Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Znaš kako, duga je zima. ;)

Na prvi pogled, ovo se sastoji od rollbara i skid plate. Rolbar se kači na motor po svakoj strani na po  dve tačke, a onda skid plate na njega takođe po dve tačke. Moj skid plate se kači u četiri tačke za motor preko flahova i distancera, a rolbar u po tri tačke sa svake strane. Šta se dešava prilikom  pada na bok motora? U mom slučaju samo roj bar na toj strani prima silu i ako je ona veća dolazi do deformacije samo tog rolbara. U slučaju kod Higdonion-a, pretpostavljam da bi se pored rolbara deformisao i skid plate, a možda bi se sila prenela i na drugi rolbar ( tako  bi se sve oštetilo). Čak i pri udarcu u skid plate deformaciju bi dobili i rolbarovi. U mom slučaju deformiše se skid plate tj.njegovi nosači-flahovi. U ostalom zato i služe, da se oni deformišu i sačuvaju motor.

Šta hoću da kažem, mislim da je bolje rešenje sa nevezanim rolbarom i skid plate. Ja za sada nemam alat za savijanje cevi, da bi mogao ovakvo rešenje(Higdonion) da "kopiram", pa bi bilo komplikovano da dve radionice naprave ovo a da bude povoljno i kvalitetno. Kada bi znao da ima posla, tj. zainteresovanih kupaca, nešto bi preduzeo, a i za ova dva moja modela još se niko nije zainteresovao. Činjenica je da ljudi poštopoto kupuju originalne i firmirane stvari pritom nepitajući za cenu, ili ako može prijatelj da to napravi uz dva piva. :takoje:

 

Al sam se raspisao kao sedmak na pismenom iz srpskog.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Brat razmislja o trejseru, pa sam upao u temu, ako se ne ljutite. Da budem iskren, meni se uopste ne svidja kako skid plate stoji ovom motoru. Skid koji je kolega djolji napravio mi se vise svidja od ovih firmiranih, ali mi nekako skid ne ide uz ovaj dizajn trejsera 09. Motor je prelep i koncepcijski bi mi legao kao budali samar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900, FJR 1300

Slazem se sa milomirom uz ovaj motor mi ne ide skid plate (mada ne znaci da ne bi imao funkciju ako zatreba). Takodje je i meni Djoljijev puno lepsi.

 

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer

Ni ja nisam za skid, ipak malo da ne kazem naruzi motor, bilo bi zastite prilikom udarca, pada ili sta vec, ali ne treba bas uvek gledati sta bi bilo kad bi bilo pa sada okovati motor u cevi i rol barove, i nije za svaki motor tolika zastita pa na Traceru mislim da ne treba preterivati sa tim.

 

Ipak je ovo jedan lep motor sa odlicnim dizajnom :)

Ono sto je SW motech napravio je bas bezveze i nikako mi se ne dopada, da ne spominjem cenu.

Djodji svaka cast za rad i trud, funkcionalno i dobro izgleda ali ja sam vise za lepsi dizajn nego za vecu zastitu.

 

Ipak ako ce nesto da se desi nista to ne moze spreciti niti nesto pomoci  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Ni ja nisam za skid, ipak malo da ne kazem naruzi motor, bilo bi zastite prilikom udarca, pada ili sta vec, ali ne treba bas uvek gledati sta bi bilo kad bi bilo pa sada okovati motor u cevi i rol barove, i nije za svaki motor tolika zastita pa na Traceru mislim da ne treba preterivati sa tim.

 

Ipak je ovo jedan lep motor sa odlicnim dizajnom :)

Ono sto je SW motech napravio je bas bezveze i nikako mi se ne dopada, da ne spominjem cenu.

Djodji svaka cast za rad i trud, funkcionalno i dobro izgleda ali ja sam vise za lepsi dizajn nego za vecu zastitu.

 

Ipak ako ce nesto da se desi nista to ne moze spreciti niti nesto pomoci ;)

Poučen iskustvom sa ispadanjem čepa za ulje, nadam se da bi skid plate mogao da zaštiti u toj situaciji. Naravno da žrtvuješ malo od lepote, ali mislim da je neophodan kompromis kad je bezbednost u pitanju.

Inače, novi modeli Tracera 2016- imaju drugačije pozicioniran čep, tako da nije bezveze briga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer

Setio sam se tebe i tog cepa dok sam pisao ovo malo pre  :)

 

Dobro uvek se malo nesto zrtvuje, ali opet zavisi ko sta i kako voli.

 

Ne treba se previse brinuti, zastititi se ono najosnovnije i opustiti se, znam mnoge sto su svasta napakovali na motor a i ne vozaju se.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Ne treba se previse brinuti, zastititi se ono najosnovnije i opustiti se, znam mnoge sto su svasta napakovali na motor a i ne vozaju se.

Slažem se, veliku si istinu rekao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer

Kolege nema nas...

 

Ko je i kakve gume uzimao za Tracera i po kojoj ceni?

 

Verovatno se spominjalo ali nisam nasao temu.

 

Meni ove fabricke nekako previse klizaju, nisam odusevljen sa njima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer 900, FJR 1300

Ja sam bio zadovoljan i sa fabrickim. Prvi put mi se to desilo sa Dunlopom. Zamenio samo zadnju Mischelin pilot road 4 GT. U Sloveniji 162 eura sa zamenom i ventilom (+ povracaj PDV-a koji nisam trazio).

 

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Yamaha mt 09 tracer Yamaha tracer 9 gt KTM 1290 SAS

Pa ni meni nisu bile lose fabricke, zamenio sam ih na 16000km, stavio sam dunlop road smart 3, i mislim da je odlicnu guma, bar za sad. Kupio sam ih u Barelu, oko 30000din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer

Pa ni meni nisu bile lose fabricke, zamenio sam ih na 16000km, stavio sam dunlop road smart 3, i mislim da je odlicnu guma, bar za sad. Kupio sam ih u Barelu, oko 30000din

Dobro si presao sa njima.

Ja sam sada na 7000km ali ne verujem da cu moci jos 2000-3000.

Jel im to bila redovna cena za set?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Yamaha mt 09 tracer Yamaha tracer 9 gt KTM 1290 SAS

 

Pa ni meni nisu bile lose fabricke, zamenio sam ih na 16000km, stavio sam dunlop road smart 3, i mislim da je odlicnu guma, bar za sad. Kupio sam ih u Barelu, oko 30000din

 

Dobro si presao sa njima.

Ja sam sada na 7000km ali ne verujem da cu moci jos 2000-3000.

Jel im to bila redovna cena za set?

Pa i meni se cinilo kao da su se brzo potrosile kad sam bio na nekih 8000, medjutim kao da dodju do odredjene tacke i onda se trose sporije. Ovde ima nekih 14000, posle toga sam iso i u Ruminiju, znaci jos nekih 2300km. A da, kupio sam ih po redovnoj ceni.

post-38182-0-04203400-1484608999.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja