Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ćao, da li je neko imao problema sa točkićem za resetovanje kilometraže?
Okreće mi na prazno sad, i mogu da ga izvučem napolje...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pozdrav drugari...

Jest da je malko veći ˝brat˝ od pomenutog motora u naslovu teme, ali eto, da se i ja pohvalim (konačno) sa motorom koji mi je baš baš legao, a to je ovaj lepotan:

 

AzAlmNa.jpg

 

Kupih ga u S varijanti, pa sam ga prebacio u N verziju. 

Sad vijam još neki vizir da mu nabacim i to je onda konačno sve što mi treba... :jee1::jee3:

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Predlažem adminima da promene naziv teme u Suzuki Bandit, i izbace ono 600. Jer ima dosta poštovalaca ovog motora u različitim kubikažama. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
Pozdrav drugari...
Jest da je malko veći ˝brat˝ od pomenutog motora u naslovu teme, ali eto, da se i ja pohvalim (konačno) sa motorom koji mi je baš baš legao, a to je ovaj lepotan:
 
 
Kupih ga u S varijanti, pa sam ga prebacio u N verziju. 
Sad vijam još neki vizir da mu nabacim i to je onda konačno sve što mi treba... :jee1::jee3:


Baš ti je lep motor.. puj, puj da ga ne ureknem
Nego, jesi negde gledao vizire, pošto i mene interesuju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, Mister Bob je napisao:

 


Baš ti je lep motor.. puj, puj da ga ne ureknememoji23.png
Nego, jesi negde gledao vizire, pošto i mene interesuju?

 

Hvala, kolega... :takoje:

 

Nisam još nešto ozbiljnije tražio vizir po netu... Trebalo bi da ih ima u Louisu, ona Puig varijanta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 2 minuta, Motorcyclist je napisao:

Koje plocice koristite, organic, sinter, polu sinter? 

Ja imam organic i napred i nazad, dobro koče, ali ću ja na proleće ipak napred staviti polusinter...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kakav crni organic, samo sinter i to neki dobar.

Jednom sam osetio kako je kada se pregreje kočnice i ostaneš bez iste i to na ER5 od 25kw... Nikad više organic.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I ja isto sam samo za dobar sinter napred a pozadi stavim org jer zadnju i ne koristim.

Skinuo fabričke pločice i video da mogu da teraju još bar jednu sezonu minimum.

Sad mi služe kao rezerva na dužem putu ako zatreba .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Ja imam organic i napred i nazad, dobro koče, ali ću ja na proleće ipak napred staviti polusinter...
kume motor ti odlicno koci, nece da se pregreju nije to Alekre-ov tdm pa da ga saltas stalno al ako hoces ipak da stavis polu il sinter pogledaj prvo cene novih diskova prednjih u luisu. Nece odma al u najavi. Kad sam menjao plocice na sva tri diska su bile organic. Ja nastavio tradiciju. Ko sto se vidi ni ja ni predhodni vlasnici nismo imali probleme ni padove zbog plocica tj zbog kocnica. Doduse kod mene i kod prethodnog vlasnika je bilo preturanja u mestu zbog copave al plocice nisu nista krive za to.

Sent from my motorola one action using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Kakav crni organic, samo sinter i to neki dobar.

Jednom sam osetio kako je kada se pregreje kočnice i ostaneš bez iste i to na ER5 od 25kw... Nikad više organic.
Er5 ima samo jedan disk napred i dobos pozadi, kad ne koristis obe onda oce da se pregreje prednja jer je vise napinjes. Vozio sam er5icu 4 sezone ako se secas.

Sent from my motorola one action using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 5 minuta, stilgar je napisao:

kume motor ti odlicno koci, nece da se pregreju nije to Alekre-ov tdm pa da ga saltas stalno emoji23.png al ako hoces ipak da stavis polu il sinter pogledaj prvo cene novih diskova prednjih u luisu. Nece odma al u najavi. Kad sam menjao plocice na sva tri diska su bile organic. Ja nastavio tradiciju. Ko sto se vidi ni ja ni predhodni vlasnici nismo imali probleme ni padove zbog plocica tj zbog kocnica. Doduse kod mene i kod prethodnog vlasnika je bilo preturanja u mestu zbog copave al plocice nisu nista krive za to.

Sent from my motorola one action using Tapatalk
 

Bandit 1200 je poprilično težak motor, lepo postiže ubrzanje. Shodno tome treba i da ima kočnice dovoljno dobre da zaustavi tu lokomotivu kada se zahukta... ;)

Samo iz tog razloga bih stavio polusinter. Neće se diskovi pojesti od polusintera. Organic su ok dok se ne dođe u situaciju da treba da se konstantno koči jačom silom (npr. neka veća nizbrdica), pa onda dolazi do pregrevanja pločica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
15 hours ago, WoodyRider said:

Predlažem adminima da promene naziv teme u Suzuki Bandit, i izbace ono 600. Jer ima dosta poštovalaca ovog motora u različitim kubikažama. 

 

Podrzavam, ima dosta kolega sa 1200 a i nas sa 1250

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Šta je vama sa tim diskovima? Pa niste ih stavili na glodalicu. Troše se, potrošni je materijal ali neće diskovi da se potroše tako brzo.

 

Ne mora da se vozi agresivno, ali dovoljno je da budeš natovaren sa saputnikom na zahtevnom putu ili ne daj Bože da već zagrejane kočnice morate da "ubodete" i eto ti pregrejavanje. Vozite teške motore i tu mora sinter. Ko se voza lokalno, njemu može biti okej, ko putuje sa prtljagom i saputnikom neka ima na umu kako će da stane. To vam je to svidelo vam se ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Bandit 1200 je poprilično težak motor, lepo postiže ubrzanje. Shodno tome treba i da ima kočnice dovoljno dobre da zaustavi tu lokomotivu kada se zahukta...

Samo iz tog razloga bih stavio polusinter. Neće se diskovi pojesti od polusintera. Organic su ok dok se ne dođe u situaciju da treba da se konstantno koči jačom silom (npr. neka veća nizbrdica), pa onda dolazi do pregrevanja pločica.

oooo, pa ti se nisi jos naviko kume, ubacis u trecu na nizbrdici i bez gasa, znas kakvo kocenje motorom ima makina ihaj i malo doziras zadnjom ako te stra da ne pregrejes plocice prednje osim ako nisi naiso sa 200 kmh na nizbrdicu al i tad odvrnes gas i da ne verujes kako usporava. probaj jednom na pravcu.

p.s. tvoj je motor kako hoces tako radi al ne bacaj pare

 

Sent from my motorola one action using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N
On 10.1.2020. at 9:56, Motorcyclist je napisao:

Koje plocice koristite, organic, sinter, polu sinter? 

Sinter naprijed, organic nazad. Redovno koristim obje kocnice pri kocenju. Vec 2 godine kako sam zamijenio i jos uvijek su ok, a presao sam oko 20 k.Zadnje mogu jos ovu sezonu. Organske cvile i brze se trose. Sinter slabije koci dok se ne zagriju. 

 

Velika je razlika u cijeni, ali se isplati. Do sada bi poderao 2 para organskih. 

 

Pozdrav, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Sutra imam u planu da uradim kompletno čišćenje karburatora, štelovanje i sinhronizaciju. Ono što mi je zapalo za oko je informacija u manualu da se ne skida TPS senzor (ako baš ne mora). Da li je neko od vas skidao taj senzor i zašto se preporučuje da se on ne skida? 

 

Evo ga isečak iz manuala:

Untitled.jpg.e1d02b6f29945230216d47534338a1b3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Sutra imam u planu da uradim kompletno čišćenje karburatora, štelovanje i sinhronizaciju. Ono što mi je zapalo za oko je informacija u manualu da se ne skida TPS senzor (ako baš ne mora). Da li je neko od vas skidao taj senzor i zašto se preporučuje da se on ne skida? 
 
Evo ga isečak iz manuala:
Untitled.jpg.e1d02b6f29945230216d47534338a1b3.jpg
Šta je sa karbovima? Mislim odkud to iz čista mira?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Pretpostavljam da kolega hoce malo da ubije dosadu i mozda smanji potrosnju - proveri dizne, plovke itd. 

 

Da li taj TPS treba da se steluje ako pise PRE-SET? 

 

Da li ti mozes da skines karbove a da on ostane ili? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja