Jump to content

Moto Zajednica

Komentator SK Aleksandar Dzankic

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Upravo tako, ja takođe imam utisak da neki ovde misle da bi to bolje radili od trenutno zaposlenih na SK :) E pa momci, samo napred, ali trudom, ne pljuvanjem. Neka pobedi najbolji ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Da probam ovako:

-prenositi moto trke nije kao prenositi vecinu drugih sportova, jer ljudi koji prate moto sport nisu samo ljubitelji tog sporta nego zaludjenici :)

-znaci kriterijumi su strožiji nego kad onaj prenosi fudbal pa i kad kaže 'udario loptu vrhom cipele' prodje skoro neprimjeceno jer nisu isti profili ljudi kojo gledaju fudbal, odbojku, tenis i motogp.

-ko je sjeo pred tv da ostavi sat i po vremena gledajući motore koji vrte jedan te isti krug nije kao ovi što gledaju odbojku.

-ako sam pogotovo ustao u 04.00da gledam trku ne mogu slušati. ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Pa ne bih se u potpunosti slozio da je komplikovanije prenositi moto sport od fudbala. Naravno postoje zaludjenici kojima sve i da Rosi prenosi trku ne bi nesto odgovaralo ali generalno komentatori treba da pokriju sto sire narodne mase i da tako i vode prenos. Moze da se napravi neki MotoGP studio gde ce se diskutovati za one najupucenije ali sam prenos mora da ima i "zutu" stranu jer se narod lozi na to ko koga j... i koga zena vara sa mehanicarem.

 

Da sad ja ne odem u filozofiju ali meni zaista jako smeta kada se zbog nekog dogadjaja "proderu" a najcesce je to ono "RUZAN PAD". I dalje tvrdim da ne postoji lep pad ali nema veze. Ne mislim da treba da ton bude ujednacen i monoton kao na prenosu umetnickog klizanja ali ne moraju ni da se proderu ko reklame na RTS-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Da probam ovako:

-prenositi moto trke nije kao prenositi vecinu drugih sportova, jer ljudi koji prate moto sport nisu samo ljubitelji tog sporta nego zaludjenici :)

-znaci kriterijumi su strožiji nego kad onaj prenosi fudbal pa i kad kaže 'udario loptu vrhom cipele' prodje skoro neprimjeceno jer nisu isti profili ljudi kojo gledaju fudbal, odbojku, tenis i motogp.

-ko je sjeo pred tv da ostavi sat i po vremena gledajući motore koji vrte jedan te isti krug nije kao ovi što gledaju odbojku.

-ako sam pogotovo ustao u 04.00da gledam trku ne mogu slušati. ...

 

Zato i treba skrenuti pažnju na ono što nije dobro, verovatno je čovek zato i skupio 00 i registrovao se ovde da bi unapredili prenos, baš onima kojima komentatori ne odgovoraju. Mina je lepo to upakovala u komentar, da kaže šta joj smeta, a da opet kroz drugi ton kaže da nije zadovoljna, ali na jedan fin, kulturan način sa dozom prekora.

 

Treba napraviti listu svih nekih propusta, da bi i oni znali šta i kako dalje tj. da približe prenos "zahtevnijim" gledaocima, a ne odmah "daj menjajte ih od njih nema vajde..."  U formuli 1 su od ove godine zabranili promenu kaciga, baš zbog toga što komentatori ne mogu da ih pohvataju pa dolazi do grešaka. Mislim da treba napraviti listu "problematičnih" komentara, te bi se i samim tim poboljšao kvalitet prenosa. Ne mogu da verujem da mi imamo mogućnost da utičemo na sam prenos, da ga prilagodjavamo nama, a mi to odbacujemo, pod geslom "menjaj" i naravno ništa pormeneti nećemo...Mogli su da nas nabiju na zmiju i da nam kažu ko vas bre fuka za sve pare, sada ćemo još više da vas zajebavamo sa "RUŽNIM" padovima i dalje će da krstimo vozače kako mi hoćemo.

 

Stati na loptu i iskoristiti situaciju da bi bilo bolje i nama i njima, jer i njima će biti nagrada, kada dobiju pohvale da su svoj deo posla odradili kako treba. Čovek je došao otvoren za saradnju, a mi ga teramo kao poslednjeg kera, mislim da to nije u redu i neću se složiti sa tim. 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Slažem se. Čovek je došao s dobrom voljom, a dočekan je na nož. Ok, mi ovde jesmo zaluđenici koji stvarno mnogo traže, a to nije nešto što svaki komentator može da ispuni. Meni je stvarno žao ako si moje primedbe shvatio pogrešno. Rekao sam ti najiskrenije, kao što bih i bratu rekao, šta mi smeta i šta bi, po meni, trebalo da promenite.

 

S druge strane, istina je da komentatori nisu napravili pomak tokom svih ovih godina prenosta ali uključivanje u rad ovog foruma vidim kao želju da se to promeni. Malo je pogrešno reći nisi ti za taj posao idi da seješ paradajz. Čovek hoće da nauči i mi možemo da pomognemo. A ti Aleksandre, moraš da uzmeš u obzir da se ovde neke stvari dugo kuvaju pa si jednostavno otvorio Pandorinu kutiju. Iskreno se nadam da si vde došao da se doškoluješ, a ne da samo pokupiš par glasova.

 

Što se mene lično tiče, voljan sam da ti pomognem (ne i u prenosu :D ) sa svim informacijama koje sam akumulirao tokom godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

covece, za pocetak bar nauci imena svih vozaca i za koga voze da ti se ne ponovi Batistuta umesto Bautista. 

 

Imena ... ne razumem višesezonsko insistiranje, praktično gušenje, Srđana Ercega na tome da li se Aleix Espargaro izgovara Aleks, Aleiš ili Aleš ili kako već, a da pritome

totalno promaši neke mnogo jasnije stvari, pa dako dobismo KaterHam, MaGneti Mareli, pa trkače - Loes, zatim poetski izgovoreno Leon Kamije (pobogu, pa ništa prostije

nego Lion Kamijer), i tako dalje.

 

Takođe, ljudi na ovom forumu bi verovatno želeli da imaju info o tome šta vozite privatno (auto, motocikl) jer iz nekih vaših (Srđanovih) komentara se ne da naslutiti

poznavanje tehnike vožnje ni 2 ni 4 točka. I tako, ja Srđan pa Srđan, kod mene si očigledno dobio prelaznu ocenu samo zato jer manje gušiš.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Konfuzija oko izgovora stranih imena veoma često postoji i na stranim jezicima, kao i na stranim televizijama. Naš jezik čak odobrava nekoliko varijanti. I mene u Nemačkoj smaraju sa Štefanom Bradlom, te sada se naoštrio, te sada će da pobedi i uvek na kraju ne bude ništa :) I ja im takođe ništa ne mogu, iako me nerviraju. Ovde je bar čovek došao da mu objasnimo šta nas nervira i šta bi mogao da popravi ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja se potpuno slažem sa Bracom, toliko je loše da je trud oko ispravke besmislen.

Ako misle da je OK kako rade to što rade nek nastave.

Mi koji ne možemo da ih slušamo i onako ih ne slušamo - kome je u redu njemu je i bez promena u redu.

Bez veze je da čovek dolazi ovde i čita kako ljudi mislie da bi trebalo odmah da ga se otpusti. Kakva sreća iz toga može da proistekne.

 

@Ghetto Bastard nemoj da misliš da ja ili Braco ili MIHO ili bilo ko od ovih koji su zgroženi prenosima nešto preterujemo.. čak mislim da je dosta suzdržavanja zato što ne bi da te uvredimo lično, iz poštovanja prema odluci da se ovde pojaviš. Pretpostavljam da nisi nikad otvorio temu Komentatori koja je posvećena tebi i kolegi. Da jesi začudio bi te PC ton kojim se ljudi u ovoj temi obraćaju. 

 

 

@"ajte vi ako umete bolje" ekipa...   ne znam ni da kuvam ali odmah prepoznam splačine!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Naravno postoje zaludjenici kojima sve i da Rosi prenosi trku ne bi nesto odgovaralo ali

Naravno! Pa ovi NASI su zlato za onaj Rosijev krestavi glasic! Ko bi izdrzao da mu on sat vremena para usi i krevelji se!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Motocikl: Yamaha R1

 

Naravno postoje zaludjenici kojima sve i da Rosi prenosi trku ne bi nesto odgovaralo ali

Naravno! Pa ovi NASI su zlato za onaj Rosijev krestavi glasic! Ko bi izdrzao da mu on sat vremena para usi i krevelji se!?

 

E ovaj covek vam je za posmatranje i to temeljno! Ako nemas sta pametno da kazes,suzdrzi se makar...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Motocikl: Yamaha R1

Sto se tice SK dvojca,mislim da i nisu sada bas toliko losi. Sigurno nije lako ni taj posao raditi... Mada bi trebali obratiti paznju za duvanje u mikrofon,mljackanje u isti i nagadanje ne proverenih stvari!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

 

 

Naravno postoje zaludjenici kojima sve i da Rosi prenosi trku ne bi nesto odgovaralo ali

Naravno! Pa ovi NASI su zlato za onaj Rosijev krestavi glasic! Ko bi izdrzao da mu on sat vremena para usi i krevelji se!?

 

E ovaj covek vam je za posmatranje i to temeljno! Ako nemas sta pametno da kazes,suzdrzi se makar...

 

Da si malo cesce posecivao sportsku sekciju shvatio bi o cemu se radi .....

 

Tako da ova tvoja zadnja recenica moze da posluzi tebi kao zvezda vodilja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Dodje chovek i pobeze chovek. 

Krivo mi je shto je odustao tako brzo. S obzirom da je napisao da je pre registracije na forum prochitao komentare vezane za prenos MotoGP, jasno mu je bilo da ih ovde vecina ne voli, i da kada je vec rekao da kazemo shta nam smeta da se nece buniti kada to i uradimo.

I eto mi rekosmo, ostavismo choveka bez rechi i nestade...

Mozda su neki komentari bili pregrubi, ali stvarno smo se suzdrzavali, shto neke reche da je sad sezona u jeku garantujem da bi komentari bili mnogo, mnogo gori. 

 

:moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Prosto mi je neprijatno zbog situacije ...... ali verovatno je procitao odeljak  komentatori , meni bi bilo jako neprijatno da procitam tako nesto o meni i mom radu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blokovi

Ne, nisam pobegao. Nemam od koga.

Jedino da se zahvalim onima koji su pozitivno skapirali sve ovo. A takvih je velika većina.

Bićemo u kontaktu.

Evo da vam pejstujem sliku koju sam dobio od fanova MOTO GP-a iz Rima. Pomaže mi kad je vreme kod nas ovako promenljivo :)
Svako Dobro od srca svima. 

 

11026465_10204704906035333_136715571_n.j

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Mozesh slobodno da odgovorish na nashe kritike (i savete/ideje) i da kazesh svoje mishljenje na iste, zato i sluzi forum.

Dosta smo kritichni, al ne ujedamo (bar ne josh :D )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • If in doubt, go flat out., 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM exc 300, Aprilia RS250

Da se nadovežem na izgovaranje imena vozača - ime koje se najviše pominje, a pogrešno, je Mark Markes. Dakle nije Mark Markeeez nego Mark Markes, naglasak na prvom slogu. http://www.forvo.com/word/marc_m%C3%A1rquez/

Takođe, primetio sam da raznim komentatorima (fudbal, košarka, ...) uđe u naviku da neka prezimena uvek govore zajedno sa imenom - MarkMarkeez. Može se nekad reći i samo prezime, svi znaju o kome je reč.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Meni para uši što za Mick (Doohan), kažete Majk Duan, on Mik Duan. Često ga spominjete kada pričate o rekordima, te eto jedne ispravke sa moje strane. Da, pošto smo otprilike krenuli sa "žalbama", kada se upali onBoard kamera, naročito ona plivajuća, mislim da tada treba biti tišine u studiju, jer mnogi bi tada da uživaju u zvuku motora, a u suštini veoma kratko traje. Znali ste par puta to lepo da izvedete sa pričom "Uživajte uz Rosija" ili već ko god da je imao tail kameru u tom trenutku. Ovde ljudi žude da čuju taj zvuk motora.

 

Možda deluju sitnice pojedinačno, ali kada se nakupe te sitnice, onda ljudi i više obraćaju pažnju na komentare i svaki put ista greška, kao čekićem u glavu da te neko udara. Kako mi bude padalo na pamet šta mi je još smetalo, dopisaću...Dosta ljudi je na prvu već reklo šta treba da se menja, ovo mu dodju finese :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Sugestije je većina iznijela, kritike takođe.

 

Nadam se da se niste uvrijedili. I nadam se da ćete možda usvojiti neke od sugestija koje su članovi predložili.

 

Svi ovdje ili velika većina je GP pratila uz dvojac na ES,( a i sada gledam da tražim stream sa tom ekipom, mada je i kod njih došlo novina), pa su nam standardi prilično visoko.

 

Ono što mi se dopada kod njih jeste:

-Bespjekorno poznavanje gradiva

-NEupadanje u riječ drugom, sad ne znam da li imaju neku signalizaciju ili su jednostavno uigrani s godinama

-Mjera za priču. Znaju kada treba da puste mašine da pjevaju, kada se pričaju tehnikalije, kada se trli statistika,...

 

Vama želim da budete i bolji od njih. Napisao sam to već viš od nekoliko puta, ako se uzme u obzir da radite godinama, da imate priliku za dobijanje informacija i bolje nego obični smrtnici, nisam primjetio napredak. Eto, svima nam dragog interneta, pa se može dosta toga iskopati i veoma dobro pripremiti za svaku trku. Da bude što manje ponavljanja fraza, što manje grešaka. Prenosi uživo su baš škakljiva roba i zato se mora najbolje moguće pripremiti. Da je lako, nije, da ima prostora za napredak, itekako ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blokovi

Sve primedbe , ideje i ostalo sam zapisao.

 

Naša ideja da bude za svakoga po nešto, da bi se i dalje uvećavao broj gledalaca. 

 

Javiću vam i šta sam uradio za goste i lekare.

Hvala svima i svako dobro  :)
 

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Sve primedbe , ideje i ostalo sam zapisao.

 

Naša ideja da bude za svakoga po nešto, da bi se i dalje uvećavao broj gledalaca. 

 

Javiću vam i šta sam uradio za goste i lekare.

 

Hvala svima i svako dobro  :) 

U nasem, novinarskom poslu jedna od najtezih stvari je savladjivanje sujete, ti si taj zadatak uspesno savladao samim tim sto si postao clan ovog foruma koji svakodnevno posecuje mnostvo zaljubljenika u moto sport koji uz sve to raspolazu i izuzetnim znanjem. Sada je na tebi da odlucis kako ces njihovo znanje i iskustvo primenjivati tokom komentarisanja trka. I naravno moras da shvatis da svima ne mozes da udovoljis.

Dobro dosao na BJB forum.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ja na to ovako gledam: ako se zbog nasih kritika budete popravili, sefovi ce Vas hvaliti, pa ste na cistom dobitku !  ;)

Inace, mislim da svi mi znamo sta je "ruzan pad" - onaj gde se, kad ga vidite, uplasite za zivot ili zdravlje vozaca. "Lep pad" bi prema tome bio pad gde motor samo isklizne ispod vozaca, a on se samo iskliza na boku/zadjici po asfaltu ili travi. Svi to znamo, ali valjda kolegama smeta sam izraz  :neznam:

Navijam za vas dvojicu ! 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja