Jump to content

Moto Zajednica

preporuka za DSLR

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Da se nadovežem na započetu temu i zatražim mali savet. :) Mene , kao totalnog laika koji bi da uđe u svet DSLR, interesuje šta je bolji izbor: uzeti novi Nikon d 3200 ili polovan D90 (očuvan sa oko 20000 okidanja)!? Recimo da bi mogao da se nađe D90 za oko 50e manje. Govorim samo o telu.

Koliko sam uspeo da shvatim, D90 ima veće mogućnosti, ali je stariji model? 

 

Unapred hvala na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

bavim se poprilicno ozbiljno fotografijom i mogu ti teci poprilicno razlucitu stvar od ostalih.DSLR je proslost,ako vokis fotografiju i voznju motorom toplo preporucujem mali aparat sa velikim senzorom odnosno sa senzorom od dslr.Paleta Sony Nex-Alpha tela je ogromna.nex3n ili a3000 eksra prica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Je l´ ima neko Sony Nex seriju ovde? Zanimao sam se jedno vreme za kupovinu DSLR aparata, ali me je nekako ta veličina aparata odbijala od kupovine zbog transporta na motoru, dok nisam naišao na ovu kompaktnu seriju Nex aparata. Da li stvarno mogu da se mere ovi aparati sa DSLR aparatima u velikom telu? Potpuni sam amater što se tiče fotografije, pa rekoh da pitam, ne može da škodi. :) Sad gledam fotografije koje pravi NEX serija, uopšte ne zaostaju za kvalitetom koje prave ozbiljnije naprave...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ja lichno ne gledam nishta dalje od nikon/canon jer trzhishte polovne robe je naklonjeno samo njima. samim tim ne moram kupovati sve novo vech kupujem jeftinije polovne objektive...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Ono, jeste da treba gledati samo Nikon-e i Canon-e, baš zbog raznovrsnosti polovne opreme, ali u principu, gledao bih da uzmem nov aparat. Ne prodajem ja lako stvari koje kupim, praktično sa mnom srastaju, tako da težim ka tome da uzmem novu stvar. U dosta stvari tehničke prirode, koje sam kupio polovno, sam se opekao, pa iz tog razloga. Čisto informativno, nikad se ne zna kad će pasti neke pare sa neba (nikad), pa da budem spreman da ih brzo potrošim na pametne stvari. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ono, jeste da treba gledati samo Nikon-e i Canon-e, baš zbog raznovrsnosti polovne opreme, ali u principu, gledao bih da uzmem nov aparat. Ne prodajem ja lako stvari koje kupim, praktično sa mnom srastaju, tako da težim ka tome da uzmem novu stvar. U dosta stvari tehničke prirode, koje sam kupio polovno, sam se opekao, pa iz tog razloga. Čisto informativno, nikad se ne zna kad će pasti neke pare sa neba (nikad), pa da budem spreman da ih brzo potrošim na pametne stvari. :)

ono shto je zeznuto kod foto opreme shto se objektivi malo menjaju dok ne nadjesh shta ti valja i shta ti treba, otud i polovna oprema, ja sam kupio=prodao jedno 6-7 objektiva, zamisli da sam ih sve kupio nove... recimo ovaj 70 200 f4 shto sam prodao, nov je 600E, polovan 400E. to je 200E razlike bato. ta razlika mi kupi tamrona 17 50 2.8 polovnog :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Moze li mi neko odgovoriti da li trebam da uzimam poklopac i zonericu velicnu 55 ko sto je objetiv ili se to tako ne gleda. Greota mi nositi aparat da ne upropastim objektiv a jedina solucija mi je porucivanje nemam nihde u blizini da odem i odma probam na licu mesta

Zonerica služi za zaštitu od svetla koje pada sa strane na objektiv, a poklopac ako mislimo na UV filter meni više pokvari sliku upravo zbog svetla sa strane pa izbegavam da ga koristim. A poklopac objektiva je obavezna oprema koja dolazi uz objektiv, i nabavi ga odmah. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 812 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ima li neko iskustva sa Canon-om eos 100D (konkretno gledam taj + EF-S 18-55mm DC III + 75-300mm DC III) ?

 

Skoro sam uzeo caletu Nikon D3200 sa dva objektiva i svidja mi se. Uglavnom nemam mnogo vremena da se zezam sa aparatima, ali gledam sada nesto i sebi da uzmem, pa razmisljam da li da uzmem tipa isti Nikon ili mozda Nikon D5200 ili mozda ovaj Canon. Pricam o novim, ne zelim polovan. Ako neko ima iskustva ili preporuku, rado bih procitao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ima li neko iskustva sa Canon-om eos 100D (konkretno gledam taj + EF-S 18-55mm DC III + 75-300mm DC III) ?

 

Skoro sam uzeo caletu Nikon D3200 sa dva objektiva i svidja mi se. Uglavnom nemam mnogo vremena da se zezam sa aparatima, ali gledam sada nesto i sebi da uzmem, pa razmisljam da li da uzmem tipa isti Nikon ili mozda Nikon D5200 ili mozda ovaj Canon. Pricam o novim, ne zelim polovan. Ako neko ima iskustva ili preporuku, rado bih procitao :)

Ja imam iskustva sa D5300 koji je veoma sličan sa D5200 i imaju problem sa fokusom tako da ih ne bih preporučio. Kupio sam ga novog i posle servisa maši fokus, samo manje i na drugu stranu, što je iritantno, sve slike su blago van fokusa, jedino sa live view je perfektno oštro ali sporo.

Od Nikona pre uzeti d7000 ili d7100 (imaju focus adjustment), a što se Canona tiče onda 60d ili 600d sa Sigmom 17-50 bez stabilizacije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 812 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Hvala za info.

 

Nego, sada pocinjem da sumnjam u D3200 :). Da li znas, imaju li i oni istih problema?

 

btw Gledam D7100, mada mi je vec dosta, planirao sam manje, ali u svakom slucaju za sada necu narucivati D5200 sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ja sam taj kanon želela za sebe. i to sve sa tim objektivima koje ti gledaš. nisam kupila jer je nešto bilo pRrreče. D7000 sam prodala i nisam se pokajala. ovaj kanon eos 550D što ga sad arčim mi je bolji od tog nikona.

 

kad dođem do parica uzeću si 100D... i to beli :D ..... canon 100D i BIGMA :jee5:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 812 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Koliko vidim 100D je znatno jeftiniji od D7xxx, ne znam, moracu jos da vidim, sada gledam ovo oko fokusa sto ovi imaju problem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

dada ... D7000 sam platila soma evrića (nov sa garancijom). ovaj 550D sam platila 220evrića (polovan 11000 snimaka + 18-55 objektiv i tri baterije i svašta nešto još). grdno sam se zeznula sa nikonom. bačene pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Hvala za info.

 

Nego, sada pocinjem da sumnjam u D3200 :). Da li znas, imaju li i oni istih problema?

 

btw Gledam D7100, mada mi je vec dosta, planirao sam manje, ali u svakom slucaju za sada necu narucivati D5200 sigurno.

D3x00 imaju problem ali u manjem broju nego D5x00. Svi redom imaju omaške sa fokusom, neki manje neki više, a samo neki imaju korekcije (kao d7x00) i to posebno za svaki objektiv.

Kad je fokus sa detekcijom kontrasta kao na mirrorless aparatima onda je to mnogo lakše i kvalitetnije, samo se tako gubi na brzini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 812 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

@maski

Jel te ne mrzi da malo opsirnije napises zasto si se toliko zeznula? Sta je najvise uticalo itd? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Mislim da je mislila na to što joj je D7000 mašio autofokus ... Ja bih samo dodao da se to ne dešava samo kod nikona, nije ni canon imun na taj problem ...

 

Dešava se da se ne "gađaju" određeni objektiv i telo, što rezultuje u nepreciznosti AF-a. To je taj ozloglašeni back/front focus problem. Aparat potvrdi i "zaključa" fokus, a kada posle pogledaš fotku na velikom ekranu, vidiš da je promašio ... Pojedini modeli imaju tzv. fino podešavanje AF-a pa se taj problem da ublažiti ili rešiti u potpunosti. Kada ni to ne pomaže, ovlašćeni servisi mogu "kalibrisati" tj. upariti telo i objektiv ... što naravno treba i platiti. Nije u pitanju neka velika suma novca, ali jeste bespotreban dodatni trošak, koji se najlakše izbegava probom pre kupovine ... Obično je ovaj problem izraženiji kod objektiva nezavisnih proizvođača nego sa brand-name objektivima, što naravno ne znači da će prvi uvek mašiti, a potonji uvek pogađati.  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

pored ovoga što ras kaže, nikona nisam smela da mrdnem sa iso 100. ovog kanona mogu da vozim i sa iso 800 bez ikakvih problema. boje su toplije, slika je oštrija iako imam plastičnu 50-ticu. na nikonu sam imala 3 objektiva i sva tri nikkor. samo je 60mm macro imao pristojne fotke, ali on nije bio ni za šta drugo nego za bubamare i cvetiće. 18-105 je užasan a 35mm pravi takve hromatske aberacije da mi je bilo muka svaki put kad treba da ga navrnem. a sam aparat je težak.

 

sve u svemu, kad sam ga kupovala bilo je nikon ili ništa, i dugo sam bila skeptična prema ovom kanonu ali mi leži savršeno i radujem se što ću uskoro moći za jeftine pare (jeftinije nego za nikona) da kupim razne neke objektive.

 

refoto kao ovlašćeni servis je posebna priča i veliki udeo ima u činjenici da nikad više neću kupiti nikona. bezočne derikože.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ako ti se sviđa 550D, obavezno ga prvom prilikom zameni za 650/700D, pala im je cena dosta a apgrejd zaista vredi.  :takoje: Ja nisam imao puno zamerki na 550D, ali mi se recimo nikako nije dopadao JPG iz aparata, najblaže rečeno ... RAW je već neka sasvim druga priča ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Pa svašta ... i ja sam isto mislio dok nisam malo proguglao ... čak ni senzor nije isti, mada je iste rezolucije (ne kažem da je bolji, da se razumemo). Glavne prednosti po meni su upravo taj pokretni tač skrin, i AF sistem preuzet sa 60D.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 812 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Mene vuce Canon nesto... Cale ima tog Nikona, ali svi mi preporucuju da uzmem Nikon pa da menjamo objektive itd. a, i on vec ima dosta neke sitne opreme za njega. I ne znam, sada gledam i ja Canon 100D sa 18-55 i 55-300 + neke sitnice se dobiju (torba, bla bla bla) i gledam Nikona D3300 + Gray Lens 18-55 VR II, cena im je ista skoro... moooozda D3200 + 18-105mm, cisto da imamo 3 skroz razlicita objektiva. Hteo sam D5x00, ali sam upravo poprilicno obeshrabren zbog ovog problema :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ma sve je to u sushtini isti djavo, af na 600d uopshte nije losh, evo sa TC mu fali svetla pa ga ubode u 95% sluchajeva poprilichno precizno.

i dalje je trocifreno telo i osakacheno je... ja gledam ako bude love da idem na 7D ili 70D. mada opet ovaj 600D radi za sve pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja