Jump to content

Moto Zajednica

Opozivi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Opoziv na K i R modelima od novembra 2003. do aprila 2011.

 

Ukoliko se previše stegne točak, može doći so pucanja dela označenog plavom bojom na slici.

image.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@severian

Možda je poznato, ali je opoziv od pre neki dan i podrazumeva besplatnu zamenu u BMW-ovim servisima. Da li postoji uslov da je motor uvek servisiran u ovlašćenim servisima, pojma nemam.

 

@Arakis

Rajko, bidi ozbiljan ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nije mi jasno to da im je trebalo ovoliko vremena da otkriju grešku :neznam:

Pitanje je da li su grešku uočili kasno ili nisu hteli ranije da je priznaju. Samo u Nemačkoj ima 81000 motora sa ovim problemom, pa ti sad vidi koliki je to izdatak za fabriku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Da se razumemo, opoziv nije strašna stvar, strašno je ako ga nema a problem postoji ;)

 

U principu BMW možda ovo nije ni morao da prizna jer nema problema ako se točak steže moment ključem. Pak, gde u divljini naći moment ključ? Mislim na one što ADV-ovima putuju po vukojebinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Velika je verovatnoca da nema nikakvih izdataka za BMW (osim malo uzdrmane reputacije), najverovatnije ce puci neka manja kompanija koja ih snabdeva sa tim delovima ako se utvrdi da su van specifikacije.  Zamena svih ugradjenih delova + penali sve pada na snabdevača tog dela ako se utvrdi i najmnje odstupanje (a skoro uvek ga ima)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Opoziv na K i R modelima od novembra 2003. do aprila 2011.

 

Ukoliko se previše stegne točak, može doći so pucanja dela označenog plavom bojom na slici.

 

image.jpg

 

Spisak modela:

  • R 1200 GS
  • R 1200 GS Adventure
  • HP2 Mega Moto
  • HP2 Enduro
  • R1200RT
  • R900RT
  • R1200R
  • R1200ST
  • R1200S
  • HP2 Sport
  • K1200S
  • K1200R Sport
  • K1200R
  • K1200GT
  • K1300S
  • K1300R
  • K1300GT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Stiglo danas preporučenom poštom.....ono što je važno je podvučeno crvenom.....

 

Opoziv BMW.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Pre neki dan su me zvali iz BMW-a u vezi ovog opoziva. Kazu da ce me zvati kad im stigne specijalni alat koji je potreban za ovu zamenu, pa ce je uraditi besplatno.

 

Posto uskoro idem u Sloveniju, razmisljam da uradim zamenu u Ljubljani. Videcemo da li je to moguce..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Pre neki dan su me zvali iz BMW-a u vezi ovog opoziva. Kazu da ce me zvati kad im stigne specijalni alat koji je potreban za ovu zamenu, pa ce je uraditi besplatno.

 

Posto uskoro idem u Sloveniju, razmisljam da uradim zamenu u Ljubljani. Videcemo da li je to moguce..

 

Moguče je naravno....samo jih je potrebno pre nazvati, reči jim "VIN number" i dogovoriti termin.....nema nikakvih problema oko toga....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Zorane, to ide po VINu. Čim ti povežu motor na dijagnostički računar u servisu, on izbaci da li treba ili ne recall. 

 

U principu servisi su motivisani da rade ove stvari, jer bivaju plaćeni. Tako da nema razloga za sumnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

da otprilike, da Vas ne gusim sa jos sajtova,..

interesuje me princip.

hvala za odgovore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Čisto u informaciju.....ne radi se samo o opozivu za promenu zadnje flanšne, več je u tom opozivu i benzinska pumpa.....Naime ako je pumpa za benzin puknuta ili naprsla, onda menjaju pumpu naravno BESPLATNO (ovo je jako važno, da ne bi neko hteo da vam naplati....). Ako je pumpa cela, stavlja se samo neki prsten koji preprečava lom pumpe. 

Meni je pumpa pukla (nisam ni osetio), tako da prekosutra dobijam novu......a tek je prešla nešto više od 130.000 kilometara.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Jel to zvanicno objavljeno i gde? Vec sam zakazao servis u Sloveniji za zamenu flanza, pa da odradim i pumpu ako je u opozivu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Jel to zvanicno objavljeno i gde? Vec sam zakazao servis u Sloveniji za zamenu flanza, pa da odradim i pumpu ako je u opozivu.

Ako ti išta pomogne......

Delovni nalog.pdf

 

Tu su ti brojevi tehničkih akcija.......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS

Prosle nedelje sam poslao upit u BMW Tomic iz Zagreba. Poslao sam im VIN i odgovorili mi za 30min da na mom mopedu treba zameniti flansnu i proveriti benz pumpu. Dva dana kasnije sam se provozao do Zagreba. Dok sam popio kafu, i posetio prodavnicu sa moto opremom u sklopu salona, odradili sve sto je bilo potrebno. Naravno sve je besplatno. Usput su mi uradili i dijagnostiku i pregledali moped. Aluminijumska flansna je bila potpuno ispravna. 

post-3751-0-98589500-1441881547.jpg

Inace, ne menja se samo flansna, vec i sve podloske, srafovi, osiguraci i plasticni delovi. Stavlli su i gore pomenuti prsten na benz pumpu, posto je i tu sve bilo OK i nije bilo potrebe za zamenom.

Sve veoma profesionalno, od odgovora na mail, preko prijema u servis, postovanja dogovorenog termina, vremena potrebnog za servisne radnje i propratne dokumentacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Danas dobih pismo od bmw-a da dodjem da zamene zvezdu na zadnjem tocku, koja je od aluminijuma za celicnu . Najzad su priznali da je greska do njih, meni je ta zvezda vec pucala i pre dve godine je zamenjena o mom trosku za ponovo aluminijumsku, obradovala me je ova vest, stalno sam bio u dilemi koliko sam stegao tocak da nisam preterao, jer su  pretegnut tocak objasnjavali kao glavni razlog pucanja..Dobra vest uglavnom, nadam se da ce opoziv vaziti i na Balkanu :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja