Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
23 hours ago, Biker-Boy said:

I najzad, motor mi je full fabrika, stavio sam fabrički auspuh, sad mogu da mi sisaju na tehničkom :nanana:

Inače, još jedan update u vezi one famozne vibracije na 5000 obrtaja, montažom original fabričkog auspuha vibracija je drastično umanjena, bar za 50% ako ne i više, i sad je na sasvim podnošljivom nivou, malčice jača nego na drugim motorima, i nešto kontam da je to zbog težine auspuha, jer fabrički auspuh je duplo (a i više) teži, pa se sva ta težina ponaša kao i tegovi na volanu i reguliše vibraciju, prosto neverovatno kako su ga Japanci izbalansirali po sistemu "Narani svinje i ne diraj ništa" u prevodu: Vozi i ne čačkaj i ne budži ništa.:)

Nema to veze sa tezinom vec sa radom agregata :) Promenjena je bitna komponenta u sistemu (tucani i vrlo restriktivni top) bez adekvatnog stelovanja ostatka komponenti (karburatori) i to se primeti u radu.

Kod mene je recimo obrnuta situacija, karburatori su podeseni za protocni Robertov top i vibracije sa njim ulaze u kategoriju podnosljivo, ali posto mi vise prija zvuk fabrickog topa za GSF1200 on je i ostao montiran nakon tehnickog. U rasponu 4500-5500 obrtaja ne plombe da ispadaju nego i rdja spada sa motora :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Biker-Boy samo se šalim sa tobom,ali moram da ti odam priznanje za osećaj.Doduše nisam obraćao pažnju na takve stvari.Baš danas se vraćam sa posla,i tačno na 5000 stvara vibraciju na fuzasterima,ne na 4500,ne na 5500 tačno na 5000 ima neku rezonancu.Tako da kapa dole.Inače vozio sam dvocilndraše,jednocilindraše moguće da još uvek drhtim od njih pa ovo i ne osećam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Opusteno :) 

Bem li ga, ja sam sa ZX9R Nindze seo na Bandita, ni Nindza nije svetac, ali generalno je mnogo mirniji agregat, i ni u jednom momentu ni u kom rezimu obrtaja nema izrazenu vibraciju kao Bandit,

jednocilindrase 4-taktne nisam nikad imao, a od dvocilindrasa sam imao celu ekipu: Suzi GS500, Kawa GPZ500, Honda CB500,  i ne pamtim ih kao vibratore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Pozdrav svim "Banditima". Odskora sam i ja postao vlasnik jednog primerka Bandita S 600 iz 2000-te godine. Trenutno se završava papirologija, što može potrajati...  

Prethodni vlasnik mi je rekao da slavinicu rezervoara držim stalno na "Res" pošto u "On" položaju zna da zatrokira...

Da li je neko remontovao slavinicu i ima li negde kod nas da se nađe taj komplet ili  nova slavina? Ja sam okrenuo par telefona i nisam imao sreće.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Dobro dosao u sektu :) 

Nije slavinica problem, vec ljudi stave dodatni filter izmedju slavine i karburatora pa naprave problem/slabiji protok kada je nizi nivo goriva u rezervoaru i onda dolazi do trokiranja, a stavljaju se papirni filteri, koji sami po sebi nisu losi, vec naprotiv dobro filtriraju jako sitne cestice a upravo to je problem jer se protok umanji i motor crkava,  i na mom Banditu je bila ista zavrzlama, stavljen papirni filter i motor je  lepo radio na Rezervi i crkavao kad je na ON, i vlasnik mi je rekao da stalno vozi na Rezervi, nije pominjao trokiranje na ON, 

i ja sam stavio filter sa mrezicom koji malo slabije filtrira ali zato ne ometa protok i nemam problema, mada razmisljam da ga skroz uklonim, jer svakako vec ima filter na slavini u rezervoaru, mada, ajd, star motor 21 godinu, rezervoar ridja itd, za sad ne diram

Promenio član Biker-Boy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ja naručio preko Ebay-a,bogami nije jeftino,mislim na set za reparaciju slavine,čekao dve nedelje.Možda nije bila za reparaciju al bolje da promenim iako mi slavina bila čista i ok je radila.Ne vredi, od kako se družim sa NFS-om počeosam da menjam i što ne treba,samo još da počnem da menjam ulje na 500 km.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Gledao sam i ja da naručim na e-bay ali sam se u potaji nadao da možda ima negde u Srbiji da se prodaje taj potrošni materijal...

Treba mi i prednji levi migavac. Bandažiran je izolir trakom, prolazi tehnički ali mi je ružno.

Promenio član bajker71

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ima na KP da se kupi taj TourMax komplet za reparaciju slavine, kosta 3000 i nesto din, ali kazem, prvo proverite filter da li je i kakav ubacen.

Ako slavina nigde ne curi, i radi joj (zatvara) vakum membrana, onda nije u slavini problem i ne treba je cackati.

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Nije mi motocikl pri ruci, ostao na tehničkom a to može da potraje ali koliko sam mogao da vidim nije bilo filtera.

Slavina radi i ne curi... Mislio sam da spremim sve od tih sitnica pa kada bude stigao da mu montiram i na put...  8)

Šta vam se dobro pokazalo od motornog ulja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Za ulje velika dilema,koristio do sada Motul 5100,10-40 i 10-50,nešto nisam baš zadovoljan,za sledeću sezonu razmišljam ili Shell ili Motorex.Kada sam tražio na KP set nisam našao,možda sada ima ili ja nisam ubo dobavljača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Meni se takodje 5100 10W50 nije pokazao uopste na agregatu koji deli gene. Toliko mi se "dobro" pokazao da sam ga istocio u intervalu kao da sam NFS :D Menjac se ponasao kao da sam imao sljunak u njemu, agregat je bio bucniji i razbilo se vrlo vrlo brzo. Dok za 7100 imam samo reci hvale iako sam svestan da nije cenovno svakome prihvatljiv. Motorex cista sintetika je nesto sto se jos gore pokazalo kod mene pa cisto informativno i to da iznesem. Za sta god da se odlucite gledajte da uzimate direktno od ovlascenog uvoznika jer kopija ima kao kusih pasa...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Thaedass   je odgovorio skoro pa sve,za Motorex sam čuo podeljena mišljenja,onda mi ostaje Shell ili  Fuchs Silkolene,a za 7100 mislim da nema potrebe u Bandita,možda grešim.Cena kao cena nije velika razlika,ko zna možda i probam.Najveći problem kako prepoznati original,kada svi kažu to je.Gde onda naručivati ulja samo ne iz inostranstva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 16 sati, gebee&co je napisao:

Za ulje velika dilema,koristio do sada Motul 5100,10-40 i 10-50,nešto nisam baš zadovoljan,za sledeću sezonu razmišljam ili Shell ili Motorex.Kada sam tražio na KP set nisam našao,možda sada ima ili ja nisam ubo dobavljača.

Ajde na pivo, da ti odam tajnu za ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Da li je neko probao motorno ulje Ipone Katana 10W-50 Syntetic?

Meni se na Yamahi super pokazalo, ne znam kako bi Banditu prijalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT
Da li je neko probao motorno ulje Ipone Katana 10W-50 Syntetic?
Meni se na Yamahi super pokazalo, ne znam kako bi Banditu prijalo...
Usuto na početku sezone.. Menjač odličan, lepo radi motor.. Vrlo zadovoljan, preporučujem.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da se ja pitam (a ne pitam se :D ) katanu (i sva ester) ulja u agregat te koncepcije ne bih sipao!

Feroda na lamelama bas i ne voli taj tip, zazori u uljari vole nesto gusce.

 

Shell 15w50 i samo da suskece!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Izvinjavam se svima, sada sam pogledao belešku sa servisa..

Ulje je Ipon R4000 RS 10W50.. Dakle polusintetika..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova
4 minutes ago, KoleD said:

Izvinjavam se svima, sada sam pogledao belešku sa servisa..

Ulje je Ipon R4000 RS 10W50.. Dakle polusintetika..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

Imam isto trenutno u masini. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Kolega @N.F.S. pitaš se, kako se ne pitaš! Imao si takav motocikl a najviše od svih članova ovde voliš da eksperimentišeš i isprobavaš dok ne ubodeš dobitnu kombinaciju.  ;)

Oprečna su mišljenja neko savetuje gušće ulje zbog veće radne temperature i zazora, neko pak ređe zbog bolje protočnosti i uljnog hladnjaka. Nemoguće da su i jedni i drugi u pravu.

Zato i pitam za iskustva i šta se najbolje pokazalo od ulja u ovom agregatu i ako je to npr. viskozitet 15w50 da li mogu i drugi proizvođači?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
1 hour ago, N.F.S. said:

Da se ja pitam (a ne pitam se :D ) katanu (i sva ester) ulja u agregat te koncepcije ne bih sipao!

Feroda na lamelama bas i ne voli taj tip, zazori u uljari vole nesto gusce.

 

Shell 15w50 i samo da suskece!

To su i meni govorili kad su culi da sam sipao 7100 prvi put. Ali za ovih 12+ zamena ulja koliko sam ga koristio (bas cu proveriti lager potrosene ambalaze :D) kvacilo se ponasa kao i prvog dana. Necu da budem kategorican i da tvrdim da ne moze da dodje do problema (jer znam da moze) vec samo iznosim svoje iskustvo :) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja