Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

hvala @johnny55 na detaljnom objasnjenju, meni objasnise ovako :) u svakom slucaju je "ne zamaraj glavu, visak je" 

@N.F.S. prelep motor, lep si shoping napravio. ja tu nista ne bih menjao sem npr robertovog izduva...ostalo je bombona!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@zlig0r, da samo znas koju si mi pometnju napravio, ovaj sam motor od prijatelja narucio i dao deo novca pre nego sto si oglasio svoj! Kada sam oglas video hteo sam odustati od kupovine cak po ceni da ne uzmem sav novac nazad (100e dam na poklon zbog mog predomisljanja) :D, kasno je bilo, bandit vec u putu ka meni...

P.S. Shark izduv je bio na njemu, zamenih ga za fabricki istog dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 5 minuta, N.F.S. je napisao:

@zlig0r, da samo znas koju si mi pometnju napravio, ovaj sam motor od prijatelja narucio i dao deo novca pre nego sto si oglasio svoj! Kada sam oglas video hteo sam odustati od kupovine cak po ceni da ne uzmem sav novac nazad (100e dam na poklon zbog mog predomisljanja) :D, kasno je bilo, bandit vec u putu ka meni...

P.S. Shark izduv je bio na njemu, zamenih ga za fabricki istog dana...

:D:D:D

ja sam povukao za sada bandita iz oglasa, smislio sam nesto drugo. cekam da mi stigne okrugli far i klasican vizir za nejkede, pa cu da vratim moj u fabricku N varijantu, a koso sat, mra viziri i far od mt03 prebacujem na neku hondicu koju sad sebi sredjujem...nesto mi deluje da ce banditos pre da se proda u fabrickom izdanju nego u ovom mom...

 

inace, na mom je fabricki izduv bio previse tih, a znas kako kazu - loud pipes save lives

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

@N.F.S.

 

Cestitam kolega, vozimo istu masinu, s tim da je tvoja sasvim sigurno bolje ocuvana, moj je isto 2001. samo teget boje. O banditu par reci, jedini deo koji se moze nazvati kvarom za ovih nevelikih 12 000 km koliko sam presao s njim je bila slavina za gorivo, sem toga, zamenio sam lamelu, kocione plocice, svecice, prestelovao ventile (preventivno, ali je 1 bio malo stegnut, tako da je odluka na mestu ako je puno presao). Gumu i ulje ne racunam, to sam menjao 2-3 puta do sad.

 

Motor je udoban, tezak, pouzdan, moj primerak cenim da je presao debelo preko 80 000 km, a od zamene do zamene (izmedju 6 i 7 000 km) potrosi oko pola litre ulja 10w 40, sto i nije neka potrosnja, agregat je rasterecen i zaista dugo traje. Ja bih voleo da bolje povlaci iz niskih obrtaja, jer moram da saltam pri izlasku iz ostrije krivine i uzbrdici, a nekada me to smori, ali sam svestan da bilo koja 600-ka mi nece pruziti to uzivanje, vec moram da ganjam 1200/1250.

 

Meni se potrosnja krece 5-6 litara, umem da zavrnem, ali ne preterano, uvek saltam 6-8 000 rpm i na otvorenom gotovo nikada ne predje 5, sem na auto-putu.

 

Od mana, motor je konstrukcijski zaista zastareo, celicni ram, karbovi, uljara, ali ozbiljnijih falinki nema, delova ima dosta i iako ni za jedan motor odrzavanje nije jeftino, nema puno motora povoljnijih za odnos ulozeno/dobijeno od ovog naseg.

 

P.S. javi se za neku voznju tokom leta, vidim da smo sugradjani

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala na korisnim savetima, izvoli javi se porukom (da ti adresu dam) pa kada se vreme prolepsa mozes do mene doci, na kafu, sok i druzenje :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3111 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

Kako se ne bih osecao diskriminisano za 8. mart kupih sebi lepog bandita 600s!

 

aaaa18.jpg

IMG_20180307_163724.jpg

Neka je sa srećom Nešo...da se sit navozaš...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala od srca! Licno, zeleo sam 1200ccm ali cenom nisam mogao da ga "dohvatim"...  Polozaj je lep, nisam se nesto ni stigao voziti (dva je dana kod mene) ali mi deluje bas upotrebljivo!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

 

P.S. Shark izduv je bio na njemu, zamenih ga za fabricki istog dana...

Da li bi prodao Shark?

Inače, Bandit je ko bolbona, vidi se da je očuvan.. Srećno i da se sit navozaš pa se negde i vidimo! ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Dobrodosao u bandu @N.F.S. :jee1:

Bandit je bombona, fabrika. Po skromnom poznavanju tebe rekao bih bas ono sto tebi treba/odgovara. Ehhh 1200, pa dal neko od nas Bandidosa koji voze 600 ne bi zeleo da ima 1200? :) Neka je sa srecom, puno lepih kilometara, pa ko zna ako nas put nanese mozda napravimo i neku zajednicku turu.

Cekamo jos da vidimo sta je pazario @BanditVA

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

 

Da ne offujem ovde, hteo sam opisati u svojoj temi kako prodadoh (juce) svog cbr-a. Sedim sa sinom pred kucom, staje ljubicasti kawasaki el250 i ukratko prica ide ovako :)

Mogu li uci?

- Izvoli! Razmisljam mozda kolega treba neku pomoc, video je motore pred kucom pa se osetio slobodno!

Prolazi kaze ovuda pa je vise puta sa ulice Hondu gledao, kroz razgovor mu rekoh da je prodajem... Vratio se za pola sata sa 2300eura, toliko mu rekoh...

Nije je ni probao, rezervoar do cepa pun, ulje i sve resto u njemu preslo 0km...

Evo na stolu stoje resto spakovani delovi koje poskidah, nije ni polisu uzeo, cekam da dodje po sve to... :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Cestitam.
Inace nisu banditi 1200 mnogo skuplji od 600ki, koliko sam pratio oglase. Verovatno zbog cene registracije kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kupovao sam ga pre nego sto Hondu prodadoh, kredit na dve godine i tako to! Mada evo i on izadje na 2200e do sada... Cekaju me jos gume i registracija od izdataka... Pod sedistem sam zatekao uz alatic kovertu sa ovim, bas sam se obradovao!

Servisi sa datumom i kilometrazom! Na kraju knjizice uredno zaheftani racuni, sve taksativno...

IMG_20180308_110604.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

meni nikad nije povuklo da razmisljam o 1200tki. dok je kolega Nile slinio (i verovatno i dalje slini za istom)...za moje potrebe 600 je vise nego dovoljno...zato me i strah sledeceg motora koji me ceka u garazi, V4 1200ccm 140hp i V-boost...shta ces, extrem :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Da ne citiram bezveze, Nenade ti si magnet za dobro ocuvane motore, jednostavno prelepo, ni visak ni manjak na njemu! A jos i bordo crvena boja, gde ces lepse. :jee1:

Zelim ti bezbedne kilometre i da te sluzi kao Honda.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kupio bih levi prednji zmigavac, ako je neko kojim slucajem menjao/stavljao manje... 

 

P.S. Naruceno od kolege Lucky Vladano.

Pozdrav.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

Nenade jako lepa i ocuvana masina, nek te u sreci sluzi :takoje:

Neko bio spomenuo slavinu za gorivo, to obavezno proveri da li je gumica u slavini cela da ne bi prodro benzin u karter. Takodje ako budes mislio da ga zadrzis duze sredi mu i rezervoar, posto je poznat po tome da korodira. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Propustio sam Zligorovu prodaju... :grr:
Pre nego sto vratis na fabricki izgled, koliko ga bese cenis u sadasnjem stanju? :jee1:

Moze i na PP ako neces javno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 11 minuta, Meteorolog je napisao:

Propustio sam Zligorovu prodaju... :grr:
Pre nego sto vratis na fabricki izgled, koliko ga bese cenis u sadasnjem stanju? :jee1:

Moze i na PP ako neces javno...

nisi jos uvek nista propustio, ja sam drugi motor dogovorio, tako da bandit sigurno ide u oglase...samo je pitanje da li u ovakvom stanju, ili originalnom N/S...jer imam i neku hondicu cb400n koju prepravljam, i na koju bi pasovao prednji kraj sa bandita (far/vizir/km sat)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja