Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha r6 2001 alternator

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova

Pozdrav svima,dva puta za godinu dana mi crkava alternator nije mi jos niko tacno rekao zbog cega se to desava da li je neko imao takav slucaj.Sada stalno cekam da opet crkne a nije prijatno pogotovo ako trebam na neki put.Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: pozarevac
  • Motocikl: Honda cbr 929 rr

Imao slican problem i isti osecaj :)

Moje misljenje je da kada premotavas stator,posto si verovatno isti stator namotavao,to treba da popravlja neko ko ce se malo vise potruditi oko samog premotavanja,bitno je da se jezgro lepo uradi,kvalitet zice,lak... Inace nismo ni ti ni ja jedini kojima se to desavalo,sami majstori ce ti potvrditi mali milion statora od yamahi,hondi :)....

Imas na forumu ovde majstor arakisa koji jako lepo objasnjava te probleme,joska takodje

Gde si premotavao do sad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Verujem da s našao dobrog majstora za motanje statora alternatora i da je koristio dvostruko lakiranu žicu? Ako je to sve u redu postoje još tri faktora koji mogu biti uzrok pregorevanja namotaja - regler, akumulator i prejaki potrošači struje na motoru.

 

Ukoliko je regler pokvaren, kratko spaja jedan namotaj alternatora, povećava struju kroz njega i mogući je uzrok pregorevanja.

 

Sa druge strane, ukoliko akumulator ne valja, vući će veliku struju punjenja i time "spaliti" regler i / ili namotaje statora :)

 

Ukoliko si stavo prejake sijalice na R6 ili nešto slično što troši dosta struje - opet crkava regler i namotaji.

 

Sve u svemu, prvo moraš da pronađeš uzrok pregorevanja namotaja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova

Dva puta su radjeni namotaji,a pocinje kvar tako sto pogasi sve lampice na tabli kao da povuce struju mislim da je akumulator od stajanja bi se ispraznio ali motor radi sve je fabricko na njemu palio sam ga za vikend posle par meseci upalio je normalno dve faze uvek sradaju.Motor vozim par sezona ali je to pocelo prosle god.da se desava i niko do sada nije nasao zbog cega je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jedino da zameniš i regler sledeći put kad budeš namotao stator? I da dobro vidiš da se negde + od akumulatora ne grebe o ram?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: pozarevac
  • Motocikl: Honda cbr 929 rr

Jedino da zameniš i regler sledeći put kad budeš namotao stator? I da dobro vidiš da se negde + od akumulatora ne grebe o ram?

Ako se podje od toga da je akumulator dobar i svi potrosaci ok,i ako je punjenje kako treba da bude,da li je i regler u tom slucaju mora da je ispravan ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja