Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
16 hours ago, Marko05 said:

Ljudi, upravo se vraćam iz Budimpešte, i danas kad sam krenuo kako palim bandita on malo radi, padaju mu obrtaji na 800, pa na 500 i ugasi se, nekako smo stigli do Subotice. Dok vozim sve je normalno, al cim ga saltam u nize i kad padnu obrtaji gasi se. Kontamo da nije ler gas? Od petka do veceras kad smo krenuli, sve normalno, danas ceo dan vozen, sve super, dosli do smestaja, parkirali, spakovali se za 15ak minuta, i da krenemo on zeza.

Ima li ko kakav predlog sta bi moglo biti i kako resiti? Hvala. 

Kako prima gas, jel trokira ili prima lepo, jel ste pokisli, mozda je voda nakvasila bobinu ili svecice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 5 minuta, milomir22 je napisao:

Kako prima gas, jel trokira ili prima lepo, jel ste pokisli, mozda je voda nakvasila bobinu ili svecice?

Pokisli smo bar pet puta. :)

Neko je izgleda cackao ler gas dok je stajao ispred hotela. Jutros smo krenuli redom, svecice, gorivo... , i na kraju malo nastelovali ler gas i radi normalno. Stelovali smo ga i sinoc, al nesto nije htelo. U svakom slucaju upravo smo stigli Ue, bez ikakvih problema, osim sto treba jedno doooobro pranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Pre su mokri kablovi, a ler gas si zeznuo kad to "nije islo", pa kad se motor osusio, mogao si i da nastelujes normalno ler gas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 35 minuta, milomir22 je napisao:

Pre su mokri kablovi, a ler gas si zeznuo kad to "nije islo", pa kad se motor osusio, mogao si i da nastelujes normalno ler gas.

Jesam jutros raskacio kablove sa svecica, malo prebrisao, i posle toga sam lagano nastelovao ler gas. Sad znam za ubuduce. Hvala ti. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bandit ima male rupice za odvod vode (tu kod svecica), cesto se zapuse pa voda mora isparivanjem otici odatle, metalni deo svecice obicno bude degradiran rdjom dobrano... Obrati paznju na lepo vracanje kapica, da onaj sesiric zadihtuje rupu.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 27 minuta, N.F.S. je napisao:

Bandit ima male rupice za odvod vode (tu kod svecica), cesto se zapuse pa voda mora isparivanjem otici odatle, metalni deo svecice obicno bude degradiran rdjom dobrano... Obrati paznju na lepo vracanje kapica, da onaj sesiric zadihtuje rupu.

 

Pozdrav Nenad.

Znam Neso, vodio sam racuna, znam zimus kad sam ga uzeo jedan diht nije lepo legao (mislim na prvoj kapici). Oce da baca struju van kad ne legne lepo. 

Hvala ti.

Jbg, hvatala nas je kisa od petka svaki dan bar po jednom. 

Sutra dobro pranje, da se sve spere, i ko nov.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Moja bivsa suza bila u poseti EXITu...srce mi zaigralo kad sam je snimio kraickom oka...pa gde si lutko lepa, pozn'o bih te medj' hiljadu zena... <3

1234.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd, Surcin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

whatsappimage2018-08qydjz.jpeg[/url] 

banda1min2.jpg[/url] 

 

Prva je Balaton a druga Brno, sa staze... Nisam vest da postavim sliku na forum pa samo probe radi:BJBmoto::tras2::tras2:

Promenio član Radovan91

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Da nema ko na prodaju fabricku plastiku podrepa ( platobran i nosac tablice u celini )?

Videh na motodelovi.net da imaju al nije bas jeftino.

Prethodni vlasnik izgleda lomio i krpio, pa rek'o da ga vratim na fabriku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
On 19.8.2018. at 20:01, NebojsaZemun je napisao:

Другари,јел замена уља иде на 650с на 6000км,сипано мотул 300в 10 40 од почетка...?

Aj ja cu da te izhejtujem.. :nanana:

Cemu 300V u Bandita? To je bacanje para.. Motul 300V se uglavnom koristi na stazi, odnosno na ulici u sportskim motorima koji se dobar deo vremena drze u visokim obrtajima. 300V jeste izuzetno kvalitetno ulje ali je interval zamene kraci.. Moja preporuka ti je Motul 7100, sto je u sustini jeftinija varijanta 300V, pravljena za ulicnu upotrebu. Takodje veoma kvalitetno ulje, koje ce Banditu biti i vise nego dovoljno. Verujem da i sa 5100 ne bi pogresio, Bandit je to, ali posto je noviji, 650, 7100 ti je odlican izbor.

Sto se tice intervala zamene koliko ja znam polusintetika se menja na 5000-6000km, sintetika na nesto vecoj kilometrazi a posto je interval zamene 300V kraci od "obicne" sintetike, verujem da je 6000 ok vreme za zamenu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki bandit 650s k8

То је сипао претходни и први власник од почетка па сам ја само наставио тако...мислио сам пар хиљада динара разлика,годишње један сервис 5,6 хиљада не значи ми ништа...кад оно тек пола сезоне а испуњена квота,и тако то:jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako je od početka to ulje sipano, sipaj i dalje. Ja ne bih to nikad promenio jer znam da bi osetio razliku, čuo nešto sto se dosad nije čulo a onda bih maks na pola intervala išao da prospem to malo jeftinije ulje i nadajući se da ću dobiti stari motor nazad sa novim istim uljem koje jensipano od početka.

A ti naravno kako hoćeš :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Fz1 SA

Ja sam na proleće pazario suzi u Loznici, bilo je baš na brzinu a birao sam između nje i zr7 ice. Nakon kupovine vidim bivšeg vlasnika BanditVA na forumu i vidim da je pedantan. Ispostavilo se da naredni vlasnik nije bio toliko. Uglavnom je bila malo zapuštena ali ništa nerešivo. Sredio sam karburatore, kočnice su bile katastrofa, i još nekoliko sitnica. Evo slike da se upoznamo☺️ a kada budem imao vremena ispisaću šta sam sve trebao da uradim da bih se vozao kako treba.

15369404798111331248307.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Dobro došao u klub banditosa (ne mislim na meksičke) :) Bio je predhodni vlasnik kod mene negde na proleće da ga prenese jer je planirao da ga proda (zbog odlaska u Nemačku) Posle toga sam video na PA i cena je bila veoma lepa, ako se ne varam blizu 2000e..koliko si ga platio ako nije tajna? Bilo pta što te interesuje u vezi morčeta, tu sam, pitaj.. :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Fz1 SA

Bolje vas našao, mnogo problema se lako reši uz kolege forumaše:takoje:. Našli smo se na 1600. Kočnice su bile haos. Zapekla klešta nazad i napred jedna, paljenje povremeno gubilo kontakt na 1. i 4. i karburatori raštelovani. Ali uglavnom se radom sve rešava. Unapredio sam još neke stvari, dodao svetlo za maglu, stavio nove rizoma rukohvate. Na zimu plastificiram rezervoar i sređujem sedište. Na redu mi je auspuh, ne znam ko ga je otvarao ali napravio je posao.. vidi se na slici da je otvaran i da je zatvoren crnom žicom pa rđa. Voleo bih da nadjem original, pošto se ovaj ne isplati da se čisti ta crna i zatvori opet prohromskom. Jel bih imao problema sa reg. ako mi neko napravi novi top?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Eo po redu da odgovorim.. :) Za zadnju me čudi jer sam je ja skidao, rastavio u sitne deliće, sve očistio i stavio nove pločice, prednje nisam ni pipao, takve sam dobio uz tu viljušku.. Za karburatore mi je on pričao da je čačkao i da je terao kod majstora, a ja sam (dok je bio kod mene) uz pomoć kolege bokilića napravio druge dizne i posle toga je išao kao blesav i trošio 5l (ne znam što je čačkao) Auspuh je radio predhodni vlasnik :) i ja nisam ništa pipao jer sam imao u planu da uzmem race ada auspuh ( Polovne original imaš po oglasima za 40ak evropskih) Sedište sam i ja planirao da uradim kod momka iz Niša, al ne stigoh.. Kada budeš rezervoar čistio, uzmi skini slavinu i naruči u luisu set za reparaciju iste, košta oko 20ak e.. ja sam kupio, pa ga prodadoh i posle to poklonih drugaru iz kluba.. p.s. nadam se da ti je dao sajlu kvačila (novu orginalnu) uz motor, jer sam ja njemu dao.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Cestitam na masini, odlicna je, imao sam priliku da je snimim uzivo prosle godine na Divcibarama.

Sto se tice auspuha slobodno prepravljaj, ja sam na mom odradio, ne prave problem na tehničkom (bar ovde gde ja registrujem, sve zavisi od agencije). U sustini ne bi trebalo da bude bilo kakvih problema.

Moja preporuka ide ka nekom od kineza (kod mene konretno kopija Mivv-a). Top kupljen od decka iz Kragujevca (mada isti imaju i u Subotici), kostao me 99e. Izduvnu granu radio Robert, Ada race, 4500din.

Sve bilo na sraf, samo da se poveže.

Koliko ce kinezara da traje, pojma nemam, al zvuk ubija.

Drugar na fazeru 1000 ima original Mivv. Odusevljen kakav zvuk ima bandit sa ovom kinezarom. ( lepse se cuje bandit :jee1::P)

Original sam ostavio netaknut, za svaki slucaj, al' mislim da ga neću vratiti nikad. 

Evo fotke da vidis kako čuči. 

 

 

20180829_104505.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Fz1 SA

Hvala hvala, radimo na tome da bude još bolja. Uff, mene je povuklo ka kinezima ali nisam imao info iz prve ruke. Sad sam prevagnuo skoro skroz na tu varijantu:jee:. Original mi se ne uzima samo zbog zvuka koji je:bljak:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja