Jump to content

Moto Zajednica

Komentator SK Aleksandar Dzankic

Recommended Posts

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

@Zvonkasta

 

 "Ja od celog MotoGP prenosa vidim i cujem gde je Rosi"

Sve si rekla o "prosecnom" gledaocu moto trka. Iznenadjenje! Nije to prosek vec daleeeko ispod proseka (bez uvrede).

 

Ako se vec uhvatis komentarisanja moto trka OBAVEZNO mora da si dooobro potkovan znanjem i RECNIKOM. Prosecni clan foruma BjB zna dosta vise od doticnog dvojca. Kada sa NULA znanjem covek slusa nase komentatore naravno da mu nista ne smeta i da ih smatra za srpskog James Whithman-a.

 

LM,jos nesto ... svaki vid kritike na forumu SK bicno zavrsi banovanjem jer (jelte) gde u svetinju diras.o

Ni u jednom trenutku nisam rekla da sam ja taj prosecan gledalac ;) Spadam verovatno u 3% gde i mnoge druge zene. Jasno je da sam mislila na statsticki prosek profila interesovanja gledalaca.

Sad da li su mi interesovanja ispod ili iznad proseka...pa ne pricamo o inteligenciji, visini ili tako necemu.  A ti si to meni tako napisao upravo sa namerom da uvredis jer nemas nista drugo da mi kazes zato sto i sam znas da sam 100% u pravu. Uostalom mogu ja da znam mnogo vise o motorima, trkama itd. od npr. tebe ili cak i tog komentatora pa da mi se opet gledanje trke svede na Rosija i pravljenje drustva decku.

 

Sta zna a sta ne zna prosecan Bjb forumas necu da nagadjam ALI Bjb forumas pa makar bio super potkovan znanjem definitivno nije prosecan gledalac. 

 

Sve to sto si napisao upravo ide u prilog onome sto je i bila poenta mog pisanja: pljuvanje po njima vam je zasnovano iskljucivo na sujeti i upravo tom stavu "mi znamo vise i oni su losiji od nas a ipak tamo nesto pricaju u mikrofon".

 

Bilo je ovde korektnih i konstruktivnih kritika za koje sam sigurna da komentatorima puno znace bile te kritike ostre ili ne, a na te se moje pisanje nije ni odnosilo, sto verovatno i nije bilo potrebe da naglasim. 

 

A vi sa osetljivim usima i ustima punim uvreda uradite nesto konkretno po pitanju kvaliteta standarda prenosa trka ako vam bas toliko smeta, obratite se zvanicno SK-u sa predlozima poboljsanja, organizujte kurs za komentatore, posaljite svoj CV...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

 

@Zvonkasta

 

 "Ja od celog MotoGP prenosa vidim i cujem gde je Rosi"

Sve si rekla o "prosecnom" gledaocu moto trka. Iznenadjenje! Nije to prosek vec daleeeko ispod proseka (bez uvrede).

 

Ako se vec uhvatis komentarisanja moto trka OBAVEZNO mora da si dooobro potkovan znanjem i RECNIKOM. Prosecni clan foruma BjB zna dosta vise od doticnog dvojca. Kada sa NULA znanjem covek slusa nase komentatore naravno da mu nista ne smeta i da ih smatra za srpskog James Whithman-a.

 

LM,jos nesto ... svaki vid kritike na forumu SK bicno zavrsi banovanjem jer (jelte) gde u svetinju diras.o

 

A vi sa osetljivim usima i ustima punim uvreda uradite nesto konkretno po pitanju kvaliteta standarda prenosa trka ako vam bas toliko smeta, obratite se zvanicno SK-u sa predlozima poboljsanja, organizujte kurs za komentatore, posaljite svoj CV...

 

Ovako nesto je pokusano da se uradi u zadnjih nekoliko godina , naravno bezuspesno.......   toliko o pracenju moto sekcije

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5224 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

SK zamjenio ova dva komentatora sa jednim poznavaocem motogp i jednim trkacem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

To sam i ja pročitao. Za trkača mogu da pretpostavim ko je, a za tog poznavaoca nemam ni blagu ideju. Nadam se da nije neki Rosofil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5224 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Gdje si procitao, ja mislio 1aprilsku da nabacim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5346 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ja sam saznao da će biti Braco i Tocrank, a stručni konsultant veliki Rosofil Lalajko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

 

@Zvonkasta

 

 "Ja od celog MotoGP prenosa vidim i cujem gde je Rosi"

Sve si rekla o "prosecnom" gledaocu moto trka. Iznenadjenje! Nije to prosek vec daleeeko ispod proseka (bez uvrede).

 

Ako se vec uhvatis komentarisanja moto trka OBAVEZNO mora da si dooobro potkovan znanjem i RECNIKOM. Prosecni clan foruma BjB zna dosta vise od doticnog dvojca. Kada sa NULA znanjem covek slusa nase komentatore naravno da mu nista ne smeta i da ih smatra za srpskog James Whithman-a.

 

LM,jos nesto ... svaki vid kritike na forumu SK bicno zavrsi banovanjem jer (jelte) gde u svetinju diras.o

Ni u jednom trenutku nisam rekla da sam ja taj prosecan gledalac ;) Spadam verovatno u 3% gde i mnoge druge zene. Jasno je da sam mislila na statsticki prosek profila interesovanja gledalaca.

Sad da li su mi interesovanja ispod ili iznad proseka...pa ne pricamo o inteligenciji, visini ili tako necemu.  A ti si to meni tako napisao upravo sa namerom da uvredis jer nemas nista drugo da mi kazes zato sto i sam znas da sam 100% u pravu. Uostalom mogu ja da znam mnogo vise o motorima, trkama itd. od npr. tebe ili cak i tog komentatora pa da mi se opet gledanje trke svede na Rosija i pravljenje drustva decku.

 

Sta zna a sta ne zna prosecan Bjb forumas necu da nagadjam ALI Bjb forumas pa makar bio super potkovan znanjem definitivno nije prosecan gledalac. 

 

Sve to sto si napisao upravo ide u prilog onome sto je i bila poenta mog pisanja: pljuvanje po njima vam je zasnovano iskljucivo na sujeti i upravo tom stavu "mi znamo vise i oni su losiji od nas a ipak tamo nesto pricaju u mikrofon".

 

Bilo je ovde korektnih i konstruktivnih kritika za koje sam sigurna da komentatorima puno znace bile te kritike ostre ili ne, a na te se moje pisanje nije ni odnosilo, sto verovatno i nije bilo potrebe da naglasim. 

 

A vi sa osetljivim usima i ustima punim uvreda uradite nesto konkretno po pitanju kvaliteta standarda prenosa trka ako vam bas toliko smeta, obratite se zvanicno SK-u sa predlozima poboljsanja, organizujte kurs za komentatore, posaljite svoj CV...

 

 

Super,sve si u pravu a ja poznat na forumu kao neko ko obozava da vredja. Ustvari,samo me pausalni i kilometarski postovi "zanesu" u stranu pa reagujem.  Mislio sam da imas nesto konkretno da kazes osim da trke dozivljavas kao latino americku sapunicu pa odatle rispekt za Dzankica.

 

ps.mani se fazona iz vrtica "posaljite cv,kurs,kvalitet standarda" itd. i pokusaja nadmudrivanja sagovornika spominjuci neciju sujetu. Da sam hteo da budem komentator,bio bi.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blokovi

Ako ima neko pitanje u vezi prenosa rado ću odgovoriti.

 

Ali samo prenosa. Što se tehničkih stvari tiče, ima ovde veliki broj ljudi koji to odlično pokrivaju.
 

I dalje stoji poziv za pivo i korektan razgovor  :takoje:

Još jedan pozdrav svima i svako dobro.

Aleksandar Džankić

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Evo imam jednu ideju za prenos ali mislim da je nemoguce izvodljiva posto na SK je politika takva da kladionicarski sportovi i sportovi za sve opstu narodnu masu imaju prednost nad trkama svih vrsta ali ajde da dam predlog pa ako Vi smorite vase urednike (ONE KOJI ODLUCUJU) mozda i prodje.

Recimo da pre pocetka trkackog vikenda napravite malu emisijicu koja bi obuhvatala neke dogadjaje sa te staze predhodnih godina ili tako nesto.

 

Imate dosta toga sto mozete da maznete ali ne znam da li RRA i zakon o intelektualnoj svojini to dozvoljava da samo prevedete tj  sve to na srpski jezik.

 

Recimo poput one emisije sto vodi Srdjan Grid F1 ili kako se vec zove. 

 

Znam da je malo tesno sa vremenom i prostorom ali mozda i uspe ipak SK ima 7 kanala od toga jedan je GOLF a 4 , 5 , 6 neznam cemu sluze osim da vrte utakmicu na TV-u u kladionici

 

Voleo bih da Vas zamolim kada je tesan termin zbog T(p)enisa ili zenske italijanske odbojkaske lige i prvenstva sveta u bocanju da nekako ubedite Vase urednike da ne seku pocetak i kraj trke to je samo 10 do 15 minuta posle zavrsetka trke kad ide dodela pehara i konferencija.

 

Unapred hvala

 

 

PS imam 76 kanala kablovske televizije ja moram da streamujem British ES2 , Speed i Motors TV(koji je blagi uzas postao)

pa bih voleo da i imam sta da pogledam na tom TV-u kad nije trkacki vikend, ipak ga placam i to nije jeftino

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5224 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ako ima neko pitanje u vezi prenosa rado ću odgovoriti.

 

Ali samo prenosa. 

Aleksandar Džankić

 

Mozes li i hoces li pojacati zvuk motora, publike i ostalog sto dolazi sa staze a vas dvoicu smanjiti?

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5224 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Sad upalih tv kad srbi objasnjavaju arm pump, "to vam je najslicnije pravljenju kobasica" :D  :2kolce:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ja od sada nemam vishe nikakav problem sa komentatorima! Od prijatelja dobih password za MotoGP sajt i sada UZIVAM ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Vrlo bitno je napomenuti kojih kobasica?! :D Kulena, sremske, roštiljke? Stvarno su neozbiljni ako to nisu do detalja pojasnili :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja od sada nemam vishe nikakav problem sa komentatorima! Od prijatelja dobih password za MotoGP sajt i sada UZIVAM ! :)

 

 

Tvoji prijatelji su i nasi prijatelji - daj password   :tras2:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blokovi

Do detalja smo objasnili o cemu se radi. Do sitnica. Zakljucno sa opisom na koje delove ruke najvise utice.

A evo i potvrde sa sajta Cycle World i teksta pod naslovom Motor under the knife :

 

"To understand CECS (or its much more serious relative, acute compartment syndrome) requires a beyond-basic knowledge of muscle anatomy and physiology. Muscles are bundled in a strong, thin, not very stretchy membrane called fascia—like casing on a sausage. Muscle use raises energy demand. An increase in energy demand is met by increased blood flow. Increased blood flow can cause a growth in muscle volume by as much as 20 percent, but because the fascia doesn’t expand, things get tight in the compartment "

Inace, slican princip je i kod aerostata.

 

 

SRAMOTA je da administratori prvo nisu reagovali na sve one uvrede upucene meni. Niti su opomenuli clanove da se ne ponasaju tako prema ljudima koje ni ne znaju.
Nisu jer ne smeju ili ne zele. Svejedno.

 

Dobrim ljudima predlazem da odu na temu KOMENTATORI i da sami vide. Izdvajam - moroni,imbecili,majmuni,samaranje,idite na posmatranje i jos mnogo ruznih stvari.

Kada sam to pokazao mojim prijateljima rekli su mi da im se zeludac prevrce. Svako ko kaze da bi voleo da cita takve stvari o sebi je licemer.

Nisam dozvolio, niti trazio niodkoga da se pojavi ovde, registruje se i da me brani, Pojavio sam se sam pod imenom i prezimenom.
 

 

NI NA JEDNU uvredu nisam odgovorio uvredom.

 

 

Jos jednom, moje neizmerno hvala pozitivnim i kulturnim ljudima. A mnogo ih je.

Emotivac sam, iskren i fer. I sve me ovo boli i nervira. Priznajem.
Verovatno i previse otvoren u ovom trenutku. Jbga. 

Jos sam pritom zamolio, posle svega , da mi ljudi postavljaju pitanja u vezi prenosa.
Ali ne vredi.

 

Mene su uvrede zesce zabolele ali sam ih pretrpeo i kao sto sam i napisao - pruzio svima ruku.

 

Vise necu. Pametnom dosta.
 

SVAKO DOBRO SVIMA  OD SRCA, PRVO U PRIVATNOM ZIVOTU . BEZ TRUNKE SARKAZMA.

Sve ostalo je prolazno.
 

 

Aleksandar Dzankic
 

 


 
 

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5224 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Dobrim ljudima predlazem da odu na temu KOMENTATORI i da sami vide. Izdvajam - moroni,imbecili,majmuni,samaranje,idite na posmatranje i jos mnogo ruznih stvari.

 

Aleksandar Dzankic

 

 

I ja sam protiv ovih pogrdnih naziva u bilo kojoj temi, a kobasice su bas onako originalno poredjenje :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

.

 

 

Mene su uvrede zesce zabolele ali sam ih pretrpeo i kao sto sam i napisao - pruzio svima ruku.

 

Vise necu. Pametnom dosta.

 

 

Naravno da čovek zasmeta kada ga neko ili njegov rad izvređa. Pre svega sva čast na trudu i činjenici da si se prijavio na forum i započeo komunikaciju. Kao čovek sa javnim zanimanjem trebao bi da napraviš razliku između mišljenja ljudi koji te niti poznaju/niti će te ikad upoznati, što njihovo mišljenje i percepciju svodi na nivo informacije i ničeg više, i ljudi koji te lično znaju.

 

Nadam se da ovo iskustvo neće ostati dugo u sećanju zato što ima mnogo više ljudi koji su pozitivnije ocenju tvoj rad nego drugih.To što su ovde drugi glasniji ne menja statistiku...

 

Svako dobro i nadam se da će cela sezona GPa biti kao prva trka ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova

Samo da se zahvalim coveku (Dzankicu) sto opet nije hteo da nasedne na provokaciju za komentatorsku kletvu koju opet onaj drugi potencira do iznemoglosti

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nije samo komentatorska kletva glupost, već svaka uopšte, ali komentatorska naročito zato što MotoGP za vreme trka komentariše na stotine ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja