Jump to content

Moto Zajednica

Opozivi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Danas dobih pismo od bmw-a da dodjem da zamene zvezdu na zadnjem tocku, koja je od aluminijuma za celicnu . Najzad su priznali da je greska do njih, meni je ta zvezda vec pucala i pre dve godine je zamenjena o mom trosku za ponovo aluminijumsku, obradovala me je ova vest, stalno sam bio u dilemi koliko sam stegao tocak da nisam preterao, jer su  pretegnut tocak objasnjavali kao glavni razlog pucanja..Dobra vest uglavnom, nadam se da ce opoziv vaziti i na Balkanu :stabre:

 

Opoziv vazi svakako, samo je pitanje da li ce ga Ovlascene BMW kuce u Srbistanu sprovesti u delo.

Oni su svakako dobili dobis..... taj i taj problem zbog toga i toga, zameniti/proveriti to i to na BMW od te godine do te godine proizvodnje sa sledecim br. sasije..... 

Kod nas se obicno o tome cuti, jedino se resava problem ako se neko pijavi sa tim problemom  (slicno kao da je motor u gar. roku).

 

Vlasnici bi svakako trebali da odvazu motore u ovlasceni servis radi provere, eventualne zamene dela ako spada pod tom akcijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Zdravo svima,

Danas sam dobio pismo za opoziv, prema onome sto pise u pitanju su elektricne komande za F650/700/800GS modeli sa on-board kompjuter (sifra 0539), zbog navodnog blokiranja odredjenih prekidaca. Kako su me u garazi informisali, preventivno se menjaju obe komande.

 

Ima li jos neko da je dobio to pismo ili da je kod njega doslo do toga da blokiraju prekidaci?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Zdravo svima,

Danas sam dobio pismo za opoziv, prema onome sto pise u pitanju su elektricne komande za F650/700/800GS modeli sa on-board kompjuter (sifra 0539), zbog navodnog blokiranja odredjenih prekidaca. Kako su me u garazi informisali, preventivno se menjaju obe komande.

 

Ima li jos neko da je dobio to pismo ili da je kod njega doslo do toga da blokiraju prekidaci?

da vec sam to negde napisao, zbog kvara na alarmu (otisao sam u servis), "opozvali su mi starter on/off". Nisam imao problema sa tim ali, takva je procedura. I dalje nemam problema HVALA BOGU!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Tema stara godinu dana, ali moram da ispricam svoju pricu.

 

Danas u Beogradu pitam u servisu jel mogu da provere dali za moj model motora koji sam kupio postoji neki opoziv ??

 

Gospodin zaduzen za rezervne delove me lepo sprovede do gospodina koji je zaduzen za servis i on mi kaze sledece:

 

Gospodine to se ne proverava tako, vi morate da dodjete na servis kod nas i mi tada ujedno proveravamo dali za vas motor postoji neki opoziv.  :stabre:

 

A servis za R1150GS trenutno kod njih kosta svega 20.000 din.  :jee:  :jee:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Tema stara godinu dana, ali moram da ispricam svoju pricu.

 

Danas u Beogradu pitam u servisu jel mogu da provere dali za moj model motora koji sam kupio postoji neki opoziv ??

 

Gospodin zaduzen za rezervne delove me lepo sprovede do gospodina koji je zaduzen za servis i on mi kaze sledece:

 

Gospodine to se ne proverava tako, vi morate da dodjete na servis kod nas i mi tada ujedno proveravamo dali za vas motor postoji neki opoziv.  :stabre:

 

A servis za R1150GS trenutno kod njih kosta svega 20.000 din.  :jee:  :jee:

Dripac nepismeni!

Njihova je obaveza da kupcu obezbede svaku informaciju u vezi promene na proizvodu koji je kupio.

Ukoliko sakriju informaciju koju su dobili od proizvođača (a koja može da predstavlja opasnost za korisnika), to može da se tretira kao pokušaj ubistva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

U kom servisu si bio?  Ako je ovlasten za BMW, kontam da MORA da ti da informaciju o opozivu,  drukni ih svabama, sigurno bi popizdeli da cuju sta se radi ovde :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Ako hoces,posalji mi broj sasije pa da ja upitam ovde(Italija) da li nesto treba da se odradi na tvom motoru-na osnovu odgovora odlucices sta i kako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

@ Biker-Boy

Naravno da je ovlasceni BMW Servis u pitanju.

 

@balkanlover70

Vec sam proverio druze.

Hvala na tvojoj ponudi da pomognes.  :takoje:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000R, Suzuki gsxr 750

Delta BMW, imaju jednog servisera koji pojma nema, i realno jih sektor motociklizma ne zanima ni malo, ja saznao za neke opozive za moj motor preko foruma koji sam pratio. Trebao sam cak da jim saljem poruku od BMWa za opoziv da bi me ozbiljno shvatili i proverili preko VIN broja. Sve u svemu, ako zelite svom motoru dobro nemojte da ga servisirate u Delti...ja sam ga servisirao, sve u garanciji i zažalio. Trebali drugi majstori ispravljati njihove greške. Imam inace 2014 S1000R.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Koliko sam ja mogao da vidim, njih ne zanima nista.

 

Servise planiram sam da radim, kod njih sam isao samo da kupim deo.

Imam solidnu radionicu i imam volju, sve ostalo ima na Youtube . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Bez potrebe da branim i čak suprotno ličnom interesu. Predpostavljam da je pomenuti serviser u Delti isti koga sam upoznao pre neku godinu, mehaničar trkaće ekipe i šampionskog motora i suparnik  mome trkaćem okruženju, u šali smo kovali zaveru za naše rivale ala ricinus u piće uoči trka. Između ostalog, razgovarali smo uz cigaretu o kočnicama i izneo mi je predlog o poboljšanju efikasnosti upravo na BMW-u, to ne bi došlo od nekoga ko baš nema pojma, tim pre što mi je izneo još niz nekih zapažanja koja nikako ne mogu da potiču od nekoga ko ne zna solidno problematiku, no sve je moguće.

 

Zvanični opozivi jesu verovatno javno obavezujući i moralni, do njih dolazi mahom pod pritiskom i sa velikm kašnjenjem. Mnogu su značajnije održavajuće brošure koje su internog karktera i jako su teško dostupne van sistema, odnose se na rešavanje uočenih problema manjeg ili većeg značaja, po pravilu se ne iznose niti razjašnjavaju  mušterijama čak ni kad oni primete ponekad, makar po računu. Opoziv ko za falngu zadnjeg točka na 1.2  je usledio 10 godina nakon pojave prvog modela koji je istrpeo 3 evolucije i praktično kad je izašla potpuno nova generacija serije 1.200 sa vodenim podhlađivanjem i kad su svi vrapci već znali. Jednako je i sa problemom prednjeg vešanja za vodenjaka, interna preporka servisnoj mreži je prosleđena malte ne odmah a mislim  tek nakon 3 godine se podigla na nivo opoziva, kada je pojava učestala pretežno na motciklima koji nisu redovno posećivali zvanične servise.

 

Zaista, na youtube ima svega:

 

 

https://www.google.rs/search?num=100&newwindow=1&tbm=vid&q=dental+extractions+own+self+youtube&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwji_t742svSAhVDaxQKHRqWBHMQBQgYKAA&biw=960&bih=527&dpr=1.33

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Đunta, u pravu je Michanga. Zaista Deltin servis ne radi kako treba.

 

Mogao bih da ti dam direktan i skandalozan primer, ako ti već nisam pričao uživo... :) Ne znači da taj konkretan dečko nije dobar serviser, ali sasvim sigurno servis ne radi ni blizu prihvatljivom, tj. bliže su skandalozno lošem, nego prihvatljivom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Niko nije reko da je serviser kriv.

 

Najverovatnije i kod njih ima nekih Glavonja koji glume "Big boss-ove" i traze da se strogo radi po njihovim odlukama i naredjenju.

Direktori i sefovi smatraju da su popili svu pamet ovog sveta i da obican Radnik, Majstor nije tu da odlucuje dal treba nesto krpiti, menjati, itd... vec samo da rade sta im se kaze.

 

Majstori cute i rade samo ono sto im je naredjeno, cuvaju radno mesto, gube volju za rad i prezivljavaju od bedne plate koju dobiju.

 

A musterije nezadovoljne i besne, ali koga to zanima ??

 

Svud u svetu kad udjes u neku radnju ili firmu pokusavaju da ti sto vise ugode, da izadju u susret, odgovore na sva pitanja i ispune sve zelje.

Da ti bude lepo kad dodjes da potrosis "svoje" pare kod njih, i naravno da im dodjes opet i doneses svoje parice.

Samo kod nas kad udjes u neku radnju ili firmu trebas ti da se izvinjavas i molis da ti ucine neku uslugu ili prodaju nesto sto ces na kraju "svojim" parama platiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Sev-Prođe po neki aber kroz moje šake, osim nabavke delova,(perferiram Radulovića iz nekih razloga), nisam kročio ni u jedan od dva zvanična servisa i zaista ne znam  šta i kako rade, moja priča je stara jedno 5 godina. Nedavno sam bio kod prijateljice u bolnici na pregledu, neprijatno sam se osećao a tek mogu da zamislim kako je drugima kad dođu na dobar dan, kod nas je sve postalo ko u ogledalu izvrnuto, ali mi to izgleda ne vidimo. Ceo radni vek sam u auto branši, u "hobi" mehanici čitav život, moj neki zaključak je da se lično precenjujemo a druge podcenjujemo apriori, nisam ni ja izuzetak verovatno. Informativnost, saznanje, znanje, volja, želja, umešnost,...ne znače i urađeno. Ne sporim ničije iskustvo niti bi da ulazim u analiziranje Delte ili bilo kog drugog, ali za šampion  mehaničara,  od čijeg rada zavisi bukvalno život takmičara, reći da nema pojma mi jako smeta. Druga je priča šta je rezultujuće u samom servisu, možda ni ne pričamo o istoj osobi sa kojom sam jedan jedini put izduvanio nekoliko cigareta još onda.

 

Dr@g@n-molim te da ne zameriš, ovo samo po sebi navodi na oprez:

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/117500-r1150gs-cemu-sluzi-ovo/?p=1947377

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/57545-svi-modeli-alat/?p=1947354

 

Za tvoj motor nema opoziva ali je moguć interni servisni bilten po pitanju kočnica, prevashodno na zadnje kočiono crevo, možda i za prednja, izlazno iz glavnog kočionog cilindra. BMW ima definisane liste provere i servisa i svako ko je u sistemu je dužan da ih se pridržava normativno bez obzira svidelo se to nekom ili ne, po mom mišljenju bi trebale da budu proširene čisto zbog starosti motorcikla i bez obzira na pređenu kilometražu koja je kod polovnog motora diskutabilna i zanemarujuća, na youtube-u toga nema plus je prepun nebuloza po sistemu kako mali Perica zamišlja sebe kao doktora. Pratim i ja net i pogledam po neki klip informativno i kao podsetnik, zabluda je da se tu mogu naći krucijalne stvari a često su i pogrešne u manjoj ili većoj meri. U par navrata sam podlegao tuđem pritisku drugara i postao sam alergičan kad mi neko soli pamet da je čitao i gledao po netu a ja uradio ko zna koliko puta.

 

 

 

 

   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

@Sev-Prođe po neki aber kroz moje šake, osim nabavke delova,(perferiram Radulovića iz nekih razloga), nisam kročio ni u jedan od dva zvanična servisa i zaista ne znam  šta i kako rade, moja priča je stara jedno 5 godina. Nedavno sam bio kod prijateljice u bolnici na pregledu, neprijatno sam se osećao a tek mogu da zamislim kako je drugima kad dođu na dobar dan, kod nas je sve postalo ko u ogledalu izvrnuto, ali mi to izgleda ne vidimo. Ceo radni vek sam u auto branši, u "hobi" mehanici čitav život, moj neki zaključak je da se lično precenjujemo a druge podcenjujemo apriori, nisam ni ja izuzetak verovatno. Informativnost, saznanje, znanje, volja, želja, umešnost,...ne znače i urađeno. Ne sporim ničije iskustvo niti bi da ulazim u analiziranje Delte ili bilo kog drugog, ali za šampion  mehaničara,  od čijeg rada zavisi bukvalno život takmičara, reći da nema pojma mi jako smeta. Druga je priča šta je rezultujuće u samom servisu, možda ni ne pričamo o istoj osobi sa kojom sam jedan jedini put izduvanio nekoliko cigareta još onda.

 

Dr@g@n-molim te da ne zameriš, ovo samo po sebi navodi na oprez:

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/117500-r1150gs-cemu-sluzi-ovo/?p=1947377

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/57545-svi-modeli-alat/?p=1947354

 

Za tvoj motor nema opoziva ali je moguć interni servisni bilten po pitanju kočnica, prevashodno na zadnje kočiono crevo, možda i za prednja, izlazno iz glavnog kočionog cilindra. BMW ima definisane liste provere i servisa i svako ko je u sistemu je dužan da ih se pridržava normativno bez obzira svidelo se to nekom ili ne, po mom mišljenju bi trebale da budu proširene čisto zbog starosti motorcikla i bez obzira na pređenu kilometražu koja je kod polovnog motora diskutabilna i zanemarujuća, na youtube-u toga nema plus je prepun nebuloza po sistemu kako mali Perica zamišlja sebe kao doktora. Pratim i ja net i pogledam po neki klip informativno i kao podsetnik, zabluda je da se tu mogu naći krucijalne stvari a često su i pogrešne u manjoj ili većoj meri. U par navrata sam podlegao tuđem pritisku drugara i postao sam alergičan kad mi neko soli pamet da je čitao i gledao po netu a ja uradio ko zna koliko puta.

 

 

 

 

   

 

ovo gore podvučeno......tražim znak da ga stavim kod mene

post-94-0-40465300-1489536086.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Sve nase servise sam obišao i više ne,hvala. Jedino Bane iz Zemuna ko nije u garanciji ili Grosuplje ako si u garanciji. U Grosuplju je vrhunski servis za motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Zvanični opozivi jesu verovatno javno obavezujući i moralni, do njih dolazi mahom pod pritiskom i sa velikm kašnjenjem. Mnogu su značajnije održavajuće brošure koje su internog karktera i jako su teško dostupne van sistema, odnose se na rešavanje uočenih problema manjeg ili većeg značaja, po pravilu se ne iznose niti razjašnjavaju  mušterijama čak ni kad oni primete ponekad, makar po računu. Opoziv ko za falngu zadnjeg točka na 1.2  je usledio 10 godina nakon pojave prvog modela koji je istrpeo 3 evolucije i praktično kad je izašla potpuno nova generacija serije 1.200 sa vodenim podhlađivanjem i kad su svi vrapci već znali. Jednako je i sa problemom prednjeg vešanja za vodenjaka, interna preporika servisnoj mreži je prosleđena malte ne odmah a mislim  tek nakon 3 godine se podigla na nivo opoziva, kada je pojava učestala pretežno na motciklima koji nisu redovno posećivali zvanične servise.

 

Cele prošle godine Jager se sprdao, (sa pravom), na račun BMW motorcikala postavljajući slike na kojima je polomljen prednji kraj, pucalo je vešanje u vožnji bez najave, jeste fabrički propust u montaži, delimično i zbog inženjerskog projektovanja, BMW je u već aprilu 2013, malte ne odmah po puštanju modela u prodaju, pustio kroz svoju mrežu interni servisni bilten i izradio pomagala da se proizvodni kiks reši:

 

servisni%20bilten_zpssjs4uco6.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Zbog opasnosti od izbijanja zaptivaca, koji odozgo zatvara cevi telelever viljuske, opozivaju se svi r 1200 gs ,od 2013 do 2017 g. A to je nekih 168000 motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS
Pre 11 sati, laband je napisao:

juče odradjen opoziv u delti .

Generalno sam zadovoljan, sve je brzo i kvalitetno uradjeno

za viljuske ?kako si dosao do toga da radis opoziv?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja