Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Liberty 50 ECO

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova

Imam Libertiy 50 ECO 2009 godište (švajcarska pošta) prešao je 9500 km , skinuta blokada i ono slepo crevo na auspuhu. Prošle godine menjao ventil na rezervoaru , maximalna brzina 68 km . Primetio sam da sa trećinom gasa postižem 60 km a dalje dodavanje gasa svega 8 km . I to mi se nekako ne uklapa. Zna li neko zašto je to tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Zato što je to 49ccm...jebi ga matori neznam šta si očekivao i šta su ti pričali,ali vidim da nisi zamišljao život onakvim kakav trenutno živiš....Za ulaganje od oko 400 evra će ići 90-tak i trošiti do 5L/100Km.Vidiš kako je to lepo neko smislio....Inače za tih 400evra imaš mogućnost polaganja A kategorije i ostvarivanje dečačkih snova sa mogućnošću izbora kubikaže,modela,isprobavanja raznih stilova i konstrukcija kako rama tako i agregata.Ili kituj il dozvolu kupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Kolega sigurno nisam očekivao da ide 100 km na sat. To mi i nije bitno , jer ga vozim samo po gradu. nego sam čuo neku priču da u tom slučaju kada daješ ostatak gasa da se drastično povećava potrošnja , a za skuter od 49 ccm i težine 100 kg je sasvim dovoljno i ta brzina. Nisam napaljeni klinja koji kupi krš velike kubikaže i nakon nekoliko dana čitamo o njemu u crnoj hronici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

To je simptom CDI modula,koji ne dozvoljava radilici da se vrti preko npr.8.750 O/min,kad bi ugradio no limit,racing,tuning...CDI koji daje mogućnost većeg br.obrtaja dobio bi.....do 10Km/h veću brzinu.Sasvim sam siguran da kada  zavrćeš gas a ne dobijaš snagu,nema gubitka goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

da li neko može da mi objasni kako da znam da li je motor 2t ili 4t. :)))
kupio sam identican primerak samo sto je moj 2010 piaggio liberty 50 eco, i slabo ide...
tačnije, u rezervoar za benzin sam sipao mešavinu.. i tako 2x, i sada se guši, neće da ide...
Ima li neke brze pomoći? hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Auu prijatelju, kako ne znas sta si kupio, sta ti je rekao prodavac ? Sta ti pise u saob. za vrstu goriva ?

Probaj da pitas cika Gugla, po godini proizvodnje i broju sasije moze se doci do korisnih informacija.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
da li neko može da mi objasni kako da znam da li je motor 2t ili 4t. :)))
kupio sam identican primerak samo sto je moj 2010 piaggio liberty 50 eco, i slabo ide...
tačnije, u rezervoar za benzin sam sipao mešavinu.. i tako 2x, i sada se guši, neće da ide...
Ima li neke brze pomoći? hvala.
Ako je 2T ima rezervoar za gorivo i rezervoar za 2t ulje. Sipa se odvojeno motor sam pravi mešavinu. Kako si sipao mešavinu u rezervoar za benzin? Sam si je pravio, koje ulje si koristio? Ako je skuter 4t onda je malo zamastio, sipaj samo čist benzin vremenom ce da se očisti ne bi bilo loše da skineš auspuh i proveriš kolko je masan tj zapušen. Očistiti garež, to kod 2t ume gadno da guši mozor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

rezervoar za ulje mu je sakriven kod akumulatora.. to nisam video :D
sipao sam 3% ulje sa Nis petrola onu bočicu, i sve u rezervoar za gorivo.. 
A da li 4T motor isto ima rezervoar za ulje??
ako ima neki tutorijal za skidanje auspuha vrlo rado ću se upustiti u taj posao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja