Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Suzuki GSF600
pre 7 minuta, ThePainkiller je napisao:

A gde je kaciga? 

S obzirom da nemam A kategoriju a krenuo sam sa časovima a registricacija ide sledeće nedelje, vežbam tu u krugu zgrade na nekih 50m osmice.

 Nemam kacigu ni dodatnu opremu.Moraću u Niš jer u Vranje nema Moto prodavnica.

 Cenim što me opominješ za kacigu.

 Ne želim da kupujujem kinesku opremu jer smatram da više štete nanose nego koristi.

Znam da je rizik i ovako vežbati ali strpiću se za koji dan.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ćao,
krenuo sam sad svaki dan na posao motorom i primetim da troši malo više nego inače. Još sam i probao da ga turiram i vidim kad se dignu obrtaji da baca crn dim na auspuh... Predpostavljam da nešto nije u redu sa smešom. Dodjem kuci proverim filter vazduha, prilično čist, malo sam ga još očistio, skinem svećice, 3 su iste boje, jedna crna ko ugalj... Jel ima nesto sto bi mogao uraditi sam? 4f14a256db4b5ffec4e5c770e8642aff.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Suzuki GSF600

Hmmm,na toj što je crna imaš prepogatu smešu goriva. E sada ja sm to nekada na stari dobri R4 rešavao štelivanjem pljenja na razvodnoj kapi.

 Moguće da je kod tebe problem u strujiji ili dizni na karburatoru.

 Očisti lepo svećice i vrati, ako se opet isto dešava znaćeš šta je muka.

 E kako se šteluje na motoru to tek treba da proučim. Nisam majstor već ekonomista po struci, ali iz hobija volim da čačkam sam i ulazim u problematiku. 

 Za ozbiljnije kvarove uvek sam angažovao majstore.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Od stelovanja karburatora imam iskustva samo na 1 cilindru, ovde mi malo nezgodno za prići, a i ne znam kao treba da ih uskladim da rade jednako, jel ide svaki posebno ili šta već...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Od stelovanja karburatora imam iskustva samo na 1 cilindru, ovde mi malo nezgodno za prići, a i ne znam kao treba da ih uskladim da rade jednako, jel ide svaki posebno ili šta već...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk



Svaki posebno, al na vakummetre da se sinhronizuju.

Najlakse ti je da nadjes majstora...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Najverovatnije taj jedan karburator zeza, čuo sam se juče sa majstor@bokilic , trenutno je u gužvi, pa ću tamo za nedelju dana da odem da rešimo...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Motocikl: Kiwi speed125

Pozdrav za banditaše :) imam bandita gsf650 2006 godište, posle uspešno predjenih 90 000km (od toga kod mene 43 0

00km) vreme je da menjam diskove , dajte mi neki predlog gde bi mogao da ih kupim i cenio bi vaša mišljenja i sugestije koje da kupim .

 

 

 

20200509_131413.jpg

20200502_131310.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 12 sati, pecaross je napisao:

Pozdrav za banditaše :) imam bandita gsf650 2006 godište, posle uspešno predjenih 90 000km (od toga kod mene 43 0

00km) vreme je da menjam diskove , dajte mi neki predlog gde bi mogao da ih kupim i cenio bi vaša mišljenja i sugestije koje da kupim .

 

 

 

20200509_131413.jpg

20200502_131310.jpg 2 MB · 5 downloads

Ne znam za diskove, ali RESPECT za kilometražu na Banditu, sa dupliraš km. i da te uvek kući nasmejanog vrati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: BMW R1150GS

Pozdrav, novi sam vlasnik jednog bandita, a na vas računam kad zapne. ;)

Neki osnovni podaci su 2004 godište, 57kw, s verzija, 65 000 km. 

 

IMG-cdaa0f35dc3289f0501ecd359a567a3e-V.jpg

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Fz1 SA

Ja sam dosta uradio prošle zime oa da se pohvalim malo. Došao sam do tačke kada neću ništa dirati neko vreme, hoću samo da se vozim✌️.

Sve je farba, nema nalepnica, sedište stiv dizajn, prednji vizir louis, sve crne plastike matirane i ofarbane bamper sprejom, nove gume, lanac lančanici, pločice trw polusinter(jako lepo rade), slavina od sv650 jer stara nije htela da zatvori ni posle reparacije, poklopac rezervoara mi pokvario farbar pa sam prepakovao bravicu u novi da mi ostane isti ključ, automatski podmazivač lanca, led zadnje svetlo(made by mua), i vrv sam nešto zaboravio, podmlađena je suzana maksimalno

PhotoGrid_1582648891762.jpg

PhotoGrid_1590226409466.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Cao, da javim za problem o kojem sa pisao od pre par nedelja (crn dim, potrosnja preko 7l, ona jedna svecica crna ko ugalj) :D

Bio kod majstor @bokilic, videli sta je, kaze ajde da probamo ovako da ne skidamo karburatore... onako sa motora ih vakumirao, nastelovao i sve u svemu drugi motor, ja sam se odusevio.

 

Merio sam potrosnju ovih dana:

 

- Voznja do BG-a auto putem 140 kmh, pa malo zujanja po BG-u, i nazad do Zablja opet 140 vetar u mene tukao samo tako, 5.8l / 100km

- Zabalj - Novi Sad (do posla) 100-120 kmh, po gradu malo zujim na pauzi, na otvorenom par puta do 180-190 izvucem kad uhvatim prilku, pa ga vratim na 120, 5.4l/ 100 km

- Voznja u grupi po Fruskoj gori, onako lagano krstarenje do max 100kmh (brat isao sa 125cc, pa i ne moze brze)  4.7l / 100km :D

- Juce isto ostalo goriva od varijante do posla, i na putu za Frusku goru sipam u Sremskim karlovcima 5.2l/100km 

 

Potrosnja je merena u 2 slucaja na 200km i u druga 2 slucaja na 100 km predjenih (od cepa do cepa) 

 

Sve u svemu prezadovoljan, sve pohvale za majstora @bokilic !!!

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: BMW R1150GS

Pozdrav, zanima me vaše iskustvo sa kočnicama na Banditu, danas kratko sjedoh na Hondu F4i i iznenadih se koliko su bolje kočnice. Da li kočnice na Banditu su generalno slabije (čini mi se da sam to negdje pročitao) ili je do kočionih pločica? 

 

Evo i jedna slika sa vožnje. 

IMG_20200610_181445.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 6 sati, Igor99 je napisao:

Pozdrav, zanima me vaše iskustvo sa kočnicama na Banditu, danas kratko sjedoh na Hondu F4i i iznenadih se koliko su bolje kočnice. Da li kočnice na Banditu su generalno slabije (čini mi se da sam to negdje pročitao) ili je do kočionih pločica? 

 

Evo i jedna slika sa vožnje. 

imageproxy.php?img=&key=c1191bb371b75bfc

IMG_20200610_181445.jpg

Ja na svom Banditu 1200 imam četvoroklipna Nissin klešta, odlično je kočio i sa organic disk pločicama. Sad sam mu stavio pancirna teflonska creva i polusinter disk pločice. Sad ˝oči ispadaju˝ kada koočim... :aha:

 

Kvalitet kočnice i kočenja dosta zavisi od održavanja samog sistema. Klešta se moraju redovno čistiti, kočiona tečnost redovno menjati (na svake 2 godine, a nekad i češće).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
6 hours ago, Igor99 said:

Pozdrav, zanima me vaše iskustvo sa kočnicama na Banditu, danas kratko sjedoh na Hondu F4i i iznenadih se koliko su bolje kočnice. Da li kočnice na Banditu su generalno slabije (čini mi se da sam to negdje pročitao) ili je do kočionih pločica? 

 

Evo i jedna slika sa vožnje. 

imageproxy.php?img=&key=c1191bb371b75bfc

IMG_20200610_181445.jpg

 

Generalno su losije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 4 minuta, Motorcyclist je napisao:

 

Generalno su losije.

Ne znam da li su kočnice iste na 600 i na 1200, ali se ne bih složio da su lošije (barem ne na 1200)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

Ne znam cija kociona klesta ima Bandit 600 do 2000. godine - pretpostavljam Tokico, 2000. godine dobija Nissin. Prednja klesta su dvoklipna. Disk je velicine 290mm. Zadnji je 240mm, 1 klip.

 

Bandit 1200, cetvoroklipna (kasnije i sestoklipna), diskovi 310mm. Nazad dvoklipna, 240mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: BMW R1150GS

Da li se može nešto onda uraditi sa kočnicama, staviti sa Bandita 1200? Bolja kliješta staviti? Da li je neko pokušavao nešto od toga? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
10 hours ago, Igor99 said:

Da li se može nešto onda uraditi sa kočnicama, staviti sa Bandita 1200? Bolja kliješta staviti? Da li je neko pokušavao nešto od toga? 

Bolja klesta su najbolje poboljsanje i skracenje zaustavnog puta. Sve ostalo mnogo manje utice od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja