Jump to content

Moto Zajednica

BMW 1100 RT ili 1150 RT

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Graz
  • Motocikl: BMW R1100 RT

@Dejan24- vozim 1100 RT naka tri mjsecesa i presao sam malo jace od 10.000 km. U pocetku sam, kada bih ga vozio duze od 100 km u komadu, imao problema sa bolom u desnim ramenu i tome dijelu ledja, ali je to vremenom nestalo ili se barem dobro smanjilo, tako da to vise ne primjecujem. Vjerovatno je treblao malo vremena i privikavanja. Moja visina je 189 cm i sjediste mi je u pocetku bilo u srednjoj poziciji. Medjutim, prebacio sam nekada nakon 5.000 km na najvisu i to mi bas prija. Imam i dodatni vizir pricvrscen na BMW-ov originalni i mislim da bih bez njega imao problem jer kada saberes moju visinu i najvisu poziciju sjedista to uveliko prelazi onih 185 cm, koliko BMW obecava da originalni vizir moze da stiti. Sto se koljena tice, nemam problem sa mejstom. Bitno za reci je da sjediste nije originalno, neko marke Wunderlich, tako da sa dozom rezerve uzmes ovo moje iskustvo.

 

Pitanjce za ostale- da li neko ima ideju zasto se osjeti smrad spaljene gume dok motor radi? Cim ga upalim, nakon minutu se zna vec poceti osjecati. Nekada jace, nekada slabije. Zadnja guma nije preblizu auspuha, tako da ona ne gori. Cini mi se da smrad ne izlazi na auspuh sa izduvnim gasovima, ali odakle tacno dolazi ne mogu da ocjenim. Mirisao sam, podvirivao se, gledao kablove da se nije neki otkacio pa prisao necemu toplom, ali nisam primijetio nista. I ovako se osjeti vec zadnja dva mjecesa, a sa njim sam u tom preiodu presao oko 4.000 km. Do sada bi ili stao ili se zapalio, ali on ide sasvim normalno.

Hvala za svaku ideju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Koje gorivo vi sipate u vase bmw, ja cesto ne mogu na pumpi da nadjem 98okt pa sipam 95 I cini mi se da iz auspuha imam cudan miris kad je taj 95 .Moj motor je r1150 rt iz 2002 sa jednom svecicom po cilindru, treba li mozda da dodajem onaj aditiv za poboljsanje goriva.Kakva su vasa iskustva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 6 sati, duledjo je napisao:

Koje gorivo vi sipate u vase bmw, ja cesto ne mogu na pumpi da nadjem 98okt pa sipam 95 I cini mi se da iz auspuha imam cudan miris kad je taj 95 .Moj motor je r1150 rt iz 2002 sa jednom svecicom po cilindru, treba li mozda da dodajem onaj aditiv za poboljsanje goriva.Kakva su vasa iskustva

Ja imam 1100 GS i koristim isključivo 95 oktana bez ikakvih aditiva i dodataka.

Probao sam nekoliko puta 98 oktana i motor mi lošije išao, a potrošnja bila veća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

I ja uvek 95 sipam, probao na nekim turama i uvek mi bila veca potrosnja sa 98.Razliku u radu samog motora nisam osetio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 10/15/2017 at 22:25, NedeljkoG je napisao:

 

Pitanjce za ostale- da li neko ima ideju zasto se osjeti smrad spaljene gume dok motor radi? Cim ga upalim, nakon minutu se zna vec poceti osjecati. Nekada jace, nekada slabije. Zadnja guma nije preblizu auspuha, tako da ona ne gori. Cini mi se da smrad ne izlazi na auspuh sa izduvnim gasovima, ali odakle tacno dolazi ne mogu da ocjenim. Mirisao sam, podvirivao se, gledao kablove da se nije neki otkacio pa prisao necemu toplom, ali nisam primijetio nista. I ovako se osjeti vec zadnja dva mjecesa, a sa njim sam u tom preiodu presao oko 4.000 km. Do sada bi ili stao ili se zapalio, ali on ide sasvim normalno.

Hvala za svaku ideju!

BMW je izdržljiva i pouzdana mašina pa i kad je neispravan može dugo da ide. Ima niz mogućnosti uzrokovanja neprijatnog mirisa, naj bolje bi bilo da ti neko pažljivo pregleda motor u BMW servisu u Gracu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mozda ce glupo zvucati ali pregledaj auspuh,mozda je neko dodirnuo vruc auspuh cizmom,udario loptom ... ovo ti kazem jer sam imao slicnu stvar na autu,nesto sam "pokupio" i zalepilo se na izduvnu cev,kada nateram na kanal nista ali cim brze vozim jace se oseca,po gradu i lagana voznja nista ali cim cepnem,gadan osecaj,nesto smrdi na paljevinu a nista ne gori dok nisam poludeo,peglao ga za sve pare i odma naterao na kanal i tako video "izvor" smrada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Graz
  • Motocikl: BMW R1100 RT

Hvala na savjetim đunta i bdada. Pogledacu jos jednom auspuh detaljnije, moze biti i to. A sto se servisa tice, vozio sam ga, ali bas tada nije smrdilo, pa covjek nije puno ni zagledao. Vidjecu kako se odvija situacija dalje pa da ga odvezem na jedan detaljan pregled.

 

@duledjo- ja sipam 95, to mi cak stoji nalijepljeno na rezervoaru (rekao bih da je originalna naljepnica) i nemam problema... osim sto malo nekad smrdi kao da ce da plane :) Ali mislim da ovo moje nema veza sa gorivom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja sipam 98 skoro uvek,kad nadjem 100-tku sipam nju ,95 bas kad nemam izbor, a kad sam u inozemstvu 100 obavezno i to gledam shellovu stotku da  sipam. Sa tom Shellovom stotkom meni je osecaj da motor radi bolje ,nekako rezi povlaci ranije,malo je zustriji. Za potrosnju me zabole nije to neka bitna razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jel moguće da je to po preporuci fabrike? Nekako mi je logicnije da je 95 standard a 98 može kao alternativa ako nema 95. Obično je 98 i skuplja varijanta a ne postiže se ništa time, bar po knjigama sudeći.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Izgleda da je problem sto kod nas I kad pise 95 to nema 95 oktana nego manje pa je onda 98 pribliznije odgovarajucem nisam ni sam siguran .Pitanje je I kakva ulja sipamo mislim na fals

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Pa i  ja bas tako gledam. Kod nas je razlika izmedju 95 i 100 oktana  verovatno u razblazenju goriva. A verujem da nijedan od navedenih benzina nema karakteristike koji mu po sastavu stvarno pripadaju. zato sipam 100 jer se nadam da je najpriblizniji normalnom benzinu.

Mada kad preko sipam 100 ipak se malo oseti zurkica u cilindrima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 10/17/2017 at 21:32, NedeljkoG je napisao:

 A sto se servisa tice, vozio sam ga, ali bas tada nije smrdilo, pa covjek nije puno ni zagledao. Vidjecu kako se odvija situacija dalje pa da ga odvezem na jedan detaljan pregled.

 

Nego, nisi pojasnio, jel se miris paljevine oseća neovisno od vožnje, čim se upali i radi na leru, ili  za vreme nje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Graz
  • Motocikl: BMW R1100 RT

Jos dok je na leru, cim se auspuh ugrije (a to je vrlo brzo), moze se osjetiti. Isto tako, kada ga parkiram nakon voznje, osjeti se. Nisam nista primijetio na auspuhu da je zalijepljeno. U zadnje vrijeme se manje osjeti.., ali dodje nekada tu i tamo taj smrad opet.

 

Sto se kvaliteta goriva tice, imam jednu zanimljivu pricu od prije tri dana. Isao sam vec par puta od Graca za Samac, nekih 420-430 kilometara. Kada idem iz Graca natocim pun rezervoar 95-ce (25,5 do 26 litara) i vozim auto putem. Redovno mi se upali rezerva, ali cim prijedjem granicu natocim ga do vrha u Samcu na Nestrovoj pumpi, opet 95-ca i stane oko 23 litre. Znaci barem mi dvije litre austrijskog goriva ostanu nepotrosene. Kada se vracam nazad natocim opet na istoj Nestrovoj pumpi do vrha i istim putem vozim nazad. Pretprosli put sam bio skeptican i nisam htio rizikovati, pa sam natocio jos u Sloveniji, rezerva mi se malo ranije upalila. Vozio sam ga malo brze taj put (oko 130-140 km/h), pa rekoh mozda je zato. Prije tri dana sam se vracao i odlucim da vozim nekih 110 do 120 km/h. Vjetar je pirio bas jako cijelim putem (ogranicenje na autpo putu je bilo 80 km/h), moguce da je i to uticalalo na potrosnju. Ukljucila mi se rezerva na manje od 100 kilometara od Graza i sa rezervom od navodno 6 litara treba bih moci prijeci tih 100 kilometara i jos koji kilometra preko toga da prebacim. Hajde, reko, da ga sada testiram. Prijedjem nekih 90 kilometara, ostalo mi jos jedno tri kilometra do stana i nestane mi goriva. I to na auto putu. Posto sam bio u krajnjoj lijevoj traci (ne najbrzoj, nego traci za Grac, jer je odvajanje vec pocelo), prestrojim se nekako u zaustavnu uz trzanje motora i zaustavim se...

 

Mozda ovi moji testovi nisu bas izvedeni u savrsenim labaratorijskim uslovima, ali bih rekao da sa austirjskom 95-com prijedjem jedno 7% (2 litre koje mi ostanu podijeljeno na 26 litara koliki je rezervar) vise kilometara u odnosu na Nestrovu 95-cu. A sto se nestanka goriva tice, momenat prije nego sto ce mi nestati sam primijetio na desnoj strani pored auto puta dvije benzinkse pumpe. Hvala Bogu pa stadoh sa motorm bas na mjestu gdje ograda oko autoputa ima malu kapiju. Do sada nikada nisam primijetio otkljucanu kapiju na auto putu, ali eto, ova je bila otkljucana i sirom otvorena. Bukvalno sam se zaustavio pored kapije, samo sam sisao sa motora, prekoraci betonsku ogradu i sisao stepenicama na ulicu pored auto puta. Prosetam nekih 300 metara nazad i natocim litru goriva u flasu i problem rijesen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Terao ja jednom prilikom službeni auto sa koleginicom i prolazili smo Topolu (ka Mladenovcu). Taman krenuo u one prve krivine na izlasku kad BUM, TRAS, DING, DING, DING... Skrenem na prvo proširenje desno da vidim šta nas je to isprepadalo, kad otkačio se auspuh, sa sve loncem i drlja po putu.

Bem ti sunce, kakav maler, hvatam se za glavu, prevrćem u sebi koga sad da zovem, kad ispred mene natpis "AUTO LIMAR". Naboo sam baš pred njega :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

...kad ispred mene natpis "AUTO LIMAR". Naboo sam baš pred njega :lol2:

Bas tu si nasao da nabodes  

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 11/1/2017 at 9:26, NedeljkoG je napisao:

Jos dok je na leru, cim se auspuh ugrije (a to je vrlo brzo), moze se osjetiti. Isto tako, kada ga parkiram nakon voznje, osjeti se. Nisam nista primijetio na auspuhu da je zalijepljeno. U zadnje vrijeme se manje osjeti.., ali dodje nekada tu i tamo taj smrad opet.

Ako ne vidiš spolja uzrok, da nije kroz izduvne gasove miris paljevine, mislim na sagorevanje ulja, vrlo često se Bokseri prepunjavaju uljem. Takođe može da se desi da dođe do procurivanja bilo agregata, bilo menjača, na auspuh, lonac, ne vidi se a smrdi. Dalje, kaiš altenatora i ležajevi na njemu, čak i on sam, a može da se javi i iz samog menjača, to su sve tačke u kojima se nešto vrti i ako se javi nepravilnost, emituje pored mirisa i neki prizvuk, doduše ne uvek jasno primetan. Ako je nešto od toga uzrokovalo pa sad nestao miris, da ne bude da se totalno raaspalo.  

 

On 11/1/2017 at 9:26, NedeljkoG je napisao:

Mozda ovi moji testovi nisu bas izvedeni u savrsenim labaratorijskim uslovima, ali bih rekao da sa austirjskom 95-com prijedjem jedno 7% (2 litre koje mi ostanu podijeljeno na 26 litara koliki je rezervar) vise kilometara u odnosu na Nestrovu 95-cu.

Ma da, uobičajeno sa gorivima na ovim prostorima, pa kad izađe neko pa poredi cenu goriva još.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Graz
  • Motocikl: BMW R1100 RT

 @đunta hvala ti za savjete. Naveo si, rekao bih, sve ono sto bi se trebalo provjeriti. Lijep spiask i lijep domaci zadatak. Dolazi zima, gledacu da se pozabavim time. Hvala jos jednom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

:dobrodosli2: BMW generalno nema neka mirise, može da se oseti lamela ponekad pri ekstremnim naprezanju, ko i svaka uostalom, ništa ne sme da lupa, zvecka,...već samo da šušti, sve ostalo je indikativni budući kvar. Budući, zato što je napravljen vrlo kvalitetno i konstruktivno vrlo pouzdan i retko kad da ostavi da ne može dalje, može i bangav dosta da pređe sa zavidnom performansom, ali to ne znači da mu nije ništa i da mu neće biti. Recimo, kaiš alternatora koji može da smrducka i da zapijuče, a na kraju se obmota oko remenice i podvuče ispod nje i ošteti Hal glave koje koštaju a inače ne crkavaju, pa posle ne valja BMW, a u stvari ne valja vlasnik, odnosno, njegov odnos. Nemoj da te tih pređenih 4K zavede u bežbriznost, valja da pregledaš sve i da su uveriš da nije ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Graz
  • Motocikl: BMW R1100 RT

Pozdrav đunta (a i ostali :) ) evo nakon vise od osam mjeseci. Da podvucem crtu, sta se sve desavalo u medjuvremenu. Motorče još uvijek radi i to bolje nego kada sam ga nabavio. Biće da ga predhodni vlasnik nije baš održavao, što sam zaključio na osnovu urađenog servisa u aprilu. Promijenio sam mu svjećice (dobro istrošene), remen alternatora (sve mi se čini da je bio originalan, a imao je tada 104.000 km), naštimao ventile, izmijenjao ulja... Pri svemu tome sam ga dobro rasklopio i mogao sam zaviriti svugdje. Prije se gasio na skoro svakom semaforu, bio hladan ili ne a nakon ovog servisa samo jednom i to vjerovatno slučajno. Morao je priilikom paljenja da radi sa čokom jedno 3-4-5 minuta, sada jedno pola minute. Ima 110.000 km na satu i u planu nam je krenuti na put od nekih 6.000 km tokom četiri sedmice :)

 

Što se izvora smrada tiče, našao sam jednu malu plastiku koja je vodilja kablovima. Ona se deformisala i istopila... Međutim i ako je nekada smrdila, nije bila uzrok onom smradu gume koji mi se jaljao, a javlja i dalje. I to baš neku veče. I to po dobroj kiši. I onda malo premotam film i skontam da sam prvi put osjetio smrad baš kada sam ga vozio po kiši. Podvirivao sam se neku veče, samo čekao da nešto plane, ali ništa. Sjednem da vozim pa šta bude i dođem na ideju da je to baš zbog kiše. Početak auspuha leži ponisko, taman iza blatobrana. I vidio sam da su plastike u tome dijelu mokre. Teorija mi je da se sa kišiom dižu sitne čestice otpale gume sa asfalta i lijepe za auspuh i odmah počinju da gore. Dan nakon vožnje po kiši, kada sam ga upalio, ponovo sam osjetio smrad gume, ali značajno manje, a posle je potpuno nestao. Jedino ali u ovoj mojoj teoriji jeste što nikada nisam čuo od nekoga da ima sličan problem ili slično objašnjenje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Graz
  • Motocikl: BMW R1100 RT

Mitlar, hvala ti za savjet. Bio si u pravu, svak cast! Bio sam kod pravog majstora i covjek je odmah kao i ti posumnjao na kablove od svjecica. Na jednom kablu se nista nije primjecivalo, a na drugom iznutra se pocelo lagano topiti, iako se ne vidi. I cak malo smrdi, na kablove. Predlozio mi je da zamijenim oba, za svaki slucaj. Zamijenio sam i svjecice... Sad je dobro :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja