Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Da, da.. i ja sam počeo da primenjujem taj jeftini metod. Ne zadržavam se u tih 500 obrtaja. Al rekoh opet da pitam iskusnije..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Možda godine čine svoje pa sam malo utrnuo,vi ste mlađi,senzibilniji,ali ipak porazmisli o preporuci doktora N.F.S.-a.I nemoj da voziš u čarapama.Šala, bez ljutnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 3 sati, gebee&co je napisao:

Moram da se ubacim,izvini kod mene nema nikakvih vibracija,mirno sve i na 50km i brže kada se vozi.:zbunjen:

Nisi me razumeo, nisam mislio da se javlja vibracija na brzini 50kmh, vec na 5000 OBRTAJA, i to, kao sto je kolega KoleD rekao, samo kada se polako dolazi u taj opseg obrtaja, a kada ga brze cepas svaku brzinu onda se uopste ne oseti vibracija.
Ali kao sto rekoh, citao sam na Bandit forumu i ostalima da je to jednostavno tako i tu nema neke pomoci, mada nije da mi sad jako smeta, najvise se oseti kada drzim pete na fuzasterima, a kada pomerim na prednji deo stopala ili na prste, onda se mnogo slabije oseti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Jesam te razumeo samo sam dao opseg brzine i na 50 i na većim brzinama,i opet ponavljam možda sam utrnuo pa ne primećujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Kakva ljutnja, dobri kolega..

Sa velikom pažnjom pratim preporuke i savete doktora. Samo, to su dva nivoa iskustva i znanja koja se ne mogu porediti pa je zato većina (saveta) neprimenjiva u mojoj izvedbi.

Voleo bih kada bi sve što vozim najpre prošlo kroz doktorske ruke.. Za sada baš i nije realno, možda u budućnosti..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Piaggio x9,Bandit 600

Vidim da je tema zivnula,duze vremena na forumu al samo kao posmatrac. Nakon par godina prizeljkivanja i skupljanja para dodjoh do modela koji mi se cinio kao best buy cena/kvalitet/odnos za pocetnika kao sto sam ja. Svaki savet/sugestija dobrodosla.  

190621499_318381269880200_1205476229742296167_n.thumb.jpg.d1be5c06c1971eddf92d5be31f99dfad.jpg

190389836_206648127956919_6142923667308331032_n.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Secam se ovog, bio je u oglasima donedavno, Bandit je definitivno uvek bio dobar odnos placeno-dobijeno.

Inace i moj BanditoS je danas dobio koferce, nema zivota bez kofera :) 

 

r6u75hryw.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Ja mačku još držim potpuno "klot"..

Žao mi ga da mu nabacujem sve što sam mislio... neki prikladan vizir, držač centralnog kofera, distancere za bočne torbe, crash bar.. Sve sam to planirao ali mi ga je jednostavno žao jer ga volim i ovakvog kakav jeste. A patim se bez kofera, stalno nešto skidam, nosim, stavljam.. Čekam da me neko od kolega ubedi da to uradim kad ne mogu sam da prelomim..

Za sada koristim repnu i bočne torbe. Na bočne plastike i rep izlepio "duck tape" da ga tu ne grebe. A u gradu ga oslobodim svakog tereta i uživam u toj liniji.IMG_20210703_090405.jpg

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja otkad sam prvi put montirao kofer na bivsu Hondu CB500, od tada ne mogu da zamislim motor bez kofera, navucen sam dozivotno na kofere, nema vise drkanja sa gurtnama, torbama, vezivanja pa vo pa ono, s koferom je to maximalno pojednostavljeno, cap cap i skines kofer ili ga otvoris

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Update u vezi vibracija na nogostupima na 5000obrtaja, danas nisam vozio u patikama, nego prvi put krenem u čizmama da vozim motor i gle čuda mnogo manje se osećaju vibracije,

u pitanju su najjeftinije čizme iz Luisa - Probiker Active, i imaju dosta tvrđi đon od patika, a 

patike su Nike MD Runner, i u njima više osećam vibracije, kako zašto nemam pojma :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Piaggio x9,Bandit 600

Ljudi kontakt od nekog ko prodaje delove za Bandita(moj je 98-mo).

Uzeo bih nesto delova da ulepsam moje ruzno pace :)

 

Promenio član StrahinjaBNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Svi Banditi su lepi, jedino maska na S verziji od prvog modela '95-'99 nije baš naj naj ali prolazi, a na narednom modelu su to ispravili, super izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I najzad, motor mi je full fabrika, stavio sam fabrički auspuh, sad mogu da mi sisaju na tehničkom :nanana:

Inače, još jedan update u vezi one famozne vibracije na 5000 obrtaja, montažom original fabričkog auspuha vibracija je drastično umanjena, bar za 50% ako ne i više, i sad je na sasvim podnošljivom nivou, malčice jača nego na drugim motorima, i nešto kontam da je to zbog težine auspuha, jer fabrički auspuh je duplo (a i više) teži, pa se sva ta težina ponaša kao i tegovi na volanu i reguliše vibraciju, prosto neverovatno kako su ga Japanci izbalansirali po sistemu "Narani svinje i ne diraj ništa" u prevodu: Vozi i ne čačkaj i ne budži ništa.:)

 

IMG_20210817_110329.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Samo dok te negde navatam zbog tih vibracija,dok nisi pomenuo nisam ni obraćao pažnju,sada mi gremlini zvrndaju i svuda ih čujem.Auto sugestija je čudo.Samo dok te .....negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Dobro izgleda BanditoS, lepo mu stoji srebrna farba :takoje:

Pa kontam da zavisi sta si sve vozio pre Bandita, od toga zavisi kako osecas vibracije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja