Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ako je fabricka ima 3 polozaja: res (rezerva), pri (uvek otvorena) i on (dok ima goriva radi sama- otvara i zatvara), a kad ti se ugasi na on, prebacis na res i imas jos oko 40 km voznje. Ja drzim uvek na res, jer mi prilikom prebacivanja uvuce vazduh koji me posle zajebava, samo na km satu pratim da na svakih 200 km dolijem gorivo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Meni tako radi posao, inace, kad ostane bez goriva na "on", trokira, stuca, zajebava, ovako na res i udri. Preporodio sam se kad sam se setio da to uradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Zato i sluzi rezerva da prebacis, zasto bi drzao stalno na rezervi?

Oseti se to i ranije da malo slabije ide, hoce na leru da se ugasi....

Prebacis tad i gotovo, mada i u voznji cim dodje do rezerve rukom prebacim opusteno.

Znam ponekad da prebacim i ranije ako znam da sam blizu rezerve,  ali koristim ON polozaj regularno.

Ali dobro svako ima neki svoj sistem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Zato sto mi posle trokira motor jos sigurno 15-20 minuta u voznji, kao da je uvukao fals vazduh. Mozda je meni losa slavina, ali od kako mi je non stop na rezervi, kao da je drugi motor. Pre do 4 000 obrtaja secka, muci se, trokira, a posle dobije snagu i ide normalno, a sad ide lepo kroz ceo raspon obrtaja. Inace, na proslom motoru sam imao merac goriva i mislim da su mogli da ih ugradjuju na vise modela, a ne da koriste slavine s 2 pipka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd,Dušanovac
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N BANDIT nekad,sad 400 :)

I ja vozim stalno na PRI, kad krene da stuca prebacim na RES. Nisam primetio da ima posle problema.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Na PRI (PRIME) ne bi trebao da vozis, do je stalni dotok, i kad je ugasen motor. Sluzi na napunis karburatore kad su skroz prazni, nakon dugog stajanja, nekog servisa itd. Trebao bi na ON da drzis stalno, pa na RES po potrebi.

 

P.S. Motor koji stalno stoji na PRIME vrlo lako moze da zavrsi sa prelivanjem karburatora, i cak i sa gorivom u motornom ulju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Zato sto mi posle trokira motor jos sigurno 15-20 minuta u voznji, kao da je uvukao fals vazduh. Mozda je meni losa slavina, ali od kako mi je non stop na rezervi, kao da je drugi motor. Pre do 4 000 obrtaja secka, muci se, trokira, a posle dobije snagu i ide normalno, a sad ide lepo kroz ceo raspon obrtaja. Inace, na proslom motoru sam imao merac goriva i mislim da su mogli da ih ugradjuju na vise modela, a ne da koriste slavine s 2 pipka. 

 

Rekao bih da ti je slavina u problemu, ili imas nekog smeca u rezevoaru...

Makar da skines slavinu, vidis mrezice i ispustis gorivo sa dna rezvoara.

I da nisi slucajno stavio neki filter za gorivo????

Tako zna da se ponasa i kad filter nema dovoljni protok, pa mu prija kad uzima gorivo od nize, tj sa rezerve....

Jednostavno veci hidrostatki pritisak, jer rezerva je na nizem nivou.

Trebao bi da resis to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd,Dušanovac
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N BANDIT nekad,sad 400 :)

Ja sam juce malo sredjivao grane. Evo slike pre i posle pranja. e2634ae040697980f448ada6a198b828.jpgfae7fd02170ecf47502e7aac0ae5052a.jpgc05e8fffa583ccf83183c08bbc9af7f7.jpg A evo i sa cime sam prao. 9760187f30103fb7fe7ac46c8ecc0fb4.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd,Dušanovac
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N BANDIT nekad,sad 400 :)

Da li neko ima ovaj deo ? Polomio se gde se srafi retrovizor ? Ili gde bih mogao da nadjem ? post-39862-14908105123214.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

 

Zato sto mi posle trokira motor jos sigurno 15-20 minuta u voznji, kao da je uvukao fals vazduh. Mozda je meni losa slavina, ali od kako mi je non stop na rezervi, kao da je drugi motor. Pre do 4 000 obrtaja secka, muci se, trokira, a posle dobije snagu i ide normalno, a sad ide lepo kroz ceo raspon obrtaja. Inace, na proslom motoru sam imao merac goriva i mislim da su mogli da ih ugradjuju na vise modela, a ne da koriste slavine s 2 pipka. 

 

Rekao bih da ti je slavina u problemu, ili imas nekog smeca u rezevoaru...

Makar da skines slavinu, vidis mrezice i ispustis gorivo sa dna rezvoara.

I da nisi slucajno stavio neki filter za gorivo????

Tako zna da se ponasa i kad filter nema dovoljni protok, pa mu prija kad uzima gorivo od nize, tj sa rezerve....

Jednostavno veci hidrostatki pritisak, jer rezerva je na nizem nivou.

Trebao bi da resis to.

 

Moguce, stavio sam neki filter goriva koji je slican onom koji sam bacio, prao sam rezervoar prosle godine i rasturao slavinu, ne bi trebalo da ima smeca, odavno vec planiram da stavim onu on/off slavinu, kad zatvori nema brige, a kad otvori-otvorena je, jedino je zajebano kad se zaboravi u otvorenom polozaju, a motor ugasen ostane na suncu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Другари, купио сам целу пластику која иде под реп која ми не одговара. 

За бандита 2000 год, 600 ццм не пасује. Не знам за који је модел али је за бандита дефинитивно. Обрисао лик са ибеја па не знам шта је тачно писало. Слике су у прилогу па ако некоме треба договорићемо неку одговарајућу цену за обе стране.

Нема никаквих оштећења већ је само прљаво пошто нисам имао где да га оперем.

post-20798-0-60823800-1492766607.jpg

post-20798-0-49566400-1492766615.jpg

post-20798-0-91722300-1492766624.jpgpost-20798-0-55389500-1492766634.jpg

 

Може пп, а може и на 063/539-940

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

Laki,

ova plastika po meni pripada banditu 600cc prve generacije, najlakse se primeti po osvetljenju reg. tablice (posebno osvetlenje). Druga generacija to nema vec to osvetlenje je u skopu zadnjeg svetla.

Meni nije jasno koji ti tacno model imas? Posto od 2000 godista ima od obe generacije, jer nisu 1.januara poceli proizovditi drugi model vec tokom te godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Хвала на информацијама. Ја имам очигледно тај други модел из 2000 год. Ако некоме буде требало ту сам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

sad lepo stavis i cenu, pa ce se neko od nas koji razmisljamo da secemo blatobran vec javiti, da znamo koliko bi kostalo to zezanje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja