Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Drug član, 1284 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Danas loš dan, nije za vožnju ali može nešto da se čačka oko motora. Malo sam uglancao izduvne cevi i lonac.  :)

 

viber_slika_2021-10-23_16-51-07-618.jpg

viber_slika_2021-10-23_17-01-39-559.jpg

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1284 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Završno sam koristio neku K2 pastu za poliranje koju sam kupio u prodavnici autodelova (270 din). Po mirisu podseća na one "Purol" paste, što su bile nekada... Ne znam u kakvom su ti stanju cevi ali ako su potamnele mora pretdodno vodena šmirgla 1000 pa 2000.

 

viber_slika_2021-10-23_18-04-13-277.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije ništa strašno, hoću da ih osvežim, a koristim Purol pastu godinama i sad je tuba već skoro gotova, pa da vidim šta da uzmem sledeće, koliko vidim sa K2 nema greške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tamo gde izduvni sistem nije inox (citaj, podlozan je koroziji) u periodu mirovanja, preko zime, valja naprskati silikonom u spreju!

Grane, agregat, izduv, sve gume sem onih na tockovima...

Bas K2 ima u ponudi kvalitetan silikon, jeftino nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1284 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Banditosi, čačkate li vi nešto oko svojih ljutih makina?!  :)

Ja sam danas ugradio "sirotinjski tempomat" i lepo fercera. Probao ga malo po kraju, hladno mi nešto za dalje...

 

IMG_20211111_122623.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uhh, umalo da kicmu polomim zbog te plastike!

Jedna ruka na gasu, druga odmara.. Upadne tocak u neku rupu i ja telom krenem u nazad, tog trenutka a zbog tog tempomata dodam gas!
Jeeeedva sam se povadio, sreca pa sam na putu bio sam, inace bih se zalepio u nekoga samo tako.

Obrati paznju, nije za grad...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1284 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Znam da nije za grad ali ni za održavanje neke visoke brzine na autoputu. Smatram da može da bude korisno pri nekom laganom kruziranju ili kada se putuje ceo dan, lakše je kada se ne mora držati stisnuta šaka. Naš drug, @ZoraNS na putu kroz Albaniju mi je namotao grip traku za teniski reket preko gasa i osetio sam olakšanje pošto su mu tanke ručice i umara se šaka. Nije neka estetika ali radi posao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Vojo, i ja sam ga letos nabavio, montirao, probao i skinuo. Što kaže Neša nije za grad: u nekoliko navrata sam se, nesvesno, malo "oslonio" dlanom i motor je pojurio a ja u koloni. Generalno, problem može da se javi zbog toga što je naš zglob navikao na količinu sile kojom zavrće gas a ova poluga tu silu pojačava pa se može desiti da daš više gasa nego što ti je, u tom trenutku, potrebno. Ovo ne mora da bude problem na nekom pravcu, ali u nekim drugim, delikatnijim, okolnostima može čak da ugrozi život. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sada se cuh sa Vojom, malo razmenjivali ideje...

... i dodjosmo do trake koju je na njegovom motoru koristo @ZoraNS (ako sam dobro cuo :D )

 

Svidja mi se ideja, ako moze malo blizi opis, bio bih zahvalan.

Gde se kupuje, postoji li u raznim debljinama/tvrdocama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1284 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Dragane, videću kako će se pokazati u nekoj od sledećih vožnji. Tu, na kratko, po kraju mi se činilo ok.

I Zoki je to imao pa je skinuo. Nudio je da mi da ali sam ja već naručio na aliju...

Zoki je imao nekoliko tih gripova za reket, namotavao ih oko ručica njegovog Trejsera i nudio meni. Prvo nisam hteo, bilo mi je ružno ali sam pristao kada sam video kako mi se zamara šaka posle višečasovnih vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1548 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Verovatno je to i do veličine šake.. Kad imate šake k'o lopate! :D Meni, opet, na Versys-u grejači ručica pa imam osećaj kao da držim pivsku flašu a ne korman. 

Možda bi i bandaži za volan od bajsa mogli da budu dobitna opcija, neki imaju i sloj gela:

WWW.PROBIKE.RS

Trake za volan bicikla, udobne, kvalitetne i raznobojne trake volana. Lizard Skins, Pro trake i...

 

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Ovo su gripovi o kojima je bilo govora (crni naravno)....

 

 

Meni su na prošlom motoru bile neke silikonske ručice i imao sam neprijatne bolove (trnjenje) u šakama nakon duže vožnje. Onda sam jednom prilikom u BG-u od nekog lika dobio savet da namotam takve gripove na ručice i da to rešava stvar. BINGO - rešilo je problem sa bolovima i vrlo je prijatno i meko za ruke. Košta siću novca, jedan par gripova mi uglavnom traje po dve sezone i ne predstavljaju smetnju za grejače ručica. Savetujem da probate (nije skupo) pa ako vam slučajno i ne bude odgovaralo skinite ih i bacite...iili počniite da igrate tenis...:)

 

Promenio član ZoraNS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I i ja sam ranije razmišljao o tom "sirotinjskom" tempomatu, ali sam odustao baš zbog tih par negativnih stvari što su naveli kolege NFS i DraganNS, mada na Banditu mi nije toliki problem, više mi smetala vibracija, a to je rešeno.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1284 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ne znam da li je neko od vas štelovao predopterećenje opruge zadnjeg amortizera? Pričao sam baš sa kolegom @N.F.S. na tu temu sinoć pošto je on iskusan u tim podešavanjima. I ako je Bandit prilično udoban motocikl, imao sam utisak da bi valjalo da se poigram sa tvrdoćom opruge zadnjeg amortizera. Ja sam prilično lagan (75 kg) a podešeno je na položaj 4 od 7 mogućih. Pošto nemam "C" ključ a sklon sam improvizacijama probao sam sa novom drvenom držaljom za čekić i laganim čukanjem da pomerim prsten za štelovanje. Prethodno sam sinoć malo naprskao WD-om a jutros i par kapi ulja naneo na kliznu površinu.

Motocikl sam podigao na centralni štender kako bi smanjio opterećenje opruge i za divno čudo lagano sam smanjio na položaj 3. Malo sam probao po lokalu i deluje mi dobro ali ću prave efekte videti na malo dužoj vožnji. U svakom slučaju zahvaljujući univerzalnoj alatki (čekiću) i drvenoj držalji za isti, lagano se može podesiti predopterećenje opruge amortizera na Banditu. ;)

 

IMG_20211112_113132.jpg

IMG_20211112_113158.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema odozdole sraf za stelovanje brzine povrata, takozvani "rebaund"?
Zaboravih kako je na bandi...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Mene vise muci mekan prednji kraj koji na zalost nije podesiv, jbg navikao sam na tvrdju viljusku, mada, s druge strane prija mi kako Bandit lepo pegla neravnine na putu kojih ima kolko ti dusa pozeli, tako da ne moze i jare i pare... kontam jedina solucija bi mi bila da probam da sipam gusce ulje u viljuske, fabricki ide 10W, pa da probam 15W,

ali, mozda je ovo ulje sto imam u viljuskama staro razbijeno ulje, pa bi mozda i 10W bilo ok sipati samo da je frisko :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja