Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@bajker71

Hvala drug, suzuki sam vozio takodje pre vise od dve decenije (gs1000g), tada nije imalo nesto mnogo da pametujes, odes u radnju, kupis neko ulje 10w40 pa ako kliza lamela uzmes 15w40 :D 

Ne secam se da sam znao sta je "Jaso MA2" sumnjam i da je postojalo...

Elem, lakoteciva (redja) ulja jesu bolja sto se odvodjenja toplote tice, brze cirkulise, ali, uljno hladjeni agregati su fabricki blaaago "razlabavljeni", vole deblji uljni film.

 

15w50 mislim da je idealno za taj tip agregata i nase podneblje... Dok je agregat hladan (i bucnije radi) ulje je gusto i svojim otporom odrzava sve pokretno unutar "napetim", ne dozvoljava da landara :D

 

Zagrevanjem taman "postaje redje", brze se sliva, cirkulise...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kada sam vozio taj model bandita (mozda je samo u mom slucaju) bas mu nisu odgovarala ta savremena ulja...

Sve je radilo i sve ok ali osecaj, hmmmm..

Vibracije pojacane, zvuk agregata takodje.

 

Ali da je sve radilo, jeste! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1816 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Čekao sam doktora da se uključi,svi znamo ko je,, doktor"e sad moram za Kragujevac da kupim Shell,a znam i gde ima dobra ladovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50
On 8/20/2021 at 6:19 PM, bajker71 said:

Nije mi motocikl pri ruci, ostao na tehničkom a to može da potraje ali koliko sam mogao da vidim nije bilo filtera.

Slavina radi i ne curi... Mislio sam da spremim sve od tih sitnica pa kada bude stigao da mu montiram i na put...  8)

Šta vam se dobro pokazalo od motornog ulja?

Ja sam par godina koristio Motul 5100 15w-50 a sada koristim Mogul 10w-40 predvidjeno za motorcikle, tri puta je jeftinije od Motul-a, ne vidim nikakvu razliku u kvalitetu i u radu motora i menjača, testirao sam ga do Crne Gore i sve je bilo ok p.s. Mogul je Češka firma koja proizvodi ulje itd., koristim ga i u autu već 3 godine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

U uljaru slobodno Modriču i uživaj. Ako ne prelazis puno km promeniš ga svake sezone i bez brige, ako prelaziš više onda još veći razlog da sipaš Modriču jer je jeftina a sasvim zadovoljava njegove potrebe i možeš da ga menjaš između 3-5 hiljada, kad ga počne troškariti.

Slavina je problem kod većine bandita. Ja filtere nemam osim sita na slavini. Reparacija slavine nije pomogla, kad iglice popuste naliva/preliva dok je ugašen... Ja sam rešio to stavljanjem druge slavine (ručne on/off) između fabričke i karbova. 

Kod filtera i slavina je bitan protok, jer oni nemaju pumpu, pa za velikog Bandita sve ispod 10mm ne propušta dovoljnu količinu goriva...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Nije mi samo jasno, kako posle remonta slavinica ne može potpuno da prekine dovod goriva u karbove kada je na OF pa mora dodatna da se stavi? Možda je najbolje rešenje kompletno nova slavinica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 11 minuta, bajker71 je napisao:

Nije mi samo jasno, kako posle remonta slavinica ne može potpuno da prekine dovod goriva u karbove kada je na OF pa mora dodatna da se stavi? Možda je najbolje rešenje kompletno nova slavinica?

Kod Bandita (bar kod velikog) ne postoji OFF na slavini, već treba da je zatvara vakumska membrana, tj. da vakum kad se upali motor otvori slavinu.

Kad sam kupio svog imao je kinesku slavinu, koja nije ni imala vakum niti je imala OFF, već je samo ON i RES (rezervu). Ali sam uz njega dobio i fabričku slavinu sa pokidanim sitom. Pre nego sam mu vratio originalnu slavinu, zamenio sam joj sito i promenio set gumica (reparacija), ali svejedno je nakon nekog vremena procurila, tj. nije drzala zatvoreno gorivo kad je ugašen.

Zameske (jeftine) nisam ni gledao jer mi niko od prodavaca nije garantovao promer od 10mm, a nova u EUROSUMAR-u... bolje da ti ne pokažem ponudu :D . Odlučio sam se da fabrička ostane zbog sita, protoka i rezerve, a ubacio sam drugu slavinu (on-off) izmedju fabričke i karburatora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

U pravu si. Sada nešto razmišljam, čini mi se da ni na ovom što  sam kupio nema OFF. Logično je da membrana zatvara protok dok se ne ukrti, posle...

Ne znam šta je najpametnije uraditi. Ja sam na motornu kosilicu ugradio neku ON/OF protočnu od plastike zbog prelivanja karba dok ne radi, ali se ne bih usudio to da stavim na motocikl.

Srećom za sada ništa ne preliva a do tada ću već nešto smisliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije nikakav problem da ubaciš dodatnu on/off slavinu, samo da je istog prečnika kao i fabrička, ja sam tako bez ikakvih problema dve godine vozio bivšu Hondu CB500 jer nova fabrička slavina opasno skupa.

 

Ja sam proverio slavinu nam mom Banditu čim sam ga kupio, za sada radi/zatvara odlično, mada imam već sprrmljenu on/off slavinu da je ubacim, da to bude sigurica.

 

Kad smo već kod toga, i ja sam na mojoj bivšoj CB500 uradio reparaciju slavine sa tim "TourMax" kompletom koji se prodaje za 30+ak eur, i na žalost slavina nije baš najbolje zatvarala, i došao sam do zaključka da zamenske gumice i membrana nisu loše već, je problem bio u onoj opruzi koja gura membranu i zatvara gorivo, stara je oslabila, a i nova je bila slaba, pa sam došao na ideju da ih uvrtim jednu u drugu i time sam dobio duplo jaču oprugu, sastavio sve nazad i slavina ni da kapne, odlično je zatvarala, ali sam ipak za svaki slučaj stavio i dodatnu on-off slavinu i onda sam se s mirom vozao 2 godine i slatko se navozao, išao do Grčke, Crne Gore, Hrvatske.. bez problema, i onda je prodadoh ali slavina je i dalje perfektno zatvarala.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Ja cu da sipam provereno ulje koje sam godinama sipao u motore i nisam imao problem, Fuchs Silkolene 10w40 ili mozda 15w50.
Nemoj 15-50. Motor je uljara, treba mu dobar protok i hladnom i toplom. Na mom 1200 1998mo, stariji motor, htedoh i ja gušće al mi majstor reče nemoj stavi 10-40 da se lepo hladi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

10w40 je standard i s tim ne mozes pogresiti, mada uvek imas tabor i za i protiv, bas zato sto je stariji motor, zazori su sve veci, a ko sto kolega NFS gore rece, uljare se i nove prave sa vecim zazorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jbg, tu gde ja uzimam imaju samo 10w40 ili 15w50 :neznam:

Mada ne vozim po hladnom,

čim zazimi i temperature padnu ispod 15°C motor ide u sobu do proleća

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Juče sam proverio stanje slavina... Ispustio sam gorivo iz sva 4 karburatora (na šrafovina na dnu šolja) i onda sam otvorio on/off slavinu i počelo je intenzivno da kaplje na prvom (sa desne strane) karburatoru. Znači ne curi, što mi govori da fabrička slavina drži malo ali nedovoljno i vrlo lako da je ta opruga u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Promenio sam nick, jbg ovo mi je bio prvi forum, i kada sam pre 12 godina pravio nalog nije mi palo na pamet da pretražim da li već ima neki član sa istim nick-om kao moj, i ispostavilo se da ima par samo nisu bili jako aktivni, mada s vremena na vreme sve se više javlja kolega "Biker boy" a on ipak ima duži staž od mene, pa sam rešio da promenim nick da ne stvaram konfuziju.

A ko ne zna ko je "Disko Nindža" :ph34r: ,taj ne zna ni zašto je propao Rock'n Roll :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1816 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Bolje da se konsultujem nego da se kajem,treba mi zadnja guma Pirelli Angel st gde najbolje poručiti kod nas,ako je neko kupovao poželjno preporuka.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nema baš neki naročit izbor zadnjih guma 160-ki kod nas, baš pre neki dan sam gledao na IPG (Internet prodaja guma) ima samo 3 u ponudi, Mitas, Metzeler i Pirelli Diablo Rosso2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja