Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Evo cifre koje sam ja zabelezio kad smo isli na more u CG, znaci dvoje na motoru + prtljag.
Autoput 120 km/h oko 5,5 l/100km

Magistrala 80-90 km/h oko 4,5-5 l/100km

Ja zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Kod mene su te brojke nešto veće. Doduše, vozio sam brže i magistralom a posebno na autoputu...

Za par dana sam prešao oko 2000 km pa sumiram utiske. Otkrio sam da mi je slavina potpuno ispravna i da je ne treba servisirati, dovoljno je samo sipati gorivo. Prethodni vlasnik mi je rekao da slabo vuče kada je otvorena a da je sve u redu na rezervi...

Punio sam uvek do čepa i u proseku posle 210 km osetim da više nema tu snagu pa sam prebacivao na rezervu i tako do prve pumpe koja uliva poverenje. Uglavnom sam tankovao posle 230-240 km oko 14 - 15l. 

Lepo ide ali lepo i troškari...

Navikao sam na Yamahu FZ 750 koja je i pored mnogo veće snage bila znatno umerenija u potrošnji. Doduše i vozio sam Bandita kao da je Dženeziska pa je to verovatno i doprinelo da brzo ožedni.  :moto3:

Nije mi žao, neka troši, samo neka lepo služi ali sam hteo da proverim da li je i drugima tako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa onda smo odprilike svi isti, brze si vozio i zato ti je vise potrosio, verovatno bi i moj vise potrosio da sam ga ganjao vise, ali nekako najvise uzivam kad ga vozim ono laganica tu do 120kmh, i ne inspirise me za neku ludacki brzu voznju, ima on snage nije da nema, kad ga malo propustis kroz brzine relativno brzo on dodje do 180kmh, toliko sam probao, nisam ga jos probao do daske, kazu da prebaci malo preko 200 i to je to, a realno ni ne treba mi brze, svidja mi se sto je masina elasticna i ugladjena, moze komotno da se vozi 60kmh u 5-oj brzini na 3500 obrtaja po gradu bez problema, ne davi se i ne muci.
 Mada meni dodatno kvari osecaj to sto sam sa masine 900ccm i 140ks seo na Bandita, pa mi trebalo malo vise da se normalizujem-naviknem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Najlepše je kada promeniš za jači ali ok je Banditos, nije me razočarao.

U odnosu na pomenutu Yamahu koja je snažnija i ubedljivija u svim režimima vožnje, manje troši i ima bolji far, Suzuki Bandit je mnogo mekši, udobniji i lakše se kontroliše. Zadnja guma je znatno šira, nižeg profila i neće da vrda ni pri dodavanju gasa ni prilikom kočenja. Sam motocikl je kraći i lepo se ponaša u krivinama, lako se čovek navikne.

Promenio član bajker71

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Pre neki dan izvučem onaj plastični čepić koji je uguran u crevce odozdo, negde kod sastava izduvnih cevi...

Videh na netu da je to za ispuštanje kondenza iz kućišta filtera vazduha. Čudo jedno koliko je toga iscurelo. Izgledalo je kao ulje ali se po prstima vidi da je voda. Sreća pa sam podmetnuo neku konzervu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Kod mene potrošnja ide izmedju 5 i 6 litara, ali uglavnom je od 5 do 5 i po litra. Najmanju potrošnju što sam izmerio je bila 4.4 litra/100 km, najveća oko 7 litra. 

 

Mog bandita sam vozio 210 po cajgeru i imao je snage za još malo, ali sam popustio gas zbog voblinga na volanu. Mislim da ne može da pretera 220 po cajgeru, što je realnih 200 km/h, mada krajnja brzina i nije neki bitan podatak, jer realno, koliko često vozimo tom krajnjom brzinom, ali eto, diskutujemo.

Promenio član milomir22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Prednja guma je tiha jeza, prešla 23 000km, gotovo da nema šare na sebi, ovih dana baš razmišljam koju novu prednju da pazarim.... Zadnja je mitas touring force, ali ne znam baš da li i prednju mitas da stavljam ili neku jeftiniju dunlop kao i do sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
30 minutes ago, milomir22 said:

Prednja guma je tiha jeza, prešla 23 000km, gotovo da nema šare na sebi, ovih dana baš razmišljam koju novu prednju da pazarim.... Zadnja je mitas touring force, ali ne znam baš da li i prednju mitas da stavljam ili neku jeftiniju dunlop kao i do sad.

Stavi Mitas Sportforce+, neces se razocarati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sinhronizacija karburatora, provera zategnutosti srafova koji agregat drze, auspuh ne sme direktno biti za ram nigde zasrafljen (vec preko damper guma) a licno sam i guvernal napunio silikonom i stavio tegove od po 400gr.
Sve je ovo pomoglo doosta...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Po mom nekom utisku Bandit ima skroz pristojna svetla, koliko vidim kod mene su klasicne halogenke mozda neke kvalitetnije i to je to, sasvim lepo rade, nista budzeno.
Proveri kakve sijalice su ti unutra, mozda su neke lose 

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

@bajker71Svaka čast,druže...Pratio sam tvoje putešestvije preko fotosa na FB-u...Drago mi je da si "udenuo" dobar primerak,primetih slučajno da je onaj plavi,jači,još na oglasima!

E sad...očekujem neki "putopiščić",taman kad za'ladi,da čitamo:takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Hvala ti. Pratim i ja berzu, vrti se sve jedno isto. Malo sam lenj pošto ima tu dosta da se piše. Moram da vidim sa @ZoraNS da li je on više raspoložen, ako ne ja ću. ;)

Mašine su lepo služile a i vreme sve do dana povratka kada nas je malo pofajtalo oko Aleksinca. Sve u svemu lepo iskustvo.

Zadovoljan sam za sada Banditom i nadam se da će lepo služiti u budućnosti.

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
On 25.9.2021. at 22:44, bajker71 je napisao:

Pre neki dan izvučem onaj plastični čepić koji je uguran u crevce odozdo, negde kod sastava izduvnih cevi...

Videh na netu da je to za ispuštanje kondenza iz kućišta filtera vazduha. Čudo jedno koliko je toga iscurelo. Izgledalo je kao ulje ali se po prstima vidi da je voda. Sreća pa sam podmetnuo neku konzervu...

Ja sam to skinuo pre 2 godine kad mi je prelivao i punio to kućište gorivom... nikad ga nisam vratio, čak sam skoro naišao na taj čepić i nisam se mogao setiti od čega je. Nadam se da ga nisam bacio. :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 736 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Dugo tema nije bila aktivna ali nema veze. Gde mogu da pronadjem gumu ispod rezervoara za Bandita? Guma je za prednji deo rezervoara i kaci se na ram, tačnije zašrafljuje jednim srašom i polukruznog je oblika. Može i od nekpog drugog motora. Nervira me što to nema, verovatno je majstor to skinuo pa zaboravio da vrati kod predhodnog vlasnika. A i na taj način su smanjene vibracije rezervoara. Podmetnuo sam neku gumu što sam imao ali nije to to. Fabrika je fabrika. Tako da molim za pomoć ili da se javi neko ko ima da proda. Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 736 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Da li je neko radio konverziju sa naked na s model? I na starog bandita mk1 novu masku da li je neko stavljao od bandita mk2? Sta mislite kako bi to izgledalo? I da li bi se uklopilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Može sve da se uklopi, samo imaj na umu da treba i tehnički preći...

I mislim da slučaju sa N na S treba variti na šasiji-vratu mesto gde će se šrafiti nosač maske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja