god karakteristike da ima) + prepravka da bi stao + radnja na novom motoru koji kosta ne malo para = budzevina.. to je moje misljenje i moj rezen, neko ima drugacije i to je ok.. :) po meni ili vozis takav kao sto jeste, ili imas para da stavis stvari koje su za to namenjene da li je to ohlins, maxton ili neki drugi amortizer, uloske za vile i to sve kosta nesto para.. ili kupis motor koji je skuplji i ispunjava ti kriterijume.. :)  opet kazem samo moje vidjenje stvari..  slazem se sa tobom da nije skroz kao SX, vise je versysu 1000, ali kao sto neko rekao to je mrcina od 240kg.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja