Jump to content

Moto Zajednica

Ostale umetničke fotografije (vaše, a ne tuđe)

Recommended Posts

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

;)

...sad ce zli jezici: " aha, vozis se bez sljemofona ,aaa ??"

 

..pa moram nekako da sljikam  ;D

 

A naocare ti ne smetaju, jel` !?!  ;D ;D  Pozeru ni-jedan !  ::)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Verry nice...a ko to ima tako lepe svećnjake ako smem da pitam? :D

Jedino mi se ne svidja kadar druge slike, mislim da bi trebalo da bude pomeren još na gore, ali skroz cool, stvarno moćan objektiv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Na drugoj slici je aparat bio na stolu zbog duge expozicije pa nisam mogao mnogo da biram ;)  Mada, ovako ulazi u pravilo trecina, tako da je po pravilima kompozicija dobra ;) Na trecoj slici je objekat u centru i to je losiji kadar ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Na drugoj slici je aparat bio na stolu zbog duge expozicije pa nisam mogao mnogo da biram ;)  Mada, ovako ulazi u pravilo trecina, tako da je po pravilima kompozicija dobra ;) Na trecoj slici je objekat u centru i to je losiji kadar ;)

 

No, ja tih rekoh šta se meni više sviđa, a ne šta je po pravilu dobro. ;) U fotografiji mi je bitan doživljaj, način izražavanja, preneta emocija, poenta same fotografije, a onda sve ostalo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Zalazak sunca sa krova jedne Novobeogradske zgrade

 

YFDp8_gyhws3.jpg

 

ne znam da li je umetnička, ali znam da je moja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Hhehe bolje da ne vidish sliku studija,,,da, blic glava, softbx,  3 knjige pod libelu na kaucu,pa poster od pre hrista preko za pozadinu, jedva se drzi zilberica nakacena na radijator a sa nekom stipaljkom pridrzavam beli stiropor...saplicem se o kablove jel nemam daljinac a macka me grebe..... ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ajde slikaj mi to da vidim kako izgleda :)

 

Ocu i ja da napravim neku budzvinu  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Pa najbolje da pitas Mikku , Copeta i hitmana, Gremlina, ali za pocetak, sta znam, uzmi blic glavu i softbox ili kisobran, mozda 2 komada, stalak, napravi neki sto, uzmi belu i crnu pozadinu i pucaj. Ne znam sta bi da fotkas..... Sve zavisi, oces ljude, mrtvu prirodu, krave, zene, klopu....

 

Uostalom svrni do mene, ali kazem ti ja kad fotkam ja sve pretumbam, ne postoji postavka za slikanje. to tek kad budem imao visak sobu ili stan. Otom potom.

 

Pritom imas i na netu, googluj na temu "studio light" i sl...

 

Crnamrlja odlicno zna cene.

 

Kineska oprema nije losa a troduplo je jeftinija od zapadne. Mislim na rasvetu iskljucivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Treba mi definitivno prvo blic (EX430 najvjerovatnije) i zilberica (ima u BMfoto povoljno one 5in1), to mi je prvo i neophodno za dnevne snimke. i treba mi i onaj kabl za blic za daljinsko okidanje za neke sportske snimke koje radim. Tek kada to nabavim pocecu da cackam oko studio atmosfere, o tome bas slabo znam, gotovo nista. Znam da bih volio da radim portrete i modele (bijela i crna pozadina su za pocetak sasvim dovoljne). Ovo za proizvode me ne zanima mnogo. Docu bas jedan dan kada budes fotkao nesto da vidim i donijecu limenke sa vopi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Taj 430 je mnogo nezan, vidi jos sa profesionalcima. Meni je zaribao skoro nov, mikro motor za zoom mu se zaglavio pa sam ga sa vlasnikom tukao od tvrdu podlogu da se odkravi..  On mi je rekao da je njegovo iskustvo relativno lose sa tim blicom. Cope mi je rekao da ne voli Canonove bliceve pa vidi i s njim.

 

Mozda umesto blica da uzmes za iste pare kinesku blic glavu od 180w/s stalak i softbox i ostane ti kusur za vopi;) Onda imas vec studijsku rasvetu;0 Jebga ja sam pravio ceo dan softbox za blic i onda sam se smorio i uzeo ovo, ali sam taj napravljen ostavio za backup. Ima srernu foliju, nije los za odbitak. Mislim experimentisi, srebrna, zlatna i bela daju razlicite tonove i tako to.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Taj 430 je mnogo nezan, vidi jos sa profesionalcima. Meni je zaribao skoro nov, mikro motor za zoom mu se zaglavio pa sam ga sa vlasnikom tukao od tvrdu podlogu da se odkravi..  On mi je rekao da je njegovo iskustvo relativno lose sa tim blicom. Cope mi je rekao da ne voli Canonove bliceve pa vidi i s njim.

 

Mozda umesto blica da uzmes za iste pare kinesku blic glavu od 180w/s stalak i softbox i ostane ti kusur za vopi;) Onda imas vec studijsku rasvetu;0 Jebga ja sam pravio ceo dan softbox za blic i onda sam se smorio i uzeo ovo, ali sam taj napravljen ostavio za backup. Ima srernu foliju, nije los za odbitak. Mislim experimentisi, srebrna, zlatna i bela daju razlicite tonove i tako to.....

A sta cu za vani i za sinhronizaciju na brzim shuter-ima? Moze li to ta blic glava?

 

P.S. Koliko to moze da me izadje? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ah, kada sam vec tu, evo i koja fotografija :)

Obozavam ove casual fotografije, ne znam zasto, ova mi je nevidjeno draga. Slikano je u liftu, malo je stresena slika ali mi ima nesto, ne znam...

 

A ovu drugu je danas uslikala moja draga, slikala je cvijet i bumbar je sam uletio u kadar. I eto prilike...

 

post-60-12879000533407_thumb.jpg

post-60-12879000533886_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Sta ce ti brzi shutter u studiju, mislim brzina blica je toliko velika da ti je svejedno koliko stavish shutter.... Ionako kolicinu svetlosti podesavas ili blendom ili jacinom bljeska na potenciometru na blic glavi....

 

Tj ako vec imas blic na 450 ki a imas ga, eto ti ga za fill light, on sigurno puca do 1/250 a i ako podesis shutter preko on ce na toliko. Ja bih pre dao 120 evrica i uzeo kineza za studio ako vec volis da prckas. Ako si za otvoren prostor onda ne znam...vidi... Mislim za te pare u svakom slucaju mozes da uzmes kineza, 120 evrica nije neka lova a taj 430 nov mislim da je oko 200 evra.....pa te sve izadje 320. Onda lepo stocic, pa pleksi savijesh, pa curece nogice, pa voce , povrce, lebac, i kavurme...idi begaj;0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Interni blic na 450-ki puca maximum na 1/200 i to me uzasno smara za ono sto meni treba >:(  Tako da moram imati blic prije svega. pored toga bi kupio i neki stalak za portrete i zajebanciju vani, a onda sve ostalo polako redom...

 

Sada me najvise zanima sport i artiljeriju za to imam, ostaje mi jedino taj blic za neki fill kod bliskih desavanja. Plus kabl da mogu da drzim blic u drugoj ruci dalje od aparata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova

Sa 'kinezima' ne možeš npr da zalediš dugačku kosu u pokretu neke zanosne djeve u studiju, i generalno bilo koji iole brži pokret može biti blago zamuljan. Moja procjena je da kinezi imaju prilično dugo trajanje bljeska (recimo 125-tinku, a to je u odnosu na neke bowense i do 6-7 puta duže, znači spooooro). Sa druge strane, nemoj ni od 430EX očekivati čuda, u smislu da osvjetliš cestu sa pet motora u nekom mračnom tunelu, ali da malo naglasiš akciju, popuniš sjene, i sinhronizuješ ga na npr 1/2000, to ćeš svakako moći (vodi računa da je domet blica kada koristiš HSS mod opasno smanjen). Isto tako, kineze ne možeš ponjeti negdje na livadu, osim ako za njih ne obezbjediš izvor napajanja, a taj je težak ko crna zemlja.

 

P.S. Koliko to moze da me izadje?

Koliko god poželiš  ;D ;D ;D

 

Sve zavisi šta tačno želiš da radiš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Na drugoj slici je aparat bio na stolu zbog duge expozicije pa nisam mogao mnogo da biram ;)  Mada, ovako ulazi u pravilo trecina, tako da je po pravilima kompozicija dobra ;) Na trecoj slici je objekat u centru i to je losiji kadar ;)

 

 

Umetnost nije matematika!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja