Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 18

Zna li neko tacan datum kada su ovi modeli dostupni? Bio sam do Platnerr-a pre nekih nedelju dana, rekose da je Tracer 900 dostupan pocetkom maja, a za Tracer 900 GT nisam siguran. Francuski ne znam, ali nemacki govorim, ovaj gospodin rece da je osnovna verzija 10.595 € a GT verzija 12.195 € tj razlika je 1.600 € (sto nije previse za tempomat + 2x sidecase + heated grips + podesavajuci front fork + quickshifter + TFT ekran za koji jedino nisam siguran da je upgrade). Ako bude slicna cena kod nas mislim da vredi sacekati GT verziju. Pregledao sam sve poruke koje ste ostavili u ovoj temi, i moram reci da i sam imam osecaj da sam presao 20.000km na ovoj masini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

ja sam uvek za skup :)
od sledece nedelje cu moci svakog vikenda...
sediste radio Boban
a kompletne promene su sa Ali expressa

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke
ja sam uvek za skup
od sledece nedelje cu moci svakog vikenda...
sediste radio Boban
a kompletne promene su sa Ali expressa

Sent from my SM-G930F using Tapatalk



Ozbiljno ulepšan motor, konkurencija Skiboban-u za najlepši Tracer :D
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

hvala :)
imam dosta delova njegoih,nekoriscenjih...stavicu ovde sve pa kome sta zatreba,delovi su za nas tracerase pa mislim da nije problem da stavim ovde... jedan od meni najlepsih detalja :)7192381e4a2c2e2f5c79a47894b7ebd7.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Trecer je jako zanimljiv motor, meni prvenstveno zbog agregata.

Sve stavke koje se tiču komfora možete riješiti takorekući na pragu.

Imate dečke sa foruma koji su se specijalizirali, svak u svojoj oblasti.

Boban za sidala, za vjetrobrane Ivan ....

 

Na bavarskom motoru je bilo bučno, vizir se moga u dvi pozicije štelat, nije baš bilo od pomoći.

Otpila san vizir i sad je “mir u kući”

 

 

 

 

 

Vozim motor a nisam bajker.....

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

...

Na bavarskom motoru je bilo bučno, vizir se moga u dvi pozicije štelat, nije baš bilo od pomoći.
Otpila san vizir i sad je “mir u kući”
 
 
 
 
 
Vozim motor a nisam bajker.....
 
 
 


Like a king

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Yamaha mt 09 tracer Yamaha tracer 9 gt KTM 1290 SAS
8 hours ago, wiggin said:


Ozbiljno ulepšan motor, konkurencija Skiboban-u za najlepši Tracer :D

A moj a moj post-38182-0-19939700-1487407349.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Brčko

Pozdrav momci,

 

Je li neko od vas uspio "ispeglati krivulju" u prve tri brzine, da se može fino kruzati do 50 km/h, bez "skakanja", trzanja, prekida i td.?

Nakon što sam isprobao Suzuki GSX S750, Tracer me počeo strašno iritirati. Suzuki radi tako fino i uglađeno, može se sa 1/4 gasa kruzati bez problema.

Danas sam pokušao ući u DIAG mode ovako: https://mt09.motorcycle-talk.com/forum/mt-09-tracer-technical/2900-tracer-c0-adjustment-guide-3.html

Nisam uspio, izgleda da su onemogućili tu opciju u novijim Tracerima.

 

https://www.ebay.de/itm/Yamaha-MT-09-FZ-09-MT09-FZ09-Tracer-FJ09-FJ-09-O2-Controller/132564031875?epid=1533749941&hash=item1edd6e9983:g:ENIAAOSw9N1Vwezu

 

Kev mode nažalost ne radi na 2017 modelima.

 

Može li se išta uraditi sa ECU reflash-om, kupiti neki full system auspuh i obogatiti smjesu na manjim obrtajima?

Zna li iko išta o tome?

Ne znam kakav je Tracer onda bio prije ako je sa 2017 modelima riješen problem "jerky throttle response", kako to tvrde iz Yamahe...

Ne razumijem zašto ovoliko "nervozna" mašina u motoru koji zalazi u Touring segment. :stabre:

 

Još jedno pitanje, kako ubijediti ovlaštenog servisera da motor ima čudan zvuk, baš onakav kao na snimku koji sam ranije postavio (vjerovatno CCT), a da ne dobijem odgovor, nije to ništa, samo vozi... 

Moj Tracer sve grublje radi i javljaju se novi i čudni zvukovi, umjesto da bude obrnutno, da se mašina fino razradi protekom vremena.

Pa nemam još ni 5000 km...

 

Dajte organizujte neki meet, da vi iskusniji probate ovu moju kramu, da vidite je li to do mene, ili zaista nešto ne valja. :ups:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije strano to tupavo ponašanje, TDM900 pati od toga takođe. Kao da je po gradu uvek u pogrešnoj brzini i traži rad kvačilom. Da se rešiti lako, Traceru bi pomogao "PowerCommander".

 

Drugo, postoji period razrade gde je jako bitno da ispoštuješ ono što proizvođač nalaže. Izmena ulja na 1000 kilometara, do XXXX obrtaja itd. Ne bi trebalo bi da isključiš opciju da si kupio nešto felerično, slobodni idi u ovlašćeni servis i iznesi problem. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 27 minuta, EmirF121 je napisao:

Pozdrav momci,

 

Je li neko od vas uspio "ispeglati krivulju" u prve tri brzine, da se može fino kruzati do 50 km/h, bez "skakanja", trzanja, prekida i td.?

Nakon što sam isprobao Suzuki GSX S750, Tracer me počeo strašno iritirati. Suzuki radi tako fino i uglađeno, može se sa 1/4 gasa kruzati bez problema.

Danas sam pokušao ući u DIAG mode ovako: https://mt09.motorcycle-talk.com/forum/mt-09-tracer-technical/2900-tracer-c0-adjustment-guide-3.html

Nisam uspio, izgleda da su onemogućili tu opciju u novijim Tracerima.

 

https://www.ebay.de/itm/Yamaha-MT-09-FZ-09-MT09-FZ09-Tracer-FJ09-FJ-09-O2-Controller/132564031875?epid=1533749941&hash=item1edd6e9983:g:ENIAAOSw9N1Vwezu

 

Kev mode nažalost ne radi na 2017 modelima.

 

Može li se išta uraditi sa ECU reflash-om, kupiti neki full system auspuh i obogatiti smjesu na manjim obrtajima?

Zna li iko išta o tome?

Ne znam kakav je Tracer onda bio prije ako je sa 2017 modelima riješen problem "jerky throttle response", kako to tvrde iz Yamahe...

Ne razumijem zašto ovoliko "nervozna" mašina u motoru koji zalazi u Touring segment. :stabre:

 

Još jedno pitanje, kako ubijediti ovlaštenog servisera da motor ima čudan zvuk, baš onakav kao na snimku koji sam ranije postavio (vjerovatno CCT), a da ne dobijem odgovor, nije to ništa, samo vozi... 

Moj Tracer sve grublje radi i javljaju se novi i čudni zvukovi, umjesto da bude obrnutno, da se mašina fino razradi protekom vremena.

Pa nemam još ni 5000 km...

 

Dajte organizujte neki meet, da vi iskusniji probate ovu moju kramu, da vidite je li to do mene, ili zaista nešto ne valja. :ups:

Ako si kupio u BN, svaka primedba nema smisla, jer ti ljudi nemaju veze sa zivotom...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Brčko

@Alekre

Volio bih prisustvovati nekom meetu pa da isprobam druge Tracere, a i vi iskusniji da probate moj. 

Tako ću znati je li problem u meni ili nešto drugo.

Period razrade sam ispostovao u potpunosti, prvi servis uradio na vrijeme.

 

@DjoleLO

Kupio sam u BN, na prvom servisu sam već primijetio zveckanje u mašini, ali mi je mehaničar rekao da je to ok. 

Jesam li ja sad vezan za mjesto kupovine ili mogu uraditi drugi servis i u Banja Luci ili Sarajevu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 1 minut, EmirF121 je napisao:

@Alekre

Volio bih prisustvovati nekom meetu pa da isprobam druge Tracere, a i vi iskusniji da probate moj. 

Tako ću znati je li problem u meni ili nešto drugo.

Period razrade sam ispostovao u potpunosti, prvi servis uradio na vrijeme.

 

@DjoleLO

Kupio sam u BN, na prvom servisu sam već primijetio zveckanje u mašini, ali mi je mehaničar rekao da je to ok. 

Jesam li ja sad vezan za mjesto kupovine ili mogu uraditi drugi servis i u Banja Luci ili Sarajevu?

Trebalo bi da mozes bilo gde u ovlascenom servisu, samo poneses servisnu.

Moj ti je savet da u sirokom luku izbegavas BN, jer sam ja imao mnoooogo problema sa njima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja