Jump to content

Moto Zajednica

Majesty 400 vs. Burgman 400

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 7/6/2017 at 0:49, srbenda je napisao:

To na ovom forumu neces naci,,,uglavnom pisu  ali i iskustva im se svima pa skoro svode na.....LEP JE..UDOBAN....IMA LEPSE FAROVE...o mehanici i pouzdanosti agregata ...ciklistici....vesanju i podesavanju vesanja ....iio o prednostima manama oko elektronike ,,,,,,,,to je za vecinu misaona imenica.....niko nema ni da bekne kamo da napise nesto...uzas kojim se kriterijumima ljudi povode prilikom kupovine motora.....

O cemu ti pricas zivotati...... "niko nema ni da bekne"?

Koliko sam upucen, svako ko je imao pitanje, trebala neka pomoc, sugestija.... u 95% slucaja dobio je odgovor.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
Pre 22 sati, Satelis je napisao:

O cemu ti pricas zivotati...... "niko nema ni da bekne"?

Koliko sam upucen, svako ko je imao pitanje, trebala neka pomoc, sugestija.... u 95% slucaja dobio je odgovor.

Prijatelju,,,,,prvo nemoj da izvlacis recenicu iz konteksta jer time menjas poentu i smisao texta koji sam napisao.....a drugo to je i  veoma nekulturno...cak mislim da si se i ti licno pronasao u celom mom textu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ne znam Satelisa, ali ne znam ni osobu koja češće pomaže svojim znanjem i savetima. Respekt i tačka! Produktivniji je na ovom forumu svakako i od mene i tebe x 300, tako da ga smatram najkompetentnijom osobom koja će da oponira tvom stavu.

A zašto to kažem? Baš zato što je Satelis milion puta pisao u detalje i sitna crevca o:

Quote

o mehanici i pouzdanosti agregata ...ciklistici....vesanju i podesavanju vesanja ....iio o prednostima manama oko elektronike

Ćao, zdravo!

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6
2 hours ago, srbenda said:

Prijatelju,,,,,prvo nemoj da izvlacis recenicu iz konteksta jer time menjas poentu i smisao texta koji sam napisao.....a drugo to je i  veoma nekulturno...cak mislim da si se i ti licno pronasao u celom mom textu ;)

Kako moze da promeni poentu i smisao tvog teksta izvlacenjem recinice koja i jeste poenta tvog teksta? :)

Zasto je nekulturno da neko istinom odgovori na neistinu? :)

 

Ne ljuti se, prelistaj malo teme, ne pricaj napamet, ima itekako korisnih i zanimljivih stvari, i najmanje se pisalo o tome koji je skuter lepsi..

 

Inace, Majesty ima lepsu tablu ali Bugi mi je lepsi, prelepe farove ima i udobniji je prava ladja :)

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, srbenda je napisao:

Prijatelju,,,,,prvo nemoj da izvlacis recenicu iz konteksta jer time menjas poentu i smisao texta koji sam napisao.....a drugo to je i  veoma nekulturno...cak mislim da si se i ti licno pronasao u celom mom textu ;)

Pronaci se u tvom textu......... dobar stos:lol3:

lepo napisa @Darko SB

Pre 1 sat, Darko SB je napisao:

Kako moze da promeni poentu i smisao tvog teksta izvlacenjem recinice koja i jeste poenta tvog teksta? :)

Zasto je nekulturno da neko istinom odgovori na neistinu? :)

 

Ne ljuti se, prelistaj malo teme, ne pricaj napamet, ima itekako korisnih i zanimljivih stvari, i najmanje se pisalo o tome koji je skuter lepsi..

 

Inace, Majesty ima lepsu tablu ali Bugi mi je lepsi, prelepe farove ima i udobniji je prava ladja :)

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: TDM 850

Stara tema ali možda nekom pomogne moje mišljenje za ova dva veoma slična skutera.
Uporedjujem Burgmana 400 (2001) i Majesty 400 (2006).
Burgmana sam vozio oko 4 godine a Majesty sam kupio prošle godine i prešao oko 4000 km

 

Potrošnja - blaga prednost Burgmana. Bugi mi je trosio oko 4 -4,5L a  Majesty  4,5-5

 

Ubrzanje - Burgman je za desetak kg lakši pa je verovatno zbog toga i startniji tako da mi je u gradu bio mnogo ugodniji nego Majesty.

 

Udobnost - Majesty. Jednostavno, udobnije mi je sedište. Istina, kad motam pun volan, kačio sam kolenima par puta ali ništa strašno. Ako mi je Burgman više odgovarao u gradu, Majesty je definitivno za duže ture.

 

Kočnice i točkovi su u mom slučaju na strani Yamahe jer 2006 god Majesty ima napred dva diska i veći prednji točak ali mislim da je to isto dodato i kod Burgmana tog godišta.

 

Najveći problem kod Burgmana mi je bila provera i potrošnja ulja. "Svaki Burgman troši malo ulja."  Rečenica koju sam često slušao što od majstora što od vozača. Pa i kod mene je tako bilo. I s obzirom na takvu reputaciju, veoma me je nervirao nedostatak lampice za ulje.

 

Kod Majesty me nervira što se svetlo pali već na kontakt, tj nema mogućnosti da ugasiš svetlo. Manje više što je nezgodno za švaleraciju nego što predpostavljam da se ne možeš provući sa oslabljenim akumulatorom a i njegova lokacija je u repu, mnogo nepristupačnija nego kod Burgmana.

 

Kod Majesty mi se posebno dopada sedište i prostor ispod sedišta. Po volumenu je slično kao i kod Burgmana ali u Yamahi su napravili sjajnu stvar tako što se samo vozačevo sedište podiže. Sedište otvarate ili da nešto stavite tamo ili da uzmete. U istom trenutku verovatno imate i rukavice i kacigu i štotšta još i to sve možete da ostavite na suvozačevom sedištu i bez problema pristupit bunkeru. Takodje, u bunkeru postoji meto namenjeno baš za kacigu tako da ako pretrpate sa stvarima, ne morate da pravite mesta da odložite kacigu.

 
 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Svaka cast za detaljno objasnjenje ! Mene ne interesuje ni jedan, ali si objektivno napisao "iz prve ruke", a ne ono " rekla-kazala".

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Drug prodao yamahu fz6 n, pa kupio Majesty 400. Sada smo ravnopravniji u voznji :)

Elem, ja moj imam drugu sezonu, on ga kupio skoro. Stari su skuteri, i o kvarovima necu, upravo iz navedenih razloga. Ja zamenio vitalne delove, on tek kupio skut. Moj bugi je 2008, majesty 2010. Po meni, Burgman dosta udobniji za voznju, nizi i nekako se opustenije vozi. On na majesty ima presvuceno sediste, pa je sediste dosta udobnije, suvozac kaze da mu je udobnije na majesty. Da li zbog promenjenog sedista, ne znam. Moguce, kod mene je fabricko. Na mom satu stoji 70.000, kod njega 18.000 :P kupljen na placu. Pretpostavite verodostojnost. Stanje plastika, vrlo slicno. Popucale zabice i kod mene i kod njega, reseno aljkavo i kod mene i kod njega, uz par dodatih srafova i silikona :jee:

 

 

20210612_165442.jpg

20210612_165447.jpg

IMG_20210612_203722_446.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 10 minuta, MaxiS je napisao:

Po meni, Burgman dosta udobniji za voznju, nizi i nekako se opustenije vozi.

To je verovatno samo stvar prvog utiska, treba malo vremena da se čovek privikne na makinu, pa onda da ceni. Prva dva dana na mom novom skuteru sam vozio kao po jajima, sve mi bilo neobično u odnosu na stari. A sad je skroz druga priča, teram ga ko da smo se zajedno rodili...

 

Meni, bar sudeći po ovim slikama, Majesty je u dalekoj prednosti jer se sedi na višoj poziciji, pa je pregled dešavanja u saobraćaju tako bolji i sigurniji, al svako ceni po sopstvenim kriterijumima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
pre 22 minuta, boza_kg je napisao:

Meni, bar sudeći po ovim slikama, Majesty je u dalekoj prednosti jer se sedi na višoj poziciji, pa je pregled dešavanja u saobraćaju tako bolji i sigurniji, al svako ceni po sopstvenim kriterijumima.

Upravo je to prednost Burgmana. Nize teziste, bolji osecaj u krivini, bolja preglednost, udobniji polozaj ledja, udobniji polozaj ruku. Retrovizori pregledniji. Ali nisam hteo to da pisem da ne budem pristrasan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma obrni, okreni, svi smo mi pristrasni, i to je u redu. Na kraju krajeva, bolje je da voziš ono što ti se sviđa nego obrnuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Poz svima . Moram da pitam i ovde vidim da vas ima koji ste vozili te skutere gomilu . Kupujem skuter za klinca a i za mene pa sam sveo izbor na ova dva modela samo sto su o 250ccm i 2001 . Sto mislite o njim i koji mi predlazete za kupovimu . Oba su u istom jadnom stanju ali to cu srediti jer se time bavim . Vise mi znaci ono kao i sto ste pisali da se niko nije javljao , masina , ciklilstika potrosnja itd.....lepsi i to me ne zanima . Hvala unapred....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja