Jump to content

Moto Zajednica

Pakovanje uloška brave za kofer

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ukoliko želite da ključem za startovanje motora ili nekim već postojećim ključem od kofera želite da otključavate dodatne kofere, to je moguće ukoliko nabavite odgovarajući uložak brave. Ovo uputstvo je napravljeno na osnovu pakovanja BMW-ovog uloška, ali verujem da su i ulošci drugih proizvođača slični.

 

Sadržaj kompleta uloška brave:

 

DSC_0001.jpg

 

Najpre složiti sve pinove po brojevima. Set sadrži po 4 pina sa brojevima 1, 2 i 3. Tu je i 12 opruka od kojih će vam biti potrebno 7.

 

DSC_0002.jpg

 

Jedan od pinova (gore desno) se razlikuje od ostalih i služi za zaključavanje samog uloška u kućištu brave. Kada uložak umetnete u bravu ovaj pin će iskočiti u posebno namenjen prostor i uložak nakon toga više nije moguće izvući (bar ne jednostavno).

 

DSC_0003.jpg

 

4 opruge umetnuti u predviđene otvore. U poslednji (skroz levo na slici) postavite pin za zaključavanje.

 

DSC_0004.jpg

 

Na preostale tri pozicije ubacite pinove sa brojem 2.

 

DSC_0006.jpg

 

Pinove pridržavajte prstom da ne bi ispali (posebno je lako izgubiti opruge) i ubacite ključ. Cilj je da nijedan pin ne viri, dakle da bude ravan sa ivicom uloška. Na slici se može videti da samo jedan pin ne odgovara (treći sa desne strane).

 

DSC_0007.jpg

 

Lagano izvadite ključ pridržavajući pinove prstom i zamenite ovaj pin brojem 1 ili brojem 2. Naravno, na vašem ulošku se može dogoditi da nijedan pin broj 2 ne odgovara, ali vrzo brzo ćete ustanoviti koji u stvari treba postaviti. U svakom slučaju nastavite sa ubacivanjem i vađenjem ključa i zamenom pinova sve dok ne poravnate sva tri pina sa ove strane uloška. Pin za zaključavanje i treba da viri, nemojte to da vas zbunjuje.

 

DSC_0008.jpg

 

Kada završite jednu stranu, nastavite da pridržavate pinove, okrenite uložak na drugu stranu, ubacite tri opruge u prva tri otvora posmatrano od ulaza u bravu i postavite nasumično neka tri pina. Poželjno je da to ponovo budu pinovi broj 2, ali je moguće da ih više nemate dovoljno. U svakom slučaju ponovite operacije ubacivanja i izbacivanja ključa sve dok ne poravnate i ova tri pina.

 

DSC_0009.jpg

DSC_0010.jpg

DSC_0011.jpg

 

Kada završite pakovanje uloška ostavite ključ u njemu i ubacite uložak u bravu. Ja sam pin za zaključavanje okretao ka centru kofera (smer gore na slici). Možda će biti potreban lagani pritisak na pin za zaključavanje kako bi ušao u bravu.

 

DSC_0012.jpg

 

Kada ubacite uložak okrenite ključ nekoliko puta levo, desno i izvadite ga. Uložak bi morao da ostane u bravi. Proverite da li je moguće izvaditi ga, naravno laganim pokušajima. Uložak bi moralo da je fiksiran.

 

DSC_0013.jpg

 

Na kraju naprskajte unutrašnjost uloška nekim lubrikantom i proverite da li brava i ostale poluge ispravno funkcionišu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Hmm, čudna stvar. Evo ja vidim i na poslu. Jedino da proveravaju iz koje zemlje dolaziš, ali u pitanju je postimg.cc, tako da ne bi trebalo da ima veze. Vidite li sliku kada kliknete na ovaj link?

 

http://s13.postimg.cc/ti9p3bwxy/DSC_0013.jpg

 

Probajte Chrome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23
  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Ja imam pitanje. Da li iko zna kako izvaditi ulozak brave sa OEM alu kofera sa R1150GS ADV-a? Naime uzeo sam bocne kofere od pomenutog motora pa bih voleo da sve radi na jedan kljuc, trazio sam na vise mesta ali ne nadjoh proceduru vadjenja ulozaka. 

 

U pitanju su koferi sa slike:

 

DSC_0046.jpg
 
DSC_0047.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pogledaj ovaj pin što viri na ovoj slici:

 

http://s13.postimg.cc/7zjwoteh2/DSC_0009.jpg

 

On je odgovoran što uložak stoji na svom mestu i ne može da se izvuče.

 

Najpre ubaciš ključ i otključaš bravu, zatim pronađeš rupicu na koferu u predelu brave i ubaciš nešto tipa čačkalice u istu. Tom čačkalicom pritisneš gore navedeni pin i povlačenjem ključa lagano izvučeš uložak. Pokušaj da ti ništa ne ispadne :) Najbolje je to uraditi iznad neke velike posude kako bi opruge u najgorem slučaju završile u istoj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Hvala Acime, ali ja ne videh taj pin tj. rupicu za pin nigde. Pokusavao sam da je izbacim tako sto sam gurao kljucem sa dolje strane, pokusao sam da gurnem kljuc pa da vucem sa kljucem unutra i jos mnogo varijanti ali nisam uspeo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pin se ne vidi, on je unutra, potrebno je da pronađeš rupicu. Gotovo je nemoguće da rupica ne postoji, lepo potraži, vidi da nije zatvorena nečim ili da nema neku nalepnicu preko. Jel može nešto unutar kofera da se demontira ne bi li se prišlo bliže bravi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ako uspeš da priđeš bravi sa donje strane, kao na prikačenoj slici, onda možeš malim šrafcigerom da pritisneš pin ubacujući šrafciger uz sami uložaš. Pin je bliži tom kraju, dakle ne bi trebalo da je dublje od 10-15mm.

 

post-1294-0-38649300-1425547740_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Ne nazalost sve je zanitovano to je prvo sto sam pokusao...videcu ovih dana da detaljno pregledam sve jos jednom...javljam rezultat..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ako misliš da se može prići bravi ako se nešto odnituje, onda ćeš morati to i da uradiš, plašim se. Daj sliku i tačnu oznaku kofera pa da pokušam da potražim na Internetu.

 

Ako budeš morao da odnituješ, a u pitanju su pop-nitne, onda to nije strašno. Lagano bušilicom načneš nitnu i ona ispadne, a posle samo zanituješ ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja