Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor uzeti ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Evo ja da se pohvalim,uzeo sam Suzuki Gs 500 od drugara. Motor nije vozen 5 godina,presao je 30.000km uvezen je bio iz svajcarske,sve je fabricko na njemu. Ono sto me je zacudilo je to da je motor posle 5 godina stajanja upalio bez problema,sve funkcionise,sledece nedelje treba da mu odradim full servis masine (ulje,filteri,svecice,ciscenje karburatora),treba da se zamene obe gume,imaju odlicnu saru ali su ispucale od stajanja,lanac i lancanici su dobri ali i njih cu da zamenim,malo ga je uhvatila korozija na ramu ali ismirglao sam je tako da se sad ne vidi,na slici je pre smirglanja(na zimu cu da mu ofarbam ceo ram,ubacicu rep od drugog motora,zamenivu prednju masku i jos nekih sitnica,sredicu ga maksimum.Vrlo sam se prijatno iznenadio kako ide i kako vuce,za razliku od cagive mnogo ozbiljniji motor.

Sudeci po slikama koje cu postaviti i po opisu voleo bih da cujem vase misljenje koliko mislite da sam ga platio ? :)

http://prntscr.com/6xs2w2

http://prntscr.com/6xs2jk

http://prntscr.com/6xs2aj

http://prntscr.com/6xs0vi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Nesic1 bi mogao biti u pravu :) U svakom slučaju, s obzirom na budžet koji si imao, napravio si pravi izbor! Sad ga fino sredi i uživaj sa njim do pune A dozvole ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Pogodi ga covek iz prve :D Mislim da je cena vrlo povoljna s'obzirom koliko se krecu po oglasima (800-1200e)

Sredicu ga sad komplet pa kroz koju godinu se nadam da cu da uzmem Bandita :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Odusevio sam se kako ide,mnogo se lako vozi,mnogo lakse od cagive. Ima lep zvuk,ekstra motorce,nisam se nadao da je ovako dobar po prici koju sam citao po forumima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Malo para,jos mi je bio 10km od grada tako da sam ga dovezo na tockovima nisam placao prevoz,proveren motor,znao sam sta kupujem,milina :) Vec sam narucio rep od Aprilije Af1 125cc(video sam jedan gs napravljen sa tim repom i ostalom opremom koju hocu da uzmem,mnogo mocno izgleda),kupicu prednju masku novu,korman takodje i trazim da kupim onu plastiku zovu je "rog" ide tu ispod motora kao sto ima gpz,ne mogu da nadjem nigde tu plastiku. Sad sve prikupljam pa na zimu cu da ga sredim estecki,taman cu da mu ofarbam i ram i motor. Kad krenem sa radovima otvoricu svoju temu gde cu postavljati slike radova,mozda ce nekog interesovati,mozda dobije neko ideju da ga odradi isto-slicno. Bas imam zelju da ga sredjujem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ta plastika ispod agregata se zove ralica. Moj savet ti je da ne ulazes sulude pare u taj motor jer to posle neces nista izvuci, a vrlo brzo ce ti taj motor dosaditi. A i nikad od njega neces napraviti ne znam sta. Vozi to kako jeste i uzivaj dok te ne smori

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ta plastika ispod agregata se zove ralica. Moj savet ti je da ne ulazes sulude pare u taj motor jer to posle neces nista izvuci, a vrlo brzo ce ti taj motor dosaditi. A i nikad od njega neces napraviti ne znam sta. Vozi to kako jeste i uzivaj dok te ne smori

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Odlican izbor, ali bih poslusao gavrolinijev savet da sam na tvom mestu. Mozes da mu zamenis potrosne delove i malo da ga doteras, ali da se bakces i ulazes pare u nesto sto ces sigurno prerasti, bolje nemoj. A i ja licno najvise volim fabriku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pa samo ta ralica i rep i jos sto sta vrv kostaju oko 100e a to ti je 25% od cene motora. Bolje kupi gume i odradi servis nego da se glupiras sa kozmetikom. Iskreno ti kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

servis,gume i lancanike obavezno zamenjujemi sredicu ga estecki,nije to nzm koliko ulaganje,ja sa full servisima i estetikom ima da izadjem na 800-900e a toliko se krecu po oglasima i to u kakvom stanju na svaki moras da odradis nesto,a ja za te pare stavim skoro sve novo i odradim ga po svom ukusu,msm da te pare koje sve ulozim da ima da izvucem glat(sa obzirom koliko traze po oglasima i u kakvom su stanju). Ja sam planirao da ga vozim 2 sezone pa posle da uzmem bandita,ovaj gs mi je ispao jeftin,dobra prilika pa sam ga zato pazario.

Gavrolini,slazem se ulozeno nikad ne moze da se izvuce ali ja msm da bih na ovom motoru mogao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

greska, ne mozes da izvuces, pre ces prodati jeftiniji motor nego skuplji a ful sredjen, ipak ga gazi godiste, uradi servise i vozi se, nista od ulaganja, a pare stekaj za jaci motor, po oglasima se krecu toliko ali su svi precenjeni da se ne lazemo ima izuzetaka ali retko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Smem da se kladim da ces ga bolje i lakse prodati sa fabrickim repom. Ok za svoju dusu da preradis ali samo ako je bez secenja i prepravljanja hek rama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

za svoju dusu ga radim,nista nece da se sece,rep cu da stavim od aprilije i sacuvacu njegov fabricki i kad budem prodavao dajem i fabricki i novi,sve sto skinem original cuvam da moze neko da vrati bas iz tog razloga ili kad se proda vrati se sve fabricki a oprema se proda,no to cu na zimu da razmisljam,sad cu da odradim servis,kupim gume i da se vozim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Ne bih ja tu nista dirao, da sam na tvom mestu. Servis, nove gume, i vozi! GS je sam po sebi klasican motor, i nikakve "modernije" prerade mu ne stoje. Naravno, to je stvar ukusa... A i da mu izmenjas sve to, bice ti zanimljivo mesec dana, posle neces ni primecivati. Samo ces se vremenom sve vise kajati sto si bacio 100-200e, umesto da sipas gorivo i vozis se, ili da kupis neki kvalitetniji komad opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

po meni druze ako ti se svidja bandit uzmi bandita,jeste razlika u registraciji ali jbg registruj na rate negde,nemoj da zuris polako gledas oglase veruj mi mnogo dobrih motora se prodaje za male pare do 35 kw mozes da nadjes i zzr 500 sto je po meni mnogo bolja opcija  od svih pomenutih ili tdm 850 takodje moze da se nadje na 28kw. pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

po meni druze ako ti se svidja bandit uzmi bandita,jeste razlika u registraciji ali jbg registruj na rate negde,nemoj da zuris polako gledas oglase veruj mi mnogo dobrih motora se prodaje za male pare do 35 kw mozes da nadjes i zzr 500 sto je po meni mnogo bolja opcija  od svih pomenutih ili tdm 850 takodje moze da se nadje na 28kw. pozdrav

Pa uzeo je motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

po meni druze ako ti se svidja bandit uzmi bandita,jeste razlika u registraciji ali jbg registruj na rate negde,nemoj da zuris polako gledas oglase veruj mi mnogo dobrih motora se prodaje za male pare do 35 kw mozes da nadjes i zzr 500 sto je po meni mnogo bolja opcija  od svih pomenutih ili tdm 850 takodje moze da se nadje na 28kw. pozdrav

Bandita sam planirao kroz 2 godine da uzmem,taman cu da skupim pare i da se izvozim sa gs-om,raspitao sam se bio i za zzr 500 kazu da se dosta kvari i da je mnogo tezak,glomazan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Evo da se pohvalim stigo je rep od Aprilije af1,samo je stavljen na motor,ima dosta da se prepravlja,uzivo mnogo mocno izgleda,potpuno drugaciji motor,dosta je sirok rep,po meni lepo stoji. Voleo bi da cujem vase misljenje,kako vam se cini,da li ce biti dobro odradjen sa tim repom ? NArucio sam takodje drugi korman,retrovizore i zmigavce,fali mi samo onaj rog dole,ne znam od kog motora da uzmem.

http://prntscr.com/73p2fr

http://prntscr.com/73p2pu

http://prntscr.com/73p2yd

http://prntscr.com/73p3ak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja