Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje za sve, Beverli

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Piaggio Beverly 125
Pre 6 sati, Rade koenig je napisao:

Zvuk metalnog kuckanja,lupanja? Negde oko pogonskog dela :stabre:

Prvo i najbezbolnije, rolnice proverite moze da se desi da su zrele za zamenu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kako znate kad nikom ne radi kilometraza? :)

 

Kako to da kosooki nisu ponudili neko resenje za te ekrancice

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav ljudi. U pitanju je beverli 200 . Takodje imam problem sa paljenjem (samo cakce) , motor odveden kod majstora ,repariran alnaser ,zamijenjen automat paljenja(izgorio),stavljen novi aku. Radio je dobro nekoliko dana i opet isto (cakce ne pali) . Prije toga mi je u voznji na par sekundi ugasio brzinometar,sijalice sa table i gas nije primao jaki...ugasim upalim sve opet radi,ali istu noc isti problem (cakce) ne pali. Sto ga muci zna li neko? Hvala unaprijed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da bi anlaser vrteo zdravo..... akumulator, instalacija, automat anlasera, bendiks i radilica mora biti sve zdravo, punjenje kako treba.

Za početak, koliko punjenje imaš na motoru, koje vrednosti očitava unimer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

S'obzirom da je prije neki dan alnaser repariran,cetkice nove ,automat takodje ,akumulator novi(ispitao-dobar) .. ne vidim zasto ne bi zaverglao poslije par dana ,tj. proizvodi isti zvuk kao prosli put kad je automat crkao(caktanje), kao da je ponovo isti problem. Sam motor kao motor rekao bih da je  dosta dobar , uz brdo-niz brdo ne pravi razliku u vuči , sve od instalacije na njemu fukncionise ,svijetli... Jaka je kisa , nmg  doci do motora prije jutra(kod prijatelja ostao,nije sinoc upalio)  , pa cu izmjeriti napon i javljam. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imao si problem, pored svih radova stavio si nov akumulator i motor je normalno palio dok je napon bio dobar.

Kad je napon pao usled manjka punjenja, opet ti se vratio problem sa caktanjem pri pokusaju paljenja.

 

Mislim da ti ne valja punjenje akumualtora na motoru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Kakav preokret.Odveo danas motor kod majstora ,kaze ispitao je sve ,sve sto je radjeno je i dalje ispravno sto se tice paljenja ,skinuo je deklo i kaze radilicu je nesto zakocilo,ne moze da okrene ,a motor kao motor je ful ulja i ful vode ,sve je u 'libeli',pa mu je malo cudno,kaze treba sve polako rastaviti ,motor izvaditi ... u glavnom ,odbio je da radi dalje oko motora. Motora kojeg je on isti hvalio ,koji je isao zagrijan po potrebi bez problema do 120kmh , nikakve znakove slabosti u bilo kakvim okolnostima nije pokazivao do sad. Vec je pofino kostalo ,nzm vrijedi li i mogu li dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Desila se pizdarija kod vodene pumpe, ne znam kako. Da li ovi pinovi,

vodjice ili kako vec, imaju gde da se kupe posebno? Probali bi da izvadimo zalomke da se ne kupuje ceo magnet

D2A25469-A75C-47F5-BF0F-B42977D176E5.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250, yamaha majesty 250

Sredio skuterin skroz :-) ide 130 lagano :-) 

inace jedino sto me buni je kao neka knedlica. Pri kretanju i to recimo na 20km/h a sve pre i posle top ide i ponasa se, sta bi moglo biti? 
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250, yamaha majesty 250
pre 18 minuta, Rade koenig je napisao:

Sta je ovo drugari za sta sluzi, idu dve zice u njega...imageproxy.php?img=&key=c1191bb371b75bfcimageproxy.php?img=&key=c1191bb371b75bfc

5A4345D2-BC0A-4C4E-AA42-BE118F3DCDC7.jpeg

Nije za sediste. Za sediste imam sajlu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250, yamaha majesty 250

Sad se setih jos jednog pitanja sobzirom da mu km sat neradi jer mu neradi display da li ima neka opcija povezivanja ili sta god da dobijem km sat ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Km sat je povezan na displej. Ne moze se povezati na nesto drugo.

 

Javi se, mozda moze da se popravi displej ili barem km sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Forumom kruži urbana legenda da su neki, dok se bore da nabave ispravan km sat, na mesto displeja lepili odšrampanu nalepnicu km sata, sa zadnjim kilometražom i tako prolazili slikanje na tehničkom.

Ništa ne sugerišem, samo kažem. Mislim da ima u nekoj od MS tema, kod modela koji imaju problem sa satom - možda baš i u Beverli...

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
13 hours ago, Rade koenig said:

Nije za sediste. Za sediste imam sajlu.

Jeste za sediste, iako imas sajlu. To ga otvara preko motorcica. Mozda imas okacenu neku kesu na sredini, mozda neces da gasis motor...


One pinove sto sam trazio za vodenu pumpu su imali na stanju u PGS, 1170din komad. Ako nekoga slucajno bude zanimalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 23 sati, muljaz je napisao:

Jeste za sediste, iako imas sajlu. To ga otvara preko motorcica. Mozda imas okacenu neku kesu na sredini, mozda neces da gasis motor...

Isto me je pitao juce preko Vibera te dobi odgovor da je dugme tj prekidac za otvaranje sedista..... al izgleda da ne vredi il ne veruje.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 996 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda tek 250, yamaha majesty 250
Pre 11 sati, Satelis je napisao:

Isto me je pitao juce preko Vibera te dobi odgovor da je dugme tj prekidac za otvaranje sedista..... al izgleda da ne vredi il ne veruje.

Sta cu , znam coveka blesav, al gde radi nije ni cudo :lol3: Nekako mi nema logike ga ima i motoric i sajlu. Sad verujem definitivno. Izvini satelis. Ljubi te brat u prljav vrat :Sloper:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
On 17.7.2020. at 7:11, Bokes je napisao:

Forumom kruži urbana legenda da su neki, dok se bore da nabave ispravan km sat, na mesto displeja lepili odšrampanu nalepnicu km sata, sa zadnjim kilometražom i tako prolazili slikanje na tehničkom.

Ništa ne sugerišem, samo kažem. Mislim da ima u nekoj od MS tema, kod modela koji imaju problem sa satom - možda baš i u Beverli...

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

Ja tako već 2 godine registrujem skuter. Napravio sam u Photoshop-u imitaciju KM sata, odštampao na kolor štampaču i umetnuo ispod između prednje plastike i samog displeja. Mrsko mi je da menjam to pa svake godine idem na drugi tehnički pregled da ne bi kukali za istu kilometražu. Ideju mi je dao momak sa tehničkog, uz reči. "Mene ne zanima kako ćeš ti mene da za*ebeš, meni je bitno da ja imam na slici broj km na satu.". Ako je nekom potrebno, photoshop fajl možete preuzeti sa:


Google Drive - Moped KM

 

Faj je izmenjiv, možete menjati KM po želji. Nije savršen ali radi posao :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kimko xciting 500

Dobro veče drugari,pitanje ...Beverli 200 posle zamene akumulatora izgubljena km na displeju ,imao sam 16400 a sad 00000,posle neke vožnje,mere se pređeni km,vreme ,tj,sat,modovii sve normalno,da li mogu da vratim moje pređene km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja