Jump to content

Moto Zajednica

Majesty 400 vs. Burgman 400

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

jet92_04.05.2006_1146769705_Majesty%2040

 

ili

 

suzuki_burgman_400_2009_f_004.jpg

 

 

Nemam nikakvo iskustvo sa skuterima, a sad treba da kupim jedan. Budući da sam do sada vozio motocikle i to isključivo japanske, odlučio sam da i skuter bude istog porekla. Izbor sam sveo na ova dva modela, a sad mi vi pomozite da razrešim i tu zadnju dilemu. Otprilike mi je jasno da su nijanse u pitanju i otprilike imam i svog favorita. Ali možda ću od vas čuti nešto što bi mi pomoglo da prelomim. Pa iznesite vaša cenjena mišljenja o ovoj dilemi ... :)

 

P.S. Zaboravih da navedem i podatak o godištu skutera - znači od 2006. i mlađe godinu-dve ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Meni licno je Bugi lepsi, a za njega sam cuo i na vise mesta procitao da je jedan od najboljih ako ne i najbolji.. ostalo neka kazu ovi sa licnim iskustvom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Jes da nije merodavno al i ja kao VPetar....kad vidim Majesty osećam se otprilike `vako :

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ha, ha, ha ... :D  ... Pa dobro, stvar ukusa ... Mene generalno skuteri ne rade, ali pošto sam trenutno u situaciji da treba ovu sezonu da provedem na skuteru ... onda mi je decentni dizajn Majesty-ja privlačniji od razbarušenog Burgmana. 

 

A da li se drugačije osećaš kad vidiš redizajnirani Majesty? Mada njih nisam viđao u oglasima, redizajn je urađen tek 2009. pa možda zato ...

 

11gmajesty400c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Definitivno suzuki. Ne znam koliko si visok, ali moraš probati oba da vidiš da li ti kolena udaraju u korman.

Suzuki je visokifrendly

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ne znam koliko si visok, ali moraš probati oba da vidiš da li ti kolena udaraju u korman.

 

Pa visok sam 187cm ... a nadam se da je ovaj sa slike neki košarkaš  :D  ... jer slika baš i ne deluje ohrabrujuće ... ništa dok ne probam ...

 

Yamaha_400_Majesty_ABS_acpz.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Mislite li da je ovo realno stanje? Meni se čini da su Francuzi pristrasni, izgleda neko iz redakcije mrzi Yamahu. Pogledajte sliku košarkaša na Majesty-u dva posta iznad, pa uporedite sa ove dve iz ovog posta. To im je kao uporedni test. Zašto onda nije isti vozač na sva tri skutera, nego su na Burgmanu i Silverwingu slikali ovog patuljka. Verujem da je Burgman komforniji od Majesty-a, ali ovo mi izgleda preterano. Evo i linka:

 

http://www.scooter-station.com/comparatif-400-honda-silverwing.html

 

Suzuki_AN_400_Burgman_acpz.jpg

 

Honda_FJS_400_Silverwing_acpz.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Oво ми личи као да је девојчица на фоткама  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Da ali Bugi 2006 nije ovaj model sa fotke , nemoj to da previdis. Ovo je 2007. pa gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Da ali Bugi 2006 nije ovaj model sa fotke , nemoj to da previdis. Ovo je 2007. pa gore.

gresis druze,ova dva modela se preklapaju 2006te godine.tako da se ovaj sa slike radi od 2006.

 

392DCBC0-6076-D44A-A2C9-071FF918E640_thu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Do prije 3-4 godine na forumu je bila najaktuelnija Africa twin pa joj je primat počeo preuzimati GS. U svijetu maxi skutera dominirao je Atlantic a sad dominaciju preuzima Burgaman. Svi po malo potpadamo pod uticaj tog opšteg forumskog mnjenja. Ako je to opšte mnjenje plod realnog iskustva unda je to veliki plus za forum i velika korist za nas, a ako nije...

P.S.

Ovo je moja opaska na ovaj fenomen i nema veze sa mitrijevom dilemom. U svakom slučaju srećna kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Do prije 3-4 godine na forumu je bila najaktuelnija Africa twin pa joj je primat počeo preuzimati GS. U svijetu maxi skutera dominirao je Atlantic a sad dominaciju preuzima Burgaman. Svi po malo potpadamo pod uticaj tog opšteg forumskog mnjenja. Ako je to opšte mnjenje plod realnog iskustva unda je to veliki plus za forum i velika korist za nas, a ako nije...

P.S.

Ovo je moja opaska na ovaj fenomen i nema veze sa mitrijevom dilemom. U svakom slučaju srećna kupovina.

Atlantik dominira u svetu maxi skutera :DDDDDDDD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Jes da je tema matora, i čovek se verovatno i odlučio za motor, al ne vidim da je iko rekao nesto korisno vezano za mehaničke prednosti/mane...? S obzirom da sam i ja u istoj dilemi, burgman ili majesty, zanimalo bi me da neko iskusniji da neku preporuku tipa za i protiv...

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
On 3/7/2017 at 21:01, Mare_FZ je napisao:

Jes da je tema matora, i čovek se verovatno i odlučio za motor, al ne vidim da je iko rekao nesto korisno vezano za mehaničke prednosti/mane...? S obzirom da sam i ja u istoj dilemi, burgman ili majesty, zanimalo bi me da neko iskusniji da neku preporuku tipa za i protiv...

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

To na ovom forumu neces naci,,,uglavnom pisu  ali i iskustva im se svima pa skoro svode na.....LEP JE..UDOBAN....IMA LEPSE FAROVE...o mehanici i pouzdanosti agregata ...ciklistici....vesanju i podesavanju vesanja ....iio o prednostima manama oko elektronike ,,,,,,,,to je za vecinu misaona imenica.....niko nema ni da bekne kamo da napise nesto...uzas kojim se kriterijumima ljudi povode prilikom kupovine motora.....

Burgman je precenjen i isforsiran model koji je od serije do serije bolovao od fabrickih gresaka koje je fabrika u svakoj sledecoj generaciji proizvodnje ispravljala ali i donosila i nazalost opet nove probleme ...zasto je to tako nisam pametan ali je to cinjenica...Opet jamaha je veoma stabilan agregat sa stabilnom elektronikom ali dosta slabijim ramom podlozniji uvijanju...upredanju za razliku od burgmana..tako da ako se trazi full kvalitet a ne imidj onda je prednost na strani Jamahe...definitivno

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Vec je pisano o tome i mislim da nema potrebe da se ponavljamo,pogledas u tehnickom kutku temu o burgmanu i o majestyju.svaki motor ima neke bubice ,e sad meni je burgman bolji...jer ga imam...a da provozam yamahu verovatno bi video gomilu stvari koje bi mi se svidele.tako da probaj oba i odluci.

A svakako prelistaj ove dve teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja