Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tracer MT 09

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Jeli moguce da je Yamaha osim onog 1200 Super Tenere  napravila  motor za vozace visoke preko 180cm .

Kupujem ovu ljepotu ako prodam Hondu odmah. Mislio sam neki drugi motor , ali kada sam vidio ovo ... za mene ne postoje drugi motori .

Za sve namjene. Voznja po gradu , krivine u planinama, za putovanje... Dizajn nije mogao biti ljepsi .

 Sjediste visine 860 mm , konacno .

 

2015-Yamaha-MT09-Tracer-EU-Lava-Red-Stat

 

2015-Yamaha-MT09-Tracer-EU-Lava-Red-Stud

 

Kazu da ce se pojaviti na sajmu u Beogradu. Molim vas ako je neko vidio motor uzivo da prenese utiske ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Ja sam ga video, ne izgleda uopste lose, mada ne izgleda nesto posebno visoko(mozda gresim).. nisam puno obracao paznju, a na slici mi lici na stroma nekako :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Video ga uzivo nije toliko veliki, kao multistrada, iza njega je tenera pa možeš da uporediš, lep je nema šta, pravi šminkerski motor.

 

 

 

unnamed.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Bio na sajmu juče i zagledao ovaj model.Uživo izgleda dosta lepše nego na slikama,pogotovo ona crvena lava red boja.Nisam sedeo na njemu ali imam utisak da nije motor za neke duže,turing vožnje pogotovo udvoje i da je više primereniji vozačima srednjeg rasta,a ne visokim jer izgleda ne baš veliki.Sedište nije izdašno i mislim da bi se suvozač patio na dužim turama.Dosta kude zaštitu od vetra,da vizir stvara dosta buke u predelu kacige i da smeta prilično u vožnji....Meni se lično nije svidela instrument tabla koja je u potpunosti digitalna,slično kao na novoj S.Teneri.Više volim obrtaljku nego neke kvadratiće,ali vidim da to većina proizvodjača fura danas tako.Još jedna stvar koja mi se nije svidela je nosač tablice koji je već standard kod ovog proizvodjača,kao da im je ponestalo inspiracije na zadnjem delu.Takodje rep i rukohvati izgledaju prilično jadno i jeftino za motor koji košta 10000 eura.

Ono što svi hvale kod ovog motora je agregat,da ima dosta snage i obr.momenta al to moraš da probaš.

Ja bih se pre odlučio za Versys 1000 koji košta nešto više ali......

Evo ti jedan uporedni test:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Pa nemojte me razocarati u startu. Kako nije za visoke vozace ? Sjediste je 845/860 mm a ti je visocije nego na mom Varaderu,a on nije sitan motor ni malo. Ja sam visok 190cm i ispod Varadera mi nista ne odgovara.

Jeli Tracer veci od Fazera 8 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Tracer je po dimenzijama bicikla u odnosu na Varadera 1000 isto kao i fazer ali to ima i nekih svojih prednosti....

Evo ti slika Tracera,imaš sigurno od tvog Varadera,pa možeš da uporediš.Najbolje da ga probaš kod vašeg uvoznika i sve će ti se kasti  :takoje:

 

 

tracer-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Dosta njih su radili test vožnje po 20-30 minuta da predstave motor preko YT kanala...........ni jedan nije bio višlji od 180cm..............e sad, najbolje da vidiš sam..............

 

Interesantno bi bilo ukoliko platner pruži test vozilo na raspolaganje............da se isti proba pre nego što se iskešira 10k.............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Prijatelju odlican motor i sigurno najjeftiniji u svojoj kategoriji. Jedina mana koja se ponavlja kod svih testova je snatchy throttle ili ti drkav gas. 

Za tvojih 190cm  sto pase meni samo pada na pamet KTM adventure R

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Auh, pa ovo nije velik motor uopste .Marku su noge puno savijene dok sjedi na njemu.... 

Jeli moguce da s opet napravili motor za ljude normalne visine  :grr:

 

Izgleda da ipak morati onaj drugi kupovati ( Versys 1000 ) jer sam ocekivao zaista mnogo visi motor , ako mu je sjediste na  860mm visine, sto se po slikama i ne bi reklo da je toliko bas ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ma nije to tako malo k'o na slikama :D

Ja razmisljam kad skupim malo ozbiljnije pare da uzmem polovan Versys 650, pa jednom tamo negde u buducnosti Tracer... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Ja sam ga sa momcima iz Yamahe Plattner vadio iz kutije i sklapao pa na kraju i palio i mogu reci da je bas vrhunski.Sedeo sam na njemu i meni je odlican a vozio sam Varadera.Mislim da Simon 69 moze da kaze jos nesto vise i on je visok i krupan i sedeo je njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

U ponedeljak idem da ga vidim . E tacno sam znao da nece biti ono sto sam ocekivao... Kako sam se obradovao kda sam vidio da je sjediste visoko i da je rezervoar 18l , pomislio sam konacno sport turing za mene ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

U ponedeljak idem da ga vidim . E tacno sam znao da nece biti ono sto sam ocekivao... Kako sam se obradovao kda sam vidio da je sjediste visoko i da je rezervoar 18l , pomislio sam konacno sport turing za mene ...

Mikeli,

tanak mi je ovo sport turing.

 

Kad kažem "turing" mislim na motor na koji bez razmišljanja i ustručavanja sedu dvoje i natovare kofere pa tako krenu na put koji može da bude i 200km a i 2000km.

Kad su najavili Tracer-a čulo se da izlazi novi TDM. Ovo meni nema veze sa njim.

 

Tracer je lep motor, sa dobrim i snažnim agregatom, svežeg i agresivnog dizajna. Nisam ga "još" probao ali sam ubeđen da dobro koči i da je "vozan".

Ipak je ovo varijacija na temu "MT-09", i oni su na naked-a dodali "par stvari" da bi mu proširili upotrebljivost, što je po meni skroz OK.

 

Ja ga ne svrstavam u grupu sa Varaderom, Stromom i ostalima iz tog društva, pre mi je za direktan duel sa Versys-om 650, naravno, ako zanemarimo jači agregat.

 

Sve mi se dopalo na motoru osim vizira i štitnika ručki. Vizir mi je nekako neozbiljan, uzak, a štitnici prebudženi i komplikovani.

Sve ovo je moje subjektivno mišljenje.

 

Čim ga provozam preneću utiske.

 

A evo i par slika sa "premijere":

 

l5dLHba.jpg

 

cChmY9M.jpg

 

Samo da napomenem da je na motoru Miljan i visok je 176cm..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

 

Samo da napomenem da je na motoru Miljan i visok je 176cm..

 

 

Upravo tako!Ja sam visok 173cm i sada na sajmu stojim pored njega i razmisljam kako je super sto postoji motor tog tipa koji mi nije previsok....Jbg Mikeli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

Nizak motor za mene... nije ono cemu sam se nadao. Za vozace do 180cm max,i da uzivaju.

Bas me cudi da Yamaha ne napravi nesto kao knkurenciju Versys-u 1000cc . Mada i Honda je sa svakm modelom sve manja, izgleda da je to neki trend u moto industriji .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Bas me cudi da Yamaha ne napravi nesto kao knkurenciju Versys-u 1000cc . Mada i Honda je sa svakm modelom sve manja, izgleda da je to neki trend u moto industriji .

Po meni su pogodak i Versys 1000 kao i Z 1000 SX, konkurencije skoro i da nemaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Dugar,nemoj sebi uskracujes zadovoljstvo i nesto sto ti se svidja zbog toga sto si visok,tacnije zbog toga sto mislis da je malo/nisko..Ja imam 188 i vozim bandita 600,uzivam i stvarno nemam problem sa tim sto nekom mozda izgledam previsok za taj motor...na sajmu sam bio i video tracer-a....bila su dva..,,drugar koji je takodje 188 visok kao i ja ,je seo njega,i nije mogao da stane celim stopalom na pod,na granici je... 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Evo kako izgleda na mojih 183 cm i 92kg, sa višim podešavanjem sedišta, ne stoji mi celo stopalo ravno. Isprobao sam danas, nisam toliko uživao ne pamtim :)

 

e2e9726afe5ca7af7343576da4e96f0f.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Zaboravio sam napisati da far na Tracer-u ubija. Led svetlo deluje veoma moćno.

Za pohvalu je i to što su izvučena, na dohvat ruke, dva točkića za podešavanje visine svetlosnog snopa pa se u toke vožnje vrlo lako može spustiti ili podići svetlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Nekako mi na ovoj slici ne deluje da je taman...

Moj TDM900 kao da je veci od njega ...nisam ga jos video uzivo ali hmmm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja