Jump to content

Moto Zajednica

BMW 1100 RT ili 1150 RT

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: BMW R1100RT

Pozdrav društvo, polako se otvara sezona pa je red da konačno obujem dorata svog. Nakon iscrpne potražnje da ponovim komplet guma pilot road 3, nisam mogao da nadjem zadnju gumu 160/60 ZR 18. Kao alternativu sam insistirao i našao Metzeler roadtec z8 interact.Cena je slična i komplet mi je izašao 29 300 din.

Kakva su Vaša iskustva sa pomenutom markom? Michelin sam izvozio dobrih 30k kilometara i prezadovoljan sam. Da li će me Metzeler podržati istu kilometražu?

Za donošenje moje odluke presudan je sledeći link:

SHOP.MAXBMW.COM

MAX BMW Motorcycles offers an extensive BMW Motorcycle Parts fiche. OEM BMW Motorcycle Parts and Accessores can be ordered online for fast delivery. View our detailed BMW...

 

Kad zamenim gume postaviću slike 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Da si na vreme pitao (pre kupovine) mogao si uzeti ponovo miselin road tri ili cetiri (za mene najbolje i po suvom i po kisi) a sa metzeler nisam bio zadovoljan (posle 10-12 hiljada zadnji tocak proklizava pri skretanju, a najvise sam ih koristio do oko 15 hiljada). Evo ti kontakt za nabavku  sledeceg puta (pet godina ih tamo kupujem)  Batajnica  011 848 6590 gospodja se zove  Daliborka  160x 60x18 plava boja po obodu i 120x70 17 narandzasta .

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: BMW R1100RT

@Dane Deda propao je pokušaj sa metzeler z8. Jeftine su samo zato jer je dot iz 2016. Ove mišelinke koje sam izvozio su bile iz te god. Tako da ipak sam poručio road 4 GT prednju a za zadnju je ostalo da nadjem. Jel može pomoć u nalaženju i poručivanju iste? Još kad bih i popust dobio odužiću se na putevima gospodnjim kad se sretnemo. Pilot road 3 160 60 18 mi je potrebna

Moj tel je 069714090 

Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: BMW R1100RT

U Batajnici nemaju a kažu da nema ni u nabavci. Jedino da nadjem ako neko čuva na lageru ili pak drugi brend da stavim. Što mi je bezveze. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Ja vozim Metzelerna panevropi i ja sam prezadovoljan. Presao 10.000 km prosle godine sa njima i ekstra su.vozio sam bridgestone i nisam bio zadovoljan. Sledece ce opet biti metzeler sigurno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Oslo, Norveška
  • Motocikl: BMW R1150RT

Ja sam pokušao da nađem Pilot Road 4 GT u Beogradu sad u aprilu i na kraju odustao, poručio ih i preuzeo na putu u Liberecu u Češkoj. Od 2010-e koristim samo razne inkarnacije Pilot Roada i ne bih da ih menjam. Divno se slažu uz RT i odlično prijanjaju i u najgorim uslovima - jakoj kiši ili hladnim temperaturama (oko nule recimo).

 

Inače sam jako zadovoljan sa R1150RT-om, posle 7 godina, puno kilometara i zemalja pređenih sa V-Stromom 650.

Divno je što ima puni oklop (štiti bolje noge i kolena), električni vetrobran, grejače ručica (mada sam njih stavio i na Stroma). Ima jasno i više snage, mada je i Strom bio prilično živahan.

Posle detaljnog servisa u Beogradu izdržao je junački i (skoro) bez greške nešto duži put oko Crnog mora.

Najlepša stvar od svega mi je bio kardan - kakvo uživanje posle drndanja sa lancima!! Nije možda bitno za manje ture, ali za 7, 8, 9000 km olakšava vožnju.

Imam originalno sedište i u početku sam ga mrzeo i hteo da izradim novo u Beogradu, na žalost nije se poklopilo. Međutim, posle par hiljada km sam počeo da se privikavam i razumem što ima takav oblik - može bajk lepo da se stisne nogama u oštrim krivinama. Možda ga ipak zamenim, nisam siguran sada toliko.

 

Ono što je malo zezalo na putu je bio menjač (6-brzinski). Hoće lako da izleti pri menjanju (false neutral), i to kod 1->2, 3->4 i 4->5. Naučio sam da budem oštriji sa papučicom, a i više sam se oslanjao na veliku elastičnost motora i jednostavno menjao ređe.

 

Nego, primetio sam da mi je maksimalna brzina u 6-oj brzini bila oko 180 km/h. Da li se viša brzina dostiže u 5-oj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Možda bi bio brzi u petoj, kazali su mi da je šesta kao overdrajv za krstarenje na civilnim modelima, moj je bivsi policijski i šesta mu je vučna 180 ide i ima još oko 1000 ili 1500obrtaja do crvenog polja mogao bi malo preko 200 možda 205 ili 210

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Čestitam. Odakle je stigla mašina? Kolega mi je imao isti takav zadnjih 15gosina i skoro ga zamenio za GS.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT
Pre 6 sati, Savan je napisao:

Čestitam. Odakle je stigla mašina? Kolega mi je imao isti takav zadnjih 15gosina i skoro ga zamenio za GS.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Kupio sam ga,ustvari castila me zena :) ,preko PA.Prodavac je iz Obrenovca,a on ga je kupio pre tri godine iz uvoza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 8.4.2019. at 22:42, zoki tdm je napisao:

Pozdrav društvo, polako se otvara sezona pa je red da konačno obujem dorata svog. Nakon iscrpne potražnje da ponovim komplet guma pilot road 3, nisam mogao da nadjem zadnju gumu 160/60 ZR 18. Kao alternativu sam insistirao i našao Metzeler roadtec z8 interact.Cena je slična i komplet mi je izašao 29 300 din.

Kakva su Vaša iskustva sa pomenutom markom? Michelin sam izvozio dobrih 30k kilometara i prezadovoljan sam. Da li će me Metzeler podržati istu kilometražu?

Za donošenje moje odluke presudan je sledeći link:

SHOP.MAXBMW.COM

MAX BMW Motorcycles offers an extensive BMW Motorcycle Parts fiche. OEM BMW Motorcycle Parts and Accessores can be ordered online for fast delivery. View our detailed BMW...

 

Kad zamenim gume postaviću slike 

pozdrav

isto pitanje    posto sam i ja ponosan vlasnik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 10.4.2019. at 16:38, Dane Deda je napisao:

probaj ovde da narucis gumu    motosop-kula 062 830 0382   ili u batajnici imas vec broj..

koje da porucim pisi .....hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 25.2.2017. at 10:37, punisa 16 je napisao:

Hahah bas tako. Mada treba covek da ima i gedore da odvrne srafove na kardanu i menjacu. :D Zaeban taj BMW, treba bezati od toga.

da u pravu si bezati od njega ja ga ponosno kupio u inat svima ......pozdrav

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
isto pitanje    posto sam i ja ponosan vlasnik
Šta bi kolega, ni Silver ni Burgman , ode na Rt-a

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 3/2/2020 at 7:52 PM, demro.st said:

isto pitanje    posto sam i ja ponosan vlasnik

Ja na K1100RS kupujem evo već drugi par Metzeler Z6, prvi sam poderao (prešao dobrih 15.000 km) i prezadovoljan njima - nikad bolje gume nisam imao. U martu sam u Splitu namontirao novu zadnju, a prošli mjesec dovukao i prednju pa ću nju na jesen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 9/20/2017 at 9:14 AM, đunta said:

R1150RT ima Servo ABS kočioni sistem, GS od 2003 godine, serija R1200 ga je imala zaključno sa 2006-tom kada je servo izbačen trajno za naredne modele. Pojačivač snage kočenja ima efekta, naročito kod ne održavanih kočnica, međutim kad je sve cakum pakum, mrtva trka, dok je neposrednost  na strani obične kočnice. Servo je ukinut kao dovoljno nepouzdan i ne bezbedan, nije to pravilo ali je činjenica da ga je BMW izbacio iz upotrebe. BMW nalaže obaveznu zamenu ulja na 12 meseci, servisi izbegavaju to da čine i opet polovni motori budu problematični i po tome. Zamena ulja ni malo nije jednostavna i rizična je, pri otkazivanju sistema zajedno otkažu i servo i ABS a uspešnost reparacije nije velika. Youtube mačku o rep.

 

Jeste 1150 RT lepši od 1100RT, meni minorno al nekome značajno što je u redu pri izboru. Tehnički, u smislu pouzdanosti i održavanja je prednost na strani 1100, cenovno takođe, registracija plus, godište pa ni  kilometraža nisu preterano od uticaja već konkretno stanje i to bi po meni bio prevashodan kriterijum a sve ostalo u sferi nebitnog gde spada i izričita tvrdoglavost ka nekom od pomenutih modela, šta se za novčanu ličnu mogućnost može kupiti boljeg stanja.

 

Ja trenutno vozim K1100RS koji sam prilagodio svojim potrebama napravivši ga više turističkim nego sport turing (viši vizir, mjesto nižeg sportskog, guvernala od LT-a, retrovizori na upravljaču, veliki topcase na Givi nosaču). Prije njega imao sam K100LT, a razlog da sam se odlučio na ovo je da u Bosni nisam mogao naći K1100LT sa ABSom za prihvatljivu cijenu i da je u dobrom stanju, a nemoguće ga je uvesti (jer ne zadovoljava minimum Euro 3 normu). Motor je proizveden 03/1993, znači još sa ABS I koji je najlakši za održavanje jer su sve komponente razdvojene, a ne u jednom "hidro bloku" kao kod svih kasnijih.

 

Kao slijedeći, za par godina sam razmatrao da uzmem R 1100 ili R 1150 RT ili RS. Noviji modeli BMW mi se što se dizajna tiče uopšte ne dopadaju, pa ne dolaze u obzir. Čisto estetski, R 1100 mi je ljepši (zbog skoro četvrtastog fara, a ne "zašpicenog" kao kod 1150). No što se tehničke strane tiče, konsultovao sam se sa jednim od najboljih majstora za BMWe na području bivše Jugoslavije (po meni i najboljem), Zlatkom iz Solina, prije Kaštela, kome vozim motore od 1997. Njegov savjet: upravo zbog ABS-a, drži se dalje od R 1150, bilo RT ili RS. Negdje od kraja 1990ih, pa sve do 2006, BMW je ugrađivao problematične ABS-ove koji se stalno kvare, i ako se pošalju nekoj od firmi koje sa bave popravkom (što košta par stotina eura, isto kao naći drugi polovan ispravan pa njega ubaciti), nema nikakve garancije da par mjeseci kasnije i taj opravljeni neće razviti isti problem.

 

Prema tome: R 1100 kao slijedeći!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: EN 500 1996

Auuuu ala je zamrla tema, ima li vas jos da vozite ove autobuse?

Ja vjerovatno uzimam jedan 1150rt 2002 god. Koliko sam procitao trebam da obratim posebnu paznju na kvacilo i mjenjac.

Ima li jos nesto a da sam ja propustio?

Standarne stvari se podrazumjevaju, opste stanje, gume, zvuk motora curenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja