Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N
On 4/15/2021 at 8:11 PM, Zarkela said:

Pozdrav forumasi. Sta mislite o ovom Banditu. Zelim da odem da ga vidim za vikend pa me interesuje da li neko zna nesto vise o ovom motoru. Cuo sam se sa vlasnikom, ljubazan i preko telefona korektan covek. Svaka pomoc bi bila dobro dosla, jer sam nov u moto svetu.  

905e50885338-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki GSF 600 Bandit, 2001. godište, Naked, vozilo prešlo 60991 km, Sremska Kamenica...

 

Lepo izgleda.

Meni se cini kao da mu preliva karb pa ima nekih tragova sa leve strane.

Javi kako izgleda uzivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Banditosi, malo vam zamrla tema, od juče sam član sekte, uzeo sam lepog crvenog Bandita 600S 2000 godište, onaj noviji tip.

Ako neko ima, ili zna nekog ko ima, treba mi prednji levi migavac, može bez one oranž plastike, to mi je čitavo, ostatak tj crna plastika je skršena

Nov je preko 3000din, pa bi rado uzeo dobar polovnjak za neke razumne novce

Promenio član Biker-Boy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I evo dokazni materijal, inače u toku sam prerade nosača kofera, dobio sam s motorom neki loše upasovan Kappa nosač od nekog drugog motora, previsoko je stajala ploča, pa sam ga skratio na normalnu visinu.

 

IMG_20210713_200648.jpg

Promenio član Biker-Boy
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
26 minutes ago, Biker-Boy said:

I evo dokazni materijal, inače u toku sam prerade nosača kofera, dobio sam s motorom neki loše upasovan Kappa nosač od nekog drugog motora, previsoko je stajala ploča, pa sam ga skratio na normalnu visinu.

 

IMG_20210713_200648.jpg

Sad gledam gde sam propustio promenu motora. Otkud sad ovo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@drmilan_ , @bajker71 , @Vuleta pa skonto sam da bolje da prodam devetku dok se ne utepam s nje, jbt ono prosto nemožeš voziti polako, malo zavrneš 2-3-4 brzinu i u sekundi već uveliko ideš preko 200:D

Predprošle nedelje sam prodao devetku a 6 dana kasnije u prošlu subotu kupio Bandita.

Banditi i generalno te Suzukijeve uljare su mi se uvek sviđale a nisam ih nikad posedovao, pa sam rešio da uzmem.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
On 11.7.2021. at 7:14, Biker-Boy je napisao:

Banditosi, malo vam zamrla tema, od juče sam član sekte, uzeo sam lepog crvenog Bandita 600S 2000 godište, onaj noviji tip.

Ako neko ima, ili zna nekog ko ima, treba mi prednji levi migavac, može bez one oranž plastike, to mi je čitavo, ostatak tj crna plastika je skršena

Nov je preko 3000din, pa bi rado uzeo dobar polovnjak za neke razumne novce

Ja te prednje menjam (u proseku) svake godine :rolleyes:... pa uzimam neke najeftinije. Bitno je samo da ubacim onu malu sijalicu od 21W da bi lepo radio, jer obično dobiješ 5W u njima.

p.s. ja sam ih našao u Louisu:

21W.thumb.jpg.b7a9b9cb1255ff2e8720aeb42f6589b2.jpg

 

p.s. moja svaka nova slika je sa drugačijim prednjim žmigavcima :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
pre 33 minuta, Biker-Boy je napisao:

Ne kapiram zašto ih menjaš svake godine? Loša plastika pa stalno puca?

Ma preterujem, dva puta sam menjao, jednom mi se preturio na levu stranu, a drugi put na nekom off-u na desnu, i onda svaki put menjam u paru jer nikad ne ubodem da nađem iste :). A prednji žmigavci su prvo što prsne u tom slučaju...

Promenio član DonToni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Verujem, meni je od 4 komada samo jedan skroz čitav, dva su napukla (nosač), a trećem je totalno samleven nosač, njega moram prvo da menjam, a ostale moram do juna sledeće godine za tehnički.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

ja imam negde u garaži ostavljen prednji desni (originalni) ali oštećen, nešto kao taj tvoj prednji levi na slici.

Mogu da ga potražim i slikam, pa ako ti završava nešto, ili da ga prepakuješ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@DonToni hvala, ali našao sam u međuvremenu migavce, samo neće mi stići baš brzo, a dotle će da šljaka ovaj što imam, radi on, samo što ima kilo izolirke na sebi, izgleda šabanski al jbg, el smo sirotinja il nismo :D

@Marko05 ,šta da ti kažem, na devetki je bilo kao Pera Kojot kad uzjaši raketu, a Bandit je za laganica, opuštenu vožnju, ipak je devetka skoro duplo jača 143ks naspram 78,

Trebaće mi neko vreme da se naviknem, ali u svakom slučaju Bandit sasvim zadovoljava normalne potrebe normalnog vozača :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Daj neki link da vidimo koji je tačno tip nosača i za koju ploču..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Zaboravio sam da dodam imam jos i pravljeni odstojnik za  bocne torbe , sto se montira na centralni nosac, i naravno sve srafove i odstojnike za montazu na motor ide u paketu , nosaci idu bez ploce  od kofer,  koga zanima nek pise inobx, ili na broj 0669397781

20200830_171356.jpg

20200830_171412.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
21 hours ago, Biker-Boy said:

@DonToni hvala, ali našao sam u međuvremenu migavce, samo neće mi stići baš brzo, a dotle će da šljaka ovaj što imam, radi on, samo što ima kilo izolirke na sebi, izgleda šabanski al jbg, el smo sirotinja il nismo :D

@Marko05 ,šta da ti kažem, na devetki je bilo kao Pera Kojot kad uzjaši raketu, a Bandit je za laganica, opuštenu vožnju, ipak je devetka skoro duplo jača 143ks naspram 78,

Trebaće mi neko vreme da se naviknem, ali u svakom slučaju Bandit sasvim zadovoljava normalne potrebe normalnog vozača :D

Malo poredjenja ako moze tipa: menjac, vibracije, udobnost i slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

*Menjac je manje vise isti, doduse na Banditu lakse pronalazim neutral kad idam na nize iz druge, iz prve na obojici se uvek lako nadje neutral.
*Nindza kao celina vise vibrira, dok je Bandit miran i samo na 5000 obrtaja ima vibraciju koja se oseca na nogostupima, al bukvalno samo na 5000, cim malcice spustis ili povecas obrtaje vibracija nestaje, mada i citao sam o tome da je to bila boljka i na starijem modelu pa su je na novijem malo poboljsali ali je i dalje prisutna.

*Udobnost, ovde mislim da stvarno nema potrebe pisati, Bandit je u svakom pogledu udobniji, sem naravno kad cepas 200+kmh, onda naravno Nindza je bolja.

Promenio član Biker-Boy
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Onaj je tvoj perfekcija (ne znaci da je njegov los!), dok je u Kg bio odusevljavao sam se kada prodje, tako miran i fin rad... Verujem da si mu ti i tvoje magije malo dodao :D

Nego  BikerBoy-e, proveri srafove koji agregat drze, dotegni svaki...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima i do percepcije/osecaja malo.

Kada od Srbende sa foruma uzeh cbf hondu, prvi mi je osecaj bio straaaasna vibracija na (da izvinete) mosnicama, toliko da od Kg do Jagodine sve utrni, nisam mogao da mokrim!

Kazem ja to Srbendi, on se cudi, nista osecao nije!

Mozda drugacije sedimo, dosta sam tezi od njega i svasta nesto... Tek kada sam skinuo i sredio komplet karburaciju, balansirao usise, ustelovao ventile, zavio sve srafove na specifikaciju, zamenio gume, lanac i lancanike :D

Sve se smirilo  ultra smooth...

 

Ako u leru protrci vibracija kroz neke obrtaje, obicno su labavi srafovi, ili nesto "baca" malo u agregatu, u voznji vibraciju (obicno) prave lezajevi tockova, istrosen lanac/lancanici ili kombinacija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Svaki cetvorocilindras ima u nekim obrtajima vibraciju, i oni sa damper gumama izmedju rama i agregata, i oni sa kontra tegom (mrtvim klipom) i oni koji nemaju....

..... imaju! :D 

Negde je visoko, u obrtajima koje slabo koristimo, ali najpre je tamo gde smeta, od 5-9000 obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Kad već pominjete vibracije..

Kod mene se jave na fuzasterima samo izmedju 4.500 i 5.000 rpm. Samo tu, dole i gore je sve mirno. Jave se u obliku sitnog zujanja koje osećam na vrhu stopala. I to ne uvek već, čini mi se, kada skroz lagano dodje u taj opseg i zadrži se tu neko vreme.

Ako mislite da to treba da se rešava - savetujte kako.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Pa s obzirom od cega vuce korene taj agregat je i nov imao te blage vibracije bas u tom rasponu obrtaja. Moj RF vuce iste te korene (plus vodeno hladjenje) i u istom rasponu ima te vibracije. Postoje nacini da se taj osecaj ublazi, ali zahteva dosta vremena i probanja razlicitih metoda (za nekog i lepa suma novca) dok neubodes ono sto bas tebi odgovara. Ja sam se odlucio za drugu opciju, vozim tako sto preskacem taj raspon obrtaja i nemam problema :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja