Jump to content

Moto Zajednica

Opozivi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV
za viljuske ?kako si dosao do toga da radis opoziv?
Pa citao po netu,pozvao deltu ,zakazao i sredio

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 13 sati, lalajko je napisao:

 

Bila je predpostavki da će uslediti pun opoziv, ali ništa od toga, a problem postoji još od 2012 godine prelaskom na kineskog proizvođača, čiji proizvod uošte nije loš, naprotiv, nešto drugo je u pitanju. Očikivalo se da će australijska vlada izdejstvovati nešto posle ovih udesa:

 

Probe-1.jpg
MOTORBIKEWRITER.COM

A crash that seriously injured a rider after his BMW’s spoked front wheel collapsed has prompted a wider probe into the issue amid calls for a recall.

 

Fabrička preporuka nije adekvatna i  samo odlaže problem na neko vreme. Svaki dan na netu malte ne ima po jedno prijavljivanje, nije samo u pitanju zadnji točak, već oba.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ovaj lik iz Australije što je doživeo nesreću jer mu se točak raspao, morao je davno pre raspada točka da provali da nešto napred nije kako treba. Ne branim BMW, ali mi stvarno nije jasno da vozač nije osetio problem na točku dovoljno pre ovako katastrofalnog završetka. Pre će tu biti problem sa mentalitetom ignorantnosti - "kupio sam skup motocikl, i boli me dupe za sve". Hoću reći, ok, otpuštaju se žbice - pa šta. Proveri povremeno majku mu... Kao što je normalno baciti pogled na nivo ulja, svetlosnu signalizaciju, napumpanost guma, kočnice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS

cao drustvo

1. problem sa zicama/zbicama u novijim felnama BMW (od marta 2018) su nastale usled kretenizma ljudi koji su dozvolili da fabriku vode cate a ne inzenjeri. Banalno je sve - neko je izracunao da se na xxx felni koje su se utezale na odredjeni broj Nm potrosi toliko radnog vremena (i para) i da je dovoljno da se uteze na manje nm i time ostvari usteda od neznamnisamkoliko. septembru je sve vraceno kako je bilo.

 

2. ko resi sam da uteze zice neka bude 100% uveren da zna sta radi i kako i kojim momentom da radi.

 

3. sto se tice opoziva - mi imamo dostup u BMW sistem tako da ko zeli moze da mi napise poslednjih 7 brojeva VIN znaka a ja cu da proverim da li na konkretnom motoru postoje neki opozivi.

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ćao i tebi, a ujedno da iskomentarišem i Icetanejev post. Nije ništa neubičan stav vlasnika, kupi čovek nov motor i to ne bilo koji, istrese dvadesetak hiljada i jednostavno ne može da prihvati činjenicu da je moguće  da ne valja, nema svako, niti mora da ima, visoku tehničku prepoznatljivost i istančaj osećaj, a i oslanja se na servisnu mrežu koja je takva kakva jeste i nije u krajnjol liniji odgovorna ni merodavna za konkretno. Ne mora vlasnik svakodnevno i pri svakoj vožnji da vrši obimnu proveru, pa ni pneumatici se ne kontrolišu svaki dan manometrom a opšte je poznato da su podložni ispuštanju pritiska, tako da ne treba krivicu svaljivati na njih, pogotovo, što je svest o žičanom točku razumljivo jako mala, primer su stari motori po više decenija čije stanje ne retko nije ništa bolje, razlika je što usled korozije nije moguće odviti žice ni uz pomoć brenera.

 

Ko što sam napisao, problem BMW točka potiče još iz 2004 godine izlaskom modela 1.2, progresivno na LC-vodenjaku i nisam siguran da se odnosi na kratak period 2018 kako navodi zvanično fabrika, jer nema nikakve tehničke razlike od proizvedenih 2012, čak i točak od predhodnog modela tih  godina ima uvećane anomalije. Pre će biti da BMW nije imao kud i izašao je sa kvazi objašnjenjem jer bi u protivnom morao da uradi zvaničan opoziv a to bi ih koštalo i ugleda i para, a već sada su u problemu sa zamenom jer je toliki broj da se čeka po ko zna koliko vremena i što je najgore, dešava se da ni treći par točkova ne bude dobar i dileri od ugleda samonicijativno šalju točkove na reparaciju, barem u Americi, a i pojedini vlasnici o svom trošku to čine ne želeći da im motori stoje u sred sezone.

 

Problem nije u suštini na smanjenju zatezne sile, koja je inače mala,  i povećanja tolerancije oscilovanja kao servisnog limita a ne kao dobog,  to je već učinjeno još 2004 godine, niti je razlog upotreba nekog nanosa pri sklapanju, već je se radi o  velikom opterećenju za praktično istu konstrukciju od pre više od 30 godina, a istovremeno je nivo izrade snižen te 2004 godine, a vrlo verovatno dodatno degradiran proteklih godina jer je prošlogodišnja prizvodnja bila veća nego što je ukupno proizvedeno modela 1100 za period 5-6 godina, praktično oko 300 točkova dnevno, što je po zahtevu uporedivo ko  da se svaki dan toliki broj harfi naštimuje za koncert. Dodatno je maloporodajna cena svih žičanih točkova povećana sa cca 1.200 $ na preko 1.600, što je presedan.

 

Da li će ko da se bavi lično problematikom je njegova stvar, ima dosta  iznetog u više tema na www.advrider.com a delom i ovde :

 

Svaki ovlašćeni servis je dužan da izdeklemuje po VIN broju podatke, ne ulazim da li se to u praksi čini svuda, po mom nemreodavnom saznanju, da, al je komforno prihvatiti ponudu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Uradio sam opoziv tek posle godinu i kusur dana od kad je motor kod mene, zamenjena je benzinska pumpa komplet sa integrisanim filterom goriva, kontroler protoka je kod prvog vlasnika zamenjen, a zvezda točka je kod predhodnika stavljena zajedno sa diferencijalom koji ne mora da se prelama zarad zamene ulja u diferencijalu. Zbog nekih perifernih razloga, opoziv sam hteo da uradim u Novom Sadu, u zvaničnom servisu BMW Radulović. Poslate su fotografije pumpe sa VIN brojem, naručena pumpa i dogovoren termin. U zakazano vreme, poslovođe servisa je primio motor, urađen u toku dana, opran komplet po završetku, bez ikakvih troškova ili izmišljotina za nekakvu naplatu, tipa, šelna, gumica i slično. Uobičajeno je da se svaki motor proba pre predaje vlasniku, čisto da se proveri stanje i eventualno izvesti klijent ako se uoči neka nomalija bilo čiga, međutim, pošto je u pitanju moj primerak, mehaničar je to smatrao na neki način neumesnim. Želeo sam da imam sliku motora ispred servisa sa poslovođom, no, on je to iz skromnosti odbio, ali nekako uhvatismo dostojnog i uvaženog  i kao mehaničara i kao čoveka, opet  zbog skromnosti, neću ni njegovo ime da navedem. Generalno je sve obavljeno  kako i treba, ko što sam u nekoj temi i istakao, mirne duše sam prepustio motor, čak ga ja nisam ni oterao ni preuzeo.

 

12.thumb.jpg.c04d0fa4522d8e4d420d3ecc5cd1dfa6.jpg

 

sdsD.jpg.d972a389e96f0c961d739372dfe257f9.jpg

 

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mislio sam da je ovo "ad acta", ali evo sveže, od 10. avgusta ove godine:

 

nhtsa-logo-no-text-1200-1200.jpg
WWW.NHTSA.GOV

Use our VIN lookup tool to check for recalls on your car, or search by make and model. Also, get recall information on car seats...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja