Jump to content

Moto Zajednica

DJIR do Kazablanke(nije u Švajcarskoj)

Recommended Posts

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Već skoro godinu dana se razmišlja na ovu temu,o ovoj ruti,o odlasku u tom pravcu. .

Da se napravi jedan krug(DJIR) do Kazablanke,tj.malo dalje,ali je sve stavljeno zbog filmske autentičnosti.

 

 

Početna verzija je bila da se krene u martu prošle godine,pa aprilu,oktobar,novembar.

Letnji meseci nisu povoljni za ovaj DJIR,zbog velikih vrućina,a meni lično nemogući zbog poslovne sezone u punom zamahu.

 

Prvenstveno je dogovor bio da na putovanje idemo Vaskquez i ja,ali posle svih odlaganja i nemogućnosti ostavljanja posla,pala knjiga na jedno slovo.

 

Na ovo putovanje idem sam!

Možda nije najbolje rešenje,ali je trenutno jedino meni prihvatljivo.

 

Žao mi je što je ovako ispalo,ali biće još destinacija na koje će ići ekipa u malo većem broju.

Vrlo uskoro. Javlja mi se.  :D

 

Pošto ja svaku stvar radim detaljno i za sve tražim "leđa",a i "vetar u leđa"tako je i ovaj put.

O tome malo kasnije.

 

Polazak 22.3.

Povratak 11.4.

 

Beograd - Đenova,pa zatim trajektom do Tandžira.

A odatle....pa jedan DJIR suprotno od kazaljke.

 

Ovako nekako:

NW%2BAfrika%2B2015%2B1.jpg

 

Povratak:

Tandžir - Đenova

 

Ideja ovog putovanja je da se vide daleke zemlje,druge kulture,snime željene destinacije i okusi neki drugačiji vazduh.

 

Cilj je da iz ovoga putovanja izniknu neka nova putovanja,dalja,zahtevnija i meni izazovnija.

 

Na put nosim 4 kamere i veliku energiju da snimim što bolje celokupno putovanje.

Kroz fotografije,kraće ili duže opise i pre i posle svega da se izmontira jedan putopisni film u trajanju cca 45min.

 

Montaža je već dogovorena.

Muzika za film se smišlja.

Grafika se pravi.

 

I stvarno je  cilj da u što kraćem roku film bude gotov.

Siguran sam da će to biti lep film.

 

Sa puta ću redovno da se javljam na datu temu,a otvorena je i FB stranica.

Malo da čitaju i oni  koji ne voze motore,a zaslužni su za ovo putovanje.

 

https://www.facebook.com/pages/Moto-DJIR/1611890659047098?sk=timeline

 

Plan je da usput napravim i neke mini filmove koji će dati opise bitnih stvari za nas koji vozimo motocikle.

Plan je pre svega da uživam.

 

A da bih to mogao sebi da dozvolim,pomogli su neki stari "drugari" i poneki Vama novi,a meni već dobro poznati.

 

JD_Primary_Reverse.jpg

 

 

I još jedan:

 

AUTAN%2BLOGO%2Bnovi.jpg

 

Siguran sam da će trebati na planiranim kampovanjima.

 

I još jedan većini dobro poznat,a meni veoma drag:

 

Big%2BPrint%2Blogo.jpg

 

Sve navedeno će biti zaokruženo i novim brendom koji će pratiti ovo i slična putovanja.

Verovatno je ovo postao trend zadnjih nekoliko godina,pa ne ne treba kvariti nešto što je dobro.

U svakom slučaju u budućnosti prepoznatljivo.

 

DJIR%2Bveliki.jpg

 

Siguran sam da je ovo sve već viđeno.

I pripadnost brendu,destinacija i način putovanja.

 

Smatram da svako ima viđenje putovanja,a ja ću pokušati da Vama ovo svoje prenesem na moj način.

Sličan svemu,a opet drugačiji.

Nadam se originalan.

 

Pratite,pa komentarišite.

Biće mi drago!

 

Hvala!

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Sale, drago mi je da si odlucio i da kreces. Nazalost ja sam sprecen da krenem na dugooo sanjani put (bar za sada). ZELIM TI SRECAN PUT ,SVE NAJBOLJE!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Sale sve najbolje, puno sreće i zdravlja na ovom putu a za ostalo ćeš se ti već snaći. Pratim i ovu temu pa možda i ja jednog dana, ako pređem na adekvatnog dvotočkaša, zapucam u te krajeve. Svaka čast na hrabrosti da sam kreneš na ovakvu turu.  :moto3: :moto3: :moto3::aha: :aha: :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Meni nekako tuzno kad mora covek sam da ide ali kad ne moze drugacije  :moto3:

Sve najbolje, cekamo :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Odlazak dvojice na ovak put je prava avantura.U ovom slučaju,putovanje bez ičije pomoći je neka vrsta podviga u najavi.Neću da mračim,ali isuviše opoasnosti vreba u zemlji kakva je Maroko. Nema veze,znamo da si prekaljeni borac,spreman na razne izazove i iskušenja. Budi stalno svestan da si sam i upućen samo na ono što možeš sam izvesti,mislim na to da eventualno, ne daj Bože podigneš motor iz peska,zameniš gumu u pustari i šta sve još.Imao sam priliku da vozim iza tebe,da učestvujem u organizaciji putovanja koje si vodio, ne sumnjam da je sve isplanirano bez greške, kao što ne sumnjam da si svestan svega što te čeka, ali ipak neka ti je stalno u podsvesti da si oslonjen samo na Boga i sebe.Mislim da je ovo poslednje ključno za bezbedno putovanje.

Mnogi ljudi, uključujući i mene, gotovo celog života razmišljaju o ovakvom putovanju, neko ga ostvari, neko ostaje da sanja.Ja sam sanjar.Zato se zahvali Bogu što ti je omogućio sve ovo i budi pametan. Mi ćemo te pratiti,putavati sa tobom iz udobnih fotelja.Neka ti je sa srećom i Božijom pomoći!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Hvala svima na lepim željama!

 

Ne sumnjam u sebe.

A to,da li je tuzno putovati sam.

 

Ima sve svoje i ZA i PROTIV.

 

Samo ne bih da razmatramo stavove u temi koja to nije.

 

Ovako je sada,a za neko drugo putovanje ima vise ljudi koje cenim na bilo kojem putovanju.

I svi su ispunili uslov za saputnika,procitali su dve najbitnije knjige sa kojima pocinje svako zajednicko putovanje.

1. Decaci Pavlove ulice

2. Orlovi rano lete

 

Ne samo da su ih procitali,već su i pouku izvukli.

Ko je citao,zna na šta mislim.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Sale, želim ti rećan put i veliko uživanje. Tura je i moj san, možda i ne tako daleki...

To što na put ideš sam je posebna hrabrost. Afrika ipak nije Evropa.

Ja sam u 2014 putovao sam do Cabo da Roca. Prvi, drugi dan osečaj nije baš ugodan, za sve si sam. Voziš nešto opreznije, držiš dokumente na vidljivom mestu za slučaj udesa, na vidno mesto stavljaš ICE broj, na benziskoj pumpi nema niko da ti čuva stvari dok ideš na blagajnu, nedostaje ti drugarska prića posle vožnje itd. Ali taj osečaj nelagodnosti se polako gubi, navikneš na te brige koje ne postoje u vožnji u grupi. Polako se opuštaš i više i ne primećuješ, da voziš sam. Tada krene pravo uživanje potpune nezavisnosti, bez ikakvog kompromisa, staješ gde god ti odgovara, voziš kako ti odgovara, nema brige održavanja grupe... 

Pratiću te na fejsu.

Srećno!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Sale, želim ti rećan put i veliko uživanje. Tura je i moj san, možda i ne tako daleki...

To što na put ideš sam je posebna hrabrost. Afrika ipak nije Evropa.

Ja sam u 2014 putovao sam do Cabo da Roca. Prvi, drugi dan osečaj nije baš ugodan, za sve si sam. Voziš nešto opreznije, držiš dokumente na vidljivom mestu za slučaj udesa, na vidno mesto stavljaš ICE broj, na benziskoj pumpi nema niko da ti čuva stvari dok ideš na blagajnu, nedostaje ti drugarska prića posle vožnje itd. Ali taj osečaj nelagodnosti se polako gubi, navikneš na te brige koje ne postoje u vožnji u grupi. Polako se opuštaš i više i ne primećuješ, da voziš sam. Tada krene pravo uživanje potpune nezavisnosti, bez ikakvog kompromisa, staješ gde god ti odgovara, voziš kako ti odgovara, nema brige održavanja grupe... 

Pratiću te na fejsu.

Srećno!

Hvala druze!

Nije mi prvi put da sam putujem.

Iskreno,nikada ovako dugo.

 

A sve sto si napisao. Tačno je.

Prednosti i mane.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja