Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Sta ce meni misljenje Londonskog kurira kada ovde svi prisutni  voze taj motor i razmenjujemo iskustva ?I to sto kazes da karikiras...ne to je sarkazam a ne karikiranje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ranije je bilo pisanja o Wobbling-u (mrdanje upravljača u vožnji kada se pusti iz ruku), pa me interesuje da li se još nekome to javlja i pri kojim brzinama. Da li je možda to nestalo kod promene pneumatika?

I još jedno pitanje, da li vam se kod hladnog motora čuje kliktanje  dok radi u leru, a to se čuje na desnoj strani?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Yamaha mt 09 tracer Yamaha tracer 9 gt KTM 1290 SAS

Ima wobblinga, krece od 180km i nekad zna da bude bas zajebano. Stavio sam sad dunlop roadsmart 3, i nista se nije promenilo. Boban je stavio amortizer volana i kaze da je situacija malo bolja. To na desnoj strani se cuje na svaki, i navodno nije nista strasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

To kliktanje sto se cuje sa desne strane dolazi od spanera lanca u masini.Meni se pocelo sa 11000 cuti vec previse i u Plattneru su mi promenuli tas spaner naravno u garantnom roku.Medjutim posle par hiljada km opet se culo po malo i to tako izgleda mora.Ali , na netu sam procitao da napolju ima neki zamenski spaner koji se ugradjuje i bude posle ok.Naravno u garantnom roku taj neces dobiti.Kuckajte malo po netu naletecete na pricu o tome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Sta ce meni misljenje Londonskog kurira kada ovde svi prisutni  voze taj motor i razmenjujemo iskustva ?I to sto kazes da karikiras...ne to je sarkazam a ne karikiranje...

Da malo pojasnimo da se ne natezemo bez veze

Sarkazam: Sarkazam i ironija su na neki način povezani pojmovi, ali sarkazam nije podvrsta ironije nego je to korišćenje ironije na zajedljiv, pakostan način.

Karikirati: Preuveličavati ili preko mere smanjivati izvesne osobine,dogadjaje ili radnje.

Ja svoj komentar vidim u tome pravcu.

@ wiggin nije mi bilo ni na kraj pameti da kazem da je neko lazov ili slicno(ne vidim ni razlog za to) ali vec godinama taj *sistem* za merenje potrosnje se nalazi u kolima i bar meni nikad nije bio tacan.

 

Ali evo moj predlog, cim se pojave lepi dani od Decembra ja predlazem da napunimo do vrha, uzjasimo i provozamo se malo po gradu/ lokalu u istom ritmu. Kad stanemo da napunimo ako je do 5,5 ja placam pice i priznajem gresku na forumu a ako je preko 5,5 vase pice.

Mislim da kao god okrenemo nece biti los dan.

Pozdrav za sve vlasnike MT09 (jedan od meni lepsih motora u zadnje vreme)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

 

Sta ce meni misljenje Londonskog kurira kada ovde svi prisutni voze taj motor i razmenjujemo iskustva ?I to sto kazes da karikiras...ne to je sarkazam a ne karikiranje...

Da malo pojasnimo da se ne natezemo bez veze

Sarkazam: Sarkazam i ironija su na neki način povezani pojmovi, ali sarkazam nije podvrsta ironije nego je to korišćenje ironije na zajedljiv, pakostan način.

Karikirati: Preuveličavati ili preko mere smanjivati izvesne osobine,dogadjaje ili radnje.

Ja svoj komentar vidim u tome pravcu.

@ wiggin nije mi bilo ni na kraj pameti da kazem da je neko lazov ili slicno(ne vidim ni razlog za to) ali vec godinama taj *sistem* za merenje potrosnje se nalazi u kolima i bar meni nikad nije bio tacan.

 

Ali evo moj predlog, cim se pojave lepi dani od Decembra ja predlazem da napunimo do vrha, uzjasimo i provozamo se malo po gradu/ lokalu u istom ritmu. Kad stanemo da napunimo ako je do 5,5 ja placam pice i priznajem gresku na forumu a ako je preko 5,5 vase pice.

Mislim da kao god okrenemo nece biti los dan.

Pozdrav za sve vlasnike MT09 (jedan od meni lepsih motora u zadnje vreme)

Pošteno, prihvatam

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

A koga jos interesuje koliko motor trosi u gradu??? Valjda te interesuje neka prosjecna potrosnja sa recimo nekog putovanja od 2-3 hiljade km. A za motor od 900cm3 i 115 konja je potrosnja izmedju 5-6 l  je za ocekivati, 6 je neka granica. Nemojte se vatati za "vozio sam po autoputu 180" naravno da ce tada trositi vise, bitna je prosjecna potrosnja. Meni je to uvijek bilo sa 650cm3 motorom izmedju 4-5 l a sa 1000cm3 5-6. Sto uvijek dojde na neku autonomiju od 350 km da glava ne boli, a kad bi riskirao par puta sam dobacio i do 400km ali tu su vec bili decilitri u pitanu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Potrošnja goriva na konkretnom motoru najviše zavisi od vozača, tj.načina i stila vožnje. U pitanju su česta i velika ubrzanja, postizanje visokih brizna i nagla kočenja. Tako da za isti pređeni put može se potrošiti različita količna goriva. Nisam otkrio rupu na saksiji, ovo je svima poznato. Mislim da ste u nesporazumu oko polemike potrošnje goriva. Okačio sam fotku gde se vidi da je za 5000km prosečna potrošnja 4,4l/100km. To znači da sam imao i niže proseke ali i veće. Moj stil vožnje je umeren , možda više obazriv (nakon pada sa Stromom) i više ne rizikujem u nepreglednim krivinama. Primetio sam da mi je ista prosečna potrošnja kada vozim sam ili sa suvozačem, valjda sam sa njim obazriviji i sporiji pa se time anulira  povećana težina. Motor treba i znati voziti. Očigledno da imate različite stilove vožnje. Onaj koji vozi uvek tako da ekstremno ubrzava i koči, prosto ne može da veruje drugima koji voze umerenije da ostvaruju nižu prosečnu potrošnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Tačno.

 

Samo kao primer ... Sa kolegom smo na jednakim motorima (MT07) vozili jedan iza drugog i na kraju je bila razlika u potrošnji litar. Stil vožnje konkretno različit.

 

Ali paralelno sa aktualnom temom ... Naravno, da je potrošnja važna, ali u jednoj recimo dužoj turi od 2 hiljade km to znači razlika 20 eura. Da, to može da znači koji ručak ili dva ali nije opet tolika razlika, da bi se samo radi toga zadržavao kod uživancije. Naravno, kad računaš sezonu od 15-20 hiljada kilometara, onda to znači već trošak registracije ili slično.

 

Kako god, verovatno ne vozimo motore da bi se vozili jeftinije nego da bi pri tom uživali. Bar većina nas ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer

Za to tresenje upravljaca pri vecoj brzini samo mi se jednom desilo i nikada vise.

Verovatno zavisi od balansa tezine napred i pozadi, polozaja vozaca ili sta vec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Yamaha mt 09 tracer Yamaha tracer 9 gt KTM 1290 SAS

Za to tresenje upravljaca pri vecoj brzini samo mi se jednom desilo i nikada vise.

Verovatno zavisi od balansa tezine napred i pozadi, polozaja vozaca ili sta vec.

 

Sta podrazumevas pod veca brzina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer

Pa jednom mi je zatresao na 180 ali mi se to vise nije desavalo.\

Kada sam isao na more dobar deo puta sam vozio izmedju 170-200 i nije mi se to ponovilo :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer

 

Sta ce meni misljenje Londonskog kurira kada ovde svi prisutni  voze taj motor i razmenjujemo iskustva ?I to sto kazes da karikiras...ne to je sarkazam a ne karikiranje...

Da malo pojasnimo da se ne natezemo bez veze

Sarkazam: Sarkazam i ironija su na neki način povezani pojmovi, ali sarkazam nije podvrsta ironije nego je to korišćenje ironije na zajedljiv, pakostan način.

Karikirati: Preuveličavati ili preko mere smanjivati izvesne osobine,dogadjaje ili radnje.

Ja svoj komentar vidim u tome pravcu.

@ wiggin nije mi bilo ni na kraj pameti da kazem da je neko lazov ili slicno(ne vidim ni razlog za to) ali vec godinama taj *sistem* za merenje potrosnje se nalazi u kolima i bar meni nikad nije bio tacan.

 

Ali evo moj predlog, cim se pojave lepi dani od Decembra ja predlazem da napunimo do vrha, uzjasimo i provozamo se malo po gradu/ lokalu u istom ritmu. Kad stanemo da napunimo ako je do 5,5 ja placam pice i priznajem gresku na forumu a ako je preko 5,5 vase pice.

Mislim da kao god okrenemo nece biti los dan.

Pozdrav za sve vlasnike MT09 (jedan od meni lepsih motora u zadnje vreme)

 

Ja mislim da to pokazivanje potrosnje nije tacno, cesto imam razlicite stilove voznje i nekada mi trosi mnogo a otprilike uvek pokazuje neki prosek 5.5 tako se vrti. Sumnjam da su to bas tacni podaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Kao što sam letos obećao, napravio sam skid plate. Namera mi je da napravim svrsishodniji (potpunija zaštita agregata) od trenutno onih kojih ima na tržištu za Tracera. Materijal je kombinacija aluminijuma  (AlMg3) debljine 4mm i čelinog crnog lima debljine 2mm ofarban bojom za visoke temperature 650 C. Limovi su sečeni na water jet-u. Skid plate je preko nosača( flah) zakačen na rolbar i na uške motora. Sa donje strane potpuno je zaštićem karter motora i sve do izduvnog lonca. Svo otvori su dizajnirani da omoguće dovoljan protok vazduha.  Ostavio sam i jedan otvor sa donje strane kako bi izduvna cev bila slobodna, jer je to najniža tačka, a da se ne bi gubilo na klirensu. Kod zamene ulja i filtera, mora da se skine skid plate. Montirano i probano u vožnji, nema vibracija ili nekih smetnji.

Svi komentari i sugestije su mi korisni, a ako je neko zainteresovan za ovakav skid plate neka pusti poruku na PP, biće povoljno.

 

post-27043-0-60880600-1477244582.jpg

post-27043-0-75310900-1477244611.jpg

post-27043-0-84852000-1477244655.jpg

post-27043-0-38005600-1477244738.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ajde kao i drugi da napravimo jedan jesenji skup za idući vikend (ako bude vreme lepo slično današnjem) da malo sumiramo utiske i doživljaje sa našim motorima, naravno i polemika oko potrošnje goriva. Naravno dobrodošli i ostali bajkeri (mislim na druge motore).

Dajte predloge

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja