Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Blizanac, isti ko moj :aha:  samo ja nemam taj roll-bar, nabaviću ga kad tad, i obavezno ću na njega da montiram dodatne fuzastere da odmaram noge u "chopper" stilu :D

Inače, danas mi stigao prelepi Škorpion auspuh, malo sam se igrao s njim, sredio ga ispolirao, iće na montažu za koji dan, a onda će Bandit malo da prodiše, ovaj fabrički top je baš baaaš tih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Jeste jako tih. Tek na malo višim obrtajima budi adrenalin. Možda je tako i bolje.

Ja ću sutra da montiram Givi nosač za kofer, malo da perem lanac, promenim levi žmigavac, ulje i filter...

Gledam nešto, čime vi odvrćete filter ulja na vašim Banditima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Možda bi bolje bilo probati papagajkama?

Videću da kupim taj ključ za odvrtanje filtera. 

Promenio član bajker71

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ja koristim filter Hiflo 138rc,ima na vrhu zavarenu maticu,za nijansu je skuplji ali se isplati.Inače stigla nova Pirelli St,još samo da navatam vreme  za montažu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Imaš da kupiš ključ za skidanje filtera u svakoj radnji auto delova, ja sam kupio na Aliju kao kapu koja se stavi na vrh filtera i gedorom odvrnem

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Filter za ulje montiram i skidam isključivo golim rukama, malo jače stegnem, pa kad skidam bude malo teže dok ne okrene prvi krug, ali posle ide.

 

Slavina za gorivo, milion puta pomenuta, bandit traži dobar protok goriva i čist filter za vazduh, jednostavno agregat je osetljiv na ova 2 dela i ako je slab protok goriva ili vazduha, rad nikada neće biti idealan, potrošnja skače više i za litar (ovo u slučaju prljavog vazdušnog filtera) , ne vuče kako treba i sl.

 

Što se tiče slavine, i mene je zezala vakum membrana i to jer je zatvarala na on, a čuo sam da ume i da pusti gorivo na suncu, pa popuste i karburatori i eto goriva u karteru za ulje.  Da ne bih "razmišljao", za mene su postojale 2 opcije:

 

1. ugradnja elektroventila za plin posle original slavine, a naravno pre karburatora, elektroventil zatvara čim se skine motor sa kontakta i

2. ugradnja on/off slavine koju ću morati ručno da otvaram i zatvaram, ali i to udje u naviku i odradi se lako i pri manjim brzinama, u hodu takoreći.

 

Odlučio sam se za varijantu br. 2, slavina sa prve generacije r6 paše idealno i ima dovoljan protok, ali nemam više rezervu pa resetujem na tabli trip 1 pri svakom sipanju, uvek tankam do čepa i znam da tako imam goriva za najmanje 350 km. Faktički sam izgubio merač goriva. E da, izbacio sam sve filtere za gorivo, jer, sa istim, motor jako brzo počne da se guši pri većim brzinama, a već su jako lepa sita na ovoj slavini.

 

Što se ulja tiče, ja sipam repsol full sintetiku 10-40 i menjam ga na 7-8 000 km. Valjalo bi da se menja malo češće, ali u tom intervalu dolijem oko 800ml ulja, jer motor potroši isto, a imam oko 2 zamene u sezoni, pa me mrzi da radim i treći servis godišnje. Jbg fabrika preporučuje na 6 000 km servis, a tada nisu predviđali potpuno sintetička ulja pa je valjda to ok. Ne razbije se mnogo i menjač do kraja radi korektno sa repsolom, pa isti neću menjati, a 1080 din po litru mislim da je korektna cena za full sintetiku.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Inače bandita imam od zime 2014/2015. kupljen je od člana sashac na ovom forumu, prešao sam izmedju 45 i 50 000 km sa istim od tada sa 0 kvarova i minimumom minimuma održavanja koje sam uglavnom sam sprovodio. Uljare su zaista posebna klasa u istrajnosti i malo traže a puno daju, ali jbg da su ugladjeni motori, baš i nisu i vole divljačku vožnju, a ne džentlmensku.

 

 

241400543_159336639655898_3318040328322459691_n.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 52 minuta, bajker71 je napisao:

Možda bi bolje bilo probati papagajkama?

Videću da kupim taj ključ za odvrtanje filtera. 

U jbt, nisam dobro procitao, ja istripovao da mislis na cep gde se sipa ulje :D 
Ja kada kupim nov motor prvi put je uvek muka jer vecina ljudi to zategne idiotski jako, imam sistem sa metalnom trakom od lima spojena u krug sa sarafom, i zategnem je na filter i tako odvrnem jer onda ne klize, a posle kad stavim nov filter zategnem ga rukom normalnu silu i onda sledeci put se lako popusti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 9 sati, milomir22 je napisao:

... ali jbg da su ugladjeni motori, baš i nisu i vole divljačku vožnju, a ne džentlmensku.

E da i ovo pročitam od nekoga... Ne razumeju me kolege kad im kažem da mi je smor po gradu i naseljenim mestima voziti ga lagano i da samo prede, jer kod njega (uljare) to "predenje" ne postoji na niskim obratajima... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni je po naseljenom mestu smorčina bilo koji motor voziti.

Ne slažem se sa konstatacijom za divljanje, moj Bandit se baš lepo vozi na niskim obrtajima, lepo prede i milina ga voziti u laganica stilu, ali naravno, uživanje je i kada ga cepaš:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Danas sam promenio ulje i stavio onaj filter što ima zavarenu maticu, pa će sledeći put biti lakše za odvrtanje. Sunuo sam mu polusintetiku Ipone 10W-40, pa ću videti kako će se ponašati sa tim uljem. 

Montirao sam i Givi "Monorack" nosač kofera i lepo mu je čučnuo.  :takoje:

 

 

IMG_20210908_164119.jpg

1 (1).jpg

1 (2).jpg

1 (3).jpg

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
On 8.9.2021. at 16:50, bajker71 je napisao:

Danas sam promenio ulje i stavio onaj filter što ima zavarenu maticu, pa će sledeći put biti lakše za odvrtanje. Sunuo sam mu polusintetiku Ipone 10W-40, pa ću videti kako će se ponašati sa tim uljem. 

Montirao sam i Givi "Monorack" nosač kofera i lepo mu je čučnuo.  :takoje:

 

 

IMG_20210908_164119.jpg

1 (1).jpg

1 (2).jpg

1 (3).jpg

Банџа прелепа.

Само га ове црне фелне "поједоше", за мој укус...

Препорука за тракице, да га мало отворе. Ако смем да предложим.:jee1:

IBB.CO

Image 20180315-113952 hosted in ImgBB

 

IBB.CO

Image 20180328-134011 hosted in ImgBB

 

IBB.CO

Image 20180829-104505 hosted in ImgBB

 

Promenio član Marko05
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I ja razmišljam o crvenim trakicama, ali ne ove isprekidane sa belim slovima, već klasične old skul.

Jel to original Shad-ov nosač kofera? Kako se ponaša kad ozbiljnije natovariš s obzirom da su obe tačke na kojima se drži kod rukohvata jako blizu? Sviđa mi se to rešenje jer je prostije, ja se drkao da napravim da se drži na fazon kao Givi-jev nosač, jedna tačka kod rukohvata a druga ona na sredini sedišta, pa me čisto zanima dal sam se džabe mučio :stabre::neznam:

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 3 minuta, Disko Nindža je napisao:

I ja razmišljam o crvenim trakicama, ali ne ove isprekidane sa belim slovima, već klasične old skul.

Jel to original Shad-ov nosač kofera? Kako se ponaša kad ozbiljnije natovariš s obzirom da su obe tačke na kojima se drži kod rukohvata jako blizu? Sviđa mi se to rešenje jer je prostije, ja se drkao da napravim da se drži na fazon kao Givi-jev nosač, jedna tačka kod rukohvata a druga ona na sredini sedišta, pa me čisto zanima dal sam se džabe mučio :stabre::neznam:

Можеш и те, пуне црвене, само да му разбију монотонију фелни.
Ниси се џабе мучио.
Не сећам се да ли је био орићићи носач, али знам да се кофер клатио као да није зашрафљен... на лежећем или неравном путу ми се чинило да ће сваког часа да спадне.
Продао сам га пре две године, сад је већ код другог власника после мене.
Причали смо скоро, хоће да уради носач као твој. Не може другачије.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Viđao sam na netu da se prodaju slični nosači na taj fazon sa tim kačenjem, lepo i kompaktno izgleda, ali mi sumnjivo, fizika je fizika, pa da čujem utiske iz prve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Не могу два шрафа да држе пун кофер ствари, нема трика.
Сад покушавам да се присетим, мислим да ми је чак тај један носач на раму у репу за који је био зашрафљен носач кофер био и откинут, претпостављам од оптерећења, зато се кофер и клатио.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja