Jump to content

Moto Zajednica

Blokada snage na rr motorima

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: Kymco xciting 250

Pozdrav 

Kao sto verovatno znate svi mi koji imamo A2 kategoriju ne smemo da vozimo nista preko 35kw.

Interesuje me kako,gde i za koliko novca mogu da ugradim blokadu za motor kako bih mu smanjio kw. Takodje me zanima i atest za takav motor kao i cena atesta.

Znam da mogu da se uvezu vec blokirani motori iz inostranstva ali takva ponuda je veoma mala, a znam i da ima dosta dobrih motora koji su do 35kw ali ja bih da ogranicim neki rr od 600cc. 

Vec je otvoreno dosta tema na A2 kategoriju ali su se sve svele ili na uvoz motora ili na kupovinu kawaskija kle, pa zato i otvaram novu temu. Hvala unapred na svakoj pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

mrka kapa da uradis to, jedino da uvezes motor koji je fabricki takav, ili kupis nov takav ili juris polovan u srbiji koji je kupljen nov sa blokadom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ne postoji takav atest!

Ili kupi sa vec upisanim kilovatima ili ako ces uvoziti obrati paznju dali ce se poklapati kw iz saobracajne sa kw iz potvrde koju bi dobio od zastupnika za tu marku,merodavna je potvrda... tako da...

Kupi vec registrovan ako hoces da se vozis,put do RR-a je malo duzi,ne slucajno,pozzz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ja sam kupio cbr600rr sa ogranicenjem snage u njemackoj jesenas. Kad sam kupovao pisalo je da ima power comander mada me to nije zanimalo. Dodjem po motor kad svabo mi daje neku kesu i u njoj neki papiri sa njemackog tuw(tehnickog) i papiri od tog necega od renomirane firme. Tri podesavanja, i najjace je ustvari open varijanta. Kazem ja a gdje je taj power c. a svabo mi kaze sada je motor otvoren a taj dio stoji u kesi.. HM. Okreni obrni kad ono dva granicnika koji se montiraju da kad das pun gas zaustave sajle tj klapne na odredjenoj distanci. Dva limica savijena sa rupom i na oba pise za koliko je snage i upresan pecat firme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

Ima u Svajcarskoj dosta 600 RR-ova sa blokadom.

moja honda je iz ch, na 25kw a ima 55... isto je i sa Rovima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

nema ko da ti uradi atest, na masinskom fakultetu ne rade vise, hteo ja bandita da napravim tako ali nema nista..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Ja sam imao isti problem prosle godine , i nema nikakve sanse da se tako nesto uradi ( pitao sam sve redom i po fakultetima , i AMSS ..... )  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

takodje, cak sam otvorio temu i sprdali su me ljudi sa foruma koji su mnogo pametni i sve znaju...a ne znaju gde su busni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: Kymco xciting 250

Uh, otvorio sam ovu temu, a zatim zaboravio za nju. U svakom slucaju hvala na odgovorima. U medjuvremenu sam se raspitao da li je to moguce kod nas. Nazalost nije. Koliko sam ja provalio u motorima postoji jedan deo, mozda kao neki kompijuter koji se menja drugim koji ima manju snagu, bar sam ja to zakljucio iz oglasa koje sam video sa ovakvim motorima.

Sto se tice svajcaraca oni su i u njihovim oglasima skuplji u proseku oko 1000 evra u odnosu na one koji nisu ograniceni, a ima ih zaista mnogo na njihovim oglasima. A sto se mene tice ja sam ipak kupio xciting 250, a rr cu za dve godine kada dobijem pravu dozvolu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Upravo tako , nema razlike u ceni registracije.

Licno sam osetio na svojoj kozi , februara sam kupio motor uvezen iz Svajcarske . Tamo je bio registrovan na 33kw . Prvo sam se ponadao da ce biti "malo" jeftinija registracija a i sedam na ozbiljniju masinu pa nisam hteo sebe da dovodim u iskusenje , ali eto nista od toga. Covek je uvezao motor i ocarinio i dobio onaj novi dokument COC ( ili tako nesto ) , svi papiri prisutni i na broju, u saobracajnoj pise 33, u carinskoj deklaraciji pise 33 a na COC-u 75 i to uz napomenu " da se ne slaze sa njihovim vrednostima za dati model po katalogu ". Probao sam da ga registrujem na tehnickom ali nije ni to uspelo jer njima je merodavan "nas" organ tj COC dokument i po tom dokumentu upisuju vrednosti u saobracajnu dozvolu. Trazio sam da ide motor na testiranje ( ponovo na uvid ) gde su me odbili uz obrazlozenje da "neposeduju uredjaj za utvrdjivanje snage motora - dinamometar " , odjebali me ko staru slinu .

 

Tako da ta rabota cini mi se vise ne prolazi kod nas, verovatno je moglo ranije a sad ..... ???? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

To znaci da sada i legalan motor koji je ustrojen legalno u CH ne mozes da registrujes ovde i vozis sa A2. Pa ovi nasu su veci katolici i od Pape.   >:(   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

sad unosim na kalkulatoru registracije, registracija ispada isto za 57 i za 25 kw? isti motor?

Polisa osiguranja se racuna po ccm umesto po kw,ima logike ali samo kod nas i nigde vise u svetu,moje "traktorce" TDM spada u rizicniju grupu od R6   :lud: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

To znaci da sada i legalan motor koji je ustrojen legalno u CH ne mozes da registrujes ovde i vozis sa A2. Pa ovi nasu su veci katolici i od Pape.   >:(   

NE , evo potpisujem, osetio na svojoj koži !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Ja imam tu blokadu što Braco spominje, od 600 RR-a i ništa ne mogu sa njom.

Moramo čekati dok neko od "tatinih sinova" nabavi Dyno sto pa će da meri snagu i izdaje sertifikate..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

COC je izdat od "agencije za bezbednost saobracaja"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Ja imam tu blokadu što Braco spominje, od 600 RR-a i ništa ne mogu sa njom.

Moramo čekati dok neko od "tatinih sinova" nabavi Dyno sto pa će da meri snagu i izdaje sertifikate..

 

Svi smo mi tatini sinovi ;).....

Nije tako jednostavno.Uverenja/sertifikate u srbiji samo masinski fakulteti mogu da izdaju. Posto u srbiji nijedan masinski fakultet nema probni sto za motore (niti ce ga ikada imati) mi smo pre  3 nedelje razgovarali sa nadleznima na masinskom fakultetu u novom sadu .... vezano za to smanjenje KS. Varijanta koja je bila zamisljena je... da mi "ustrojimo" motor izmerimo i damo potvrdu ili postojeci iz uvoza izmerimo damo potvrdu i sa tom potvrdom se ode na masinski i dobija se uverenje za registraciju o smanjenoj KS.Sve je to izvodljivo ....ALI tek kada se vlada srbije bude pozabavila time i izbaci zakon vezano za to. Posto nema takvog zakona nema nikakve mogucnosti resavanje takvih problema.Pitanje je kad i da li ce vlada razmisljati o uvodjenju zakona.Nisu u stanju da nam uvedu registraciju na 6 meseci sto je jednostavno ...a ne ovo smanjenje KS ....msl u smislu "registracija im je poznat teren a ovo oko smanjenja KS nepoznat"

U zemljama preko se dobija potvrda od servisa ...na koji nacin i  koliko KS sada ima motor.... sa tom potvrdom se ode na tehnicki i zavrsena prica.Nikakva merenja,fakulteti itd. Jednostavno i kulturno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

@MCM

Kakav setifikat ce tebi trebati za tvoj sto za merenje ako se usvoji takav zakon?

Kako uopste masinski fakultet moze da vidi da li je sto kalibrisan ili ne?

Za tvoj sto smo ustanovili da radi ok ali znam par u Srbiji koji na velikim kubikazama lazu 10-20 ks.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

i tu je problem...ovi sa masinskog bi trebali da daju "atest" i da provere/bazadare probni sto.Kad sam ga kupio  i doneo  trebao je da ide tamo kod njih da oni "provere" da li "radi" kako treba ...medjutim oni do tada nisu ni videli probni sto a kamoli znali sta treba da rade,gledaju ili bazdare. Pocevsi od toga da iako je novi sto oni bi trebali da provere da li on "podleze" nasim standardima/uslovima....sto je suludo....npr. kupis novu stvar i oni ti kazu: nema atesta posto nije po JUS-u nego po din-u.

Sem toga probni sto bukvalno ne treba da se bazdari.....jedino moze doci do problema sa softwarem ili nekim senzorom i tu onda da krene da lazira.Ocitava brojeve obrtaja sa valjka i obrtaje sa tocka a dalje  sve software radi ....mislim da ovi na fakultetu to bolje znaju ;)

Sto se probnih stolova tice ...ja znam jedino za Stankaru da ima probni sto za motocikle ...a ovi iz Revochip-a imaju probni sto za automobile pa tamo na 1 valjak uspanuju motor za testiranje....i tu se stvara ta velika razlika ....treba ti program sa podacima prenosa brzina u menjacu,sekundarnog/primarnog prenosa itd. da bi sve pokazivalo kako treba.

Otisli malo u OFF

Sve u svemu bice dobro ako to dozivimo da urade zakon za to smanjenje KS i registracije na 6 meseci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja