Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje za sve, Beverli

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: beverly 200

Pozdrav svima i molim za pomoc.

Ne ukljucuje mi se ventilator i upali mi lampicu za temperaturu, prethodno sam skidao karburator i dan- dva posle toga je pocelo. Onda sam zamenio antifriz. Opet isto. Kada sam fenom grejao termoprekidac ventilator se upali. Rekoh, mozda je nesto pobrljavio, odem u pgs, kupim danas novi i ponovo ista stvar, ne upali ventilator i prokuva( izbaci vodu) ... c pomislih na dihtung glave ali creva nisu naduvena, a kapiram kakve to ima veze ako se ventilator upali kad ga grejem fenom??? 

Pomagajte ljudi nemam ideju sta mu je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie sprint

Meni se na AA 500 sprint (isti motor,samo veca kubikaza) nesto slicno desava...kad je duze na leru,dize temperaturu do max...ne pustam ga da izbaci vodu,ne smem,nego krenem da ga vozim i on je spusti...ne znam u cemu je stvar...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ozracis li dobro sistem? Meni deluje da ostane vazduh u sistemu. Ako nema vazduha onda termostat zalepio i ne otvara da tecnost napravi krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: beverly 200

Pukao impeler na vodenoj pumpi, (valjda se tako zove onaj propeler koji gura vodu). Nije mi palo na pamet jer je jesenas menjana vodena pumpa. Naravno nije iz orginala nego zamenska.  Proklizavao oko osovine i nije mogao da gura dovoljno rashladnu tečnost. Eto ako neko ima sličan problem da zna da i na to može da obrati pažnju 

 

IMG_20180509_135921.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

djeluje mi da je kod tebe isto kao na mojem 2003god impeler izjedna sa osovinom, nije  na saraf sto znaci da moras rasturiti cijelu pumpu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: beverly 200

Pukao impeler na vodenoj pumpi, (valjda se tako zove onaj propeler koji gura vodu). Nije mi palo na pamet jer je jesenas menjana vodena pumpa. Naravno nije iz orginala nego zamenska.  Proklizavao oko osovine i nije mogao da gura dovoljno rashladnu tečnost. Eto ako neko ima sličan problem da zna da i na to može da obrati pažnju 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: beverly 200

Nego novi problem, negde rekao bih iz variomata kao da je krenulo prvo nešto kao da šušti, a sada se čuje zvuk kao kad se na kolima otkači zadnji lonac pa ga  vučeš po asfaltu. Jel ima neko ideju sta bi moglo biti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Novi SAd
  • Motocikl: Piaggio Beverly

Pozdrav,nadam se da sam na dobrom mestu a ako sam ipak pogresio izvinite nie namerno.

Potrebna mi je pomoć u vezi motora Piaggio Beverly 200. Naime od nedavno sam vlasnik pomenutog dvotockasa i imam malih problema sa njim (bar se nadam da su mali) ;)

Problem koji se desava jeste da motor nenormalno puno goriva troši, prilikom puštanja gasa na nizbrdicama dolazi do detonacije iz auspuha i sada sam primetio da se u karteru motora oseti benzin. Da li neko od vas moze da mi pomogne u otklanjanju problema?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Pozdrav svima!

 

Dugo me nije bilo ovde, a u medjuvremenu sam kupio Beverly 200.

Lep motorcic, ali mi nedostaje da vidim kazaljku brzinomera koja ispravno radi  :)

 

Kakve su mogucnosti za popravku/prepravku na neku elektroniku koja ce osposobiti brzinomer?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nisam jos cuo-video da je neko prepravio, osim dodavanja neke aftermarket varijante. Uglavnom oni digitalni satovi crknu od vlage i tu je kraj. Ja sam skoro skinuo jedan, sve se okrunilo sa stampane ploce, nista ostalo nije. Cene polovnih od 50-100€ i nema ih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 18.7.2018. at 13:07, NemanjaNoviSad je napisao:

Pozdrav,nadam se da sam na dobrom mestu a ako sam ipak pogresio izvinite nie namerno.

Potrebna mi je pomoć u vezi motora Piaggio Beverly 200. Naime od nedavno sam vlasnik pomenutog dvotockasa i imam malih problema sa njim (bar se nadam da su mali) ;)

Problem koji se desava jeste da motor nenormalno puno goriva troši, prilikom puštanja gasa na nizbrdicama dolazi do detonacije iz auspuha i sada sam primetio da se u karteru motora oseti benzin. Da li neko od vas moze da mi pomogne u otklanjanju problema?

Detonacije imas jer ti uvlaci fals vazduh na izduvu, obicno biva na spoju grana-lonac.

Potrosnja....koliko je to nenormalno mnogo (?), ako je vise od 5l ondak karb mora dole i pitanje je dal se neko igrao sa CVT-om.

 

Pre 11 sati, Marcony je napisao:

Pozdrav svima!

 

Dugo me nije bilo ovde, a u medjuvremenu sam kupio Beverly 200.

Lep motorcic, ali mi nedostaje da vidim kazaljku brzinomera koja ispravno radi  :)

 

Kakve su mogucnosti za popravku/prepravku na neku elektroniku koja ce osposobiti brzinomer?

Moguce je izvesti, nisam radio ali znam da se signal uzima sa namotaja. Slicno je radjeno kod vagenovih starih vozila....jedan kraj zice na izlaz namotaja alternatora pa drugi kraj na tablu i radi.

Jbg nisam ti mnogo pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Par meseci kasnije, display i dalje nigde da se kupi.

 

Kakve su mogucnosti za prolaz tehnickog sa GPS brzinometrom ili nekom drugom (neoriginalnom) varijantom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Opet par meseci kasnije... display popravljen.

 

Voda je sprzila deo elektronike koji sam zamenio, ocistio plocicu od korozije (koliko je moglo), prespojio par vodova i sve radi kako treba. Ako nekome treba, mogu probati da popravim, pa neka mi se javi porukom u inbox.

 

 

Display.jpg

Display02.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam imao tu ideju posto imam dibrog elektronicara, ali kada sam otvorio displej sve je bilo prosuto i potpadalo koliko ga je korozija pojela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Primetio sam da mi u poslednja 2 dana, kada je motor bio u radu, kapne gorivo, odmah ispod pumpe za gorivo (Beverly 200).

Pumpa je sva masna od goriva.

 

Gde kupiti zamensku i koju?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja