Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R125

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav,da se predstavim prvo zovem se Aleksandar i imam 20 godina,posto sam uplatio polaganje za B kategoriju i dosli smo na neki dogovor da doplatim sitno i polazem odmah i za A1 i to sam ucinio.E sad nikada nisam imao iskustva sa motorima ali inace ih obozavam jos od malena ali nikad nisam bio u mogucnosti da imam jednog zbog strogih roditelja i njihovoj zabrani.Dosao je i taj dan da biram motor i ja sam se skoro odlucio za Yamahinu R125icu,dosta sam citao i ovde i na ostalim forumima i hteo sam da me neko posavetuje da li je to trenutno dobra kupovina za ulozeno/dobijeno i koja je realna vrednost tog motora.Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

A gle motor je cist oke za pocetnika ali brzo ce ti dosadit pogotovo ako se kanis vozit sa suvozacem sa 1 osobom ide oko 120km/h sa dvojicom je malo teze u prestizanju i ako je neki veci uspon i tako.Ja bi ti savjetovo da polozis A2 kada vec imas 20god i kupis nesto tipa kawasaki er5,suzuki gs500,kawasaki ninja 250 i slicno nisu divlji motori ispocetka polako i svladat ces ih a nece ti tako brzo dosadit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Hvala na savetu,sad mi u opciju dolazi i to.E sad kad bih vec uzimao jaci motor ja sam mislio da mi je najbolje resenje R6,mislim njega sam planirao kada savladam slabiji..e sad da li je to pametno?Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad

oko 2500e,posto ostatak moram za opremu dati jer bez dobre opreme na motor sesti necu.Danas sam razgledao r6,cbr600 i mogu se naci 2002god oko 2500e.Ako ce pomoci visok sam 1.80 a tezak 85kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

Pa pazi, ako nikad nisi imao iskustva sa motorima a imas dovoljno godina , polozi A2 kupi nesto od 125cc tipa Yamahu yzf r 125 i uci na njoj , za tebe kao pocetnika i to je jako , ali bolje da krenes od neceg. Za 2500e mozes naci solidan motor, a da krenes na r6 to ti  ne bi preporucio.Nemas iskustva za tako jake masine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

imas ti jos da ucis do r6 :) Trazi yzf i to kupi, uci 2 sezone, predji na nesto jace do 37kw i onda kad polozis za A ko covek kupis r6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Uzimajuci u obzir da nemas iskustva i 500cc je mnogo.

 

Kreni sa 125, skupi godinu dana iskustva pa laganeze.... Kada budes skontao neke osnovne stvari oko tehnike voznje, percepcije saobracaja sa motocikla i svoje potrebe lako ces i bolje pikirati naredni motor.

 

Inace, trendovi su se promenili, sada se pocetnickim motociklima smatraju sprave srednje klase, koja je sada 650cc, uglavnom. Sada se uglavnom pitanje svode da li na nekom modelu duva vetar, da li odgovara po visini i tezini, zulja dupe i sl. Apsolutne gluposti.

 

Hocu ti reci da motocikl nije zajebancija i da mu je kriva ucenja apsolutno drugacija od drugih vozila. Cak sta vise vrlo-vrlo je zahtevna sprava u svim aspektima i to imaj na umu. Shvati ulazak u pricu vrlo ozbiljno.

 

 


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Hvala ti na savetu :) Vec sam se odlucio da cu uzeti r125 a posto mi brat ima iskustva dosta sa motorima on ce uskoro uzeti sebi r6 pa kada dodje vreme ja cu je naslediti,tako da nigde ne zurim :) samo me interesuje kaciga do 250e,ako moze neka preporuka jer ne bih da uzimam neku koja nije kvalitetna.Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

Dobra kaciga, brat ima tu. Kupovina kaciga i ostalog je slatka muka. Lutas malo po Novom Sadu pogledas , za 250e se moze uzeti solidna kaciga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja