Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Još pre nekog vremena mi pade na pamet ideja da se na fabričkoj slavini zapuši ona "PRI" opcija i da to služi kao "OFF" tj zatvoreno, i ostaju i rezerva i vakum u funkciji, šta kažete na ideju?

Promenio član Disko Nindža
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nisam isratio temu ali zapusavanje/ nekoriscenje  rezerve je spas za karburatore kod starijih motora. Talog i prljavstina/korozija ostanu na dnu, sve ono teze i sto se muckanjem ne "podigne".

 

Na 1000F sam cak i cevcicu "PRI" (unutar rezervoara) produzio za 1cm, nekih 5-6L se nije moglo iskoristiti (21L rezervoar)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ja sam zamenio fabričku slavinu, jer je motor znao da guta knedle kada ostane manje od pola rezervoara, a pri velikoj brzini i visokim obrtajima. Eksperimentisao sam sa nekoliko vrsta slavina sa ebay-a i na kraju problem rešio sa ovom sa r6. Ne može svaka slavina da napoji 4 karburatora, iako pasuje na rezervoar idealno. Nema dovoljan protok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, milomir22 said:

Ja sam zamenio fabričku slavinu, jer je motor znao da guta knedle kada ostane manje od pola rezervoara, a pri velikoj brzini i visokim obrtajima. Eksperimentisao sam sa nekoliko vrsta slavina sa ebay-a i na kraju problem rešio sa ovom sa r6. Ne može svaka slavina da napoji 4 karburatora, iako pasuje na rezervoar idealno. Nema dovoljan protok.

Isti problem drugar imao, cim je ispod pola jos ako je uzbrdo, odma se ugasi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

I mene malo zeza slavinica. Primetio sam to kada sam ga palio, prošle nedelje. Upalio je na prvi zub, postepeno sam popuštao saug i posle minuta rada skroz popustio. Ubrzo sam primetio da nema ler-gas i da se gasi. Kada prebacim na "PRE" ili "RES" radi kao sat. Posle kada se mašina zagrejala, a moguće i slavinica sa membranom, radio je normalno. Rezervoar je pun do čepa... Stare su to membrane, ukruti se to po ovoj hladnoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I na mom je tako, kad ga upalim i ako posle samo minut vremena rada skroz skinem saug hoće da se ugasi, treba mu više vremena, ali ja ne čekam, već krenem i polako sa gasom, pre se zagreje na radnu temperaturu.

Koliko ja kontam ta opcija "PRI" na slavini upravo za to i služi kada se motor pali posle duže pauze i po hladnom jer onda gorivo zaobilazi membranu i ide direkt.

Mada retko koji motor ima taj tip slavine sa "PRI" opcijom, to sam samo na Suzukijima viđao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
5 hours ago, Disko Nindža said:

A zanimljivo je da R6 ima el.pumpu goriva, znaci ne ide slobodnim padom kao kod Bandita, i pored toga zadovoljava protok

 

Zadovoljava, motor ide normalno do poslednje kapi goriva u rezervoaru, vožen po autoputu sa 4-5 litra goriva, bez knedli bez ičeg. Pre toga sam probao 3 slavine, sa svakom je trokirao. Ovo mi je bila eureka. Ima samo on i off položaj. 

 

750x562_1600x1200_11834_4e02e1a38cc47cc57bc332f550197fba_f9291fe017221afc0d49a5fb1ceefee.jpg

Promenio član milomir22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600

jer neko izmerio promer cevi na slavinici.. naso neku na kp sa fi8 sa off/on pa reko da montiram
jer tesko bi nasao od r6 koja je msm najbolja opcija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Zaboravio sam  i jedan bitan podatak, nemam nikakav filter za gorivo, hoće i oni dobro da smanje protok, naročito ako se malo zaprljaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Nije prepravljano,samo se doda ralica za taj model,nije izlazio sa fabričkom ugradnjom.Imaš kod Brke iz Mladenovca,on ih radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
On 25.1.2022. at 18:59, Hendrix je napisao:

jer neko izmerio promer cevi na slavinici.. naso neku na kp sa fi8 sa off/on pa reko da montiram
jer tesko bi nasao od r6 koja je msm najbolja opcija

Jeste, fi8 je, bas sam menjao letos creva za gorivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kakav dan, grehota ne provozat se :jee3: :moto3:

Jbt koliko bolje izgleda bez nosača kofera :ooo:  al šta ću kad nemogu bez koferčeta, ću ga montiram na proleće.

IMG_20220209_165518.thumb.jpg.6b72a5ae6316abe51e8f00fbe7395f69.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Koliko mi se svidjao FZS toliko mi se svidjao i bas ovakav Bandit, crveni. :D Šteta što tad nije imao nikakav izbor. :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 24 minuta, Zlatko LA je napisao:

Koliko mi se svidjao FZS toliko mi se svidjao i bas ovakav Bandit, crveni. :D Šteta što tad nije imao nikakav izbor. :lol3:

I meni se oba svidjaju, ali sam vise naginjao ka Fazeru, ali isto nije bio bas neki izbor, pa sam uzeo Bandita.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Privode se kraju radnje planirane za ovu godinu.Prednja viljuška odrađena,novo ulje u štapovima,stigli novi prašinari,ide provera ventila,rasturanje kočionih klešta,čišćenje i novo ulje.A spremio sam nešto što će baš da ga iznenadi.Na slikama dole.

480.jpg

IMG_20220211_162848.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8383 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jedva cekam da vidim i cujem tvog bandita, mozda i das skuterasu jedan krug, da me zelja mine!
:)

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja