Jump to content

Moto Zajednica

Honda XBR 500 buduci Cafe racer

Recommended Posts

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Pozdrav ekipa, evo vec nekoliko mjeseci spremam se da zapocnem temu koja ce pokazati moj prvenac u pravljenju Cafe racer motora ( da se tako izrazim). 

 

Prica je krenula u aprilu prosle godine kada sam u svoju ergelu celicnih konja ubacio Hondu XBR iz 1990. godine. Radi se o rijetkom modelu ( bar sto se tice trzista BiH), koji ima odlicnu liniju. Masina je slicna Dominatoru ( jedan cilindar a dva izduva). 

 

Dugo sam razmisljao sta da uradim sa njim i kako da ga sredim jer ruku na srce nije bio u nekom dobrom stanju. Ono sto me je najvise mucilo je sto je neko od prethodnih vlasnika za upravljac stavio obicnu cijev za vodu i omotao je izolir trakom. Na spisak nedostataka stavio sam i cep od rezervoara, nedostatak bocne plastike, zardjali izduvi, nedostatak zmigavaca i retrovizora. 

 

Prije par mjeseci uz konsultacije sa ocem poceo sam da radim na sredjivanju motora. Poceo sam od najprostijih stvari kao sto su pranje lanca i ciscenje naslaga prljavstine na dnu masine. 

 

 

Kada sam ga kupio motor je izgledao ovako: 

tq0Y72H.jpg

Dn9DHu3.jpg

k1ZkzBT.jpg

xMj9GFa.jpg

kcwC5eX.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Negdje pred kraj prosle sezone odlucio sam da cu od ovog motora da napravim cafe racer :) Ili bar da pokusam to :D 

 

Poceo sam od prednjeg tocka. Cijev koja je sluzila kao upravljac zavrsila je na drugom kraju garaze ( sada moze da sluzi za rjesvanje manjih imovinsko pravih odnosa).

Moram da naglasim da je taj isti koji je stavio to cudo od upravljaca ofarbao mnoge dijelove u crno iako su imali divnu niklovanu boju. Sada radim na tome da svi ti dijelovi ponovo dobiju stari saj.

 

wu5IVqn.jpg

 

9d8FtWS.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Zamolio bih vas, veliku motoristicku familiju, da mi date neki savjet, prijedlog, sugestiju. Cilj mi je da do pocetka avgusta zavrsim motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Pratim projekat uživo, čak malo i učestvujem u njemu, al opet jedva čekam nastavak priče ovde da pročitam  :D  :D  :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Pratim projekat uživo, čak malo i učestvujem u njemu, al opet jedva čekam nastavak priče ovde da pročitam  :D  :D  :D

 

Evo krece ljepse vrijeme pa cemo moci da radimo a da se ne smrznemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Zaboravi da kažem, iz priče sa Drakijem zaključio sma da će na kraju više biti vraćen u orginalno stanje nego što će biti cafe racer.  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Chicago IL
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Lagano uz pivce i sve ćeš ti to napraviti kako zamisljas.

Ja sam na semaforu ljetos vidio momka na nekoj hondi caffe stil vidno je da je na pola puta ka zavrsetku.

Momak bjela majica, zalizana kosa, rejbanke na hondi jedva auspuh ali sav sretan kaže omiljen mu motor.

Želim i tebi to.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Zaboravi da kažem, iz priče sa Drakijem zaključio sma da će na kraju više biti vraćen u orginalno stanje nego što će biti cafe racer.  :P

Zato i jesam na pocetku napisao ovo "Negdje pred kraj prosle sezone odlucio sam da cu od ovog motora da napravim cafe racer  :) Ili bar da pokusam to  :D "

 

Bice dosta elemenata CR, samo sam jos u dilemi ( citaj fali para) dal da stavljam onaj rep :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Kupio sam, tj. uzeo od Nikole, amortizere koji ce po nasem skrom misljenju da odgovaraju buducem CR :D Odlicno ocuvani, redovno polirani amortizeri izgledaju ovako: S3ghZc2.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Ne javlja se Branko a vrlo često se javlja u temi o Cafe rejserima. Od njega neće nedostajati ideja...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

druze ako ces cafe onda ti ne trebaju bocne plastike ,skidaj taj filter stavi one male okrugle da se vide,skidaj rep ,ali posto i ja planiram tako nesto,uradicu tako da posle moze da se vrati u orginalno stanje,samo napred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ne javlja se Branko a vrlo često se javlja u temi o Cafe rejserima. Od njega neće nedostajati ideja...

 

Google je cudo... ;):)

 

https://www.google.ba/search?biw=1920&bih=969&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=XgcPVfu2LsHLaKHfgogF&ved=0CB8QsAQ&q=Cafe+racer+Honda+XBR+500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Proteklog vikenda nastavljeni su radovi. U pomoć došao je i Aco motorista iz Sapca ( ima iskustva sa preradama :D) Počelo je šmirglanje i poliranje hormiranih dijelova koje je prošli vlasnik ( ne znam zašto) ofrarbao u crno. Polako ali sigurno dolazim do završnog plana kako će izgledati moj prvi cafe racer :D

 

_55174013_image-322d4882ca1d277f6112a710

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Radovi su ponovo u zastoju ( ispitni rok je u toku) ali mislima sam svaki dan u garazi. Htio bih da vas zamolim da ako imate da preporucite neku prodavnicu moto dijelova. Ja vecinu stvari trazim po ebay-u ali nekako bih vise volio da dijelove kupujem kod nas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Ne znam sta trazis od dijelova kad ti za Cafe racer treba samo drugi upravljac i sjediste. :zbunjen:  Ako su u pitanju dijelovi masine, kocionog sistema ili ovjesa onda ces tesko naci bilo sta kod nas, posto je to rijedak primjerak na nasim prostorima. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Sjedište je dato na preradu ;) Uskoro fotografije :) Ostali radovi stoje što zbog manjka vremena što zbog manjka ( trenutno) raspoloživih sredstava! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja