Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Ts125

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Ovako, sa 12 god sam poceo da vozim Tomosa Tls 50cc, sa 13 ipo god smo kupili Tomos BT e90cc, i od tada njega vozim, sada imam skoro 15god, i planiram na letp da kupim neki 125cc Enduro

E , sada, svideo mi se Suzuki Ts125x, ima fabrickih 22konja, taman nije mnogo a mene sa mojih 55kg nece da oseti nigde, posto zivim na selu, iskljucivo bi bila off road voznja, a imam i nekoliko putica kroz sumu, za enduro milina

Sada , trazio sam i po youtube snimce od Suzukija, ali nema nijedan dobar, sve nesto tipa "reviev" ili samo naduvaju motor tek onako uz ku**c, ovako po informacijama sto sam nasao odlican je

Msm da trosi izmedju 3-5 litara??? Ako neko zna tacno neka kaze

I koliko se cesto kvari, cena delova?

Izdrzljivost, i ponasanje u enduro voznji?

Posto imam 15god, jel bi mi odgovarao motor, posto volim Enduro motor trazim tu varijantu, za sada naj mi je Suzuki Ts125x , ima i lepih Yamahi dt125 , ali ona je ipak slabija

 

Ako moze neko pomoc???????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Imao sam i dt a sad imam ts125r. Po meni je bolji ts. 4-5 l trosi ali samo ako je lagana voznja sumskim putevima. Inace kad idem sa ekipom po tezem terenu zna da potrosi 7-8. Doduse tada je sve uglavnom 1-2 brzina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Imao sam i dt a sad imam ts125r. Po meni je bolji ts. 4-5 l trosi ali samo ako je lagana voznja sumskim putevima. Inace kad idem sa ekipom po tezem terenu zna da potrosi 7-8. Doduse tada je sve uglavnom 1-2 brzina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

I ja mislio suzukija, jaci je od yamahe, ali sam gledao i kavasaki kmx i kdx i hondu mtx, ali naj izbor mi je Suzuki Ts125 pa onda Honda MTX125 pa Yamaha Dt125, koji od ta tri je naj okretniji, i da se najlakse manevrise sa njim, vozi po enduru??

Sta kazete i za Hondu Mtx125, jel bi mogli da se uporede TS125x i MTX125 i koji bi bio bolji, i po snazi i potrosnji i brzini i ramu i vesanju?????

Hvala na odgovoru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSX-R 750, Fazer600, ZR7

Pozdrav, nadam se da ces se odluciti za Suzuki, ja sam ga vozio (125 TS, stariji model 82') dve sezone, nikakvih problema nisam imao (sipao mesavinu, duvao gume i odrzavao lanac :) ), trosio oko 4,5L.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Sve ih vozio i probao iz cele te 125ccm japanske ekipe samo mogu da pohvalim Kawasaki KDX125,to je motor sa fabrickih 24ks i po svemu mogu da kazem i potvrdim iz licnog iskustva da je vrhunska stodvadesetpetica za enduro.

to je sto ja mogu da ti kazem i pomognem.ogromna je razlika u kompletnom dozivljaju kad vozis kdx125 u odnosu na njegovu konkurenciju,nagasavam govorim iz licnog iskustva,jos na to da dodam da za 5 proteklih kodina nisam uradio generalnu,naravno koristim vrhunsko ulje ali ga i vozim u panj,znaci gde idu mnogo jace i ozbiljnije sprave tu idem i ja sa njim,i po 140km u jednom danu po Zaebanim terenima stare planine nije mu tesko palo,i naravno izlazak na krov srbije Midzor 2169nmv sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Znam da je on dobar, ali nema ga po netu, kmx ima ali njega ne, a i ako ima, do sada nisam video

A jel bi mogao da kazes mesto za Suzuki Ts125x ili Hondu Mtx125 ili Yamahu Dt125, verovatno cu nekog od njih, pa me zanima o njima nesto, iskustvo, snaga, brzina, potrosnja (nije obavezno) , izdrzljivost rama i samog motora, koliko se cesto kvari, i tvoje misljenje o njima???

To mi kazi o Ts125x ili Mtx125 ili Dt125, za koji znas nesto, napisi?

Pozdrav! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

DT je verovatno pandan Suzukiju DR125 koji sam vozio..slabo je to za off-road.. masina je fantazija po pitanju jednostavnosti i pouzdanosti(pricam o dru), i super ce odraditi laganu voznjicu poljima i puticima, ali mislim da je slab za bilo sta ozbiljnije..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

prelistaj ovde po forumu imas gomilu toga,moze elaborat da se napise...sve sam ti rekao u prethodnom postu,

te koje si naveo su boranija za Kawasaki kdx125,sacekaj malo ne zuri pojavice se on na oglasima sigurno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

VPetar:

Nesto i nema Suzukija DR125 na netu, mzd sam samo jednog nasao bio, nzm, izaci ce neki oglas valjda

 

 

dr_kolew:

Vazi, pa tek treba da zaradim pare, na pocetku leta cu poceti da radim, i da zaradim, a do leta ce sigurno da izadje na oglasima KDX, ako ga ne nadjem, verovatno cu da kupim Suzuki Ts125x ili Hondu Mtx125, Dt je slaba, ni tsx i mtx nisu nesto bas, ali su bolji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

DT je mlaznjak za 4t DR. KDX, RX Aprilia, CRM Honda, TS Suzuki i DT Yamaha su sve dobri izbori ako su u dobrom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Pa ja se najvise mislim za Suzuki Ts125x i Hondu MTX i Yamahu Dt, prvi izbor je Ts , drugi je Mtx, a treci Dt, sad koji nadjem u najboljem stanju njega uzimam, a ovako, po snazi najaci je Ts, naj izdrzljiviji je je MTX , a najduze traje Dt, to je moje misljenje, sad nzm jel je tako :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Nisam, ali sam cuo da on mnogo trosi, 5-6 jos u enduro voznji bi trosiovi 2l vise

Meni bi odgovarao motor da trosi 3-6, i u laksoj enduro voznji da ne prelazi 6litara

A nzm jel bi mi KMX bio prejak, ts i mtx i dt, nijedan nemaju preko 24ks, ts ima 22ks bez blokade valjda, a KMX fabricki vec ima 24ks?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

U vezi KMX-a se mislim samo zbog potrosnje posto pricaju da mnogoo trosi

Ako imas KMX, napisi nesto, ima lepih na oglasima, kad bih znao nesto vise pozitivno u vezi motora ne bih se dvoumio u vezi njega, ali nzm jel mi je velik i ovako po visini sedista , ja sam visok 180-190 ,nzm tacno, a to sto ima 100-120kg nije mi problem, vozio sam i bratov motor od 210kg

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ne znam zasto se sekiras za visnu ako si toliko visok. Mnogo nizi od tebe voze enduro, tako da se opusti. A na 22-3ks, jos 2-3 preko ne verujem da ce se mnogo osetiti. 

Ja vozim "nesto jaci" enduro :), pise ti u mom potpisu, ali sam u razmisljanjima oko nabavke tako neke lagane kozice za vozikanje po okolnim brdima, zato pratim ovakve teme. Od svih navedenih, jedino jako kratkog iskustva imam sa TS, ali i to je beznacajno da bih istao smeo reci u korist kako njega, tako i ostalih konkurenata. Malo je problem sto si ogranicen na 125 kubika, ali sa druge strane tebi sa skoro :) 15 godina je i to puna kapa :), da ne kazem i mnogo.

Jesi li razmisljao o nekom cetvorotaktnom? Svakako ima dosta manje snage, ali je obrtni moment mnogo lepse rasporedjen i pritom je potrosnja bar 30% niza. Kakve enduro voznje imas na umu uopste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Jedan dan na enduro voznji vozio Yamahu DT 125. Vrlo pristojno magare za tu namjenu. Sa toliko godina i NEiskustva pa jos ako budzet uslovljava nemas ti tu mnogo da biras, gledaj da nadjes motorce u sto boljem stanju a ostalo stavi u drugi plan i Bog te veselio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Zupa-Donji Vratari
  • Motocikl: Tomos BT e90 :3

Hvala na brzom odgovoru kosooki, pa razmisljao sam i o 4t, moj drug ima Yamahu XT125 '82 je god

Vozio sam vise puta, i nekako mi se vise svidja ubrzanje i ta snaga 2t motora :)

Ali volim i 4t, ali nema bas neki izbor

Sada se mislim izmedju Suzuki TS125x , i Honde MTX i Kavasakija KMX, ako nebih nasao u izbor bi dosla i Yamaha DT, ali je ona slabija

Ako moze neke informacije o Kavasakiju KMX ili Hondi MTX, o Suzukiju Ts i Yamahi DT znam dovoljno

Veliki pozdrav i hvala!! :D:) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja