Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Danas cu ga provozati da ga ugrejem kako treba, pa ću onda gledati šta se dešava... Svakako sam poručio set za reparaciju, stiže do kraja sledeće nedelje, tako da svakako moram čekati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kada pilot šarafe stavim na 2 i 3/4 kruga, onda motor radi odlično. Prima lepo gas, lepo ga spušta. Provozao sam ga, nema trzanja ni pucanja iz auspuha... 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8366 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
On 29.2.2020. at 21:06, ThePainkiller je napisao:

Kada pilot šarafe stavim na 2 i 3/4 kruga, onda motor radi odlično. Prima lepo gas, lepo ga spušta. Provozao sam ga, nema trzanja ni pucanja iz auspuha... 

Jesi li zamenio o-ring gumice na pilotima? Kada karburacija negde blago falsira tada trazi da se na pilotu "obogati" smesa...

Na 1000f koju sam 12 godina vozio isti sam problem imao, kada se po vrucini, pri sporoj voznji bassss zagreje eto ponovo problema, sporo se vraca na ler, tj zastane na oko 2500 i polako. Ali ne ako brzo, sa dva prsta das gas i pustis, vec u saltovanju npr... Nadam se da razumes.

Skinuo 100 puta karburburatore, zamenio flanse i napred i nazad, menjao igle, dizne...

Falsirali su na osovini leptira! Propale gumice, ukrutile se...

Imaj i to u vidu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 41 minuta, N.F.S. je napisao:

Jesi li zamenio o-ring gumice na pilotima? Kada karburacija negde blago falsira tada trazi da se na pilotu "obogati" smesa...

Na 1000f koju sam 12 godina vozio isti sam problem imao, kada se po vrucini, pri sporoj voznji bassss zagreje eto ponovo problema, sporo se vraca na ler, tj zastane na oko 2500 i polako. Ali ne ako brzo, sa dva prsta das gas i pustis, vec u saltovanju npr... Nadam se da razumes.

Skinuo 100 puta karburburatore, zamenio flanse i napred i nazad, menjao igle, dizne...

Falsirali su na osovini leptira! Propale gumice, ukrutile se...

Imaj i to u vidu.

Te gumice na pilotima su ok. Mekane su i lepo zaptivaju. Imam druga 2 problema koje sam pronašao (zašto motor traži bogatiju smesu)...

Prvi je da su zaptivne gumice ispod poklopca membrana (što dihtuje vakuumski prolaz na poklopac), otvrdnule i vrlo je moguće da one ne zaptivaju kako treba. 

Drugi (mnogo očigledniji problem) su kapice vakuuma. Tj. oštećene su i tu falšira vazuh... ;)

Slučajno primetih tek kad sam probao da savijem taj čepić. Na oko izgleda ok, ali kada sa savije pojavi se pukotina.

Evo kako to izgleda:

wAZJzBL.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Bandit mi se posebno sviđa i zbog svoje "golotinje" jer je sve poprilično dostupno za rad. Nikada lakše nisam skinuo karbove sa motora, nego na ovom Banditu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8366 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I ovo ostecenje na kapici nije nastalo samo od sebe... Neki je majstor siljatim alatom skidao, proveri i ostale...
Imao sam prilike da za zvucnim imenom iz sveta popravke karburacije rasturam... Blago je reci katastrofa sta sam zatekao unutra!
Karabudz toliki da se popravljati nije moglo, taj silikon koji opisujes svuda, fale/unisteni delovi... O stelovanju karburatora poslatih postom da ne govorim

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Po meni, što se karbova tiče, kad se servisira to stvarno mora da se odradi temeljno. Bukvalno od flanše, šelnice, creva... Sve mora da se vrati na fabričko stanje, školski.

 

Ja sam nažalost imao slično iskustvo kao @N.F.S. Od gašenja jednog cilindra, curenja benzina zbog loših creva, itd. Na kraju sam sve sam prepakovao. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Napisao sam u prethodnim postovima kakvo stanje sam našao kada sam rasturio karbove... Na 3 karburatora korišten silikon na lončetu (gumice otvrdnule i spljoštile se), pa je lakše bilo natrpati silikon nego naručiti set dihtunga (od 15 evra po setu, koje sam ja sad poručio). Dve membrane nisu bile postavljene u ležište kako treba pa su bile priklještene nakrivo, sreća pa se nisu pocepale. Na jednom karbu falila plastična podloška kojom opruga pritiska iglu na šiberu (ako nje nema, igla slobodno šeta gore-dole u šiberu)...i tako dalje...

Ja, takođe, volim da je sve u "fabrika" stanju, zato ću sada da izmenjam sve gumice i dihtunge, da zamenim iglice za nivo goriva i da promenim te gumice vakuuma. Pa onda sledi sinhronizacija i štelovanje...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Upit za Bandita 650

 

Nakon kratke vožnje ustanovio sam blagu vibraciju na guvernali, gume nove stavljene krajem 2019 sezone, prešle ni 500km. Da li prednja može da bude debalansirana ili kod nje da je problem, naduvane na standardni pritisak. Ili na viljušci imaju neki simptomi da će se nešto desiti. Svi šrafovi ok. 

 

Da li je neko imao sličan problem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 1 minut, DarkoČa je napisao:

Upit za Bandita 650

 

Nakon kratke vožnje ustanovio sam blagu vibraciju na guvernali, gume nove stavljene krajem 2019 sezone, prešle ni 500km. Da li prednja može da bude debalansirana ili kod nje da je problem, naduvane na standardni pritisak. Ili na viljušci imaju neki simptomi da će se nešto desiti. Svi šrafovi ok. 

 

Da li je neko imao sličan problem 

Moguće da je od udarca u rupu ili nešto spao teg za balans gume. Ja bih počeo odatle, tj. odneo bih točkove na balanserku, gde se može videti da li je kriva felna ili je treba samo balansirati ponovo. Takođe, kad je točak već skinut, proveriš i ležajeve na istom..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

@DarkoČa ja sam vozio taj Bandit 650, uljaru, kao tvoj samo S verzija. Isto sam imao neprijatnu sitnu vibru sa desne strane. Zapravo, bila je toliko sitna da je u startu ni ne primećuješ. Posle 100 km to počinje užasno da nervira. Vibra je bila prisutna i u desnoj ručki i na desnom fuzasteru, pa mi posle 100 km trne cela desna strana. Čak sam se i sa Nešom @N.F.S. dopisivao oko tog problema, on je stavio kabl u korman, i napunio ga silikonom. Ja sam taj problem rešio tako što sam ga prodao. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Pitanje: koliko košta skidanje blokade za Bandita, obimnost posla, realno kolilo vremena je potrebmo za rad. Unapred hvala! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: SREM
  • Motocikl: XJ 600, Bandit 1200

Pozdrav kolege. Od skora sam vlasnik bandita 1200, i pun utisaka i kojekakvih pitanja.

Utisci su uglavnom VAAAUUUU, a pitanja su uglavnom kozmetičke prirode. Nadam se lepom druženju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum

Hajde da se i ja prijavim sa mojom kobilom Suzi (Bandit 650), nažalost odjavio tablice zbog preveda i sad psujem :)

 

Barem ću se poigrati sa plastikama od sata i promenom auspuha. Biće jedan Mivv za prodaju, samo da vratim ovaj originalni.

 

Pozdrav od Deda Saleta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 7 sati, sremac72 je napisao:

Pozdrav kolege. Od skora sam vlasnik bandita 1200, i pun utisaka i kojekakvih pitanja.

Utisci su uglavnom VAAAUUUU, a pitanja su uglavnom kozmetičke prirode. Nadam se lepom druženju.

Čestitam, kolega... Neka te dobro služi...:takoje:

Što se pitanja tiče - pucaj... :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 6 sati, DedaSale je napisao:

Hajde da se i ja prijavim sa mojom kobilom Suzi (Bandit 650), nažalost odjavio tablice zbog preveda i sad psujem :)

 

Barem ću se poigrati sa plastikama od sata i promenom auspuha. Biće jedan Mivv za prodaju, samo da vratim ovaj originalni.

 

Pozdrav od Deda Saleta

Čestitam i tebi, kolega! Ja sam isto započeo registraciju taman kad je onaj svevišnji objavio vanredno stanje, ali sam uspeo u agenciji da završim produženje registracije. Srećom, nisam menjao saobraćajnu i tablice (to sam zimus odradio)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja