Jump to content

Moto Zajednica

KTM SuperDuke 990

Recommended Posts

  • U prolazu, 79 postova
  • Motocikl: KTM SuperDuke 990- bivsi KTM SuperDuke 1290 R -sadasnji

Nisam siguran da li je dupla tema, prelistavao sam malo forum ali ne videh temu za ovaj model. Imam dosta srece da budem vlasnik ove zveri i mogu reci da za ovo malo vremena koliko ga posedujem da sam prezadovoljan. Volim dvocilindrase i kako vuku i zvuk koji daju, pogotovo kad se doda neki vanserijski izduv. Moj ima ful Akrapovic izduv. Treba mu odraditi par kozmetickih zahvata ali je sve jedno jedan od najlepsih nejkeda po meni. A ovo je moj primerak... :)

 

20150312_122806_zpswtrpnssl.jpg

 

20150312_113816_zpspktl19ea.jpg

 

20150312_122244_zpstvyecvll.jpg

20150312_122318_zpskcqr7ht3.jpg

20150312_122328_zpsoyyyl1mg.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Batice,motorin je fenomenalan,bas bas.Ali jos je fenomenalnije,to sto mozes da ga vozis 365 dana godisnje.EEEEEE...milina.I mogao bi da nas castis sa po jos kojom slickom. :)  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Motocikl: KTM SuperDuke 990- bivsi KTM SuperDuke 1290 R -sadasnji

Hvala! Kamo srece da moze da se vozi cele godine, 4 meseca tokom leta ne moze napolje da se izadje od vrucine i vlage, temperature idu i do 60 stepeni, a hlada naravno nigde nema.U svakom slucaju tu je ostatak godine. Kad budem imao vremena oticicu do obliznje planine pa cu tamo ispucati par fotki, bice lepsi prizor nego ova pustinjetina gde zivim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Motocikl: KTM SuperDuke 990- bivsi KTM SuperDuke 1290 R -sadasnji

Lepsa trava nego pesak :D Inace, dok sam tu, sredjujem ga sada, menjam migavce, skidam ovu odvratnu plastiku sa repa izmedju ostalog i retrovizori trebaju da se srede. Problem sa njima mi je ona guma koja pokriva nosac retrovizora, osusila se od vrucine ovamo i pukla (vidi se na slici ispod). Hocu da je zamenim pa bih hteo da uzmem to u Srbiji , kad budem dolazio za par nedelja, jer ovde na bliskom istoku su cene uzasno visoke sto se tih stvari tice. Jel moze neko od KTMovaca da mi preporuci neku radnju ili servis u Beogradu gde moze takav neki deo da se uzme. Takodje preporucite neke radnje gde mogu da nabavim male LED migavce, tail tidy itd... Unapred zahvalan. 

 

2015-03-18%2023.14.13_zpswwwluqhv.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ako će ti biti lakše guma nije stradala od vrućine, imam isti slučaj na SM690.

Mislim da nema guma da se kupi posebno već ceo retrovizor, evo ti part numbers pa naruči preko interneta uključujući i druge delove koji te zanimaju:

61112040000 REVIEW MIRROR L/S 
61112041000 REVIEW MIRROR R/S
 
Igrom slučaja imam jedan par street retrovizora višak, verujem da odgovara za SD, ako te zanima pogledaj link

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Odličan motor, ne znam zašto ti smeta poklopac, meni se dopada. Možda zato što mi je R varijanta omiljena. Inače, koliko koštaju motori u Dubaiju, jeftiniji ili skuplji nego kod nas ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Motocikl: KTM SuperDuke 990- bivsi KTM SuperDuke 1290 R -sadasnji

@ Carlos: Ne smeta mi poklopac, on mi se zapravo svidja i ne skidam ga, smeta mi nosac tablice koji je ogroman. Plan mi je da uzmem stop svetlo sa integrisanim migavcima da bih se otarasio postojecih i da nadjem/ napravim neki najmanji moguci nosac za tablicu koji nece da strci nazad ko ovaj fabricki. 

 

@rboban: Ovamo je gradska voznja ko voznja na autoputu, vecina puteva u Dubaiju (ili bar onih koje ja koristim) su autoputevi sa 4 do 8 traka u jednom pravcu a ogranicenje je 120km/h (do 140 tolerisu radari)na vecim a onim manjim 70 - 90km/h. Mada zbog ocajnih vozaca ovamo (90% Indijci i Pakistanci) izbegavam da idem bas u grad. Ima par kanjona i planinskih puteva gde moze da se vozi sa uzivanjem. Blizu gajbe mi je i pista, samo jos nisam imao hrabrosti da sebi priustim tu ekskurziju. :)

 

EDIT: 

Carlos, motori su u odnosu na cene po kojima se prodaju automobili skuplji. Ne vozi mnogo ljudi ovamo, manja je zajednica pa i nisu preterano popularni. Ali kako kazu, merak nema cenu... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Motocikl: KTM SuperDuke 990- bivsi KTM SuperDuke 1290 R -sadasnji

SuperDuke je dobio mali fejs lift, zamenjeni su stari retrovizori i prednji migavci, pa sad po mom misljenju izgleda malo bolje nego ranije. 

 

Pre:20150312_122328_zpsoyyyl1mg.jpg

 

i posle:

 

20150419_124909_zpsjz9ho1ag.jpg

 

Ako nekog zanima, migavci su Lampa, ne znam tacno koji model, jurio sam isti oblik kao oridjidji samo manji i LED. Ovo mi se savrseno uklopilo. Retrovizori su Vicma, model E227 aluminijumski, plasticne sam izbegavao zbog jakog sunca ovamo. Za blisku buducnost planovi su da se sredi rep nekim malim nosacem tablice i novim stop svetlom sa integrisanim migavcima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Motocikl: KTM SuperDuke 990- bivsi KTM SuperDuke 1290 R -sadasnji

Izgleda sam jedini koga zanima Super Duke ovde. :P Moj dobio novi apgrejd, rep je konacno sredjen, Srecom ovamo kod nas ne mare mnogo o tome gde se nalazi tablica na motoru pa sam mogao da je nasrafim na stitnik lanca. Zamenjeno je staro stop svetlo novim LED koje ima integrisane migavce. Sad rep izgleda mnogo cistije i Akra izduv dolazi do izrazaja. Vase misljenje uvek dobrodoslo :)20150521_213054_zpsvb4bvzhm.jpg

 

20150521_213020_zpsjhhckpqc.jpg

 

20150521_212253_zpso4cp2ho5.jpg

 

20150521_212955_zpsgwjhgnau.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Mene zanima koje su cene godišnje registracije sa osiguranjem u UAE?

 

Benzin znam da je džabe, skoro sam bio u Abu Dhabiju...to mi se jedino svidelo od cena  :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Motocikl: KTM SuperDuke 990- bivsi KTM SuperDuke 1290 R -sadasnji

Zavisi koje osiguranje uzimas, to najvise kosta a registracija je uvek ista, nezavisno od kubikaze. Naplacuju taksu samo za tehnicki i papirologiju koju ti obave. Ja sam uzeo 3rd party osiguranje, tj. ono kad nekog osinem na putu ne daj boze da mu moji srede auto ili ako neko mene onda njegovi meni sredjuju motor. To je jeftinija varijanta i osiguranje sa svim taksama registracije i tehnickog me iznosi oko 300 evra godisnje. Ne znam koje su cene u Srbiji sada ali mislim da nije velika razlika. Ful osiguranje bi me izaslo negde oko 500 - 600 evra u zavisnosti od osiguravajuce kuce.  Gorivo je naravno nista, jedan i po dirham po litru sto je oko 45 dinara. Ovo ti je konkretno u Dubaiju, za ostale Emirate ne znam, al kapiram da je jeftinije mozda cak jer smo mi i Abu Dabi najskuplji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Motocikl: KTM SuperDuke 990- bivsi KTM SuperDuke 1290 R -sadasnji

da to je taj kurs. Mada u poslednje vreme evro dosta varira u odnosu na dirham. Oko nove godine je bio 5 dirhama i od tad je u padu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: KTM 990 SuperDuke

Pozdrav momci.... imam problem sa mojim SuperDukom sam od sebe dobija turazu i drzi je na 4000h/obm kako na leru tako i u brzini dok se vozi, ne pali nikakvu lampicu na tabli, kad se ugasi i ponovo startuje kratko vrijeme radi normalno onda sve po starom, da li neko zna o cemu se radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Ducati Monster 696

brutalan ti je motor! izgleda fenomenalno! i naravno dobar izbor za akrapovica :) ako hoces da menjas

retrovizore, pogledaj ovde nesto, mozda dobijes inspiraciju :) http://www.rizoma.com/street/ktm/ktm-990-super-duke-990-super-duke-2005-07/en

 

ja koristim SPY R i prezadovoljan sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Motocikl: KTM SuperDuke 990- bivsi KTM SuperDuke 1290 R -sadasnji

Hvala ali na zalost tak Sduke je od pre mesec dana na otpadu posle saobracajke... U svako slucaju od sledece godine verovatno postanemo kolege jer planiram Streetfighter-a 848 ako bude sve po planu :) Inace tvoj Monster objasnio! Cestitke! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Ducati Monster 696

Hvala ali na zalost tak Sduke je od pre mesec dana na otpadu posle saobracajke... U svako slucaju od sledece godine verovatno postanemo kolege jer planiram Streetfighter-a 848 ako bude sve po planu :) Inace tvoj Monster objasnio! Cestitke! :)

Uf zao mi je da cujem! Nadam se da je sve ok da nije bilo povredjenih. Ali kako pises mislim da je sve ok :) cool za ducati, streetfighter prava hooligan machine bas kao i bivsi sduke tako da ce da ti legne fino :) probaj monster 1200s ako vec nisi mozda se predomislis :) i pazi kad kupis ducati bice MOD time :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Stojao na oglasima neko vreme.Prelep motor:)

Razmisljam da predjem sa yz na tako nesto.Sve vise me privlace ovakvi motori u zadnje vreme.Manje cimanja nego na krosevima,manje sarafanja plus vise voznje.Al tu je opasnost koju nosi saobracaj.Vasa misljenja?

3a30abdfb990-1920x1080.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Motocikl: KTM SuperDuke 990- bivsi KTM SuperDuke 1290 R -sadasnji

Ja samo jedno mogu da ti kazem, UZIMAJ! LC8 je odlican motor, wheelie monster, pogotovo 990 nema nikakve elektronske dadilje pa je sve u zglobu. Maksimalna brzina mu je mala, 210 u najboljem slucaju ali je za serpentine dusu dao, obrtni moment mu je ogroman i uzivanje ga je voziti. Ja sam sa njega presao na 1290R , korak iznad. Zaljubljen sam u to sto nude. Ako gledas opasnost koju saobracaj nosi onda bolje da ne vozis... :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja