Jump to content

Moto Zajednica

BMW 1100 RT ili 1150 RT

Recommended Posts

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Dobra su oba, ako pogodis kod kupovine (masina i menjac sve isto, jedino 150 ima vise konja 4-7) a na sta da obratis paznju, na sve sto se kod motora gleda.

Najbolje da povedes nekog ko vec ima takav .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Iz iskustva, oba modela su ok. Tih 4-7ks nije presudno za odlučivanje. Uzimaj od poznatog prodavca i gledaj da li je redovno održavan. BMW je osetljiv na održavanje i zato ga Srbi pljuju da je loš. Nije loš nego Srbin nema običaj da pravilno održava vozilo pa kad se nešto uzjebe, onda je kriv proizvođač.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Mislim da je Raush iz Kraljeva prodavao svoj RT. Vredi pogledati.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

 

 

BMW je osetljiv na održavanje i zato ga Srbi pljuju da je loš. Nije loš nego Srbin nema običaj da pravilno održava vozilo pa kad se nešto uzjebe, onda je kriv proizvođač.

Ovo je stvarno sramota.

 

Sent from my Ei Niš 4345 G

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ako je razlika kao i izmedju 1100GS i 1150GS, onda sem tih nekoliko konja 1150 ima i povoljniju (ispeglanu) krivu obrtnog momenta, ima menjac sa sest brzina sto dobro dodje za krstarenje brzim putevima, i ima hidraulicno kvacilo koje je dosta mekse nego ono sa sajlom. Sve to daje osetan komfor u voznji. Ukoliko finansije dozvole i naletis na dobar primerak, svakako gledaj 1150RT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ako je razlika kao i izmedju 1100GS i 1150GS, onda sem tih nekoliko konja 1150 ima i povoljniju (ispeglanu) krivu obrtnog momenta, ima menjac sa sest brzina sto dobro dodje za krstarenje brzim putevima, i ima hidraulicno kvacilo koje je dosta mekse nego ono sa sajlom. Sve to daje osetan komfor u voznji. Ukoliko finansije dozvole i naletis na dobar primerak, svakako gledaj 1150RT.

Biće prilika da probaš sajlu, mekše kvačilo od 1.2 GSA a   nema potrebe za  održavanjem i bez problema sa propišavanjem. Kriva momenta komsi komsa kao i tih nekoliko konjića,  prednost je možda šeste samo za auto ban, a mana je propadanje, pored lamele, ulazne osovine tog menjača a prodaje se isključivo ceo snop.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Jeste taj je ... ;)

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Kod Rauša nema lošeg motocikla. Nema ni manje dobrog. Svi su odlični za cenu koju traži i cena je 100% realna. Tamo odeš, kupiš motor, turiš ključ u bravu i teraš. Naravno, moraš ga posle propisno održavati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam zamalo kupio plavi RT od Rausa. Tj. ja sam tada prvenstveno zeleo BMW:

 

Njegov motor kao primerak je super, bilo je nekih stvarcica u domenu tekuceg odrzavanja ali korektno. Nismo se slozili oko cene i to nesto bezveze par stotina. Slucajno sam par dana nakon toga naleteo na TDM i kliknuo mi.

 

Sta treba da znas, bar sa mog stanovista:

 

-Odrzavanje treba da bude kvalitetno i redovno. Nije za "majstorisanje" i ne smes ga svakome ostaviti na servis.

-Zajeban za kucno odrzavanje, treba ti specifican alat, dosta prostora, dosta strpljenja, urednosti. Skolska mehanika.

-Cena odrzavanja, delovi i potrosarija slicna japanskom ali rad na njemu vise kosta pa ces kod majstora vise platiti a i jebi ga, moras, jer vozis BMW imas para. Tako se gleda.

 

Ostalo, motocikl odlican, udoban, komforan, dosta opreme, lepo se vozi, ne trosi puno ali nije jurilica... Nije bas za grad i vrteti za svaki dan po guzvama. 

 

Ja opravdavam izbor i kupovinu, "drze cenu", tesko se prodaju ali je lepo imati ga i voziti. Ako bi me pitao, sto ga nisam kupio, nekako manje me glava boli i manje zamara TDM u smislu odrzavanja. Kliknem na Louis, narucim, sve filtere, tecnosti, svecice, lancanike izmenjam sam i to je to. Vozim do sledeceg servisnog intervala i nikakve brige. Vidi svoje potrebe, mogucnosti, ocekivanja pa ako se poklopi kupuj.

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ja sam zamalo kupio plavi RT od Rausa. Tj. ja sam tada prvenstveno zeleo BMW:

 

Njegov motor kao primerak je super, bilo je nekih stvarcica u domenu tekuceg odrzavanja ali korektno. Nismo se slozili oko cene i to nesto bezveze par stotina. Slucajno sam par dana nakon toga naleteo na TDM i kliknuo mi.

 

Sta treba da znas, bar sa mog stanovista:

 

-Odrzavanje treba da bude kvalitetno i redovno. Nije za "majstorisanje" i ne smes ga svakome ostaviti na servis.

-Zajeban za kucno odrzavanje, treba ti specifican alat, dosta prostora, dosta strpljenja, urednosti. Skolska mehanika.

-Cena odrzavanja, delovi i potrosarija slicna japanskom ali rad na njemu vise kosta pa ces kod majstora vise platiti a i jebi ga, moras, jer vozis BMW imas para. Tako se gleda.

 

Ostalo, motocikl odlican, udoban, komforan, dosta opreme, lepo se vozi, ne trosi puno ali nije jurilica... Nije bas za grad i vrteti za svaki dan po guzvama. 

 

Ja opravdavam izbor i kupovinu, "drze cenu", tesko se prodaju ali je lepo imati ga i voziti. Ako bi me pitao, sto ga nisam kupio, nekako manje me glava boli i manje zamara TDM u smislu odrzavanja. Kliknem na Louis, narucim, sve filtere, tecnosti, svecice, lancanike izmenjam sam i to je to. Vozim do sledeceg servisnog intervala i nikakve brige. Vidi svoje potrebe, mogucnosti, ocekivanja pa ako se poklopi kupuj.

Izvini ako nije tajna, koji to "specifičan alat" ti treba za kučno održavanje? Mislim čisto da ne bude zabune, jer lako se pobrkaju pojmovi oko "specialnog alata" pogotovu kod japanaca.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Alekre ja malo više uzeo za ozbiljno moje sagledavanje prvenstveno misleći na pismenost i upotrebu "srbskog penkala". Na njeguvu opasku o komfornijem snabdevanju delovima se ne bih složio, to kod BMW-a jako dobro funkcioniše.

 

@Duledjo-tih nekoliko konja nisu od značaja, presudan je imidž, GS 1150 jeste lepši od 1100 dok kod RT serije je razlika malte ne samo ako hoće da se vidi, nešto drugujačiji far i prednji blatobran. Sa druge strane od 1150 pa na dalje, prisutan je problem sistema kvačila i ne retko sa posledicom po menjač. Pored  skuplje registracije, osetna je razlika u nabavnoj ceni barem kod nas. Godine, godište pa čak i kilometraža su manje bitne u odnosu na stanje koje prvenstveno zavisi od ophođenja vlasnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

zaboravih najvazniju stvar 1150rt koji su dosli od CH policije imaju ventilator na hladnjaku za ulje sto ostali nemaju a znacajno je za vrucine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja sam video nekoliko srpskih policijskih R1150Rt. Policijska stanica Zvezdara ih ima sigurno. Svi policijski R1150rt imaju ventilator ima ga i moj. Ranije sam procitao da imaju 5ks vise od serijskih to ne znam,ali znam da u odnosu na standardni policijski imaju sportski menjac i sportsko vesanje. Nisam inzenjer ni mehanicar pa necu da nagadjam sta je razlika u odnosu na standardni menjac i ogibljenje ali tako u deklaraciji stoji. Moze da se nabavi deklaracija takozvani COC, ako je neko nema za svoj motor preko "Dekre".

Sto se tice specijalnog alata kad sam ja uspeo da uradim sam zamenu ulja u masini,kardanu i menjacu i oba filtera moze svako. Ono sto je "nestandardno" je alatka za skidanje filtera ulja koja je kao kapica koja se stavlja na filter i na gedoru. Kosta 700din i koristi se i za automobile bmw,mercedes,porse... svecice su malo nepristupacne za obican kljuc ,treba duzi al i to covek moze da se snadje. Za ostale servisne stvari ne znam pa necu da komentarisem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Uglavnom svu "specijalbi" alati koji su potrebni za BMW, mogu veoma lako da se naprave ili nabave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

R1150RT-P u odnosu na serijski model pored ventilatora hlađenja ima jači alternator, kraću prvu brzinu, šesta je  vučna a ne štedna, te jače opruge sa amorizerom, jel je teži, da li ima 5 konja više ne znam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

sve strane policije tako narucuju sa menjacem duzim kao na rs i ventilator nije standardna oprema na civilnim 1150rt ili lt.Punisin je takodje bivsi policijski iz ozbiljne zemlje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ja sam video nekoliko srpskih policijskih R1150Rt. Policijska stanica Zvezdara ih ima sigurno. Svi policijski R1150rt imaju ventilator ima ga i moj. Ranije sam procitao da imaju 5ks vise od serijskih to ne znam,ali znam da u odnosu na standardni policijski imaju sportski menjac i sportsko vesanje. Nisam inzenjer ni mehanicar pa necu da nagadjam sta je razlika u odnosu na standardni menjac i ogibljenje ali tako u deklaraciji stoji. Moze da se nabavi deklaracija takozvani COC, ako je neko nema za svoj motor preko "Dekre".

Sto se tice specijalnog alata kad sam ja uspeo da uradim sam zamenu ulja u masini,kardanu i menjacu i oba filtera moze svako. Ono sto je "nestandardno" je alatka za skidanje filtera ulja koja je kao kapica koja se stavlja na filter i na gedoru. Kosta 700din i koristi se i za automobile bmw,mercedes,porse... svecice su malo nepristupacne za obican kljuc ,treba duzi al i to covek moze da se snadje. Za ostale servisne stvari ne znam pa necu da komentarisem.

Znači ako sam te dobro razumeo za redovan servis bmw-a je potreban potpuno standardni ključ za uljni filter (kojeg koriste i automobili mercedes,porše,....), a za ključ za svečice mora čovek da se snadje i kupi recimo takozvani cevni ključ.....kao recimo na slici dole....

post-94-0-51858200-1487967033.jpg

 

a ako baš hočeš da budeš "pro majstor" za servisiranje, onda kupiš gedoru za svečice i odneseš kod strugara da je "pokupi" oko 0,5 milimetara po obodu. Sa 1/2" produžetkom ispadaš ko pravi majstor sa "specijalnim alatom za servisiranje bmw-a". :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Hahah bas tako. Mada treba covek da ima i gedore da odvrne srafove na kardanu i menjacu. :D Zaeban taj BMW, treba bezati od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja