Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Da sada vidim da sam bio prenezan,sada menjam na 5-6 hiljada. novo mi je sve to sa menjanjem brzina. nekako mi mnogo lupa kvacilo kada menjam brzine  (tap tap). nije da mi smeta nego ne znam da li je to normalno. takodje ne znam jos uvek koliko brzo da ga otpustim rucicu kvacila, moracu malo da ga dotegnem deluje mi mlitavo. Ako ne stisnem do kraja i otpustim manje lupa ali mi se desi da ne stisnem dovoljno pa prokliza. osecam se kao pravi pocetnik dok ovo pisem.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Polako, jos koji km kad predjes, sve to dodje na svoje, bandit ima malo robusniji menjac (trzne u 1.kad se ubaci vise nego drugi motori i u vece brzine kada se salta, menjac se malo cuje i potrebna je nesto veca sila nego na drugim motorima). Ne opterecuj se previse, ja nekad prebacim na 5k, a nekad na 9k rpm, zavisno od raspolozenja. :forum:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

E hvala Milomire opustio si me :D . meni nesto bilo grubo to saltanje u odnosu na motore koje sam probao i na kojima sam se vozio.  Ali izgleda je banda prosto malo grublji . hvala jos jednom :moto3:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

nemora da znaci da je do motora, dosta toga zavisi i od tipa ulja kakvo je sipano u motor, jer sa nekim uljima menjaci budu grublji, teze saltaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Menjao sam ulje prosle nedelje  ENI (Agip) polusintetika 10w40 ,pomislio sam mozda ce biti drugacije.  Ali slicno je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

bem li ga, ja sam imao takvo iskustvo sa mojom Hondom, neznam sta je prethodni vlasnik sipao, ali kad sam zamenio ulje prosle godine sipao sam Procycle iz Louis-a i menjac mi za nijansu postao nekako grublji, manje precizan, mislim i dalje on super radi ali to su neke finese koje primecujem, ali definitivno vise ne sipam to ulje, sad cu dobri stari Fuchs Silkolene, sto sam uvek sipao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

I meni je za nijansu "glatkiji" al grubo je to :)  ma dobro bitno je da radi kako treba... a na ovo cu valjda vremenom da oguglam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Menjao sam ulje prosle nedelje  ENI (Agip) polusintetika 10w40 ,pomislio sam mozda ce biti drugacije.  Ali slicno je.

Jel ti majstor provjerio lanac, mislim na zategnutost lanca ? ako je lanac malo opusteniji zna da pravi te trzaje 

bem li ga, ja sam imao takvo iskustvo sa mojom Hondom, neznam sta je prethodni vlasnik sipao, ali kad sam zamenio ulje prosle godine sipao sam Procycle iz Louis-a i menjac mi za nijansu postao nekako grublji, manje precizan, mislim i dalje on super radi ali to su neke finese koje primecujem, ali definitivno vise ne sipam to ulje, sad cu dobri stari Fuchs Silkolene, sto sam uvek sipao

Ja sam imao isti probmem na Horneta, i to sipao Motul 300v i mjenjac katastrofa bas katastrofa ... i na nagovor druga uspem Shell-ovu sintetiku , znaci dva svijeta , drugi motor

 

 

ps...

Suzana predobro izgleda, da se lijepo navozas  ;)

 

po meni jedan od ljepsih nejkeda a i bas kvalitetan  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Hvala Slavo na komplimentima. upoznajemo se Bandit i ja jos uvek :)  a lanac mi je bio prenategnut,pa mi ga je majstor popustio. bio sam u yamaha platneru na dusanovcu tu mi je blizu... menjao sam ulje i filter pa sam ga zamolio da pogleda lanac jer mi se ucinio prenapregnut sto i jeste bilo tako,seo sam na motor pa ga je covek malo popustio. Hvala na sugestijama svakako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Menjaj slobodno na 5,6..6,7..moze to bandza lepo,a na 3 je bas gusenje..sve zavisi kako vozis..ja menjam na 6,7,8 otprilike,kako kad..naravno prvu brzinu ne racunam u toj prici..lepa bandza nema sta,ako se ne varam to je ona sa oglasa iz uzica jel ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Bas ta  :takoje:   Tamo sam je kupio na prvu loptu,nesto mi se ucinio dobar... prevoz sam preko njega dogovorio,  a gledao sam motore godinu dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

lep primerak, u zdravlju da se vozis, prvo vozi polako dok ne upoznas lepo motor i kako se ponasa, ja moj vozim kao baba i po gradu mi trosi 4.9-5 L, puna kapa, ima trenutaa kad se malo zavrti u obrtaje i leo propeva da se ne olenji,

 

nego jel registrovao skoro neko, jedan mi rece da je registracija 24.xxx din za badzu 600 :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Sad si me bacio u rebus..meni istice za 2 nedelje..po onom kalkulatoru amss,meni registracija bez nove tablice i saobracajne izlazi 14880...bandit 600,1995. (Vodi se na 25kw)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sad si me bacio u rebus..meni istice za 2 nedelje..po onom kalkulatoru amss,meni registracija bez nove tablice i saobracajne izlazi 14880...bandit 600,1995. (Vodi se na 25kw)

jeftinija ti rega zbog godista, dosao si do granice od 20 godina , KS ne nista ne utice na cenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Meni je registrac u Junu mislim da ce biti sa tablicama 20 somica.   za to mi je najzalije pare da dam, pored racuna za mob :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Danas sam shvatio da moj Bandit ima manje od 80 ks. u stvari on ima verovatno kao sto mu pise u  saobracajnoj dzvoli 25 kw. vozio sam se danas sa saputnicom od bg do fruske gore,posle do ns-a i nece da predje 160km/h boga nema. tj on se normalno vozi do 140 posle je sve veliko natezanje. ima li mu leka? oca mu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Danas sam shvatio da moj Bandit ima manje od 80 ks. u stvari on ima verovatno kao sto mu pise u  saobracajnoj dzvoli 25 kw. vozio sam se danas sa saputnicom od bg do fruske gore,posle do ns-a i nece da predje 160km/h boga nema. tj on se normalno vozi do 140 posle je sve veliko natezanje. ima li mu leka? oca mu... 

Bandit 600 fabricki otvoren ima 78 konja, i sa tih 78ks treba da potegne nesto malo preko 200kmh, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja