Jump to content

Moto Zajednica

1. Moto GP Losail, Katar

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

I staze i sirugnosna oprema su veoma mnogo napredovale po pitanju sigurnosti vozača. Kad je nesrećni Vejn vozio, bili su bliže TT-u, nego sadašnjem GP-u.

 

I draže mi je da se pakšu provuče bez pada u prvoj krivini, nego da se ljudi lome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: Honda CBR929RR

Još uvek ne prestaje da se govori o sjajnoj završnici nedeljne trke u Kataru, a sada se oglasio i jedan od dvojice glavnih aktera spektakla u Kataru, Valentino Rosi.


 


Sedmostruki svetski šampion smatra da je poslednji krug pomenute trke jedan od najvećih trenutaka u njegovoj MotoGP karijeri.


 


Da podsetimo, Rosi je u poslednjem krugu ne samo stigao Dovicioza, već je na kraju kroz cilj prošao sa desetinkom prednosti.


 


“Nedelji nastup bih definitivno nazvao jednim od najvećih trenutaka u svojoj karijeri”, izjavio je Italijan. “Doviciozo je vozio odlično i vrlo pametno, bio je agresivan, pa je bio potreban maksimum snage da stignem i pobedim.”


 


“Sama trka je bila fantastična, ovo je možda najbolji poslednji krug u mojoj karijeri, ali iskren da budem, ne sećam se baš svih detalja u tom trenutku. Znam da sam dva, tri puta mogao da se slupam i to je to.”


 


Rosi je do pobede stigao uprkos lošijem prvom krugu, koji je završio na 10. mestu, dve pozicije ispod startne. Pokazalo se da je bio u pravu kada je rekao da Jamaha bolje funkcioniše na trkama nego na kvalifikacijama, ali priznaje da je dosta odmogao sebi u prvom krugu.


 


S druge strane, aktuelni šampion, Mark Markes, je trku završio tek na petom mestu. Rosi je dodao da se dugo plašio da ga Markes ne stigne.


 


“U jednom trenutku, dok sam bio iza Dovicioza, video sam da Markes hvata priključak i pomislio sam: Ne opet!”, izjavio je Rosi. “Međutim, kada je stigao do petog mesta, kao da je stao.”


 


“Na kraju, zadovoljan sam ne samo rezultatom, već i činjenicom da smo bili brži u drugom delu trke”, zaključio je Doktor.


 


post-15879-0-63302200-1428077533_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja