Jump to content

Moto Zajednica

Stavljanje manjeg lancanika (Suzuki Dr 800)

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki DR 800s Big 1991

Imam Dr-a 800 i mislio sam da nabavim zadnji lancanik sa manje zuba radi postizanja vece kruzne brzine. Zanima me da li je neko radio nesto slicno?

Fabricki lancanik ima 47 zubaca, a ja sam mislio da stavim sa 44. Pa sad ako je neko radio ovako nesto super bi bilo kad bi napisao svoja iskustva, koliko se gubi na ubrzanju a koliko se dobija na maksimalnoj brzini, sta se desava sa potrosnjom itd

Sad mi je kruzna brzina 120, sve preko toga smatram za mucenje zbog visine obrtaja i ako je max brzina 180. Da li bi uspeo sa promenom lancanika da podignem top speed za nekoh 20km odnosno povecao kruznu brzinu na 140km/h.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki DR 800s Big 1991

Ne znam gde bi mogao da nadjem prednji lancanik sa jednim zubom vise za dr-a, dok sam zadnji sa 44 nasao, nego nemam para za bacanje pa me zato zanimaju iskustva, da ne kupim pa da se zajebem :)

Ne znam da li bi time uopste postigao ovo sto zelim, u teoriji bi trebalo :)

Svakako hvala na predlogu, ako uspem prednji sa 16 da nadjem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki DR 800s Big 1991

evo sad sam nasao i sa 14, 15 ili 16 prednji, a zadnji sa koliko hoces :D

 

 

http://www.esjot.com/en/sprockets-and-chains/motorcycle.html?modell=30553

 

jedino ne znam kakvog su kvaliteta, ma da nemci su to..

 

prodaje neki lik na kupujem prodajem za 40€, kontam da bi bilo jeftinije kad bi se narucivalo..

 

@Vava jel ti se svidja ideja za lancanik? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Gearing.com

Ovdje trazi odgovor na tvoje pitanje.

Jeftiniji je prednji lancanik i zato ti je predlozen. Naprijed +1 kao nazad -2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Gearing.com

Ovdje trazi odgovor na tvoje pitanje.

Jeftiniji je prednji lancanik i zato ti je predlozen. Naprijed +1 kao nazad -2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

evo sad sam nasao i sa 14, 15 ili 16 prednji, a zadnji sa koliko hoces :D

 

 

http://www.esjot.com...ml?modell=30553

 

jedino ne znam kakvog su kvaliteta, ma da nemci su to..

 

prodaje neki lik na kupujem prodajem za 40€, kontam da bi bilo jeftinije kad bi se narucivalo..

 

@Vava jel ti se svidja ideja za lancanik? :D

 

Kako ne brate imas pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki DR 800s Big 1991

Gearing.com

Ovdje trazi odgovor na tvoje pitanje.

Jeftiniji je prednji lancanik i zato ti je predlozen. Naprijed +1 kao nazad -2

 

Ne kapiram sta ima na tom sajtu, samo su neke reklame, jesi siguran da si dobar link dao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Potpuno je isto, samo treba naci meru da li 1 napred vise znaci kao 2 ili 3 manje pozadi, ili koliko vec. Prenosni odnos je isti tako da je i opterecenje isto promenio samo prednji ili samo zadnji. Manje je opterecenje ako se skrati prenos tj napred manje a pozadi vise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

kad je moguće, bolje je staviti naprijed veći ... tj. kad god to prostor i tehnička mogućnost dozboljavaju, bolej je ići na veći lančanik ... prednji veći za brzinu, zadnji veći za moment ... ;) 

 

zašto ... zbog dugotrajnosti komponenti cijelog sistema

 

napravite isti prijenosni odnos sa manjim i sa većim lančanicima i uvijek će onaj sa većim (bez obzira što je natematički izračun isti) duže trajati ..  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Sr Mitrovica
  • Motocikl: Funduro

Kad stavis manji zadnji lancanik dobices malo na krajnjoj brzini, nista preterano, ali ces takodje spustiti potrosnju na otvorenom putu. Mana je sto ces vibracije osecati i na malo vecim obrtajima nego sto je to uobicajeno i sto ce ti lamele vrlo brzo proklizati (u koliko ih nisi skoro menjao) kao sto je to bio slucaj kod mene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

i druga stvar koju sam zaboravio napisati je ta da ako staviš jedan zub više naprijed, ne moraš produžavati lanac, dovoljno je pomaknuti zadnji točak malo naprijed ... ali ako nazad staviš 3 zba manje (ekvivalent jednom naprijed) moraš skraćivati lanac ... ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki DR 800s Big 1991

i druga stvar koju sam zaboravio napisati je ta da ako staviš jedan zub više naprijed, ne moraš produžavati lanac, dovoljno je pomaknuti zadnji točak malo naprijed ... ali ako nazad staviš 3 zba manje (ekvivalent jednom naprijed) moraš skraćivati lanac ... ;)

 

Ali ako bi nazad skinuo 3 i napred dodao 1 to bi bilo to od prilike, ne bi morao da diram lanac.. a po onom proracunu sa http://www.gearingcommander.com/  jedino to moze da mi da vecu kruznu brzinu za 20km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

za koliko je zuba moguce povecati prednji lancanik a da ne dodje do dodatnih problema tipa duzina lanca itd? konkretni motor je bandit 1200 ,puca od snage i momenta ali place za 6-tom brzinom,koju nema.ne zbog krajnje brzine,briga me bas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

to je za teoretsko i okvirno izračunavanje prijenosnih odnosa u koje nije uračunata vrsta i karakteristige pogonskog agregata.. ;)  .. po toj tablici bi i tomos automatic mogao ići 300km/h ..... a svi znamo da je to teško izvedivo  ... ;) 

 

Ima li tvoj motor dovoljno momenta i konja da savlada nazad -3 i naprijed +1 .. ;)  .. ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki DR 800s Big 1991

to je za teoretsko i okvirno izračunavanje prijenosnih odnosa u koje nije uračunata vrsta i karakteristige pogonskog agregata.. ;)  .. po toj tablici bi i tomos automatic mogao ići 300km/h ..... a svi znamo da je to teško izvedivo  ... ;)

 

Ima li tvoj motor dovoljno momenta i konja da savlada nazad -3 i naprijed +1 .. ;)  .. ?

 

E pa to i mene muci :D  Kad bi stavi -3 i +1 promenio bi prenosni odnos za 13,81% sto nije malo. E sad da li to znaci da ce njegov fabricki moment od 59Nm pasti za 13,81% ili se to drugacije izracunava..  Ako pada za tih 13,81% onda je to prihvatljivo, imao bi 51Nm sto je ok po meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki DR 800s Big 1991

za koliko je zuba moguce povecati prednji lancanik a da ne dodje do dodatnih problema tipa duzina lanca itd? konkretni motor je bandit 1200 ,puca od snage i momenta ali place za 6-tom brzinom,koju nema.ne zbog krajnje brzine,briga me bas.

 

Pa kao sto je Strasilo vec napisao, mogao bi napred da se poveca za 1, pa samo da privuces tocak malo napred ali ako je verovati gearingcommander-u time maltene nista ne bi postigao.. pretpostavljam da bi i ti hteo da povecas kruznu przinu, po aplikaciji fabricki sa 45/15 tvoj motor na 4500rpm ide 125km/h, sa 45/16 na istom broju obrtaja ide 133km/h, a ako bi stavio 43/16 isao bi 139km/h, sto je vec ok razlika u odnosu na fabriku, a lanac ostaje isti. A s'obzirom da tvoj motor ima 91Nm to bi bilo maltene neprimetno po pitanju ubrzanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja